Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7461 odpowiedzi w tym temacie

#3341 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 10:33

Chyba będzie potrzebny taki zestaw do tego wątku o Bugu ;)

 

1b9d0250e9aae439482d27ca0c8c5673.jpg



#3342 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 05 listopad 2014 - 10:42

Graty sandacza, pikna rybka :)

 

kurczę by dostać się na sam dół, trzeba było przeczytać tyle wypocin chłopaków......



#3343 OFFLINE   szu23

szu23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Sławek

Napisano 05 listopad 2014 - 11:30

Niestety Kolego, ale na moim odcinku od 2 lat nie ma juz co łowić... Nie mówie o szczupaczkach po 30-50cm albo okoniach max 20cm... Czasem jakiś boleń, czasem nawet fajny. W tym roku byłem xxx razy na sandaczu (czasem z rana 2h w południe 2h i w nocy 2h) i jaki wynik? Ani jednego malucha nic... Wiem że koledzy coś tam łowią ale są to raczej pojedyńcze sztuki... Od ok 2-3 tygodni katuje z kumplem Bug codziennie po ok 5-6h dziennie i wynikiem jest kilka szczupaczków max 50cm... Ostatno kumpel dobrze to podsumował... "Ty stary... nie czujesz sie jak k***a debil? Bo ja troche tak... czuje się jakbym łowił na basenie, albo w wannie... " :P . Niestety 70-80% wypadów kończy się bez jakiegokolwiek kontaktu z rybami...

 

 

A co do samej rzeki... Bug jest piękny... Szkoda tylko że tak zniszczony i zaśmiecony...

 

Peace.

Potwierdzam, akurat lubię starorzecza Szumin, Wywłoka, główki w Kamieńczyku i okolice Broku - jest kupa jakiej nie było od lat. Jak jeszcze 2-3 lata temu miałem po 200 króciaków szczupakowych w sezonie mówiłem sobie coś na wiosnę urośnie ...mylne rozumowanie, za rok było dokładnie tak samo - pełno króciaków a wymiara brak - znaczy się wszystkie migrują ... tylko gdzie. Ostatnia niedziela na Szuminie - no prawie zawody spinigowe - coś ze 40 łowiących, wiadomo - okoń bierze. Drop shot, boczny trok, stynka na mini żywca - co nie wrzycą to wyjmują. Same giganty - nawet takie po 18 cm ... 90 % leci do reklamówek. Jeden kolega przy mnie wypuścił to go reklamówkarz za to zjebał ... no comments. A my we trzech super wynik: u mnie 2 krótkie szczupłe u kolegów zero. Dobrze że wystartowaliśmy później to się człowiek wyspał i pogoda dopisała, kiełbaska z ogniska dobra jak zawsze i tylko przyroda przygasa. Z każdym wyjazdem człowiek bardziej kontempluje przyrodę niż myśli o łowieniu ryb, których jakoś nie ma i nie ma ... Pozdrowienia dla myślących pozytynie o C&R, dla włodarzy o zarybieniach, dla PSR o kontrolach ( ponad 20 lat na tym odcinku Bugu i aż 1 !!! kontrola ). I nie dajmy się zwariować.


  • Tszonek lubi to

#3344 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 11:52

Ale kiełbaska była dobra i pogoda dopisała - liczy się wyjazd i towarzystwo :D



#3345 OFFLINE   szu23

szu23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Sławek

Napisano 05 listopad 2014 - 12:27

Ale kiełbaska była dobra i pogoda dopisała - liczy się wyjazd i towarzystwo :D

100 % racji Andrzeju !!!



#3346 ONLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 616 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 12:35

Dzisiejszy Bużański Zanderek

Początek urlopu i od razu życiówka równe 89 cm :) :) :)

Kawał smoka. Wrzuć go też do sandaczowego wątku. Niech cieszy oko bo niewiele jest takich.



#3347 ONLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 05 listopad 2014 - 17:14

Kolego sam sobie wystawiasz swiadectwo takim jezykiem.

 

Podlaski Bug ma 700h na odcinku bialskim i 900h na siedlecko-bialostockim. Nie pisz glupot ze 50% okazow na podlaskim odcinku dostaje w czape na jednym zakrecie w Mierzwicach bo nie da sie tego czytac.

 

Zakaz jest od 1 listopoda bo okreg bialski w ktorym place skladke centralna i okregowa w 2009 roku wprowadzil na PIECIU zimowiskach na Bugu calkowity zakaz polowu: ujscie Krzny, Woroblin, obie pralnie i wlasnie Mierzwice. Od 2012 roku jest tez zakaz spiningowania na starorzeczach od stycznia do kwietnia.

 

Twoj okreg ma ZERO zakazow lowienia na zimowiskach lub starorzeczach Bugu, Siedlce chronia JEDNO. Wiec zanim, bedac gosciem w okregu ktory dba nieco lepiej o rybostan w Bugu, zaczniesz wyzywac lokalesow od cweli zrob cos dla ochrony ryb. Bo dzisiaj wygladasz jak typ ktory wbija sie na impreze, na dobry wieczor beknie i pierdnie a potem zapyta gdzie jest barek.

Kolego @andrew widzę  że czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoją mocną stroną.

Nigdzie nie napisałem że  "...50% okazów na podlaskim odcinku dostaje w czapę na jednym zakręcie w Mierzwicach...".

Napisałem że 50% okazów zabitych na podlaskim Bugu o których ja słyszałem poległo w Mierzwicach.

Być może na odcinku od Terespola w górę i od Frankopola w dół rzeki istnieją jeszcze lepsze "ubojnie" przy których Mierzwice są oazą spokoju i szanujących się wędkarzy ,ale o takich nie słyszałem.Nie miałem okazji łowić w tych okolicach.

 

Wyciąganie zbyt pochopnych i zupełnie nie prawdziwych wniosków bez poznania człowieka(czyli mnie) też nie wystawia Tobie dobrej oceny.

Nie wiem skąd masz informacje ,cyt.: "Twoj okreg ma ZERO zakazow lowienia na zimowiskach lub starorzeczach Bugu, Siedlce chronia JEDNO. Wiec zanim, bedac gosciem w okregu ktory dba nieco lepiej o rybostan w Bugu, zaczniesz wyzywac lokalesow od cweli zrob cos dla ochrony ryb..."

Jestem członkiem Okręgu PZW Siedlce i jestem z tego dumny.

Wielkim szacunkiem darzę osoby z Okręgu w Białej Podlaskiej ,które wcieliły w życie zakazy połowów na zimowiskach,zaostrzyły kryteria wymiarów ochronnych itd.Nie wiem tylko czy Twoja osoba im w tym pomogła.

Odnośnie stwierdzenia "..zrób coś dla ochrony ryb.." to nie będę się licytował zasługami.Jeżeli nie jesteś ichtiologiem,nie pracujesz w wylęgarni i nie zarybiasz to ....pewnie zrobiłem więcej dobrego w zwiększeniu populacji i ochronie ryb.

Ostatniego zdania z Twojej wypowiedzi,tego o "typie,imprezie ,bekaniu,pierdzeniu i barze" nie będę komentował.Ludzi o takim mniej więcej charakterze widywałem właśnie na Mierzwicach.

 

Kończąc ,zacytuję Twoje własne słowa: "Kolego sam sobie wystawiasz swiadectwo takim jezykiem.", "...nie da sie tego czytac."- fakt, to było w sumie tylko 8 zdań,a błędów coś ze 40.

Mimo wszystko życzę wspaniałego,mroźnego,grudniowego wędkowania nad granicznym Bugiem,zakończonego konsumpcją przepysznego szczupaka.Tylko jednego -jak stanowi regulamin.

 

Z mojej strony koniec OT.

Bez odbioru.

Amen.

 

Tomi B)


  • Przemek i Wobi lubią to

#3348 OFFLINE   Kubsonel

Kubsonel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaWWa
  • Imię:Kuba
  • Nazwisko:Pyzińśki

Napisano 05 listopad 2014 - 17:49

Na Bugu w szuminie ładnie biorą 50-90 cm :D ma gumy, takie starorzecze.



#3349 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 18:06

Na Bugu w szuminie ładnie biorą 50-90 cm :D ma gumy, takie starorzecze.

A tak bardziej po Polsku??? Starorzecze ma gumy??? Czy o coś innego chodzi???



#3350 OFFLINE   Kubsonel

Kubsonel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaWWa
  • Imię:Kuba
  • Nazwisko:Pyzińśki

Napisano 05 listopad 2014 - 18:14

A tak bardziej po Polsku??? Starorzecze ma gumy??? Czy o coś innego chodzi???

Sory klawiatura mi nawala w szuminie jest starorzecze Bugu i często łowie na gumy Mann's Predator 3 żółte z czerwonym grzbietem  w dzień z 10 szczupaków złowisz do 90 cm a kiedyś jak była większa woda to i 110cm tylko te 110cm to już nie mi tylko koledze. 



#3351 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 18:28

Sory klawiatura mi nawala w szuminie jest starorzecze Bugu i często łowie na gumy Mann's Predator 3 żółte z czerwonym grzbietem  w dzień z 10 szczupaków złowisz do 90 cm a kiedyś jak była większa woda to i 110cm tylko te 110cm to już nie mi tylko koledze. 

Aha ok, nie mam więcej pytań :)  :ph34r:

 

PS: A mi się wydaje że na te z czarnym grzbietem byś złowił dwa razy tyle :)


Użytkownik Majo edytował ten post 05 listopad 2014 - 18:29

  • Mariano Mariano, Maciek_7 i Tszonek lubią to

#3352 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 05 listopad 2014 - 19:17

Ratunku. Czytać się tego nie da !

#3353 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 05 listopad 2014 - 19:37

Klawiatura się zalała

#3354 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 06 listopad 2014 - 09:57

[quote name="kriskros1981" post="1544095" timestamp="1415125682"]Dzisiejszy Bużański Zanderek
Początek urlopu i od razu życiówka równe 89 czesc ja w szpitalu leze a ty takie smoki ciagasz gratulacje a mowilem ze sie tam pokaza tylko pozniej

#3355 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 06 listopad 2014 - 10:59

Kolego @andrew widzę  że czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoją mocną stroną.

Nigdzie nie napisałem że  "...50% okazów na podlaskim odcinku dostaje w czapę na jednym zakręcie w Mierzwicach...".

Napisałem że 50% okazów zabitych na podlaskim Bugu o których ja słyszałem poległo w Mierzwicach.

Być może na odcinku od Terespola w górę i od Frankopola w dół rzeki istnieją jeszcze lepsze "ubojnie" przy których Mierzwice są oazą spokoju i szanujących się wędkarzy ,ale o takich nie słyszałem.Nie miałem okazji łowić w tych okolicach.

 

Wyciąganie zbyt pochopnych i zupełnie nie prawdziwych wniosków bez poznania człowieka(czyli mnie) też nie wystawia Tobie dobrej oceny.

Nie wiem skąd masz informacje ,cyt.: "Twoj okreg ma ZERO zakazow lowienia na zimowiskach lub starorzeczach Bugu, Siedlce chronia JEDNO. Wiec zanim, bedac gosciem w okregu ktory dba nieco lepiej o rybostan w Bugu, zaczniesz wyzywac lokalesow od cweli zrob cos dla ochrony ryb..."

Jestem członkiem Okręgu PZW Siedlce i jestem z tego dumny.

Wielkim szacunkiem darzę osoby z Okręgu w Białej Podlaskiej ,które wcieliły w życie zakazy połowów na zimowiskach,zaostrzyły kryteria wymiarów ochronnych itd.Nie wiem tylko czy Twoja osoba im w tym pomogła.

Odnośnie stwierdzenia "..zrób coś dla ochrony ryb.." to nie będę się licytował zasługami.Jeżeli nie jesteś ichtiologiem,nie pracujesz w wylęgarni i nie zarybiasz to ....pewnie zrobiłem więcej dobrego w zwiększeniu populacji i ochronie ryb.

Ostatniego zdania z Twojej wypowiedzi,tego o "typie,imprezie ,bekaniu,pierdzeniu i barze" nie będę komentował.Ludzi o takim mniej więcej charakterze widywałem właśnie na Mierzwicach.

 

Kończąc ,zacytuję Twoje własne słowa: "Kolego sam sobie wystawiasz swiadectwo takim jezykiem.", "...nie da sie tego czytac."- fakt, to było w sumie tylko 8 zdań,a błędów coś ze 40.

Mimo wszystko życzę wspaniałego,mroźnego,grudniowego wędkowania nad granicznym Bugiem,zakończonego konsumpcją przepysznego szczupaka.Tylko jednego -jak stanowi regulamin.

 

Z mojej strony koniec OT.

Bez odbioru.

Amen.

 

Tomi B)

Niby to forum świadomych wedkarzy ,a jakoś ludzie nie mogą zrozumieć że przy dzisiejszej presji na Polskich łowiskach,albo kochasz łowić albo jeść... nie ma innej drogi..Jest takie bezrybie ze każda zdrowa dzika,dorosła ryba jest na wagę złota dla ekosystemu!!!. Ja też lubię rybkę, ale przecież są śledzie,makrele i seabassy z biedronki...

 

Kolego @kriskros piękny smok,nie wiele takich  w naszych rzekach,jeżeli nadal pływa szczerze gratuluję.


  • Przemek i Tszonek lubią to

#3356 OFFLINE   PAMPUCH71

PAMPUCH71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBIAŁYSTOK
  • Imię:Adam

Napisano 06 listopad 2014 - 13:07

 W tym roku zabiore jak sie uda jednego albo dwa szczupaki na wigilijny stol. 

 

Nie wiem czy to dobry pomysł...

 

te spływające do Bugu z ukraińskich miast poprodukcyjne odpady,

wszelakie fekalia...

i inne detergenty...

 

 

Dzisiejszy Bużański Zanderek

Początek urlopu i od razu życiówka równe 89 cm :) :) :)

 

Bużański ...przepiękny :good:  :good:  :good:

 

Pzdr.



#3357 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 06 listopad 2014 - 13:31

Nie wiem czy to dobry pomysł...

te spływające do Bugu z ukraińskich miast poprodukcyjne odpady,
wszelakie fekalia...

Nie martw sie.
Pierwsze duze miasto na Ukrainie Krystynopol to 300km w gore od moich miejscówek. Rzeka da sobie rade, ryby tez nie świecą w nocy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3358 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 06 listopad 2014 - 14:08

Nie wiem czy to dobry pomysł...
 
te spływające do Bugu z ukraińskich miast poprodukcyjne odpady,
wszelakie fekalia...
i inne detergenty...
 
 

 
Bużański ...przepiękny :good:  :good:  :good:
 
Pzdr.


Koledzy nie tylko z Ukraińskich miast płynie syf go Bugu, zapraszam w lecie pod Włodawę do miejscowości Orchówek, zapachy niezapomniane :-(.

#3359 OFFLINE   PAMPUCH71

PAMPUCH71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBIAŁYSTOK
  • Imię:Adam

Napisano 06 listopad 2014 - 14:08

andrew , jak tak to spoko...

 

a ja myślałem, że wiosną rybki górują aż pod zaporę w Sosniwce  :rolleyes:


Użytkownik PAMPUCH71 edytował ten post 06 listopad 2014 - 14:10


#3360 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 15:53

W porównaniu do tych z Młocińskiego burzowca, które ludzie jedzą i żyją, to te w Bugu to rarytas :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych