Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7461 odpowiedzi w tym temacie

#3541 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4646 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2015 - 13:26

W ogóle powinien być wprowadzony zakaz spinningowania od 1 stycznia do końca kwietnia i wszystko było by jasne i klarowne. Dobrze by to także zrobiło dla przetrzebionych stad klenio - jazi, które nie wiedzieć czemu praktycznie nie są objęte żadną ochroną. Zwykle łajzy plączące się nad wodą od pierwszych roztopów z gumą dyndającą na końcu drutu przywiązanego do plecionki 0,25 mają tyle wspólnego ze sportowym połowem ryb co świnia z kosmosem...

Użytkownik spinnerman edytował ten post 11 marzec 2015 - 13:28


#3542 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 11 marzec 2015 - 13:54

Nad Wisłą to samo, dzisiaj spotkałem gościa z białym świsterem.



#3543 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 11 marzec 2015 - 14:35

Wydaje mi się że opisywałem sytuację z Bugu kilka lat temu jakieś 5-6km w górę rzeki od Małkinii. W maju napotkany "wędkarz" skarżył się że nic na spina nie bierze ale był zachwycony wynikami z ...... lutego  :angry: . W/g niego jak kra nie szła to kilka szczupaków dziennie złowił. 



#3544 ONLINE   markverc

markverc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaNDZ
  • Imię:Marek

Napisano 11 marzec 2015 - 16:14

Osobiście na Bugu bym wprowadził na czas okresu ochronnego zakaz połowu na przynęty większe niż np.4cm.(np.do maja) Pierwszymi dużymi rybami na jakie można stosować większe wabie są szczupaki i bolenie. Przynajmniej tacy łowcy by nie chodzili bez żadnego strachu z wielgachnymi gumami... A tak to ,,klenie łowię" na kopyto 4L, albo morsa 3.

w OC mamy do ostatniego kwietnia przynęty tylko i wyłącznie do 5cm, jak widać można;)



#3545 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4646 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2015 - 17:13

w OC mamy do ostatniego kwietnia przynęty tylko i wyłącznie do 5cm, jak widać można;)


I co? Myślisz, że taki ugryź nie zdąży zmienić przynęty na widok zbliżającej się PSR czy kogokolwiek innego?

#3546 ONLINE   markverc

markverc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaNDZ
  • Imię:Marek

Napisano 12 marzec 2015 - 15:17

I co? Myślisz, że taki ugryź nie zdąży zmienić przynęty na widok zbliżającej się PSR czy kogokolwiek innego?

staram się nie podchodzić do kontroli tupiąc, krzycząc i dając znać wszystkim dookoła że nadchodzę ;) no chyba, że odsłonięty zupełnie teren, ale takowego u nas mało


Użytkownik deGothia edytował ten post 12 marzec 2015 - 15:18


#3547 OFFLINE   Kosa

Kosa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 18:00

Długość np. dendrobeny też mierzycie ? 



#3548 ONLINE   markverc

markverc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaNDZ
  • Imię:Marek

Napisano 12 marzec 2015 - 18:26

Długość np. dendrobeny też mierzycie ? 

Zakaz dotyczy przynety sztucznej;) plus żywa i martwa rybka niezależnie od wymiaru. Ewentualnie za dendrobenę można zarobić na odcinkach górskich B) więc jak widać da się chronić ryby przepisami, oczywiście druga sprawa to ich egzekwowanie.


Użytkownik deGothia edytował ten post 12 marzec 2015 - 18:40


#3549 OFFLINE   seb603

seb603

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPogorzelec
  • Imię:Sebastian

Napisano 12 marzec 2015 - 18:58

No i tak powinno być. Natomiast w OM nie dość, że siaty to jeszcze troling wprowadzili na Narwi - żal



#3550 OFFLINE   Tszonek

Tszonek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 marzec 2015 - 00:14

Dziś na jednym z dość znanych starorzeczy w mojej okolicy zastał mnie bardzo nie miły widok.... "zaparkowana" stara pychówka (miejscowy mówi że zna tych delikwentów i że to kłusole) do okoła pełno patyków do siatek i pare worków ukrytych w trawie... Podchodze do wody zakładam polaroidy i widze tarlisko szczupaka............ kilkanaście szczupaków od 60cm w góre na placku o wymiarach ok 10x10m...... podejrzewam że po dzisiejszej nocy wszystkie pójdą do gara.... ehhhh Polskie realia ;xxx



#3551 OFFLINE   kmr1

kmr1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaBug i okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 marzec 2015 - 08:15

Zadzwoniłeś po PSR?

#3552 OFFLINE   mazur.t

mazur.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:tomek

Napisano 13 marzec 2015 - 08:42

Obstawiam w ciemno starorzecze w Brańszczyku. Sk.... męczą tam te szczupaczki cały rok.

Dzwoń na policje do Wyszkowa. Przyjeżdżają.

Do PSR dzwoniłem kilka razy, nie ich rejon, nie ma patrolu, albo nikt kom nie odbiera.


  • Przemek lubi to

#3553 OFFLINE   AndrzejZareba

AndrzejZareba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaWrocław/Warszawa

Napisano 13 marzec 2015 - 15:12

Dziś na jednym z dość znanych starorzeczy w mojej okolicy zastał mnie bardzo nie miły widok.... "zaparkowana" stara pychówka (miejscowy mówi że zna tych delikwentów i że to kłusole) do okoła pełno patyków do siatek i pare worków ukrytych w trawie... Podchodze do wody zakładam polaroidy i widze tarlisko szczupaka............ kilkanaście szczupaków od 60cm w góre na placku o wymiarach ok 10x10m...... podejrzewam że po dzisiejszej nocy wszystkie pójdą do gara.... ehhhh Polskie realia ;xxx

Granda!!! Jak worki były puste, to mogły gdzieś stać rozstawione siaty...



#3554 OFFLINE   Tszonek

Tszonek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 marzec 2015 - 00:54

Zadzwoniłeś po PSR?

 

Niestety nie miałem numeru... (teraz już mam) I siatek nie było więc nie było po co dzwonić....

 

 

Obstawiam w ciemno starorzecze w Brańszczyku. Sk.... męczą tam te szczupaczki cały rok.

Dzwoń na policje do Wyszkowa. Przyjeżdżają.

Do PSR dzwoniłem kilka razy, nie ich rejon, nie ma patrolu, albo nikt kom nie odbiera.

 

Tomku dla dobra tych rybek i naszego nie będę może publicznie pisał cóż to za miejsce :) Ale oczywiście masz racje... Tam się dzieją "niesłychane" rzeczy....

 

 

 

Ciężko jest niestety namierzyć takich delikwentów... Sytuacja która przytrafiła mi się dwukrotnie...

 

 

Środek tygodnia, zasiadka sumowa na łączeniu starorzecza z głównym korytem... Start ok godz 20 po rozstawieniu sprzętu ok godz 20:30 pierwszy obchód, cisza spokój zero ludzi nad wodą... Ściemniło się, ognicho rozpalone w ciszy siedzę sobie z dwoma kumplami czekając na jakikolwiek ruch szczytówki... Godz. ok. 23 "bida! nie biero!" więc latarki w dłon i idziemy na obchód. Już po max. 60-70metrach stoi pierwsza siatka po kolejnych 50m kolejna i po ok 100m jeszcze jedna....... Cisza zupełna cisza panowała nad wodą... zero wiatru.... A my nie słyszeliśmy zupełnie nic... a jakiś "cieć" stawiał siaty tuż za naszymi plecami.... W zaledwie (tak podejrzewam)  dwie godzinki w siatke wpadło kilkanaście płoci pięknych rozmiarów i kilka leszczyków... Wszystkie rybki wróciły do wody żywe lecz troszke podrapane :/ A siatki podtrzymały nam troszke ognisko :)


  • PETEREK lubi to

#3555 OFFLINE   Tszonek

Tszonek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 marzec 2015 - 00:57

Granda!!! Jak worki były puste, to mogły gdzieś stać rozstawione siaty...

założyłem 3cm wobka jajcaka który na żyłce 0,16 leci napraaaaaawde daleko i dość szybko tonie i nie udało mi się żadnej namierzyć więc podejrzewam że szybkowali się na nocke....



#3556 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6304 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 marzec 2015 - 22:28

Ostatnio dwie szpulki sznurka wyjętego z krzaków użyłem jako podniety dla ogniska  :D


  • Parf i Tszonek lubią to

#3557 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 17 marzec 2015 - 14:27

Maczeta, przydatny gadżet dla uczciwego wędkarza, tnie sznury, siaty, odetnie dostęp do prądu w agregacie no i łagodzi napiętą atmosferę w razie czego... ;)  


  • Przemek i Tszonek lubią to

#3558 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 19 marzec 2015 - 18:37

Paweł szukasz już jazia w Naszej rzece?



#3559 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 19 marzec 2015 - 23:14

Właśnie Panowie jak z aktywnością Jazia i Klenia?? Dzieje się coś? Pewnie na Święta nareszcie zawitam nad Bugiem i zamierzam się wybrać...



#3560 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6304 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 19 marzec 2015 - 23:33

Na razie lipa  :(






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

1 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Facebook (1), BodzioPT