Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7460 odpowiedzi w tym temacie

#4881 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2002 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 04 październik 2016 - 07:42

http://www.gospodark...ogi-wodnej.html



#4882 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 04 październik 2016 - 10:26

Ciekawe jak sobie to wyobrażają? W ok. Mielnika (a pewnie i gdzie indziej) przy takim stanie wody jaki jest od 3 lat to nie ma szans nic przepłynąć. Chyba że kajakami ten transport będzie się odbywał a i tak trzeba dobrze uważać żeby mielizny ominąc a kajak zbyt dużego zanurzenia nie ma  :P .

Kilkanaście lat temu byłem u kolegi w ok. Małkinii i tam 2 barki z Ukrainy przez 2 dni stały na mieliźnie. Pchacz przez dwa dni próbował i ciągać i pchać aż wyrył rynne i barki ruszyły. Był to jakiś projekt ukraińskich przewoźników, ile razy wcześniej wpierniczyli się na mieliznę nie wiem. Fakt że w Brześciu jest na Muchawcu port w którym widziałem barki i pchacze i to w sporej ilości ale co dalej? 



#4883 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 04 październik 2016 - 10:28

Barki przez Podlaski Przełom Bugu, grubo :D !!!!!!!!!!!



#4884 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 październik 2016 - 10:34

Janku po prostu wróciłem do słusznej według mnie taktyki czyli łowienie głównie na sprawdzone własne przynęty,które swoje w życiu złowiły.Skupienie się nad niuansami w ich pracy ,a nie na nic nie wnoszącym do skuteczności łowienie boleni dizajnem."Okres"  kupowania  bezsterowych hitów z formy po 30-45zl mam już za sobą. Niech inni łowią na te cuda ,które można prowadzić, w pół wody,tuż pod lustrem,chlapać po powierzchni,uciekać na ogonie i jednocześnie lusterkować w opadzie. Jak ktoś stworzy bezsterowca  ,który lusterkuje przy podciąganiu to może i kupię ;) pozdro

No to mamy widzę podobne podejście do tematu. Przynęty mają łowić, a nie wyglądać i kusić sporadyczne ryby. Z tym bezsterowcem masz rację, sam bym chciał takiego który ma pracę sterowca i wychodzi przy podciąganiu do wierzchu. Może sam kiedyś pomyślę nad czymś takim. Miałem sporo brań w tym roku przy wychodzeniu woblera do powierzchni. Super brania bo wszystko widać i na krótkim dyszlu. 


  • maicke82 lubi to

#4885 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 06 październik 2016 - 20:54

Witam.Coś ode mnie. Sprzętowy jak zwykle ,z tym ,że wobler nielipny.Przy najgrubszym korciło mnie ,żeby łokcie wyprostować ale może innym razem ;)

Załączony plik  październik1.jpg   79,38 KB   36 Ilość pobrań Załączony plik  pażdziernik2.jpg   44,56 KB   31 Ilość pobrań Załączony plik  P9300462 w X.jpg   28,83 KB   30 Ilość pobrań

pzdr


Użytkownik maicke82 edytował ten post 06 październik 2016 - 21:18


#4886 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 06 październik 2016 - 21:30

Nie trzeba, widać że ładna ryba.
  • maicke82 lubi to

#4887 OFFLINE   Kosa

Kosa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów

Napisano 07 październik 2016 - 00:42

Panie, gdybyś wyprostował to by się w obiektyw nie zmieścił :) Ładnie łowisz :)



#4888 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 07 październik 2016 - 12:04

Zmieścił by się spokojnie.A pierwotne zdjęcie było dużo ciekawsze ale zostało przycięte bo za dużo zdradzało.


  • Qcyk i Łukasz W lubią to

#4889 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1655 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 07 październik 2016 - 18:58

Witam.Coś ode mnie. Sprzętowy jak zwykle ,z tym ,że wobler nielipny.Przy najgrubszym korciło mnie ,żeby łokcie wyprostować ale może innym razem ;)

attachicon.gifpaździernik1.jpg attachicon.gifpażdziernik2.jpg attachicon.gifP9300462 w X.jpg

pzdr

 I tak trzymać ;)  łokcie  są po to by je zginać a ryba jak ma odpowiednie wymiary to ją i tak widać ;)

Rybsko piekne :o


Użytkownik jacekp29 edytował ten post 07 październik 2016 - 18:59


#4890 OFFLINE   muczos83

muczos83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • Lokalizacjakraina pstrąga i Lipienia
  • Imię:spławik

Napisano 08 październik 2016 - 18:17

witam wszystkich mam takie pytanie mamy wyjazd z kola do Serpelic na spina w listopadzie moze mi ktos pomoc na co sie nastawic na grubego zwierza czy delikatnie? z opadu czy wobler? okon czy szczupak?

#4891 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 08 październik 2016 - 19:09

na grubego ;-) nieźle gryzą szczególnie w godzinach porannych



#4892 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 08 październik 2016 - 19:12

 I tak trzymać ;)  łokcie  są po to by je zginać a ryba jak ma odpowiednie wymiary to ją i tak widać ;)

Rybsko piekne :o

Widzę Jacku, że wszędzie musisz wtrącić swoje trzy grosze. Masz chyba jakiś kompleks ;). Zresztą nie tylko Ty.  Na fotografowaniu też się raczej nie bardzo znasz bo ta ryba jest w kadrze. Jakbyś mógł nie wpajać na siłę innym swoich prawd to byłbym wdzięczny. Wiadomo, że są zwolennicy jak i przeciwnicy "łapek" i może tak to zostawmy bez zbędnych komentarzy.

Ode mnie jeszcze jedno słowo....Dla mnie to ryba jest królową kadru....bo najzwyczajniej w świecie na to zasługuje. To ją fotografujemy. Pomyślałeś choć przez chwilę w ten sposób??? Niektórym zależy na ładnym zdjęciu innym nie i to zazwyczaj ci drudzy takie komenty dorzucają a ich metrowe szczupaki wyglądają jak wątłe węgorze. Ostatnio nawet takie zdjęcie porównawcze jeden użytkownik wrzucił. Na jednym węgorzyk i na tym niby "łapkowym" też węgorzyk a ryba ponad metr z tego co pamiętam. Jedno z czym mogę się zgodzić to to, że wprawne oko rozpozna wielkość ryby bez względu na ułożenie rąk do zginania. Tyle ode mnie. Mam nadzieję, że bez urazy.

 

@Maicke82 faktycznie świetnie łowisz. Gratulacje.


  • Qcyk lubi to

#4893 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 październik 2016 - 15:14

Prawie 90... Były też mniejsze, przy tej nie godne uwagi  :P

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   204,4 KB   25 Ilość pobrań


#4894 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 09 październik 2016 - 17:24

ładnie gratulacje 


  • beton007 lubi to

#4895 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 09 październik 2016 - 19:34

Szukam kontaktu z przewodnikiem wędkarskim po rzece Bug graniczny. Może koledzy na mnie naskoczą ,że to pójście na łatwiznę, że może mało ambitnie, że trzeba jeździć , poznawać itp.

 

Ja to widzę trochę inaczej. Czasu mam mało, łowię od przypadku do przypadku a poznać rzekę to niejednokrotnie jest temat na lata. W życiu nie jestem w stanie tego zrobić. Bug graniczny kocham jak mało jakie łowisko. Tzn. lubię sobie pospacerować z wędką bo ..... nie złowiłem ani jednej ryby w Bugu. Dżizaz ale porażka.  Inną rzeką, którą bardzo lubię była Biebrza ale tam łowiłem sporo szczupaków. Tyle tylko ,że po przeprowadzce do Biebrzy mam 400km a do Bugu 200km.

 

200km to też jest jakaś tam wyprawa i jakieś tam koszty. Niestety coraz trudniej jest mi namówić jakiegokolwiek towarzysza na wycieczkę krajoznawczą 200km jak nic nie łowimy. A nie chcę rezygnować z tej rzeki bo daje mi ona właśnie to czego nie daje łowisko brzydkie aczkolwiek z jakimś tam sensownym rybostanem.

 

Wpadłem zatem na taki pomysł. W zeszłe wakacje byłem u Mańka na bagnach. Wyjazd udał się super ale ryby jak zwykle , miały swoje humory. A więc ... może mi ktoś pomóc spędzić ciekawie weekend nad Bugiem ? Ja nawet te ryby mogę wypuszczać byle by tylko ręka rybom pachniała i jakaś tam fotka była.  P O M O C Y  :)



#4896 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 09 październik 2016 - 20:17

"Nawet wypuszczać"?? O Łaskawco..



#4897 OFFLINE   Piotrek454

Piotrek454

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:P

Napisano 09 październik 2016 - 21:17

200 km ? A ja myślałem , że odpuszcze Borsuki bo mam 10km dalej niż na Pieczyska . Tak totalnie nic ?

#4898 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 10 październik 2016 - 07:22

"Nawet wypuszczać"?? O Łaskawco..

Trzeba przyznać, że kolega rzeczywiście ma szalony pomysł ;)



#4899 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 10 październik 2016 - 08:15

A ja tam nie widze nic w tym ze szukasz przewodnika ,nie kazdy moze sobue powolic na codzienne wypady nad wode , tylko czy tacy przewodnicy  tu sa ,nie wiem,Na pewno zaoszczędzisz czas na poznawanie  wody w danym czasie i rejonie  .  Bug graniczny to kawal wody ktora zmienia sie co rok , wiec by być takim przewodnikiem to trzeba nie bywać raz na jakis czas nad woda tylko czesciej ,a kto sobie moze na to pozwolić z forumowiczów  , No i nie myśl ze z przewodnikiem zawsze połowisz .

 

Moze poszukaj go tu http://przewodnicywedkarscy.pl/?p=232


Użytkownik robisum1 edytował ten post 10 październik 2016 - 08:22


#4900 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów

Napisano 10 październik 2016 - 08:20

Szukam kontaktu z przewodnikiem wędkarskim po rzece Bug graniczny.

Jak znajdziesz przewodnika(gdzieś kiedyś u kogoś w opisie czytałem, że i "oprowadza" po granicznym klientów więc na pewno są tacy przewodnicy) to daj znać jak poszło. Kiedyś się zastanawiałem jakby powalczył taki "kozak" na tej rzece :)  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych