Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary polaryzacyjne

okulary

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1489 odpowiedzi w tym temacie

#961 OFFLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 17 kwiecień 2017 - 11:03

Mam pytanie z innej beczki a mianowicie czy używając tych samych szkieł w różnych oprawkach będą one miały jednakową wartość dokładnie chodzi mi o oprawki aviator (pilot) czy użytkowosc okularów na rybach będzie taka sama jak powiedzmy okularów z oprawkami przyslaniajacymi oczy po bokach ?

#962 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 17 kwiecień 2017 - 13:37

Mam pytanie z innej beczki a mianowicie czy używając tych samych szkieł w różnych oprawkach będą one miały jednakową wartość dokładnie chodzi mi o oprawki aviator (pilot) czy użytkowosc okularów na rybach będzie taka sama jak powiedzmy okularów z oprawkami przyslaniajacymi oczy po bokach ?

 

Oczywiście, że boczki dają dużo, ale możesz dokupić sobie takie same boczki i założyć na okulary ,które posiadasz i jesteś z nich zadowolony.

Mi kiedyś w Szwecji słoneczko dało popalić i mimo dużych szkieł dostałem zapalenia spojówki od refleksów bocznych na wodzie.



#963 ONLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 18 maj 2017 - 17:24

Ktoś może ma okulary Maui Jim z zielonymi szkłami HT?
  • rally_Wojtek lubi to

#964 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 439 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 18 maj 2017 - 17:26

chyba kolega @Bazyl

Użytkownik damien79 edytował ten post 18 maj 2017 - 17:26


#965 ONLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 18 maj 2017 - 18:10

chyba kolega @Bazyl


Tak ale on jeszcze ich nie przetestował w terenie :-)

#966 OFFLINE   eseo

eseo

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 18 maj 2017 - 18:26

Czy ktoś miał do czynienia z okularami FOX CHUNK?



#967 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2333 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 21 maj 2017 - 22:27

Szukam opinii i wrażeń z użytkowania soczewek Prizm Deep Water Oakley'a . Ktoś coś  :) ?



#968 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 22 maj 2017 - 14:32

a używa ktoś "chromapop polarchromic ignitor" ?



#969 OFFLINE   kubazmech

kubazmech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 22 maj 2017 - 18:57

a używa ktoś "chromapop polarchromic ignitor" ?

 

Cześć, zaledwie przedwczoraj kupiłem Smith Dockside z tymi soczewkami- chromapop ignitor. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić ich w sytuacjach "low light", a do takich są dedykowane, to są bryle rozjaśniające (niby jedyne "rozjaśniacze" w takim kolorze, na ogół są żółte). Potestowałem je na razie tylko w pełnej lampie, za dnia i tak: świetne nasycenie kolorów i kontrast, obraz bardzo wyostrzony.  Polaryzacja w silnym słońcu b.dobra ale gdy porównałem z Polaroidami kumpla to wielkiej przepaści nie było. Ale tak jak pisałem, to są okulary na pochmurne dni, zmierzchy itp. Jak ponoszę w takich warunkach, napiszę coś więcej.


  • BazyL lubi to

#970 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 22 maj 2017 - 21:10

dzięki, a jaki odcień obrazowania ?



#971 OFFLINE   kubazmech

kubazmech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 22 maj 2017 - 21:49

Także tegooo... :P  Nie jestem pewien czy o to pytasz, obraz widziany przez okulary jest bardzo jasny, świetnie widać kolory- są wręcz wzmocnione. Co do modelu to trochę doczytałem- dedykowane do warunków: od średniego nasłonecznienia do dni pochmurnych oraz do sytuacji ze zmiennym światłem- Ignitory to jedyne Chromapop'y w wersji polarchromic - czyli zaciemniające się lub rozjaśniające w zależności od ilości padającego światła.

Nie jestem specem, pozostałe okulary polaryzacyjne mam z ciemniejszymi soczewkami i dla mnie najsilniejsze wrażenie przy tych Ignitorach to: b.jasny obraz, soczyste kolory i ostre kontury, takie trochę HD ale nie ma jakiegoś wrażenia sztuczności. Pierwsze wrażenia mocno pozytywne, jestem zadowolony, tym bardziej, ze kupiłem bardzo okazyjnie.

Tutaj link do recenzji (model bryli inny niż ja mam ale soczewki takie same- polarchromic chromapop ignitor) jakiegoś muszkarza:

http://simpsonflyfis...ith-sunglasses/


Użytkownik kubazmech edytował ten post 22 maj 2017 - 21:54


#972 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 22 maj 2017 - 21:54

odcień obrazowania / Tint : grey/green, cooper itd, gdzieś czytałem, że te Ignitory mają odcień Rose .. ?


Użytkownik BazyL edytował ten post 22 maj 2017 - 21:54


#973 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów

Napisano 22 maj 2017 - 22:16

Cześć, zaledwie przedwczoraj kupiłem Smith Dockside z tymi soczewkami- chromapop ignitor. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić ich w sytuacjach "low light", a do takich są dedykowane, to są bryle rozjaśniające (niby jedyne "rozjaśniacze" w takim kolorze, na ogół są żółte). Potestowałem je na razie tylko w pełnej lampie, za dnia i tak: świetne nasycenie kolorów i kontrast, obraz bardzo wyostrzony.  Polaryzacja w silnym słońcu b.dobra ale gdy porównałem z Polaroidami kumpla to wielkiej przepaści nie było. Ale tak jak pisałem, to są okulary na pochmurne dni, zmierzchy itp. Jak ponoszę w takich warunkach, napiszę coś więcej.

Ja niestety nie miałem okazji w 100% przetestować tych soczewek,ale się z tym nie zgodzę. Zakres przepuszczalności tych soczewek to 12-20%. Inne chromapopy z polaryzacją mają od 14 do 16% wiec fotochromy dają radę i w pochmurne jak i słoneczne dni, bo sam zakres już o tym świadczy. Na pewno fotochrom działa, bo sprawdzałem światłem uv czy jak to tam się nazywa  :)nie ma żadnych żółtych czy innych kolorów tych soczewek, bo one występują tylko i wyłącznie w technologi ChromaPop+ i są jedne i jedyne i ChP i ChP+ występują tylko w soczewkach nieszklanych. 
Z tym porównaniem do polaroidów  to tak jakby mercedesa z polonezem porównywać. Mam to szczęście, że mam dostęp i do Smitha( wszystkich prócz szklanych soczewek) i do Polaroidów jednocześnie,i stanowczo to kompletnie inna liga :D  
 



#974 OFFLINE   kubazmech

kubazmech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 22 maj 2017 - 22:16

@BazyL:

Zgadza się, w dziennym świetle, soczewki mają lekko różowawy (czerwonawy?) odcień ale to wygląda jak najbardziej w porządku :) To jest takie lekkie zabarwienie i wygląda ciekawie.

Tu też ciekawa recenzja+ zdjęcia, które dobrze oddają barwę soczewek:

http://newenglandont...sun-dont-shine/


Użytkownik kubazmech edytował ten post 22 maj 2017 - 22:17


#975 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 22 maj 2017 - 22:27

szkoda, nie trawię Rose :(



#976 OFFLINE   kubazmech

kubazmech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 22 maj 2017 - 22:46

 Cześć Radek. Moja wiedza o tych okularach to, na razie, to co poczytałem w necie plus parę godzin użytkowania wczoraj. Sam zakup był całkiem spontaniczny- okazja. Co do żółtych soczewek- pisałem o tym, że większość rozjaśniających soczewek na rynku ma kolor żółty- nie chodziło mi o Smith'a.

Co do porównania z Polaroid'ami- miałem obydwie pary okularów na głowie i zmieniałem patrząc w jedno miejsce- łąkę podwodnej roślinności na stawku. Piszę co widziałem- wzrok mam dobry- polaryzacja i w Smith'ach i w Polaroidach była b.dobra, przepaści nie było. Kolory tego, co pod wodą lepsze w Smith. Dla porównania założyłem jeszcze trzecią parę- MarcoPolo z polaryzacją, od żony, i tu było o wiele słabiej (bryle też z wysokiej półki). Ale wciąż to tylko porównanie w jednej jedynej sytuacji więc nie mówi zbyt wiele.

 

Tu cytat z opisu producenta- pisze do jakich warunków są rekomendowane. A że radzą sobie też w innych warunkach to tym lepiej:

 

"ChromaPop Polarchromic Ignitor: The ChromaPop technology in this lens makes color more vivid with increased clarity and chromatic contrast.  Smith recommends this lens for settings where you will be experiencing shifting light conditions as the Polarchromic allows the lens tint to be self-adjusting and decreases or increases the Visible Light Transmission as the light conditions change.  This lens is the only Polarchromic lens option in the ChromaPop lenses.  An Ignitor lens is going to maximize an objects definition, enhance depth perception and is recommended for medium to overcast light conditions."


Użytkownik kubazmech edytował ten post 22 maj 2017 - 23:14


#977 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 22 maj 2017 - 23:40

skuteczność polaryzacji raczej trzeba oceniać/porównywać mając słońce przed sobą, za i z boku, dodatkowo powinieneś najpierw spojrzeć na coś pod wodą na wprost, a potem na coś np. na godzinie drugiej, ale nie obracając głowy


Użytkownik BazyL edytował ten post 22 maj 2017 - 23:40


#978 OFFLINE   kubazmech

kubazmech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 23 maj 2017 - 16:40

A to coś nowego dla mnie, przy okazji potestuję trochę w taki sposób jak piszesz i porównam z innymi bardziej kompleksowo. Napiszę jak wypadają.



#979 OFFLINE   rybspinn

rybspinn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Grzesiek

Napisano 29 maj 2017 - 17:47

Panowie potrzebuję porady odnośnie okularów. Szukam czegoś w okolicach stówki z jasnymi/rozjaśniającymi szkłami. Podczas poszukiwań wpadły mi w oko okularki z takimi czerwonymi szkłami:

 

http://allegro.pl/so...6747603491.html

 

http://allegro.pl/ok...6747294616.html

 

http://allegro.pl/ok...5744806268.html

 

Ma ktoś może podobne i może się wypowiedzieć jak w nich widać w porównaniu do żółtych szkiełek ?


  • mmgg lubi to

#980 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 maj 2017 - 21:36

Ja mam takie:

 

http://allegro.pl/ok...6702794426.html

 

 

Polaryzacja działa w przeciwieństwie do zółtych Brend.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okulary

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych