Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7461 odpowiedzi w tym temacie

#2781 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 22 kwiecień 2014 - 17:37

Jest kwiecień, niska woda, robi się ciepło. Nad wodą niewielu jeszcze wędkarzy z klasą i zasadami. Wyczekują upragnionego sezonu na szlachetne bolenie szczupaki, czy miesiąc później sandacze.Ja tylko teraz w tym wątku mogę powiedzieć jedno-wyobraźnia podpowiada mi złe obrazy. 



#2782 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 22 kwiecień 2014 - 17:43

Dobrze prawisz Pawle, może się okazać , że będzie lipa :-(

#2783 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1149 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 22 kwiecień 2014 - 18:26

W zeszłym roku mimo wysokiej wody na ,, moim,, odcinku była lipa.

#2784 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 22 kwiecień 2014 - 18:48

W zeszłym roku mimo wysokiej wody na ,, moim,, odcinku była lipa.

To w tym będzie pewnie jeszcze większa.... Moim zdaniem na dużych rzekach typu Wisła,Odra,Bug do pierwszego maja powinien być zamknięty sezon dla spina i żywca/trupa.+ oczywiście porządna  ochrona....A tak to mamy sezon kleniowo -okoniowy gdzie łowi się bolki i szczupaki w amoku tuż po tarle.

 

Jeden wypuści,drugi rozejrzy się czy nikt nie widzi....



#2785 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 291 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 22 kwiecień 2014 - 20:28

Panowie, na majówkę być może chciałbym się zdesantować z łódką i silnikiem spalinowym w tych rewirach:

attachicon.gifbug.JPG

 

Czy poza dodatkowym pozwoleniem(okręg siedlecki) jest coś co powinienem wiedzieć? Np: zakaz silników spalinowych albo zakaz łódek w maju itp?

 

Proszę o info nadbużańskich łowców :)

 

Pozdrawiam,

malcz

w okręgu biała podlaska nie ma zakazów pływania  łódką z silnikiem spalinowym po bugu, obowiązkowo musisz zgłosic straży granicznej fakt pływania jesli bedziesz pływał na odcinku granicznym z białorusią i nie przekraczaj za bardzo środka rzeki bo mozesz mieć nieprzyjemności jeśli to zobaczą służby SG,

 

co do miejscowych ,,wędkarzy" a raczej kłusoli to już tłuką niewymiarowe szczupaki, widziałem w sobotę i dzisiaj jak zabierają od 25cm i większe  a zabierają tylko temu właśnie że nikogo teraz nie widac nad bugiem, przeszedłem 3km i zobaczyłem tylko 3osoby, własnie tych jebaków z najbliższej wiochy,

nie jestem za zakazywaniem łowienia tylko za tym aby nad wodą było duzo więcej kontroli, od początku sezonu nie widziałem żadnej a jestem często nad wodą



#2786 OFFLINE   sandokan

sandokan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Sławek

Napisano 22 kwiecień 2014 - 20:41

szkoda gadać

też widziałem ostatnio 2 kolesi z gumami około 12 cm jeden miał żarówę czerwoną a drugi seledynową

Jak spytałem na co się czają to mi odpowiedział że na klenie

nie mają ludzie wstydu a byli to wędkarze na pokaz (ubrani profesjonalnie)

W przypadku kontroli taki kutas powinien dostać zakaz wędkowania przynajmniej na 3 lata



#2787 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6304 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 22 kwiecień 2014 - 21:00

Zgłaszam wniosek o przywołanie w RAPR zakazu łowienia na sztuczne przynęty o długości większej niż 5 cm we wszystkich wodach poza krainą pstrąga i lipienia w okresie 1 stycznia - 31 maja. Drugi wniosek to zakaz łowienia na przynęty pozyskane z ryb żywych i martwych w tym samym okresie.



#2788 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1149 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 22 kwiecień 2014 - 21:24

Zgłaszam wniosek o przywołanie w RAPR zakazu łowienia na sztuczne przynęty o długości większej niż 5 cm we wszystkich wodach poza krainą pstrąga i lipienia w okresie 1 stycznia - 31 maja. Drugi wniosek to zakaz łowienia na przynęty pozyskane z ryb żywych i martwych w tym samym okresie.


Cel szczytny, było by super, obawiam się jednak że wniosek zostanie odrzucony a bardziej olany :(

#2789 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6304 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 22 kwiecień 2014 - 22:07

Pożyjemy, zobaczymy. Nie ukrywam, że napisałem całkiem długą epistołę na temat zmian w RAPR. Wiele zapisów z tej epistoły zostało skonsultowane z niektórymi członkami komisji przy ZG i zyskało wstępną aprobatę (przynajmniej w nieformalnych rozmowach).  :ph34r:



#2790 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 22:11

Zgłaszam wniosek o przywołanie w RAPR zakazu łowienia na sztuczne przynęty o długości większej niż 5 cm we wszystkich wodach poza krainą pstrąga i lipienia w okresie 1 stycznia - 31 maja. Drugi wniosek to zakaz łowienia na przynęty pozyskane z ryb żywych i martwych w tym samym okresie.

Dlaczego do 31- maja ?



#2791 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 997 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 kwiecień 2014 - 22:32

Dlaczego do 31- maja ?

Po to żeby kłusole mieli większe pole do popisu. Pusto nad wodą to chłopaki wyciągają sprzęt i hajda na starorzecza,czują bezpiecznie i są bezkarni bo w nocy i nad ranem i tak ich nikt nie skontroluje, dzisiaj widziałem jak chłopaki się szykowali ale chyba odpuścili bo chmura szła...


Użytkownik tibhar edytował ten post 22 kwiecień 2014 - 23:04


#2792 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 22:40

Wczoraj byliśmy w okolicach Broku, i też " wędkarze " chodzili za okoniem z 15 cm. kopytkami.

A miejscowy wędkarz opowiadał, że poprzedniego dnia siatę stawiali w samo południe na wejściu starorzecza.



#2793 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 997 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 kwiecień 2014 - 22:57

31 maja to szczupak dawno wytarty i zjedzony przy okazji - przynajmniej ten ze starorzeczy.


  • Marcelino lubi to

#2794 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 23:06

Wczoraj byliśmy w okolicach Broku, i też " wędkarze " chodzili za okoniem z 15 cm. kopytkami.

A miejscowy wędkarz opowiadał, że poprzedniego dnia siatę stawiali w samo południe na wejściu starorzecza.

I ten miejscowy wędkarz nie mógł oczywiście  zareagować, nie miał  telefonu   ,aparatu ani innej możliwości działania  , jak tylko później opowiadać ze widział ze ktoś coś gdzieś -ehh pełno  wszędzie tego biadolenia a  odpowiedniej reakcji brak.



#2795 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 23:42

Mógł zareagować, tylko że lany poniedziałek był następnego dnia, a po posturze chłopiny było widać, że długo by na powierzchni się nie utrzymał.



#2796 OFFLINE   Tomrusz

Tomrusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Tomek

Napisano 23 kwiecień 2014 - 06:49

Zgłaszam wniosek o przywołanie w RAPR zakazu łowienia na sztuczne przynęty o długości większej niż 5 cm we wszystkich wodach poza krainą pstrąga i lipienia w okresie 1 stycznia - 31 maja. Drugi wniosek to zakaz łowienia na przynęty pozyskane z ryb żywych i martwych w tym samym okresie.

Po 31.05.2014 to już i po rybach i po braniach, ale zakaz łowienia na żywca popieram.



#2797 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 23 kwiecień 2014 - 06:56

Pożyjemy, zobaczymy. Nie ukrywam, że napisałem całkiem długą epistołę na temat zmian w RAPR. Wiele zapisów z tej epistoły zostało skonsultowane z niektórymi członkami komisji przy ZG i zyskało wstępną aprobatę (przynajmniej w nieformalnych rozmowach).  :ph34r:

Zauważyłem jakiś czas temu że w okręgu BP a ostatnio i w OS wprowadzono zakaz trollingu. Czy to taki "owczy pęd" czy jest jakaś motywacja?



#2798 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 23 kwiecień 2014 - 07:31

I ten miejscowy wędkarz nie mógł oczywiście  zareagować, nie miał  telefonu   ,aparatu ani innej możliwości działania  , jak tylko później opowiadać ze widział ze ktoś coś gdzieś -ehh pełno  wszędzie tego biadolenia a  odpowiedniej reakcji brak.

Też się dziwię takiemu od razu na miejscu kijek przez kolano i po sprawie...ale przyznam że ostatnio też widziałem łepków chodzących za bolkiem niestety byli w przewadze liczebnej...więc musiałem zacisnąć zęby.



#2799 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 997 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 kwiecień 2014 - 14:01

Zgłaszam wniosek o przywołanie w RAPR zakazu łowienia na sztuczne przynęty o długości większej niż 5 cm we wszystkich wodach poza krainą pstrąga i lipienia w okresie 1 stycznia - 31 maja. Drugi wniosek to zakaz łowienia na przynęty pozyskane z ryb żywych i martwych w tym samym okresie.

obawiam się, że przybędzie tylko kłusowników.. 



#2800 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 291 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 23 kwiecień 2014 - 14:34

I ten miejscowy wędkarz nie mógł oczywiście  zareagować, nie miał  telefonu   ,aparatu ani innej możliwości działania  , jak tylko później opowiadać ze widział ze ktoś coś gdzieś -ehh pełno  wszędzie tego biadolenia a  odpowiedniej reakcji brak.

widocznie nie mógł i go sam rozumiem, kilka razy dzwoniłem do SSR przy PZW B.P. i odpowiedź była taka że ,,oni nie są w stanie wszystkiej wody przypilnować", podałem im kłusoli na Talerzu a oni nie potrafili przyjechac i ich zgarnąć, nie wiem może to byli ich ,,koledzy" :ph34r: , a miesiąc pózniej widziałem jak SSR chciała wypisać  mandat dla dziadka że miał podpórki wycięte z wierzby ;) ,

 

sam teraz to mam głęboko w ....., zostawiam samochód i idę ze spiningiem nad bugiem 3-5kilometry i mam się bać żę coś zrobią z samochodem, odpuściłem...

rozumiem też osoby które tak postępują, po co mamy narażać się charytatywnie, jak ci co za to biorą kasę nie mają nawet 1% chęci aby przyjechac do zgłoszenia o kłusownictwie,

 

sam kiedyś rozpaliłem ognisko ze znalezionych w krzakach 2 siatek, długiego sznurka  i dętki pewnie do pływania :D

 

wczesniej na kontrolę do okręgu biała podlaska przyjeżdzała bodajże PSR z Siedlec ci mi się podobali bo nie przepuścili nikomu, szli wzdłuż rzeki bug i kontrolowali wszystkich po kolei, a z SSR B.P potrafią dupy tylko woźić, 

dobrym pomysłem były by kontrole w sąsiednich okręgach przez SR z innych okręgów wtedy nie było by znajomości nad wodą...

 

co do trola to podejrzewam że w okręgu B.P. przeszkadzał moherowym beretom bo nie mogli stawiać 3-ej wędki na żywca ;)

 

nie jest też dobrym pomysłem zakazywanie wedkowania czy spinningowwania, bo wtedy nie ma nikogo nad wodą oprócz KŁUSOLI, przykład: koło janowa podlaskiego wprowadzono zakaz wędkowania na Pralni Dużej i Małej przy bugu na okres zimy od 1listopada do 31 marca, wiecie co tam się wyprawia przez ten okres gdy nie ma wędkarzy ?!! RZEŹ!  pierw na siatki zanim woda zamarznie z potem na szarpaka do zejścia lodu, no i skoro te dwa starorzecza są wyłączone z wędkowania to już tam SR nie ma potrzeby zaglądania- NASTĘPNY CHORA DECYZJA OKRĘGU PZW B.P.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych