Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7462 odpowiedzi w tym temacie

#1521 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 26 lipiec 2012 - 21:23

No to przyznam, że zazdroszczę rozpoznania miejscówki o takiej charakterystyce. Ponton i echo dają jednak duże możliwości. Ja na odcinkach na których bywam (ostatnio głównie kilka km powyżej Brańszczyka) nie znam obecnie żadnego takiego dołka. Co najwyżej ze 2-3 miejsca głębokie przy obecnym stanie wody na maks 4m, ale dużo mniej rozległe. W czerwcu spodobała mi się jedna trudno dostępna przykosa, ale już jej nie ma... Mam jednak plan poszukać trochę w górę rzeki powyżej Szumina.
Przy okazji, ostatnio byłem zaskoczony czytając w WW, że sum osiąga swój wymiar ochronny już w drugim roku życia. Skoro tak to tych wymiarowych powinno być jednak trochę.
  • mopar lubi to

#1522 OFFLINE   Mikros

Mikros

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaWyszków

Napisano 28 lipiec 2012 - 12:58

A więc tak w nocy z piątku na sobotę byliśmy na noc na rybkach w Kamieńczyku , wiedząc ,że była jętka nastawiliśmy się raczej na suma i jedna wędka na białego .Wynik taki ,że na sumowych zestawach nie zameldował się ani jeden sum ,a na białego wziął mały sumik i jeden leszczyk ok. 40 cm . Takiej lipy dawno nie widziałem

#1523 OFFLINE   sobol18

sobol18

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Adam

Napisano 28 lipiec 2012 - 21:55

Dzisiaj na Bugu z gruntówką i nawet dotknięcia nie było. Za to boleń ładnie ganiał. Jak na ironie postanowiłem dzisiaj odpocząć od spinningu i jak zwykle w takich sytuacjach bolki dobrze dają na rafie ;/

#1524 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 29 lipiec 2012 - 15:29

47 cm złowiony w Bugu na wobka 3,5 cm około godz. 22,00
.

#1525 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 29 lipiec 2012 - 15:34

jaż 49 cm złowiony na wobka dorado
.

Załączone pliki



#1526 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 29 lipiec 2012 - 15:34

Piękna ryba i brawo za wytrwałość!
Mi komary wybiły na chwilę obecną myśl z głowy o nocnych łowach.

#1527 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 29 lipiec 2012 - 15:40

i jeszcze jeden klonek :D
.

#1528 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 10 sierpień 2012 - 22:20

W środę wróciłem z dziesięciodniowego urlopu nad Bugiem. Przez dziewięć dni z rzędu co wieczór łowiłem w okolicach Kamieńczyka/Brańszczyka (obydwa brzegi). Raz też odwiedziłem starorzecze Wywłóka (tak się to pisze?). Wyniki jak co rok o tej porze roku mizerne. W sumie przez ten cały czas wyjąłem jedynie 3 bolenie, jedna ładna rybka spięła się w nocy zanim ją obejrzałem (raczej sandacz), a o reszcie niewymiarków nie ma co wspominać. Chociaż na brak ryb w rzece jednak nie mogę narzekać… Znalazłem trudno dostępne miejsce, w którym dzień w dzień, a w zasadzie noc w noc od ok. 21 rozpoczynała się istna kanonada boleni. Biły intensywnie i to do tego głównie ładne sztuki. Niestety nijak tych nocnych boleni nie potrafiłem podejść. Zawiodły wszystkie przynęty i techniki prowadzenia. Wszystkie które wyjąłem trafiłem w dzień, w nocy byłem za to bezradny mimo, że ryby miałem często na wyciągnięcie szczytówki od siebie. Za to straciłem większość swojego boleniowego arsenału :angry: Tyle woblerów nie tracę zazwyczaj przez cały sezon! Winne temu była istnie harcorowa miejscówka - powalone drzewa, wystające badyle, wszystko tuż pod powierzchnią wody. Ale co zrobić, skoro właśnie tam były ryby B) Ostatniego dnia doszło w końcu do tego, że zacząłem łowić plecionką 0,23.
Ogólnie mimo słabych wyników jestem zadowolony, emocji nie zabrakło, wiedziałem że nie rzucam w studni, no i do tego te widoki…
.

Załączone pliki



#1529 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 10 sierpień 2012 - 22:23

.

Załączone pliki



#1530 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 10 sierpień 2012 - 22:24

.

Załączone pliki



#1531 OFFLINE   artzgodka

artzgodka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaMelmak

Napisano 11 sierpień 2012 - 08:12

Piękne, zdjęcie nie ma drugiej tak urokliwej rzeki.
U mnie też bryndza, tam gdzie były sandacze to już ich nie ma, woda niska ryby gdzieś się rozpierzchły.
Ach trzeba czekać do jesieni.

#1532 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 11 sierpień 2012 - 08:58

Takie długie urlopy nad wodą to wypas, tylko to trochę ryzykowne, bo można trafić na taką huśtawkę, że przez tydzień ciężko coś sensownego trafić. Foty ciekawe, czuć ducha prerii.

#1533 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 11 sierpień 2012 - 09:16

.
Sandacz Łukasza, ryby bardzo aktywne od ok 22.00 Mi spadają dwa pod nogami po braniach na tzw. krótkim dyszlu. Jedne był z tych dużych. Brania na Widła i ukleję Marka Rzenno MRZ :mellow:

Załączone pliki



#1534 OFFLINE   artzgodka

artzgodka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaMelmak

Napisano 11 sierpień 2012 - 11:35

T niezłe miejsce trafiliście. Gratuluję mam nadzieję, że ryba została wypuszczona bo teraz powinien być to obowiązek.

Bug co raz w lepszej kondycji i trzeba rzece pomagać.

Niestety wiąże się to również z najazdami nad rzekę wędkarzy różnej maści.

Na jednym z forów pewien jegomość pokazuje pięknego sandacza z Bugu niestety fotka już na podwórzu z martwą rybą. Takie okazy powinny być prawem chronione uważam bo jest ich b. mało. Dodam, że forum związane z M. Szymańskim (pewnie by się mocno wkurw.. gdyby to zobaczył) kto będzie ciekawe i pogrzebie to znajdzie.

Rozumiem, że człowiek jeść coś musi ale wędkarz nie powinien zabijać takich okazów i nie z rzeki która dostała ostro w kość w 2009.


daje link by daleko nie szukać :D http://www.wedkarskiswiat.pl/forum/viewtopic.php?t=1069& postdays=0&postorder=asc&start=550

#1535 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 11 sierpień 2012 - 12:14

Ryba oczywiście pływa dalej jak i jej poprzedniczki...miejsce jest banalne a przez to nie odwiedzane, na kilka bankowych miejsc poławiam je na tej mecie od zeszłego roku, na innych ich nie ma lub wpływają tam w innych godzinach. Teraz żerują intensywnie od ok 22.00 a po północy zwijam się do domu.
Fajniej chodzić nocą we dwóch, raźniej i bezpieczniej. Strach ma wielkie oczy a nad Bugiem w nocy można się porządnie wystraszyć <_<

#1536 OFFLINE   artzgodka

artzgodka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaMelmak

Napisano 11 sierpień 2012 - 13:39

Świetnie, dobrze się kamufluj by jakieś mendy nie podpatrzyły skarbów rzeki.

#1537 OFFLINE   sobol18

sobol18

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Adam

Napisano 12 sierpień 2012 - 21:19

@Traq

Te bolki na Bugu potrafią dać w kość. Też mam miejscówę gdzie na małej powierzchni walą tak intensywnie że masakra ale żaden nie chce współpracować...

#1538 OFFLINE   artzgodka

artzgodka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaMelmak

Napisano 13 sierpień 2012 - 08:13

w dzień tak walą czy wieczorem?

#1539 OFFLINE   sobol18

sobol18

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Adam

Napisano 13 sierpień 2012 - 11:45

Wieczorami. Godzina 21 i później. Jest powalone drzewo a jakieś 30 metrów za nim rafka. Głębokość około metra wody. Siadam na to powalone drzewo dużo wcześniej i czekam aż żerowanie się rozpocznie. Bolenie tłuką jeden za drugim od drzewa aż do rafy. Boleniówki, obrotówki , smużaki i małe wobki olewają. Guma tak samo nie przynosi efektu. Zmieniałem sposób prowadzenia od powolnego do ekspresowego oraz zmiennie. Raz tylko był kontakt z rybą a tak to nic. Prowadzi się woba a boleń bije dosłownie 0,5 metra od niego.

#1540 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 sierpień 2012 - 14:54

Traq,- piekne okoliczności przyrody :huh:
I tylko jedna złośliwa myśl,- czy na Bógu zaciąć byka oznacza zaciąć tego ze zdjęcia??? :lol: :lol: :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych