Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7461 odpowiedzi w tym temacie

#1961 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4647 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2013 - 08:41

Woda jest prima sort  ;) lepiej niech ona już tak za bardzo nie spada  :) Wczoraj 1,5 h wieczornego łowienia dało jakieś 10 brań bolków, 5 holi i jeden wyjęty ok. 60 cm  :angry: i też odpiął się przy podbieraniu :D Reagowały jedynie na 1,5 calowe kopytko. Ryb jest na gęsto ale pełnia robi swoje  ;)



#1962 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 10:18

No właśnie zależy pod jakie ryby :D Obecnie moje ulubione dwa gatunki są trudne, ale są też plusy takiej wody :P



#1963 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 23 czerwiec 2013 - 11:26

Według czujnika mojej echosondy temperatura Bugu w okolicach Brańszczyka wynosi 25,3 stopnia. Czy to jest normalne? Nie mam porównania bo wcześniej nigdy temperatury nie mierzyłem. Boję się, żeby znowu przyduchy nie było. A co do ryb, to łowiłem wczoraj od 16 do 22, bez rewelacji. Jeden bolek, jeden okoń i jakieś niezacięte sandaczowe pstryki. Za to namierzyłem sobie super miejscówkę, jedyny problem taki że pływanie tam to hardcore, wszędzie wystają z wody jakieś konary, i to mimo że echo pokazuje min. 3m głębokości, do tego nurt jak pod wodospadem Niagara ;) . Po ciemku bałbym się tam pływać. Trzeba się będzie wyposażyć w jakiś konkretny reflektor.  



#1964 OFFLINE   Marcel75

Marcel75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaosada nad Bugiem

Napisano 23 czerwiec 2013 - 12:24

Według czujnika mojej echosondy temperatura Bugu w okolicach Brańszczyka wynosi 25,3 stopnia. Czy to jest normalne? Nie mam porównania bo wcześniej nigdy temperatury nie mierzyłem. Boję się, żeby znowu przyduchy nie było. A co do ryb, to łowiłem wczoraj od 16 do 22, bez rewelacji. Jeden bolek, jeden okoń i jakieś niezacięte sandaczowe pstryki. Za to namierzyłem sobie super miejscówkę, jedyny problem taki że pływanie tam to hardcore, wszędzie wystają z wody jakieś konary, i to mimo że echo pokazuje min. 3m głębokości, do tego nurt jak pod wodospadem Niagara ;) . Po ciemku bałbym się tam pływać. Trzeba się będzie wyposażyć w jakiś konkretny reflektor.  

Średnia temperatura z ostatnich lat o tej porze to 23 stopnie ,jedna z najwyższych była wzeszłym roku w lipcu 27 stopnia .Jeszcze wszystko jest w normie ale mamy tendencje wzrostową nasz Bug co rok jest cieplejszy .Sumy na pewno się cieszą ,bo inne rybki pewnie nie bardzo.



#1965 OFFLINE   kamilos

kamilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Lokalizacjawasilkow
  • Imię:kamil
  • Nazwisko:sienko

Napisano 23 czerwiec 2013 - 13:52

jestem z Biaegostoku gdzie mozna sie wybrac na sumy na bug ?



#1966 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 14:27

W lipcu chyba. Wszędzie.



#1967 OFFLINE   kamilos

kamilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Lokalizacjawasilkow
  • Imię:kamil
  • Nazwisko:sienko

Napisano 23 czerwiec 2013 - 21:05

oczywiscie ze w lipcu. mam zamiar udac sie w kierunku Siemiatycz

bylem w tamtym roku pare razy w miejscowosci Brok i czepialy sie kruciaki takie do 60 cm,ale za to sandacze dopisaly zerowaly jak bolki przy powierzchni



#1968 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4647 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 czerwiec 2013 - 08:14

Panowie meldować jak wyniki z weekend-u :) Ja wczoraj odwiedziłem małą rafkę. Pobawiłem się z kleniami i okoniami a wieczorem zameldowała się w miejscówce taka oto mamuśka  ;)

 

Załączone pliki



#1969 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 24 czerwiec 2013 - 08:33

Ja w sobotę wieczorem i niedzielę rano tylko kilka niewielkich bolków i 2 okonie.... Od przyszłego weekendu raczej już tylko sum ;)



#1970 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4647 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 czerwiec 2013 - 08:45

No ja też będę chciał zaliczyć kilka sandaczowo-sumowych nocek. Już szykuję moje ulubione seledynki z lipy hej ! :D  



#1971 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 24 czerwiec 2013 - 09:48

Widac ze sumoza odejmuje rozum :) ja w ten weekend nie znalazlem czasu na wedkowanie z powodu uroczystosci rodzinnych lecz znalazlem chwile na zbrojenie wobkow w haki Owner 1/0 ;)

Użytkownik Przemek edytował ten post 24 czerwiec 2013 - 09:54


#1972 OFFLINE   robertw

robertw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Małkinia
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ojtamojtam

Napisano 24 czerwiec 2013 - 14:58

Witam!

