Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Jaki klej?

tech-rb klej dolnik rękojeść

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Dominik.kdp

Dominik.kdp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 24 lipiec 2024 - 08:09

@Mekamil, i to chyba lepsza opcja od tego wosku. Wcisnę i zobaczę jak trzyma. Jak będzie ok, to poprawię od góry :)

#102 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4430 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 24 lipiec 2024 - 08:26

Ja bym jednak zrobił próbę „wklejenia” na wosku pszczelim. Podgrzany w gorącej wodzie powinien puścić. Na taśmie boję się że czasami może się kręcić bo spoiny czołowe mogą nie utrzymać. Ale może to nad wyraz obawy. Próba na testowym „czymś” najlepsza i bezpieczna.

#103 OFFLINE   Dominik.kdp

Dominik.kdp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 24 lipiec 2024 - 08:47

Z tym czymś testowym będzie problem, bo skąd wezmę taki blank o takiej średnicy. Na dzisiaj opcja taśma, zaznaczyć "pozycję" i nad wodę, parę godzin rzucania i jak będzie ok, to omotka i lakier. No najpierw przelotki :) (ale to w innym wątku będzie).
Odnośnie wosku, to się bardziej obawiam, że po 1000 rzutach się odkształci i będzie jakiś luz.
Dzięki za pomoc:) , jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł, to z chęcią wysłucham (czy też przeczytam ;) ).

Myślałem jeszcze, żeby oprócz taśmy dać masę uszczelniającą (taką jak do pakuł), to powinno dodatkowo wypełnić jakieś minimalne luki. Ale to już chyba przerost formy nad treścią.

Użytkownik Dominik.kdp edytował ten post 24 lipiec 2024 - 08:50


#104 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 24 lipiec 2024 - 09:56

Witam,

Krótkie pytanie: jakiego kleju użyć do wklejenia rękojeści (dołu, dolnik jest dzielony), tak aby w razie "W" można ją odkleić i np. wymienić nakrętkę? Rękojeść jest z drewna stabilizowanego i jest dobrze spasowana z blankiem, wchodzi na lekki wcisk.

Uchwyt kołowrotka będzie klejony klasycznie Epidian + PAC.

Pozdr.,
Dominik

Drewno na wcisk  :o  Powodzenia. Potrzymaj w wilgotnym miejscu kijek ( już nie mówię o moczeniu) to drewno zmiażdży Ci blank. Nawet bardzo dobrze stabilizowane drewno pracuje.


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 24 lipiec 2024 - 09:57

  • S.N. lubi to

#105 OFFLINE   Dominik.kdp

Dominik.kdp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 24 lipiec 2024 - 10:17

Hmm... Mogę trochę rozwiercić / podpiłować. Przy uchwycie było na wymiar, ale z luzem, nie na wcisk.

#106 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4430 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 24 lipiec 2024 - 21:55

Drewno na wcisk :o Powodzenia. Potrzymaj w wilgotnym miejscu kijek ( już nie mówię o moczeniu) to drewno zmiażdży Ci blank. Nawet bardzo dobrze stabilizowane drewno pracuje.


--------

Stabilizowane pracuje? Tego się nie spodziewałem, zaskoczyłeś mnie. Ja również dziękuje za ważne info jeżeli ta teza jest prawdą.

Pzdr.

#107 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 25 lipiec 2024 - 09:35

--------

Stabilizowane pracuje? Tego się nie spodziewałem, zaskoczyłeś mnie. Ja również dziękuje za ważne info jeżeli ta teza jest prawdą.

Pzdr.

Oczywiście. W duuuużo mniejszym stopniu niż surowe drewno ale minimalnie pracuje. Dla tego elementów drewnianych nie można montować na wcisk.



#108 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 25 lipiec 2024 - 09:36

Hmm... Mogę trochę rozwiercić / podpiłować. Przy uchwycie było na wymiar, ale z luzem, nie na wcisk.

Ma być na wymiar ale nie na wcisk. 



#109 OFFLINE   Dominik.kdp

Dominik.kdp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 25 lipiec 2024 - 10:00

Dzięki. Poszerzyłem otwór, jest 0,5 mm luzu na średnicy. Poza tym wrzuciłem do wody na kilka godzin resztkę tego drewna, co została i wystawiłem na słońce. Różnica na wałku przy średnicy 22mm to 0,1 mm. Praktycznie w granicy błędu suwmiarki. Sprawdzę jeszcze przed sklejeniem za parę dni. Drewienko od Nextwood, producent był polecany tu na forum.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, klej, dolnik, rękojeść

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych