Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary polaryzacyjne

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1486 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 09:25


Wzrok mam sokoli, a myślałem o fotochromach, ponieważ moje pstrągowe łowiska, to tunele z drzew i krzaków. W takich warunkach moje polary dobrze się nie sprawdzają, to samo dotyczy pochmurnych i ciemnych dni. Są idealne na otwartą przestrzeń i pełne słońce.
Więc pomyślałem, że skoro mam kupić drugą parę z bardzo jasnymi szkłami, to może lepiej wspomniane fotochromy.

to kup o odpowiednim kolorze:
zolty - mocno 'rozjasnia' (tylko filtruje, oczywiscie, tak na prawde nic nie rozjasnia)
bursztynowy - tez 'rozjasnia', ale nie tak mocno i oczy nie bola w dobra pogode
zielony - na zmienne naslonecznienie
purpurowy - daje fantastyczny kontrast, np. we mgle

#62 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 10:07

Na lotniskach zawsze najwiecej czasu spedzam w stoiskach z okularami. Bo jak nie zaloze na nos, to nic nie wiem.
Te Action Smith...ktos to ma w detalu zeby przyjsc i wlozyc? Bo $150 nie chce mi sie w ciemno pchac... :wacko:

#63 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2007 - 10:17

Biorac pod uwage wszystkie typy szkiel i ich przeznaczenie wypadaloby miec przynajmniej ze 3 szt okularow... :(

Ale przed zakupem rzeczywiscie dobrze wiedziec do czego sa przeznaczone dane rodzaje szkiel, na przykladzie Costa del mar:

How to choose your Costa Del Mar lenses:

Heighten your visual acuity with a lens color that matches your outside conditions!

Amber for driving, low-light conditions, and inshore fishing
Gray for water sports, beaches, and offshore fishing
Blue Mirror for bright sun, offshore fishing, and most water sports
Green Mirror for variable sun conditions, inshore and offshore fishing
Copper Glass for color enhancement and the brightest field of vision
Vermillion for best visual acuity -- great for sight fishing
Sunrise for fishing at dawn and dusk, and sport shooting

Wystepuje jeszzce posrednie np. dark grey, dark blue, smoke blue,....

Ja juz nie bardzo wiem w co docelowo mierzyc...? :wacko:

Gumo

#64 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 08 marzec 2007 - 10:47

Ja łowie głównie z brzegu na rzekach. Jeśli chodzi o uniwersalność to wybrałbym Amber - bursztynki chronią oczy przed ostrym światłem, efekt polaryzacji i tak robi swoje i mniej rażących odblasków dociera do naszych oczu. Nie szukam w okularach ptaszków na szczytach drzew, więc oślepienie przez słońce jest mało prawdopodobne. Kiedyś miałem szaro-niebieskie okulary, ale w nich nawet w słoneczny dzień świat wydaje się jakiś ponury. Zaznaczam, że moje doświadczenia nie wykraczały jakościowo poza polaroida.

PS. Też dałem się nabrać na Solano. Szkła mają kompletnie badziewne - kupiłem żółte na pochmurne dni i łowienie o zmroku - niestety efekt polaryzacyjny zamiast wytłumiać odbicia podbarwia je na żółto. Do prowadzenia auta w złych warunkach oświetleniowych OK, ale do łowienia się nadają.

Pozdrawiam

#65 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 08 marzec 2007 - 12:59

Swoje Solany mam ponad dwa lata i jestem z nich bardzo zadowolony.

Załączone pliki



#66 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2007 - 16:30

Posiadam okulary polaryzacyjne firmy Polaroid. Mają podwójne, otwierane szkła. Jedne są dodatkowo przyciemniane, a drugie jasne żółte.
Oprawka jest dobrze wykonana ponieważ zasłania bok oczu i nie ma widocznych cieni.
Mam je od ponad 10 lat i ogólnie jestem z nich bardzo zadowolony.
Szkła niestety już się troszkę porysowały ale to nie przeszkadza podczas łowienia ryb.



#67 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 marzec 2007 - 19:35

Ja w zeszłym roku kupiłem robinsony i solany i okazało się że robinsony 2 razy tańsze są lepsze, bardziej twarzowe, lepiej polaryzują i chronią od słońca i są dużo trwalsze. Te solany mimo że mało używane już zaczęły się rozpadać, nie polecam. Może kiedyś zainwestuje w jakieś naprawdę dobre szkła. Okularów głównie używam jako ochronę przed słońcem i kotwicami.
wujek

#68 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 09 marzec 2007 - 16:51

Amber for driving, low-light conditions, and inshore fishing
Gray for water sports, beaches, and offshore fishing
Blue Mirror for bright sun, offshore fishing, and most water sports
Green Mirror for variable sun conditions, inshore and offshore fishing
Copper Glass for color enhancement and the brightest field of vision
Vermillion for best visual acuity -- great for sight fishing
Sunrise for fishing at dawn and dusk, and sport shooting


Ja juz nie bardzo wiem w co docelowo mierzyc...? :wacko:

Gumo



stosując się do zaleceń producenta, to pewnie musiałbyś kupić ze trzy różne pary :D :D



#69 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2007 - 20:28

Macam wlasnie okulary z basspro o nazwie Bass polar vision cat2 (szkla dosc ciemne blue/smoke).
Zupelnie nie ma sie do czego przyczepic, zarowno do oprawek jak i do szkiel. :D
Reszta wyjdzie w praniu ale juz widze, ze to jest lepsze niz cokolwiek co ogladalem u nas w sklepie.
Gumo

#70 OFFLINE   KJ-UB

KJ-UB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaPomorze

Napisano 10 marzec 2007 - 12:02

Kupuję najtańsze - nie muszę się o nie martwić , jak się szkła porysują lub oprawki połamią kupuje następne .... koniecznie szkła brązowe.

#71 OFFLINE   Michał

Michał

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Sopiński

Napisano 17 marzec 2007 - 22:39

Miałem w życiu kilka par okularów polaryzacyjnych różnych firm. Odkąd jednak założyłem na twarz model Guides Choice firmy Action Optics (marka firmy Smith) ze szkłami Photo Brown - brązowe, polarycacyjne fotochromy, zrozumiałem co to jest efekt polaryzacji. Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem Guides Choice'ów ze szkłami Photo Amber (niestety i model, i szkła wyszły z oferty). Przy okazji wystawiłem na Allegro moje poprzednie Jaxony i pozwólcie, że ad vocem przytoczę część opisu, który oddaje moje doświadczenia z oszczędnościami przy zakupie polarów:

Częstym felerem tanich okularów polaryzacyjnych jest niewspółliniowe ułożenie soczewek. Aby odciąć refleksy świetlne szkło polaryzacyjne należy ustawić pod odpowiednim kątem. Problemem jest, jeśli kąt polaryzacji lewego i prawego szkła są różne. Jeśli lewym okiem widzimy dobrze, do prawego docierają odbicia z powierzchni i odwrotnie. Pierwszą zakupioną parę musiałem wymienić właśnie ze względu na niewspółliniowość. Przez dwie godziny wędkowania nie mogłem zrozumieć co dziwnego dzieje się ze światłem. Rozbolała mnie głowa. Dopiero test z wykorzystaniem ciekłokrystalicznego wyświetlacza zegarka pozwolił mi odkryć przyczynę. Różnica w obsadzeniu szkieł w oprawkach wynosiła około 45 stopni. Producent chciał zaoszczędzić przy wycinaniu szkieł. Okulary zostały zakupione na łódzkiej giełdzie wędkarskiej, więc natychmiast po stwierdzeniu defektu reklamowałem je. Para będąca przedmiotem aukcji została wyselekcjonowana spośród kilkunastu innych par tego samego modelu. Tylko w tej jednej producentowi udało się wstrzelić z kątami.

Przy okazji zainteresowanych zakupem tanich okularów firmy Jaxon ze szklanymi soczewkami zapraszam na moją aukcję Allegro.

Poniżej prezentuję efekt polaryzacji w AO. Do testu wykorzystałem filtr polaryzacyjny, ostrość ustawiłem na drugi plan - napisy.


Pozdrawia M.

Załączone pliki

  • Załączony plik  AO2.jpg   86,76 KB   370 Ilość pobrań
  • Załączony plik  AO1.jpg   99,98 KB   427 Ilość pobrań


#72 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 18 marzec 2007 - 00:05

Gdzie można kupić te okularki michal ? AO :D

#73 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 18 marzec 2007 - 00:17

Swoje Solany mam ponad dwa lata i jestem z nich bardzo zadowolony.

a mnie z takich samych pozłaziło coś z oprawek lakier albo folia jakaś i ostatnio jeszcze siadłem na nie i połamałem ogólnie nic specjalnego

#74 OFFLINE   Michał

Michał

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Sopiński

Napisano 18 marzec 2007 - 00:19

Tych nie kupisz, bo już są moje, takich też nie, bo wycofali i model oprawek, i szkła. Jeśli pytasz o markę Action Optics - polecam kontakt z Wojtkiem Żbikowskim www.zbik.pl.

Pozdrawia M.

#75 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 21 październik 2008 - 16:10

Odgrzeję trochę wątek.
Czy ktoś oglądał świat przez te http://www.seaspecs.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=CTGY&a mp;Store_Code=S&Category_Code=Sokulary, czy warto się nimi interesować?

#76 OFFLINE   Patrinho

Patrinho

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjawawa-bemowo

Napisano 23 luty 2009 - 17:48

Mam pytanie jakich okularów polaryzacyjnych używacie i jakie polecacie?
W tamtym roku kupiłem sobie jakieś jaxona za 30zł i bylem z nich zadowolony. W tym roku mam zamiar kupić jakieś lepsze i czy jest różnica miedzy jaxona za 30zł a np. solano??

#77 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 23 luty 2009 - 18:01

Ja od 5 lat biegam w polaroidach z szarym zaciemnieniem ok 30 %. Jestem z nich bardzo zadowolony. Solano też są ok. Mają poprawnie ustawioną polaryzację i są w miarę trwałe. Czasami z zauszników schodzi lakier ale to wszystko zależy od ph potu właściciela.

#78 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 luty 2009 - 18:03

Kiedyś miałem bardzo udane szklaki: Jaxona (nie do wiary????) Teraz używam Solano.

#79 OFFLINE   Patrinho

Patrinho

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjawawa-bemowo

Napisano 23 luty 2009 - 18:04

A używałeś może polaryzacyjne rozjaśniające!!

#80 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 luty 2009 - 18:06

A używałeś może polaryzacyjne rozjaśniające!!

Właśnie Jaxon miał taki rozjaśniający kolorek bursztynu.
Solano też mam z tych jaśniejszych z tej racji, że w naszym kraju, tych naprawdę słonecznych dni nie za wiele a niwelowanie odblasków od wody takie samo.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary