Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7461 odpowiedzi w tym temacie

#2141 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 lipiec 2013 - 22:14

Gratuluje kolego Pięknie polowiles

Jeśli to nie tajemnica to jakich gum używałeś

pewnie durex ;)


  • fish28 lubi to

#2142 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 09:38

Gratuluje kolego Pięknie polowiles

Jeśli to nie tajemnica to jakich gum używałeś

Ludzie, czemu jesteście tacy leniwi. Jaka guma, jakie miejsce, jakie tamto sramto. Jak się samemu dojdzie do czegoś to dopiero jest satysfakcja... Najlepiej niech kolega poda namiary jeszcze z gps-a to sępy będą happy...


  • mafijas i BjornOFF lubią to

#2143 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 24 lipiec 2013 - 10:22

Majo nie denerwój się tak szkoda zdrowia :).Takie informacje i tak niczego nie dadzą, bo jak sam wiesz co odcinek to inne ubodobania ryb, kolega może być w tym samym miejcu o tej samej porze, w takich samych warunkach pogodowych, z tą identyczną przynętą i też nie złowi bo akurat ma za szybki kołowrotek :lol:.



#2144 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 10:55

Ok, będę spokojny:) Ale trochę wkurzające jest że każdy chce wszystko na tacy, co z tego że ktoś musiał spędzić nad wodą ileś czasu żeby dojść do czegoś. A przynęty??? Ryby i tak będą brać na te, które najczęsciej mamy na końcu zestawu. :) 



#2145 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 lipiec 2013 - 11:24

Umiejętności, znajomość łowiska itp.. a jaka guma?!  :P możesz sobie rzucać i najlepsza gumą Świata - jeśli takowa istnieje ;) i taki nic nie złowisz jak nie umiesz,także spokojnie..

 

PS. między posiadaniem najlepszej gumy czyt. najłowniejszej  a złowieniem extra ryby jeszcze ogromna przepaść czyli WODA ;)


Użytkownik thibar edytował ten post 24 lipiec 2013 - 11:35


#2146 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 12:07

Pytania leni zawsze albo jaka przynęta, albo gdzie. Nie chdzi mi o znaczenie przynęty, tylko lenistwo, czekanie na gotowe. 



#2147 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5852 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 lipiec 2013 - 12:09

Albo początkujących młodych wędkarzy.


  • Czoper555 lubi to

#2148 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 24 lipiec 2013 - 12:37

Fakt. Tu Wujek masz rację. Ale niech i młodzi nie starają się szukać gotowych schematów, wiele zależy od nich. Uważam za obowiązek doświadczonych wędkarzy dzielić się wiedzą i umiejętnościami z młodzieżą, ale niech to będzie na zasadzie wskazania kierunku podróży, a nie prowadzenia za rączkę do celu.



#2149 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 24 lipiec 2013 - 12:41

Mimo że mam tylko 20 lat popieram :)



#2150 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5852 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 lipiec 2013 - 13:55

Fakt. Tu Wujek masz rację. Ale niech i młodzi nie starają się szukać gotowych schematów, wiele zależy od nich. Uważam za obowiązek doświadczonych wędkarzy dzielić się wiedzą i umiejętnościami z młodzieżą, ale niech to będzie na zasadzie wskazania kierunku podróży, a nie prowadzenia za rączkę do celu.

Zgadzam się. Napisałem tylko że po pytaniu widać kto je zadał i czasami nie ma co tak jechać.



#2151 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 15:57

Wiek kolego dwudziestoletni  nie ma tu znaczenia. Młody wiekiem może już nie jestem  bo Karwowskiego już przeskoczyłem dawno ,ale doświadczeniem spinningowym i owszem-zielony liść .

To jest forum i na forum pyta się odpowiada ,radzi ,dzieli wiedza i doświadczeniem a i czasem zapoznaje fajnych ludzi  .Na moje pytanie poszło 10 wpisów nie związanych z pytaniem   . Nie szkoda czasu i palcy na zbędne walenie w klawiaturę . Zrozumiałbym gdyby to sam zapytany odniósł się w ten sposób  do mojego pytania Ma do tego prawo bo pytanie  skierowane bylo do niego , ale nie rozumiem ze  poniektórych tak to zbulwersowało ,zirytowało .

Nie będę Tu się rozpisywał co skłania  mnie do zadawania tego typu pytań,bo to nie miejsce na to   .Powiem tylko ze  14 lat nie mieszkalem w PL., a od roku próbuje sil w spiningu ,zbieram -chłonę każde informacje z czasopism i netu zarazem trenując w realu ,z rożnymi wynikami .

To tyle co mam na swoja obronę,i nie drążmy już więcej tego tematu .

Pozdrawiam 

 

 

Dopiero dziś  zauważyłem jakiego języka użył Majo w stosunku do mojej osoby i tego nie przemilczę  .

Jesli jest tu jakis mod ,admin czy ktokolwiek  kto pilnuje etyki wypowiedzi to powinien usunąć post tegoż człowieka i dąć mu ostrzeżenie.

Kolego Majo wyzwałeś   mnie od sepów .Ja  sobie tego nie życzę nie masz prawa mnie ani nikogo obrażać .

Milcz jesli cie nie pytają 

Dla mnie jestes samolubem , ale na szczęście  to gatunek na wymarciu .

 

Coraz więcej wędkarzy cieszy się z swojego hobby traktuje jako możliwość zawarcia  nowych znajomości wspólnych wypadów ,poznania nowych  metod połowu .

 

Przepraszam innych ale musiałem zareagować na ogólnym .Dalsza dyskusja z toba Majo na ten temat  tylko na PW .-


Użytkownik robisum1 edytował ten post 26 lipiec 2013 - 07:24


#2152 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 24 lipiec 2013 - 17:53

Amen.
Utnijmy już ten dziwny wątek i wróćmy do meritum sprawy ;)
Poproszę foto Buzanskich rybek :)

#2153 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 24 lipiec 2013 - 18:07

Bezsensowna gadka i nie rozumiem Twojej irytacji @Majo, co za różnica czy łowca napisałby: Lunatic, Bandit, Shaker czy Assassin...nikomu z nas to nie zrobi różnicy, a już na pewno nie łowcy, jednak pytającemu już tak...wyposaży się w taką gumę i ze zdwojoną siłą uderzy nad wodę, z przekonaniem, że ma kilera na agrafce....a czasem takie nastawienie może wiele zdziałać...to moje zdanie.

 

Przemek sorry, już wracamy do tematu :P


Użytkownik malcz edytował ten post 24 lipiec 2013 - 18:07


#2154 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 18:48

Amen.
Utnijmy już ten dziwny wątek i wróćmy do meritum sprawy ;)
Poproszę foto Buzanskich rybek :)

Jeżeli to było do mnie to mogę tylko pokazać szczupaka 66 cm, reszcie nie robiłem bo małe

pokazuj tylko te zgodne z regulaminem - Zanderix


Kolego robisum1 powiem Ci w tajemnicy;) że gumy jakich używam to mannsy tradycyjne rippery w następnej kolejności predatory, relaxy.
Rodzaj gumy chyba nie ma większego znaczenia, bardziej stawiałbym na sposób prowadzenia (tak jak stwierdzili to przedmówcy).
Bardzo lekka główka jak na obecny stan wody (5 g) i powolne prowadzenie sukcesem gwarantowanym ;).
A tak zupełnie na serio to nie było to nic nadzwyczajnego, kiedyś to były czasy że z wyprawy wracało się z 17 szczupakami na koncie.
Teraz bardzo często wracam o kiju :huh:



#2155 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 24 lipiec 2013 - 19:00

O jak miło ryba...wreeeeszcie ;)

#2156 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1149 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 24 lipiec 2013 - 19:18

Jeżeli to było do mnie to mogę tylko pokazać szczupaka 66 cm, reszcie nie robiłem bo małe


Kolego robisum1 powiem Ci w tajemnicy;) że gumy jakich używam to mannsy tradycyjne rippery w następnej kolejności predatory, relaxy.
Rodzaj gumy chyba nie ma większego znaczenia, bardziej stawiałbym na sposób prowadzenia (tak jak stwierdzili to przedmówcy).
Bardzo lekka główka jak na obecny stan wody (5 g) i powolne prowadzenie sukcesem gwarantowanym ;).
A tak zupełnie na serio to nie było to nic nadzwyczajnego, kiedyś to były czasy że z wyprawy wracało się z 17 szczupakami na koncie.
Teraz bardzo często wracam o kiju :huh:

Gratulacje ja już tydzień szukam wymiaru i nic, złowiłem 2 maluchy na starorzeczu, jeden na blinkera 4" a drugi na wirowkę fox 4.
Baaaardzo mało brań spróbuje gumy na lekko, może jeszcze coś poradzicie ? Płytka czy głębsza woda ?

Użytkownik Radbraw edytował ten post 24 lipiec 2013 - 19:20


#2157 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 25 lipiec 2013 - 20:33

Dziś szczupaczek 60 cm na Leika 5 cm, branie na bardzo krótkim dyszlu. Pomógł prawidłowo wyregulowany hamulec bo zaskoczył mnie całkowicie. Ogólnie piękny dzień na kochanym Bugiem :) szkoda że nie miałem lustrzanki tylko ona mogła by oddać te kolory rzeki, roślinności.
Foto rybki wstawię jak się przesiadę na laptopa z tableta bo jakoś nie mogę dodać foto z tego pazdzieza...
Jedyne rybki jakie zauważyłem to bolki, reszta się pochowala, zero wiatru cisza i szum wody.
Woda opada i jest już poniżej 300 w Wyszkowie.

#2158 OFFLINE   dariusz262

dariusz262

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski

Napisano 25 lipiec 2013 - 23:01

Witam

Poszły dwa okonie  30-32cm na Horneta5,sandacza niewidać :(

Wydaje mi się,że jętka wyszła

Załączone pliki

  • Załączony plik  jetka.jpg   8,63 KB   67 Ilość pobrań


#2159 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 26 lipiec 2013 - 06:51

Wczorajszy dzień mogę podzielić na dwie części, na przedpołudniową 10:00 do 14:30 mizerną bardzo i popołudniową udaną ma dwóch od 15:00 do 18:00 4 wymiarowe szczupaki, moje 53 i 60, kolegi 51 i 55. niewielkie ale zawsze cieszy ilość brań, bo poza tymi wyholowanymi mieliśmy po dwa na wędce. Wszystkie w szybkim opadzie po ukraińskiej stronie.



#2160 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 26 lipiec 2013 - 19:35

Wczorajsza 60 na Leika

Jutro startuję z przystani Wyszkowskiej ok 10 po śniadanku :P pływam do 17 może dłużej zobaczę jak szybko pochłonę kanapki przygotowane przez szanowną małżonkę :D cel sum, sandacz i szczupak na SDR wszelkiej maści...

 

Czasami się zastanawiam czy piszący w tym wątku potrafią tylko pisać ...  ;) 

PANOWIE CZYTAJCIE TEŻ CZASAMI (regulamin zwłaszcza)


Użytkownik Zanderix edytował ten post 26 lipiec 2013 - 21:28





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych