Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7461 odpowiedzi w tym temacie

#3241 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów

Napisano 07 październik 2014 - 10:30

Wczoraj wojowaliśmy w okolicy Uchańki. Przepiękne klimaty :wub:  Szkoda, że nic konkretnego mi osobiście nie siadło ale co tam, chodziło o zwiedzenie terenu i jestem pod wielkim wrażeniem. Te zwalone drzewa w korycie, skarpy wysokie na parę metrów - no widokowo pierwsza liga. Już mam ochotę na powtórkę. Gdyby jeszcze ciut większa woda była......

Znajomi spotkali podobno ostro pracujących "sąsiadów" z agregatem i siatami a komentaż wielkich wschodnich łowców brzmiał mniej więcej tak: "wojna Pany, nam teraz wszystko można" - no ręce opadają.

To następnym razem zamiast swe żale wylewać w internecie zróbcie im zdjęcie i zanieście do komendanta SG. Oni już będą wiedzieli co zrobić


  • Norbert 78 lubi to

#3242 OFFLINE   Norbert 78

Norbert 78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 07 październik 2014 - 11:53

Podczas sierpniowej wizyty moich dwóch kolegów z innego forum, zabrałem ich w niedzielę na przejażdżkę wzdłuż Bugu. Na mapie naszej wycieczki było również Gnojno, chciałem im pokazać Bug i Bindugę. Zaparkowaliśmy auto przy starorzeczu i udaliśmy się w kierunku jego ujścia. Zrobiliśmy krótką sesję fotograficzną i ruszyliśmy z powrotem do auta. Jakieś sto metrów od ujścia zobaczyliśmy gościa stojącego po pierś w wodzie i bezczelnie, w biały dzień sprawdzającego zastawioną sieć. Zwróciliśmy mu grzecznie uwagę że, to nie ładnie tak w biały dzień kłusować. Jegomość nie wiele się przejmując robił swoje. Kolega Daniel też zrobił swoje, wyjął aparat i zrobił kilkanaście zdjęć kłusownikowi. Znalazłem szybko miejsce z lepszym zasięgiem i zadzwoniłem do PSR, niestety komórki nikt nie odebrał. Wykręciłem więc 997, po chwili telefon odebrał oficer dyżurny z Łosic, po naświetleniu sytuacji przełączył mnie do komendy w Białej Podlaskiej, Biała przekierowała mnie do Janowa Podlaskiego i po krótkiej rozmowie poproszono mnie bym został na miejscu bo już kogoś wysyłają. Patrol przyjechał szybko, lśniącym, nowym Nissanem Pathfinder-em, niestety kłusol zdążył nawiać, siatki też nie znaleźliśmy. Należy za to pochwalić policjantów, ładowali się w bagno w mundurach nie oglądając się na błoto. Skończyliśmy poszukiwania siatki, policjanci obejrzeli zdjęcia zrobione przez Daniela i poprosili o przesłanie ich na maila.

Pod koniec września, odczytałem taką wiadomość.

Cytat:
"Witam trochę to trwało. Kłusol został zatrzymany, zabezpieczyliśmy 15 siatek i kilka żaków. Dobrowolnie poddał się karze. Jakby Pan coś jeszcze miał to zawsze możemy z tego zrobić użytek. Pozdrawiam Wojciech W."


Widząc kłusownika nie bójmy się reagować,jeśli nie zatrzymają go na gorącym uczynku, prędzej czy później wpadnie  ;)

Załączone pliki



#3243 OFFLINE   kotwica88

kotwica88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 470 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 07 październik 2014 - 12:00

brawo, dobra robota:) jednego darmozjada i mięsiarza mniej :) 


  • Norbert 78 lubi to

#3244 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 07 październik 2014 - 15:31

Raczej wątpię , żeby mniej - za jakiś czas i tak wróci do "fachu". Jednak świetnie, że reagujecie na takie chamstwo:)


  • Norbert 78 lubi to

#3245 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 10 październik 2014 - 10:22

Norbert78 faja akcja ,przynajmniej nie będzie się czuł bezkarny,największym błędem wędkarzy jest  brak reakcji na takie zdarzenia..


  • tadekb i Norbert 78 lubią to

#3246 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 14 październik 2014 - 11:56

Hej, czy okoń już startuje do starorzecz?? w piątek się wybieram i niewiem gdzie się kierować. Poproszę o rady

 

Pozdro Adam



#3247 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 14 październik 2014 - 14:13

Hej, czy okoń już startuje do starorzecz?? w piątek się wybieram i niewiem gdzie się kierować. Poproszę o rady

Kiedyś słyszałem że musi być przymrozek ale czy to prawda? Będę miał szanse sprawdzić ale dopiero w weekend, tyle że przy tym stanie wody to do tego starorzecza o którym myślę to pewnie będzie musiał kilka metrów po błocie przejść na płetwach  :P .

I ciekaw jestem czy w tym starorzeczu został 30 czy 35cm wody  :(



#3248 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 14 październik 2014 - 14:18

Podczas sierpniowej wizyty moich dwóch kolegów z innego forum, zabrałem ich w niedzielę na przejażdżkę wzdłuż Bugu. Na mapie naszej wycieczki było również Gnojno, chciałem im pokazać Bug i Bindugę. 

Czy opisana sytuacja miała miejsce na tym małym starorzeczu pod "gnojną górą"?

Ja w ostatnim tygodniu lipca widziałem podejrzanie zachowujące się dwa egzemplarze ale kilkaset metrów w górę rzeki ale jak zadzwoniłem do PSR B-P to podziękowali i powiedzieli że coś spróbują zrobić tyle że przez ponad 3h nikt się nie zjawił  :( . Goście się zwineli a ja może byłem jeszcze z godziną bo przyszła burza.



#3249 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 291 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 14 październik 2014 - 14:39

niech ten okoń jak najpóżniej wpłynie do tych zatok i starożeczy zanim mróż nie wygoni mięsiarzy z wiaderkami znad wody ;) szczupaka już praktycznie nie ma na starożeczach, zostały tylko mniejsze egzemplarze od przynęnt ;) 



#3250 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 14 październik 2014 - 16:29

Kilometrów w nogach sporo, jedno konkretniejsze pstryknięcie.pzdr

6icl68.jpg


Użytkownik maicke82 edytował ten post 14 październik 2014 - 16:31


#3251 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 15 październik 2014 - 07:12

Ładny sandaczyk, gratuluje.

Przymrozki były przez kilka dni, dlatego się zastanawiam czy okuń ruszył, popieram remek ale to nic nie zmieni, przyjda i na lodzie wiadro postawią..



#3252 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 15 październik 2014 - 19:06

Kilometrów w nogach sporo, jedno konkretniejsze pstryknięcie.pzdr

6icl68.jpg

Chętnie bym się dowiedział :)  i nie tylko pewnie ja  w jakich warunkach i na co wziął, jakim sposobem była prowadzona przynęta itd.



#3253 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 15 październik 2014 - 19:36

A więc po kolei...Pogoda sprzyjała bo była delikatna mżawka,branie z opadu,klasyczne,czyli podbicie i zwijanie luzu,na  średniego riperka mansa ze środka rzeki, głebokość nie przekraczająca 2 metrów i najważniejsze.... odrobina szczęścia. :)  :) pzdr


  • lokoko83 lubi to

#3254 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 15 październik 2014 - 21:08

A więc po kolei...Pogoda sprzyjała bo była delikatna mżawka,branie z opadu,klasyczne,czyli podbicie i zwijanie luzu,na  średniego riperka mansa ze środka rzeki, głebokość nie przekraczająca 2 metrów i najważniejsze.... odrobina szczęścia. :)  :) pzdr

Z pewnością szczęście jest najważniejsze ale Twoja regularność wystawianych ryb tutaj na forum świadczy o pełnym profesjonalizmie

A oto mój :) skusił się na wahadłówkę meppsa a posiłkowałsię na łaszce

Załączone pliki



#3255 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6304 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 15 październik 2014 - 21:48

A gdzie "reszta" rybki?  :P

 

 

 

Napisz coś więcej o wielkości i metodzie.

Gratulejszen, fajny zed  :)



#3256 OFFLINE   mazur.t

mazur.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:tomek

Napisano 17 październik 2014 - 18:08

Chwilka wieczorkiem.

Dwa mikro sandacze ale głowę można zresetować po tygodniu.

 

Załączony plik  wieczor.jpg   25,63 KB   20 Ilość pobrań


  • kamil098 i Tszonek lubią to

#3257 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 17 październik 2014 - 18:42

Chwilka wieczorkiem.

Dwa mikro sandacze ale głowę można zresetować po tygodniu.

 

attachicon.gifwieczor.jpg

Ja jutro się wybieram i liczę na takie właśnie widoki:)



#3258 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 19 październik 2014 - 07:15

Witam.Z góry przepraszam za tło ale smakoszy boleni z zalewy nad Bugiem nie brakuje,szczególnie przed zimą apetyty im rosną, podobnie zresztą jak rybom.

48715758876023898721_thumb.jpg pzdr


  • lokoko83, kriskros1981 i marcinspol lubią to

#3259 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 19 październik 2014 - 18:57

Witam.Z góry przepraszam za tło ale smakoszy boleni z zalewy nad Bugiem nie brakuje,szczególnie przed zimą apetyty im rosną, podobnie zresztą jak rybom.

48715758876023898721_thumb.jpg pzdr

I bardzo dobrze że kamuflujesz miejscówki ale wiedz że twarz masz rozpoznawalną i jakiś mieńsiarz może podążać twoim szlakiem

smutne ale tak jest :( 

Poza tym gratuluję pięknej zdobyczy, kolejny raz udowadniasz swój profesjonalizm - BRAWO!!! 



#3260 OFFLINE   Norbert 78

Norbert 78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 19 październik 2014 - 19:30

Czy opisana sytuacja miała miejsce na tym małym starorzeczu pod "gnojną górą"?

Ja w ostatnim tygodniu lipca widziałem podejrzanie zachowujące się dwa egzemplarze ale kilkaset metrów w górę rzeki ale jak zadzwoniłem do PSR B-P to podziękowali i powiedzieli że coś spróbują zrobić tyle że przez ponad 3h nikt się nie zjawił  :( . Goście się zwineli a ja może byłem jeszcze z godziną bo przyszła burza.

Dokładnie tam, żeby nie było że trafiło na biednego, który nie ma czym wykarmić rodzinę. Sieci stawiał rolnik, właściciel dużego gospodarstwa przez które przebiega droga na starorzecze, wszyscy tamtędy przejeżdżają. Pewnie wiesz o którym gospodarstwie mówię.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych