Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7461 odpowiedzi w tym temacie

#2161 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 27 lipiec 2013 - 16:14

Załączony plik  DSC_0137.JPG   41,71 KB   210 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_0138.JPG   39,3 KB   244 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_0140.JPG   22,62 KB   258 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_0142.JPG   48,5 KB   257 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_0143.JPG   37,67 KB   201 Ilość pobrań

Dziś tylko dwa barania na TTM Tomka M. Sumik 90 i nie wiem co mogło być drugie bo spadło mi po chwili...foto ryby nie wstawiam bo brakuje mu 10 cm ;)


  • 5384 i Parf lubią to

#2162 OFFLINE   Mikros

Mikros

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaWyszków

Napisano 27 lipiec 2013 - 19:14

Widzialem Ci dziś jak mknąłeś przez kamienczyk pontonem

#2163 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 27 lipiec 2013 - 19:26

Ładna burta na fotce:)



#2164 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 27 lipiec 2013 - 19:31

Widzialem Ci dziś jak mknąłeś przez kamienczyk pontonem

Aż tak to może nie...zaledwie 30 km na GPS ;)



#2165 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 27 lipiec 2013 - 21:34

Fajne fotki Przemku. Też muszę zacząć jeździć na ryby z apareatem. Ten w telefonie jednak czasami jest za słaby, zwłaszcza, że mój tel do najnowszych nie nalęzy. Dzisiaj tylko jedno niezacięte branie, i potęzne gradobicie tym razem miałem blisko do samochodu :lol:.



#2166 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 lipiec 2013 - 00:39

wczorajszy bolesław 75 cm na bezsterowca Spinnermana, było więcej "wyjść" bolki wspaniale atakowały ale równie pięknie chybiały.

Załączone pliki


Użytkownik Zanderix edytował ten post 30 lipiec 2013 - 11:59

  • Wojtek B. lubi to

#2167 OFFLINE   sobol18

sobol18

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Adam

Napisano 28 lipiec 2013 - 06:19

Przemek jak spływałeś w tamtych rejonach to i ze mną penwie się gdzieś mijałeś xD U mnie łącznie z kumplem 4 rybki: okonie 35 i 29, szczupak około wymiaru, i sumek kolegi 75-80.

 

Mariusz, fajny bolek :) gratuluję :)



#2168 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 29 lipiec 2013 - 09:05

Mariusz fajna spasiona rapka,u mnie też ostatnio  się trochę pokazywały,ale całe szczęście w lipcu i sierpniu pływam tylko z jednym zestawem,bo by kusiło żeby porzucać....

 

Przemek dotarłeś na siedlecki Bug?


  • marekn lubi to

#2169 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 29 lipiec 2013 - 09:20

Ładna rapa, pomyśleć że sezon na największe dopiero nadchodzi:)



#2170 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 29 lipiec 2013 - 15:56

Nie wiem gdzie dokładnie zaczyna się Siedlecki Bug, Wojtek może przytocz jakaś miejscowość to będę mógł się odnieść bo z gumiaka świat wygląda inaczej ;-)

 

Zapomniałem dodać że byłem wczoraj na sandaczach i dupsko blade...Jętka roi się na całego, miliony miliardy owadów ryby ochoczo zjadają robale, rzeka tętni życiem po zmroku lecz nie daje rybek.


Użytkownik Przemek edytował ten post 29 lipiec 2013 - 17:10


#2171 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 29 lipiec 2013 - 18:12

Takiego roju nie widziałem jak żyję, a jak to się może odbić na braniach? Może krótka dyskusja na ten temat? :)

 Widok tysięcy lub raczej milionów owadów płynących jak rzeka w stronę światła z księżycem w tle to wręcz atrakcja przyrodnicza.

Załączony plik  jętka.jpeg   134,34 KB   273 Ilość pobrań


  • Wojtek B. lubi to

#2172 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 29 lipiec 2013 - 19:29

Dokładnie, widok niesamowity. Podobno jętka wylatuje już od ok. dwóch tygodni. Gdy byłem nad Bugiem w zeszły wtorek, to spotkałem kilka ekip pozyskujących jętkę jako przynętę. Niektórzy mieli podejście istnie profesjonalne sprzętowo. Rozstawione maszty z firanką, na trawie gumowa plandeka, reflektory na firankę i zmiotka z szufelką. Jak się okazuje do tego też jest potrzebna dobra technika i wybór miejsca. Kto się dobrze ustawił miał pełne worki jętki, a kto źle worki puste  :D W sumie w Brańszczyku łowców jętki było więcej niż wędkarzy. A najbardziej mnie zaskoczyło, że w większości były to ekipy znad Narwi. Łowienie na kule z jętki musi być tak skuteczne jak piszą, skoro chce się ludziskom kilkadziesiąt kilometrów nad inną rzekę po przynętę jeździć.

 

PS

Trzeba gasić światełka w aucie, albo drzwi nie zostawiać otwartych nawet na moment. Ja tego nie zrobiłem i mam całe auto w owadach.



#2173 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 29 lipiec 2013 - 19:46

Nie wiem gdzie dokładnie zaczyna się Siedlecki Bug, Wojtek może przytocz jakaś miejscowość to będę mógł się odnieść bo z gumiaka świat wygląda inaczej ;-)

 

Zapomniałem dodać że byłem wczoraj na sandaczach i dupsko blade...Jętka roi się na całego, miliony miliardy owadów ryby ochoczo zjadają robale, rzeka tętni życiem po zmroku lecz nie daje rybek.

Od ujscia Nurca,co do jętki to rzeczywiście masakra.... Co wyjazd muszę je później wysypywać z pudelek z woblerami



#2174 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 lipiec 2013 - 19:52

.


Użytkownik tibhar edytował ten post 29 lipiec 2013 - 21:18


#2175 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 29 lipiec 2013 - 19:55

Najdalej zawędrowałem do Nura i Ciechanowca ale to tylko but, nigdy tam z pontonem nie byłem i nie wiem czy w tym roku tam pojadę, mam w planach spacyfikować w sierpniu Wisłę i zobaczyć na własne oczy ścianę Szymańskiego ;)
Chętnie bym też się spotkał z wąsatym kolegą w moim rozmiarze lub większym niż 188 cm i 100 kg wagi :D :D :D
Na moim Bugu chyba to nie realne bo dołki 4 m zamieszkują 90 cm kijanki.

Co do Jętki to masakra jakaś :P łowienie można śmiało odpuścić bo reagują tylko na te fruwające robale, woda jest zagęszczona od uklejek jak dobry rosół makaronem a sandacze mają wyżerkę na maxa bo białoryb nie pilnuje się w cale tylko żre i żre :lol:

Użytkownik Przemek edytował ten post 29 lipiec 2013 - 19:59


#2176 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 29 lipiec 2013 - 20:28

Dzisiaj cztery maluchy, wszystkie bez wymiaru, w największy upał. Droga w dół rzeki super praktycznie cały czas nad wodą w cieniu drzew, niestety złym pomysłem było wracać prawie 4 km przez łąki, jak doszedłem do samochodu to myślałem, że zejdę z tego świata. Jutro popołudnie i wieczór na odcinku Siedliszcze- Wola Uhruska, w tym rejonie dopiero od jakichś 2 tygodni można wejść i to w niektórych miejscach do tej pory trzeba mieć wodery, wieść niesie ( Źródło sprawdzone ;) ) o niespotykanej  od kilku lat w tamtych rejonach liczbie szczupaka, niestety o niczym dużym nie słyszałem jakieś tam sześćdzesiątaki   siedemdziesiątaki, choć może miedzy nimi pływa jakaś mamuśka chętna do współpracy.



#2177 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 lipiec 2013 - 21:47

Dokładnie, widok niesamowity. Podobno jętka wylatuje już od ok. dwóch tygodni. Gdy byłem nad Bugiem w zeszły wtorek, to spotkałem kilka ekip pozyskujących jętkę jako przynętę. Niektórzy mieli podejście istnie profesjonalne sprzętowo. Rozstawione maszty z firanką, na trawie gumowa plandeka, reflektory na firankę i zmiotka z szufelką. Jak się okazuje do tego też jest potrzebna dobra technika i wybór miejsca. Kto się dobrze ustawił miał pełne worki jętki, a kto źle worki puste  :D W sumie w Brańszczyku łowców jętki było więcej niż wędkarzy. A najbardziej mnie zaskoczyło, że w większości były to ekipy znad Narwi. Łowienie na kule z jętki musi być tak skuteczne jak piszą, skoro chce się ludziskom kilkadziesiąt kilometrów nad inną rzekę po przynętę jeździć.

 

PS

Trzeba gasić światełka w aucie, albo drzwi nie zostawiać otwartych nawet na moment. Ja tego nie zrobiłem i mam całe auto w owadach.

zapytałes po co im tyle tej jętki?



#2178 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 lipiec 2013 - 21:54

Będą sprzedawać jak znam życie.Kulka wielkości jajka ok 10zł.Swego czasu przeżylem taki spektakl,cos pięknego dopóki świateł w aucie nie zapaliłem :lol:  Cały byłem oblepiony,haha.



#2179 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 lipiec 2013 - 22:04

Bardzo możliwe że będą dostepne gdzieś w sklepach w Łomży oraz w necie. Bo ostatnio w wedkarskim były do kupienia pijawki tylko nie wiem jak je sprzedawali na sztuki czy pijemniczki, a może  tyle co się  uczepi do reki po zanurzeniu -czyli na ręki, szkoda że, nie zapytałem  ;)


Użytkownik tibhar edytował ten post 29 lipiec 2013 - 22:05


#2180 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 lipiec 2013 - 22:11

Na all nawet kule z jetek były jak i turkucie.Ponoc skuteczne.Ja nie korzystam z takich dobrodziejstw natury ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych