Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7460 odpowiedzi w tym temacie

#4941 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 10 październik 2016 - 21:17

20cm to chyba niezbyt dużo choć dobre i to. Jak byłem kilka razy na Bugu to właśnie był niski stan i łowienie ze "środka rzeki" tj. w jej poprzek. I oczywiście wszelkie zwaliska.  Tak sobie pomyślałem , że jeśli nie tak to może przy wysokiej wodzie łatwiej coś złowić spod burty. Choć pewnie przy dobrych braniach ryba stoi i bierze w przeróżnych miejscach , jak to w rzece.

Pamiętam podczas jeden z wypraw przyjechał na taką rafkę miejscowy. Porzucał może z 15 min. opad i podbicie i zwinął sprzęt komunikując - dzisiaj nic z tego nie będzie. Często o tym myślałem czy rzeczywiście po 15 minutach może wiedzieć ,że ryba nie żeruje ? Ot taka historyjka znad wody.

Ja przez cały wrzesień byłem 20x nad wodą i tylko raz widziałem coś czego nie widziałem przez 5 lat. Przez ok. 1,5 nie było minuty żeby 4-5x gdzieś nie przywaliło. A ja siedziałem z robactwem :rolleyes: . Jak chodzę ze spinem i przez 1,5h-2h nic bierze to się zbieram. Miejscowi nie bardzo umieją łowić, z małymi wyjątkami. Znam gościa który ma b. ładne wyniki ale on przede wszystkim na klenie poluje i liczy się dla niego te +50cm. Przed przyduchą w 2010 też ludzie mieszkający nad Bugiem uważali że w Bugu nie ma ryb, Ich zdziwienie było bardzo duże jak zobaczyli co pływa stylem grzbietowym.


  • wujek i beton007 lubią to

#4942 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 10 październik 2016 - 21:17

Pewnie tak. Ale pamiętam jesień nad Biebrzą. Rzeka płytsza niż Bug, dużo mniej drzew w wodzie, bliżej wsie a więc i presja wędkarska oraz kłusownicza. Co by się tam na tym Bugu nie działo to nad Biebrzą straży granicznej nie ma i po zmroku wolno łowić. A o brania szczupaka nie trzeba było się prosić. Ale może kiedyś trafię ten dzień i na Bugu.

 

PS. Miejscowi nie potrafią łowić ? To tak jak ja. Pamiętam nad Biebrzą ale i na innych rzekach miejscowi chodzili naprawdę z mało wyrafinowanym sprzętem i techniką i o dziwo mieli wyniki. Nie wiem czym to wytłumaczyć. Wypracowali sobie jakąś skuteczną metodę.


Użytkownik Jacky X edytował ten post 10 październik 2016 - 21:23


#4943 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 10 październik 2016 - 21:24

Z tą Biebrzą to jest różnie. W Parku znam trochę bardzo głębokich miejsc i czterometrowe prostki, gdzie jeździłem, gdy nawet u Saszy było płytko.
W nocy zakaz łowienia. Generalnie wszystko jest zabierane, podobnie jak na Bugu.

PS. Tych dziadków z przystawką, to bym nie skreślał...


Użytkownik korol edytował ten post 10 październik 2016 - 21:28


#4944 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 10 październik 2016 - 21:32

Z tą Biebrzą to jest różnie. W Parku znam trochę bardzo głębokich miejsc i czterometrowe prostki, gdzie jeździłem, gdy nawet u Saszy było płytko.
W nocy zakaz łowienia. Generalnie wszystko jest zabierane, podobnie jak na Bugu.

Ja się nad Biebrzą kiedyś zdziwiłem. Siedział wędkarz miejscowy nad dołkiem o głębokości ...........9m, według niego, i tyle chyba naprawdę było. Gość łowił na pijawki i miał wyniki. W Bugu na znanym mi odcinku jest jeden dołek i to mały gdzie teraz może być ze 3,5m. Środek rzeki to woda ok. 1m


  • korol lubi to

#4945 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 10 październik 2016 - 21:35

Tomi ten lis jak i wielu jego kolegów to stali bywalce w tym rejonie. Mój siostrzeniec miał raz ciekawą akcję. Zasnął przy gruntówkach po wcześniejszej uczcie grillowej z niewielką dawką % ;-) Obudziło go lizanie po dużym paluchu u stopy. Okazało się że podczas uczty jakimś cudem ketchup dostał się na palec i lis niezwykle namiętnie postanowił go spożyć :-D Co do Bugu to tak jak koledzy mówią jeśli nie bywa się w miarę regularnie to nie ma co liczyć na spektakularne wyniki o czym sromotnie przekonałem się w tym sezonie...

P.s w to miejsce gdzie zdjąłeś tego bolka warto zaglądać mimo że przełowione jest niemiłosiernie. Swojego czasu miałem tam fajne efekty boleniowe do końca listopada.

Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka

Użytkownik Qcyk edytował ten post 10 październik 2016 - 21:40

  • korol lubi to

#4946 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 10 październik 2016 - 21:52

Ja się nad Biebrzą kiedyś zdziwiłem. Siedział wędkarz miejscowy nad dołkiem o głębokości ...........9m, według niego, i tyle chyba naprawdę było. Gość łowił na pijawki i miał wyniki. W Bugu na znanym mi odcinku jest jeden dołek i to mały gdzie teraz może być ze 3,5m. Środek rzeki to woda ok. 1m

Dokładnie, czasem aż trudno uwierzyć, że bywa tak głęboko.



#4947 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 11 październik 2016 - 09:13

Tomi ten lis jak i wielu jego kolegów to stali bywalce w tym rejonie.

Coś mi się zdaje że na kameralnym spotkaniu JB nad Bugiem w ub. roku lis opędził żarcie kolegów. A jednemu z nich okulary przeciwsłoneczne zarąbał ale porzucił kilka metrów od auta bo mu oprawki do koloru futra nie pasowały  :P


  • Qcyk lubi to

#4948 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 11 październik 2016 - 09:18

Możliwe ja jak już się wybieram w to miejsce to kanapki zawsze przy sobie. Bo kilka razy już zostałem bez żarcia :-D

Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka

#4949 OFFLINE   Yamakato

Yamakato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 11 październik 2016 - 17:55

2

Pamiętam podczas jeden z wypraw przyjechał na taką rafkę miejscowy. Porzucał może z 15 min. opad i podbicie i zwinął sprzęt komunikując - dzisiaj nic z tego nie będzie. Często o tym myślałem czy rzeczywiście po 15 minutach może wiedzieć ,że ryba nie żeruje ? Ot taka historyjka znad wody.

hahaha może to ja :P



#4950 OFFLINE   Yamakato

Yamakato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 11 październik 2016 - 17:59

. Miejscowi nie bardzo umieją łowić, z małymi wyjątkami. 

oj mam inne zdanie...



#4951 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 11 październik 2016 - 19:18

oj mam inne zdanie...

Zależy jak na to spojrzeć. Ja miejscowy nie jestem ale nie umiem :unsure: , gdzie indziej miewałem lepsze wyniki. A jeśli chodzi o miejscowych. Często łażąc nad wodą spotykam miejscowych wędkarzy i zawsze narzekają. Kolega mieszkający nad Bugiem poszedł ze mną we wrześniu kilka razy i nic nie złowił, z tego co mówią jego znajomi to też na pusto schodzą. Wiem o kilku którzy mają wyniki (2 kolegów z JB) ale ja pisząc miejscowi miałem na myśli mieszkańców gminy Mielnik z których 90% to osoby nazywane na JB "gumofilce".



#4952 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 11 październik 2016 - 19:52

Jeśli aktualnie woda ma średnio +/- 1m to jakich główek używanie do przynęt gumowych ?



#4953 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 październik 2016 - 20:31

ciezar w zależności od głębokości i rodzaju prowadzenia

Użytkownik beton007 edytował ten post 11 październik 2016 - 20:31


#4954 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 11 październik 2016 - 20:41

ciezar w zależności od głębokości i rodzaju prowadzenia

Nie mam takiego doświadczenia ja Ty ale chyba też uciągu. Bo jak będzie metr wody ale prawie stojącej to i 4-5g starczy ale na środku gdzie woda wartko płynie to taką główką dna nie sięgnie.


  • beton007 lubi to

#4955 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 październik 2016 - 20:56

Zdecydowanie masz racje Darku  :)



#4956 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 11 październik 2016 - 21:12

ciezar w zależności od głębokości i rodzaju prowadzenia

To się dowiedziałem :)

 

Ja zawsze wolałem mieć zestaw przeciążony niż lekki. 10g to minimum poniżej którego rzadko schodzę. Jak się da to 12-15 ale wiadomo ,że kończy się to zwiększoną ilością zaczepów.


  • tomilee lubi to

#4957 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 12 październik 2016 - 09:37

Kilka październikowych rybek ode mnie.

Załączony plik  pażdzierJB.jpg   105,18 KB   19 Ilość pobrań Załączony plik  pażdziernJB3.jpg   127,09 KB   18 Ilość pobrań Załączony plik  pażdzierJB1.jpg   117,92 KB   18 Ilość pobrań Załączony plik  Zdjęcie1765JB.jpg   89,34 KB   18 Ilość pobrań

XLs +BiomFB + nylon 0,22 + budżetowy wobler . pzdr



#4958 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 12 październik 2016 - 10:29

Chyba najczęściej z Bugu widzę zdjęcia boleni. Natomiast zdjęć szczupaków i sandaczy jest zdecydowanie mniej.



#4959 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 12 październik 2016 - 11:37

Chyba najczęściej z Bugu widzę zdjęcia boleni. Natomiast zdjęć szczupaków i sandaczy jest zdecydowanie mniej.



#4960 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 12 październik 2016 - 11:39

No bo taka jest prawda że szczupaka w bugu jest mało ...rzeka trochę zmieniła charakter jest dużo płytsza może to za sprawą tego szczupaka jest mniej ...za to pokazał się klen jest go dość sporo...
  • beton007 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych