Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank do ciezkiego trolling'u szczupakowego

blank szczupak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 listopad 2010 - 20:18

Ciekawe, że ten dedykowany do DR-a ma cieńszą szczytówkę i większą zbieżność od drugiego Lamiego... Ładny kijek B)
Shimaniak ma podobną średnicę złącza (ok. 10mm), jednak z orientacyjnej proporcji wynika, że ściankę ma grubszą. Jednak nad fore ma ok. 13mmm. A zatem, na chłopski rozum, jest bardziej kluchowaty. Lami powinien być mniej kołowy i szybszy. Przez co bardziej uniwersalny. Czysto teoretycznie.


#22 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 12 listopad 2010 - 20:41

W spinningowej eksploatacji mój ICG wcale tak bardzo nie odbiega od grafitowych kijów; mam porównanie do - jako tako zbliżonego - ISA1086, Batson jest tylko trochę sztywniejszy (no dobra, ISA1086 ma 25 lb, Lami 30, ale i tak - przepaści między nimi nie ma). Inna sprawa - czułość materiału, raczej do wyraźnie pracujących przynęt to jest, do dżigowania niespecjalnie.

Na życzenie Szanownej Publiczności - jeszcze ICG 105 2MH poddany radykalnym próbom wytrzymałościowym podczas holu taboretu z Ikei (w warunkach laboratoryjnych, sceny drastyczne usunięto):

Załączone pliki

  • Załączony plik  icg v3.JPG   16,92 KB   241 Ilość pobrań
  • Załączony plik  icg v2.JPG   17,24 KB   243 Ilość pobrań
  • Załączony plik  icg v1.JPG   17,01 KB   239 Ilość pobrań


#23 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 listopad 2010 - 21:02

Przy DRze nie ma to znaczenia, przy dorożce z użyciem dużych przynęt - raczej drugorzędne...

#24 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 12 listopad 2010 - 21:15

.

#25 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 listopad 2010 - 21:55

Masz okazję wziąć oba do łapy? Ja bym to zrobił, bo sporo się różnią średnicą szczytówki. Mimo takiej samej masy, mocy i zakresu masy obsługiwanych przynęt mogą się istotnie różnić charakterystyką.

#26 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 12 listopad 2010 - 22:11

.

#27 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 listopad 2010 - 22:38

O, to może jednak ktoś podpowie coś konkretnego

#28 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 14 listopad 2010 - 22:44

.

#29 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 listopad 2010 - 22:59

Dość sztywny szczyt, pracuje raczej środek szczytówki. Typowe DR-y mają bardziej ustępliwy dolnik. W tym kijku jest stosunkowo sztywny. Kij wygląda „pałernie”, to chyba taka „potworówka”…

#30 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 14 listopad 2010 - 23:01

Dzięki Łukasz za parabolki:D


Nie ma sprawy B)
Ciesz się, że akurat dorodny taboret wziął; słabo ostatnio żerują...

#31 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 14 listopad 2010 - 23:04

.

#32 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 14 grudzień 2010 - 22:11

Jarek na co się w końcu zdecydowałeś masz coś upatrzonego.Tak się składa że szukam czegoś do max 17-20 lbs DR pod mniejsze przynęty,wąskie wachadła i drobno pracujące wobki.Może ktoś coś polecić.Nie dorożka ale typowo łowienie z windą.

#33 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 14 grudzień 2010 - 22:17

.

#34 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 14 grudzień 2010 - 22:34

Dzięki wielkie za podpowiedź jutro zadzyndzam jak znajdziesz chwilę na odebranie.

#35 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 08 wrzesień 2011 - 11:34

Z pewną taką nieśmiałością zapytać bym chciał, o blank/blanki do trolla szczupaczego (ryby - metrówy, duże woblery /20-30 cm/). Blank typu downrigger, czy coś innego? 20lb, 25lb czy wreszcie 30lb? Tak dużymi wobkami nie posługuję się zwykle i doświadczeń tu mam za mało. Embarassed

Nie chcę niczego sugerować, ale taki MHX na przykład ma dwa blanki downriggerowe, za psie pieniądze ... :unsure:

Pzdr,
Fatso

P.S. Gotowe kije mnie nie interesują ... zbroić mam życzenie B)

#36 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 wrzesień 2011 - 12:37

DR-y 20-25lb są IMO zbyt ustępliwe do takich wobów. Do wobów do 20cm - ok, powyżej już nie. Ja używam 2C80HF2 - ma u mnie dożywocie. Ale nie polecam, to wstrętne bydlę B)

DR-y są też na ogół dość długie 255-275cm. Jeżeli zamierzasz od czasu do czasu łowić z ręki, to będzie to mało komfortowe. W dodatku tak długi kij będzie się pod obciążeniem dużych przynęt wyginał w chińskie osiem i żeby w miarę normalnie pod tym chodzi i miał zapas amortyzacji przy braniu, to musiałby być kawałem pały.

Moim ideałem byłby blank, jakich używa się do produkcji chrustu typu pilk, tylko porządnie zrobiony, no i żebym nie musiał rozbrajać…

A z wyższej półki> Może jakiś Łamignat? Np. ten, na którym są robione Kenai-e?


#37 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 08 wrzesień 2011 - 13:37

Cześć @krzysiek! szczególnie na Twoją odpowiedź liczyłem :mellow:
Kij ma być WYŁĄCZNIE do trolla. Może mieć 2,17, a może miec i 2,70. Natomiast byłby bardzo rzadko używany, dlatego myślałem o jakimś niedrogim blanku. Nie miałem tych DR'ów MHX w łapie i nie wiem, jakie są. Mialem cichą nadzieję, że ten 2,60 się nada, ale i 2,70 30 lb bym przebolał.

Natomiast pierwotnie chodzil mi po głowie jakiś Salmon, np. SA1026 jakieś
Pzdr,
Fatso

#38 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 wrzesień 2011 - 13:39

Michał,

zawsze możesz kupić Robinsona Power Stick (240cm w dwuskładzie), oskrobać do gołego i uzbroić ponownie :D
Koszt wędki 100zł. Do desek używam go w wersji fabrycznej i daje radę. Niestety cięzko spotkać cos 'markowego' o podobnych parametrach :unsure:





  • Bolesław lubi to

#39 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 wrzesień 2011 - 14:46

ST1025 to wędka zupełnie nie do klepek i dużych SDR-ów, siądzie na pewno. Jeżeli SA1025 jest faktycznie o oczko mocniejszy (a nie np. o 3 oczka) to też się nie nada. SA1085 zbroiłem, nie nada się, kij w klasie HS1023 Batsona, oczywiście o nieco innej charakterystyce. SA1086 pewnie mocą +/- odpowiada HS1025 Batsona. Jeżeli tak to… od biedy ujdzie, ale przy klepkach 9-10”, FishMaxie 25, Whitefishu 18SDR/Perchu 14SDR czy innym Pike-u 25-30cm będzie się mooocno giął.

Wędka do takich przynęt musi być naprawdę mocna i elastyczna. Duże woby ważą po 100-150g, a opór stawiają, jakby ważyły ze 2 razy więcej i jakieś gówniane cw. 50-60g nie da im rady. No chyba, że nastawiasz się na łowienie FMAG-iem 18 i tym podobnymi wynalazkami, wtedy kompozytowy DR 25lb, albo jakiś S&S tudzież Hot Shoty w podobnej mocy będą bardziej niż ok.

Także w klasie budżet: Pałerstiki/Aglistiki i inne stiki a w klasie średniej St. Croix, i Lamiglas. A jak chcesz szaleć to pewnie jakieś modne teraz Phenixy czy Xzogi :D


#40 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 wrzesień 2011 - 14:51

Michał,

zawsze możesz kupić Robinsona Power Stick (240cm w dwuskładzie), oskrobać do gołego i uzbroić ponownie :D
Koszt wędki 100zł. Do desek używam go w wersji fabrycznej i daje radę. Niestety cięzko spotkać cos 'markowego' o podobnych parametrach :unsure:




Zdemolowałem swojego XFX-BX-a. Mocno się różni w nowym ubraniu od oryginału. Ale ten demontaż przelotek, skrobanki, polerki to jest jednak masakra. Trwa, brudzi się. I psychologicznie jest ciężkie, bo niszczysz całą i do pewnego stopnia funkcjonalną rzecz. Szkoda, że nie sprzedają takich blanków. Kosztowałyby grosze, bo to szklaki, a dzięki tej grubej ściance dolnika fantastycznie się gną. Oj, pohulałbym z tym Pałerstikiem, jeno takim 240 200g. Efekt niejednego by zadziwił, tylko blank ma różne takie… niedolewki, ubytki. Szkoda trochę, mogliby to zrobić porządniej.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, szczupak