 

chciałbym się na wstępie przywitać i powiedzieć kilka słów o sobie:

 

Robert, 31lat, mieszkam w Warszawie. Całe dzieciństwo można śmiało powiedzieć spędziłem nad Bugiem skąd pochodzi mój ojciec. Mam działkę/domek w Zawistach Nadbużnych koło Małkini. Nie mogę się nadziwić, że dopiero teraz trafiłem na to forum...

 

Mój ostatni weekend w telegraficznym skrócie: sobota rano, biczowałem kopytami Relaxa wszelkiej maści i rozmiaru odcinek między mostem drogowym a kolejowym. Zero kontaktu z rybą, sporo kontaktu z zawadami. Urwane naście gum, co chyba tutaj nikogo nie dziwi. Sobota wieczór, te same okolice. Na dzień dobry (drugi czy trzeci rzut) szczupaczysko około 15cm. Kolejne 2h, zero kontaktu z rybą. Przed zmierzchem w akcie desperacji założyłem "zerówkę" Meppsa. W dosłownie 20 minut wyjęte dwa bolesławy: 45 i 56cm.

 

Niecierpliwie czekam do początku lipca na sumy. Zresztą jak widzę nie tylko ja. Woda w rzece faktycznie ciepła także i u mnie.

 

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia nad wodą! Jakby ktoś był z moich okolic chętnie mu potowarzyszę, bo niestety 9/10 moich wypadów jest bez kompana.



#1973 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 24 czerwiec 2013 - 15:31

Cześć Robert.
Fajne wejście na forum.
Rozgość się i do zobaczenia nad Bugiem.

#1974 OFFLINE   robertw

robertw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Małkinia
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ojtamojtam

Napisano 24 czerwiec 2013 - 15:46

Dzięki Przemku za powitanie w Waszych progach!



#1975 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 24 czerwiec 2013 - 17:10

Wczorajsze zmagania mogę zaliczyć do udanych łowiłem od 10 do 21 z dwoma przerwami na burzę :) , i oczywiście obiadek łącznie jakieś 3 godziny, efekty następujące: 7 brań , 4 ryby na brzegu z czego 2 wymiarowe ( szczupaczki), 3 spady (szczupaczki), i jedno Uber branie :) które zakończyło się zerwaniem zestawu :angry: stawiam na wąsa, za tydzień wybiorę się po niego lepiej przygotowany.



#1976 OFFLINE   modesty wand

modesty wand

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaMałkinia Górna
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:M

Napisano 24 czerwiec 2013 - 21:18

Witaj Robert.Teraz na Bugu ciężko coś złowić,woda wysoka, mnóstwo narybku i drapieżniki stoją w zalanych trawach.

Więc zakładaj butospodnie i działaj,od mostu kolejowego w dół rzeki masz dobry kilometr do obłowienia. ;)

A to dzisiejszy 84 cm,największy w tym roku.

Załączone pliki



#1977 OFFLINE   rogaty666

rogaty666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWyszków

Napisano 25 czerwiec 2013 - 06:36

A oto dzisiejszy klenik, może nie za duży ale cieszy bo złowiony na wobka własnej roboty.

Nabrałem chęci na więcej w rezultacie czego przemokłem do suchej nitki i wróciłem do domu ale nie ma co narzekać było warto.

 

 

Załączone pliki



#1978 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 25 czerwiec 2013 - 06:46

Wczoraj od 19 do 20, trzy brania 50+ szczupły i niewymiarowy, trzecie branie obciety ogon. Zaczyna sie okres dobrych brań i to bez względu na porę dnia, jeżeli chodzi o szczupaka, trochę gorzej z sandaczem w tym roku tylko trzy z czego jeden pod koniec okrecu ochroonego więc się nie liczy :) .


Użytkownik misiek116p edytował ten post 25 czerwiec 2013 - 06:47


#1979 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 25 czerwiec 2013 - 08:13

 ....ale cieszy bo złowiony na wobka własnej roboty...

wow w solidnego woba przywalił, jaka wielkość tego kleksa, mierzyłeś?



#1980 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 25 czerwiec 2013 - 10:49

Gratulacje dla wszystkich którzy połowili piękne rybki :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych