
#41
OFFLINE
Napisano 26 czerwiec 2009 - 21:35
#42
OFFLINE
Napisano 27 czerwiec 2009 - 00:48
Dwa słowa wytlumaczenia:
ze posłuzylem sie tutaj wartoscią 128 cm jest czystym przypadkiem, rownie dobrze mógłbym tu uzyc 27cm albo tez 202,5 cm. Zadna z tych wartosci nie ma nic wspolnego z Twoim „projektem“. Jak sie nie myle szukasz blanku pomiedzy 2,40 a 2,60m.
Przyłkad z ciastem zdałby tu też swoje zadanie. Z jednego ciasta mozna robic kluski okrągłe jak i owalne, w smaku i w wartosciach odżywczych nie bedzie tu najmniejszej rożnicy.
Blank to co innego!
Aby uzyskac blank o parametrach jakie sobie założyłes trzeba miec do tego odpowiedni Mandrill (pol. Trzpien ?) nastepnie odpowiednie maty weglowe, które to w odpowiedniej kolejnosci zostaną „nałożone“(przy niektorych Blankach nawet do 4 roznych mat).
Nacisk jaki stosowany jest przy nawijaniu mat osiaga wartość rzedu 60-85 Ton/cm2 (to joko ciekawostkie zawodowe/Dudek / J.Kobuszewski)
Nastepnie nawiniety zostaje „Tape“ foliowy aby uzyskać rownomierny podział ciepla i utrzymać potrzebny nacisk. Po kilkugodzinnym wypalaniu przy temp. ok. 580�C foliowa taśma zostaje usunięta [(śladami tego na niektorych blankach jest spiralny “wzor” jakby pozostałości po toczeniu na tokarce), wydaje mi sie, ze w tym przypadku producent oszczedza na szlifowaniu blanku (?)]
Wracając do mat weglowych, znam firmę Angielską produkujacą takie maty z pojedyńczych włókien z których nast. powstają (również) blanki.
Mają ich w swoim asortymencie ok. 60, które to w zaleznosci potrzeb zostaja odp. dobrane.
[Prudukcja sprzetu wedkarskiego jest w wielu firmach tylko malym odlamem w ich dzialalnosci. Tu można przytoczyc takie Firmy jak: S�nger-Niemcy, Vosseler-Niemcy, wspomniana tu Firma z Anglii (UK) produkuje głównie maty weglowe używane rownież przez Firmę Airbus.]
Kolejność, w ktorej maty zostaną nalozone na Mandrill wplywa rowniez na parametry blanku.
Jak widać, robienie blanku na poziomie swiatowym jest bardziej skomplikowane od robienia klusek (owalnach czy okraglych). Nie kwestionuje tutaj Know-how CTS-u, chce jedynie podkreslic kompleksowość zagadnienia.
Nastepnym i wydaje mi sie najwazniejszym etapem jest sprawdzenie czy caly ten wysiłek dał ten efekt, ktory byl oczekiwany.
I tutaj TY musisz wziasc kijek do reki (ale gotowy-zmontowany) i stwierdzic; TAK! Tego szukałem, albo “gó…”, to nie to. (?)
Zaistnieje przypadek pierwszy, to: CONGRATULATION, przy drugim: ??? albo wystawisz go w rubryce kupie/sprzedam jako SUPER kijek, ale mi …. (?)
Wykonanie perfekcyjnego blanku (a takiego szukasz) za pierwszym podejsciem, bez wiekszych testow prototypow (co wiaze ze soba koszty) wydaje mi sie dosyc skomplikowane wrecz malo prawdopodobne (?) Kto ponosi koszty projektowania / testowania ? CTS ?
Tak jak kolega Gumofilc wspomnial, przy serii 30 szt. zaczyna to byc dla producenta oplacalne. Jedyna firma Niemiecka produkujaca blanki polozyla swoja “granice oplacalnosci” przy 25 sztukach. Wszystko ponizej JEST DROGIE, dla zamawiajacego. W naszej gospodarce wolnorynkowej tak to wyglada, ze koszty ponosi ten “ostatni”. Zadna firma nie inwestuje w jeden blank 1000$ (wartość fikcyjna) zeby go sprzedac za 550 pln (?), przy tym zarobi jeszcze “posrednik” i UPS też.
Dlatego pytałem też o koszt tej „imprezy“.
Dalsze komentarze, jak firma CTS wykona swoje zlecenie to czysta spekulacja, tak wiec wstrzymam sie.
Zycze sukcesow nad woda z nowym Kijkiem
TP
Cyt. Robert: “Do wędek podchodzę praktycznie, pasuje mi lub nie” > zamówiłes ale “w ciemno”
[teraz to już całkiem namąciłem (?) chociaż nie taki był mój zamiar]
Quote
#43
OFFLINE
Napisano 27 czerwiec 2009 - 06:27
Myślę, że niektórzy przyjęli z góry błędne założenia co do terminu „blank na zamówienie”. Od początku widziałem, że firma CTS nie będzie dla mnie ekstra projektować blanku. Nie wiem jak to jest dokładnie ale z rozmowy z panem Zielińskim wydedukowałem, że raczej producent posiada w tzw. zanadrzu projekty co bardziej popularnych blanków w wersjach nietypowych. Jak się całkiem niedawno okazało nie tylko mi marzy się nieco dłuższy kij w wersji jednoczęściowej, bo takich blanków sukcesywnie przybywa w ofertach. Nie stanowią one trzonu produkcji i pewnie wymagają jakiś specjalnych zabiegów skoro trzeba czekać na termin wykonania. Widać moje marzenia nie są takie nietypowe, ponad to ja zdecydowanie się odcinam od fanatyków i kolekcjonerów sprzętu. Parametr blanku nie określam z dokładnością do 8 miejsc po przecinku. Podałem długość około 2,4, szybka akcję i to, że moja ulubiona przynęta waży 33 g i lubię sobie nią ostro machać przy użyciu linki 15 lb. Do tego dodałem, że się ze sprzętem nie pieszczę. Pan Zieliński zaproponował mi blank który spełnia te wszystkie wymagania. Wynika z tego, że CTS ma takowy przygotowany tylko będę musiał zaczekać na swoja kolej bo zapewne ktoś robi ekstra takie blanki „na boku”. Z tego powodu użyłem określenia „blank na zamówienie” a nie dlatego, że mnie ten termin podnieca. Wręcz przeciwnie uważam podniecanie się sprzętem za niezdrowe a cała energię przeznaczam na łowienie. Jak dostane wędkę to pewnie po kilkunastu minutach zapomnę o niej, i o to chodzi. Zdecydowałem się na wymianę sprzętu ponieważ zabrnąłem w ślepy zaułek. Kupując ostatni kij postawiłem na długość rzutów i perfekcyjną kontrolę nad przynętą. Te warunki spełniał sandaczowy kołek który najszybciej przekładał moje reakcje na zachowanie przynęty. Niestety cena tego była wysoka w postaci braku amortyzacji. Nie musze pisać czym to skutkowało. Postanowiłem poszukać kompromisu. CTS spełni te oczekiwania i pewnie istnieje więcej takich. Blank którym widziałem kilka dni temu przy wyrzutach był całkiem sztywny. Pod obciążeniem wyginał się nieproporcjonalnie mocno. Jak kolega wygiął go w kształt litery C to mnie lekko zatkało. Myślę, że wersja tego kija w jednym kawałku będzie miała tą progresję ugięcia jeszcze większą i bardziej kształtną. Tak więc dostane to co chce. Będę miał kij nieco bardziej miękki przy wyrzutach ale za to bez porównania lepiej amortyzujący w czasie brań i holu. Ot i cała sprawa.
#44
OFFLINE
Napisano 27 czerwiec 2009 - 08:53
Przy okazji przypomniane zostaly niektore sprawy od strony kuchni wedkarsko-sprzetowej, o ktorych warto cokolwiek wiedziec.
Jest cienka granica pomiedzy kolekcjonerem a wedkarzem i.....zawsze byla. Jezeli ktos lowi na jeden typ przynet, w scisle okreslonych warunkach, scisle okreslony gatunek ryby to wystarczy mu 1 wedka.
Czy wedkarz lowiacy w roznych wodach, krancowo sie rozniacych, stosujac rozne metody (np. mucha, troling, ł.wertykalne, podlodowe,inne) to juz kolekcjoner sprzetu?
Sadzac po ilosci wedek pewnie tak...aczkolwiek?...
Gumo
#45
OFFLINE
Napisano 27 czerwiec 2009 - 09:15


#46
OFFLINE
Napisano 27 czerwiec 2009 - 09:49
Quote
Tak rzucam jak bym chciał aby szczytówka wyleciała. Po kilkuset takich wyrzutach z maksymalna siła każda wędka się wysuwa a ja nie mam zwyczaju sprawdzać, więc kwestią czasu jest to kiedy widzę jak leci za przynętą.
Podobnie ma się rzecz przy używaniu muchówek łososiowych i jest na to sprawdzony patent - owinięcie łączenia składów taśmą izolacyjną - po rozłożeniu wędki rzecz jasna. Podobnie swoje wędki zabezpieczali muszkarze łowiący z łodzi na jeziorach - kilka nawinięć taśmy izolacyjnej na każdym łączeniu i o ew rozsunięciu elementów można zapomnieć i skupić się na przyjemności łowienia.
#47
OFFLINE
Napisano 27 czerwiec 2009 - 10:34
Quote
To ja też wytłumaczę conieco.
Blank którym widziałem kilka dni temu przy wyrzutach był całkiem sztywny. ... Myślę, że wersja tego kija w jednym kawałku będzie miała tą progresję ugięcia jeszcze większą i bardziej kształtną. Tak więc dostane to co chce. Będę miał kij nieco bardziej miękki przy wyrzutach ale za to bez porównania lepiej amortyzujący w czasie brań i holu. Ot i cała sprawa.
Jeśli wyjdzie taki, to jest to kijek - marzenie na dużą rzekę.
#48
OFFLINE
Napisano 28 czerwiec 2009 - 12:44
#49
OFFLINE
Napisano 12 październik 2009 - 16:13


#50
OFFLINE
Napisano 12 październik 2009 - 16:19
#51
OFFLINE
Napisano 12 październik 2009 - 19:08
#52
OFFLINE
Napisano 01 czerwiec 2018 - 07:28
Potrzebuję uncjowego blanku w jednoskładzie o dł 2,40m i mocy 15-17lb , kiedyś chyba CTS robił takie blanki ale nie mogę tego znaleźć. Ktoś coś wie na ten temat?
#53
OFFLINE
Napisano 01 czerwiec 2018 - 07:33
Wprawny rodbuilder wydłuży go o kilka cm bez uszczerbku dla akcji kija.
#54
OFFLINE
Napisano 01 czerwiec 2018 - 07:42
No może to jest jakiś kierunek
#55
OFFLINE
Napisano 01 czerwiec 2018 - 07:46
MHX CB965
FP935-MHX
oraz blanki kwalifikowane jako morskie, bez podanych cw.
CRB SPSWB8M
MH GATOR BS596
SW80L-MHX
na mudhole masz wyszukiwarkę blanków
Użytkownik wedkarski365 edytował ten post 01 czerwiec 2018 - 07:55
#56
OFFLINE
Napisano 01 czerwiec 2018 - 07:53
ST.CROIX - 3SW80MF
SUZUKI - RXF-16LB-802
POINT - PB761MF
MATAGI LESON PT - SUPER SEVEN M 25gr 16lb - tylko że : 2 pc
Użytkownik Jano edytował ten post 01 czerwiec 2018 - 08:16
#57
OFFLINE
Napisano 01 czerwiec 2018 - 08:17
no troche sie znalazło pasuje parametrami ten mhx 965 i może ten st.croix 3SW
#58
OFFLINE
Napisano 01 czerwiec 2018 - 11:57
#59
OFFLINE
Napisano 01 czerwiec 2018 - 12:29
St.C Avid Inshore.
Ups, Mariusz już podał...
Użytkownik krzysiek edytował ten post 01 czerwiec 2018 - 12:30
#60
OFFLINE
Napisano 01 czerwiec 2018 - 18:04
Użytkownik bartolomeo213 edytował ten post 01 czerwiec 2018 - 18:05
- WojtekCIN lubi to
Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank
BLANKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Szukam długiego blanku pod letnie pstrągi na jigiNapisany przez kmiasko , 01 gru 2024 ![]() |
|
![]()
|
||
BLANKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Blank na sandacza do łowienia na lekkoNapisany przez DeeMeeD , 10 lis 2022 ![]() |
|
![]()
|
||
BLANKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
MJ Rod BlanksNapisany przez bartosz311287 , 26 paź 2021 ![]() |
|
![]()
|
||
BLANKI
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Blank do morskiej wędki typu stickbait - prośba o pomocNapisany przez Such a Jerk... , 31 paź 2020 ![]() |
|
![]()
|
||
Hand made →
Rodbuilding (budowa wędek) →
Blanki karpiowe TAC z takle24.de.Napisany przez MarcinZ , 05 paź 2019 ![]() |
|
![]()
|
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych