Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7461 odpowiedzi w tym temacie

#1841 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5852 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 maj 2013 - 17:22

Spinnerman, jak możesz!! Przeczysz ogólnej teorii że w Bugu ni ma rybów.


  • spinnerman lubi to

#1842 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 24 maj 2013 - 17:56

Eee tam, ściema, na żadnym zdjęciu rzeki nie widać  ;)



#1843 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 24 maj 2013 - 18:32

Pewnie niemieckie z Odry ;)


  • spinnerman lubi to

#1844 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 24 maj 2013 - 19:30

Ryb dużo tylko trzeba się ruszyć nad rzekę..



#1845 OFFLINE   baloonstyle

baloonstyle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 25 maj 2013 - 09:34

Witam serdecznie.

W czerwcu planujemy  zwartą grupą ruszyć na Bug w okolicach miejscowości Mielnik. Czego można się spodziewać po tym odcinku rzeki ? Jakie gatunki ryb tam dominują ( chodzi o drapieżniki )  Czy to odcinek godny uwagi ?

Za każde informacje serdecznie dziękuję.



#1846 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4647 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 maj 2013 - 10:03

Pewnie niemieckie z Odry ;)

Dobra chłopaki przyznam się bez bicia  :D Jestem na wycieczce w Nowej Zenlandii. Z pstrągami tu kruchooo, oj krucho ! więc nadrabiam kleniami hej ! :lol: 



#1847 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 25 maj 2013 - 10:03

Jakiegoś bolenika,szczupaczka czy okonka można złowić..... + może jeszcze na rafach lub przy trawach (zależnie od stanu wody) klenik lub jazik.

 

Wujku Bug graniczny i ten na terenach Rzeczypospolitej to dwa różne habitaty.Te górny (graniczny) ciężko jest przełowić do cna ze względu na dużą ilość ciekawych i trudnych miejscówek.Bug podlaski i mazowiecki to głównie piach,przykoski i głębszy zakręt raz na 10-15 km.Dodatkowo wędkarze z Białej Podl. twierdzą że powyżej Krzny nie było w ogóle przyduchy...

 

Pomijam już to jakiej klasy wędkarzem jest Adam....


  • MaleX lubi to

#1848 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4647 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 maj 2013 - 10:05

Witam serdecznie.

W czerwcu planujemy  zwartą grupą ruszyć na Bug w okolicach miejscowości Mielnik. Czego można się spodziewać po tym odcinku rzeki ? Jakie gatunki ryb tam dominują ( chodzi o drapieżniki )  Czy to odcinek godny uwagi ?

Za każde informacje serdecznie dziękuję.

Klenie, bolenie i bolenie oraz klenie  :D Generalnie okolica urokliwa, woda bajeczna  :rolleyes: można połowić i odpocząć-total reset  :) pozdrawiam



#1849 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4647 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 maj 2013 - 10:17

Jakiegoś bolenika,szczupaczka czy okonka można złowić..... + może jeszcze na rafach lub przy trawach (zależnie od stanu wody) klenik lub jazik.

 

Wujku Bug graniczny i ten na terenach Rzeczypospolitej to dwa różne habitaty.Te górny (graniczny) ciężko jest przełowić do cna ze względu na dużą ilość ciekawych i trudnych miejscówek.Bug podlaski i mazowiecki to głównie piach,przykoski i głębszy zakręt raz na 10-15 km.Dodatkowo wędkarze z Białej Podl. twierdzą że powyżej Krzny nie było w ogóle przyduchy...

 

Pomijam już to jakiej klasy wędkarzem jest Adam....

Kurczę WOBI nie przesadzaj  :) Jak się łowi to się złowi  :D Wystarczy być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, dobrać odpowiednią przynętę, odpowiednio podejść do łowiska, wykonać odpowiedni rzut i odpowiednio poprowadzić przynętę; reszta ma drugorzędne znaczenie :D  :D  :D a cha bym zapomniał trza jeszcze mieć odpowiedni sprzęt i odpowiednie ubranie hej !   ;) pozdrawiam



#1850 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 25 maj 2013 - 10:42

Kurczę WOBI nie przesadzaj  :) Jak się łowi to się złowi  :D Wystarczy być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, dobrać odpowiednią przynętę, odpowiednio podejść do łowiska, wykonać odpowiedni rzut i odpowiednio poprowadzić przynętę; reszta ma drugorzędne znaczenie :D  :D  :D a cha bym zapomniał trza jeszcze mieć odpowiedni sprzęt i odpowiednie ubranie hej !   ;) pozdrawiam

egzakli ;)  wystarczy tak niewiele + oczywiście ryby w łowisku.Adam a ty dziś nie na rybach? Bo mnie pogoda pokonała...



#1851 OFFLINE   baloonstyle

baloonstyle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 25 maj 2013 - 10:48

Dzięki za info :)

Boleń to u mnie priorytet, reszta paczki leci głównie na sandałki. Ale jak są bolki to nie ma problemu.

A jakich głębokości można się tam spodziewać ? I na co boleń najlepiej reaguje ( wobki, gumy, wahadła, obrotów ) ?



#1852 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 25 maj 2013 - 10:52

Co kraj to obyczaj ja np. bolki na bugu łowię głównie na wobki i gumy,ale wielu wędkarzy woli wachadła...



#1853 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5852 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 25 maj 2013 - 11:04

Jakiegoś bolenika,szczupaczka czy okonka można złowić..... + może jeszcze na rafach lub przy trawach (zależnie od stanu wody) klenik lub jazik.

 

Wujku Bug graniczny i ten na terenach Rzeczypospolitej to dwa różne habitaty.Te górny (graniczny) ciężko jest przełowić do cna ze względu na dużą ilość ciekawych i trudnych miejscówek.Bug podlaski i mazowiecki to głównie piach,przykoski i głębszy zakręt raz na 10-15 km.Dodatkowo wędkarze z Białej Podl. twierdzą że powyżej Krzny nie było w ogóle przyduchy...

 

Pomijam już to jakiej klasy wędkarzem jest Adam....

To jak z Wisłą tylko że brakuje pilnowanego, urozmaiconego odcinka granicznego.



#1854 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 25 maj 2013 - 11:18

To jak z Wisłą tylko że brakuje pilnowanego, urozmaiconego odcinka granicznego.

Tyle że na Wiśle co druga główka dołek ok. 5m (nawet na zeszłorocznej niżówce) ,a na Bugu (w tym samym okresie) pod górą Gnojeńską 4,5m potem 20km 0,5-1,5m na trojanie 4,5m potem  za ok. 1,5km taki sam dolek na Mierzwicach,Później 30 km 0,5 -2m i i znów 4,5m  w Drohiczynie itd. aż do zalewu....

 

Nad każdym z tych dołków presja od maja do września 24/h na dobę,od i cały Bug ....



#1855 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5852 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 25 maj 2013 - 11:29

Wisła to generalnie bardzo płytka rzeka. Gdy jeszcze nie pływałem wydawało mi się że jest głęboka, ale srodze się rozczarowałem. Ta rzeka to generalnie jeden wielki piach, gdzieniegdzie są placki raf głównie na warszawskim odcinku, główek jak na lekarstwo. U mnie na odcinku 15km może naliczyłbym 4 :) i generalnie są płytkie 1.5-3m(może w rynnie troche więcej). Jedyne głębsze miejsca to rynny i tam 4m to już dużo. To wszystko powoduje że Wisła jest również bardzo łatwą do przełowienia rzeką, szczególnie jeśli chodzi o gatunki które wymagają głębokich urozmaiconych miejsc jak sandacz, szczupak, sum. Cała ryba grupuje się na jednym, dwóch dołkach na 10km rzeki dla tego mamy to co mamy. Bug widać jest podobny. Karpiowate jeszcze sobie jakoś radzą bo im wystarczy 0.5m wody, trochę kamieni lub byle jaka przykoska.



#1856 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 25 maj 2013 - 11:44

Witam serdecznie.

W czerwcu planujemy  zwartą grupą ruszyć na Bug w okolicach miejscowości Mielnik. Czego można się spodziewać po tym odcinku rzeki ? Jakie gatunki ryb tam dominują ( chodzi o drapieżniki )  Czy to odcinek godny uwagi ?

Za każde informacje serdecznie dziękuję.

Boleń i szczupak, lub w odwrotnej kolejności jak kto woli. Reszta to gatunki bytujące lub występujące w śladowych ilościach tj. sandacz m.in.



#1857 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 25 maj 2013 - 12:05

Nie do końca sie zgodzę że sandacza jest śladowa ilość, w ostatnich dwóch latach jest jego naprawdę sporo.



#1858 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5852 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 25 maj 2013 - 12:10

O jakiej wielkości piszemy bo dla mnie sandacz zaczyna się od 70cm? Jesienią rzeczywiście przerzuciłem trochę drobnicy, gorzej z tymi większymi.



#1859 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 25 maj 2013 - 13:04

70cm trafiają się w miarę regularnie, wymiarowe to powiedzmy standard, nie mówię o tych mikrusach po 30-40cm. Większe są ale trzeba się im poświęcić.



#1860 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5852 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 25 maj 2013 - 13:11

70cm trafiają się w miarę regularnie, wymiarowe to powiedzmy standard, nie mówię o tych mikrusach po 30-40cm. Większe są ale trzeba się im poświęcić.

Teraz doczytałem że piszesz o Bugu, a nie o Wiśle bo jakoś miałem wrażenie że piszemy o różnych rzekach i chyba się nie pomyliłem. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych