Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Rzeka Narew


  • Please log in to reply
1612 replies to this topic

#261 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 posts

Posted 07 May 2016 - 22:05

To samo na Bugu, syf kiła i mogiła

Od kiedy można było łowić szczupaki przeczesałem skrupulatnie około 30 km rzeki

Tak jak kolega wyżej pisze, wszelkiej maści przynęty na szczupaka bolenia klenia i jazia, od świtu do zmierzchu i jeden szczupaczek około 30 cm

 

W PZW to już nawet rybacy przestaną wykupywać licencję bo zwyczajnie przestanie się to im opłacać

Jedynym ratunkiem dla tego pasożyta będzie obniżanie stawek, ale to do czasu jak rybacy zorientują się o co chodzi.

Na samym końcu zostaniemy my z włożonymi w nasze hobby grubymi tysiącami złotówek

 

Kiedy się obudzimy i zrobimy porządek z tym pasożytem https://pl.wikipedia...i/Pasożytnictwo



#262 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 posts
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Posted 07 May 2016 - 22:08

Byłem z ojcem 1.05.2016 na starorzeczu Narwi w Bronowie, obłowiliśmy też krótki odcinek rzeki.

Byliśmy jakieś 4h, w tym czasie naliczyłem z 40 żywcówek, i z 10 spiningistów. Praktycznie cały czas miałem kontakt wzrokowy z kilkunastoma wędkami/wędkarzami i przez 4h nikt nic nie złowił. 

Miałem ostatecznie 2 kontakty ze szczupakiem, przez jakieś 2 sekundy łącznie. Byłem tam bardziej z sentymentu niż z chęci złowienia czegokolwiek i prędko tam nie wrócę.



#263 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6,227 posts
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Posted 07 May 2016 - 22:13

Dzisiaj od samego rana czesaliśmy starorzecze pod Pułtuskiem, którego każdy kąt znam jak własną kieszeń- jeden wychudzony niedomiarek i kilka nieśmiałych puknięć okoni jak dłoń. Koledzy po kiju też od pierwszego nic nie połapali.



#264 OFFLINE   cheli

cheli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 posts
  • LokalizacjaŁomża

Posted 09 May 2016 - 10:45

Potwierdzam. Sytuacja na naszej Narwi pod Łomżą jest tragiczna. Od pierwszego trzy wypady za szczupłym, w kilka osób, z wieloletnim doświadczeniem. Rzeka i starorzecza. Padło zaledwie kilka ryb, wszystko niewymiarowe. Porażka. Zostało jeszcze trochę bolenia i klenia, drobny sum.



#265 OFFLINE   Danni91

Danni91

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 posts
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Damian

Posted 09 May 2016 - 11:13

Nasza Narew się kończy  powoli . O szczupakach i sandaczach mozna tylko pomarzyć , jedynie bolenie , jazie , klenie i krąpie pozostały. Tragedia :(



#266 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 posts
  • LokalizacjaPolska

Posted 25 May 2016 - 15:39

Mam bardzo dobra sprawdzona miejscowke pod Pultuskiem. Jeżdżę tam po kolei 8 sezonow kazdy kolejny na przestrzeni czasu zdecydowanie gorszy. W tej chwili zlowienie lina,leszcza,karasia,ploci gdzie zawsze bylo tego na kilogramy teraz graniczy z cudem. Okon szczupak sandacz bolen mozna pomarzyć. Ostatnio 3 lodki trol przez 6 godz i wynik na 6 osob jeden okon wielkosci wacka w zimnej wodzie. Dodawac chyba nic nie trzeba ale jak zapewnia PZW ryb jest mnogo wiec i odlowy konieczne. Smutne ale prawdziwe.
  • lokoko83 likes this

#267 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 25 May 2016 - 17:42

Jeszcze 8-10 lat temu jechałem w okolice Serock - Dzierżenin. Miałem tam taką miejsówkę. Łowiełem w nocy na ukleje. Boleń 75-80, węgorz, sandacze, szczupaki.

Od lat tam nie byłem. Ale pamiętam jak specjaliści na trolling z echosondą łowili. Dodam, że często w maju sandacze czy w czerwcu sumy. Wymiary też były elastyczne.

I to normalnie brali łódkę z przystani a przystaniowy nie sprawdzał, nie reagował. Mówili, że czasem mu trzeba jakąś rybę dać, tak żeby coś głupiego nie przyszło mu do głowy. 

Potem w oparciu o to co widziałem pisałem tu na forum o zakazie używania echosondy ale koledzy woleli promować C&R. 

No i teraz między innymi z tego powodu nie ma tam po co jeździć. 

 

Dodam, że jeden spec opisywał mi jak łowi z echosnodą. Lata na silniku z miejscówki na miejscówkę. Dzięki sondzie bardzo szybko wie czy warto  czy nie tam łowić. Po kilku dniach już nie brał sondy tylko płynoł po swoje. 

Mówił też, że słoików już nie ma. 


Edited by Jan76, 25 May 2016 - 17:46.


#268 OFFLINE   tomek307

tomek307

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 25 May 2016 - 19:30

Jan76 ale to nie echosonda zabija ryby tylko wędkarz,zabranianie używania echa to wylewanie dziecka z kąpielą.

#269 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Posted 25 May 2016 - 20:00

Jan76 tak z ciekawości zapytam:

...masz i uzywasz ?

...masz i nie używasz?

...nie masz i nie używasz?.....

 

....jest taki syndrom psa ogrodnika ;)



#270 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 25 May 2016 - 20:14

Panowie mogę mieć nawet syndrom psa ogrodnika. Łowię już wyłącznie na "komercji". Jest mi wszystko jedno czy teraz ktoś łowi z echosondą czy nie.

Nie, nie łowiłem z echosondą ale pływałem z człowiekiem który tak łowił. Wiem jak działa. Wtedy mu zazdrośćiłem teraz wiem, że sam sobie strzelił bramkę samobójczą.

Podobnie jak każdy kto łowił z echosondą. Nawet jak sam ryb nie brał to ponad 90% procent jego kolegów po kiju - brało.

Jaka jest skuteczność połowu z i bez echosody sami wiecie.

 

Narew to piękna rzeka. Można teraz podziwiać. Ryby wam przeszkadzać nie będą. 

 

Tu trochę na temat dlaczego łowienie w Narwi czy innych wodach PZW mija się z celem

 



#271 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Posted 25 May 2016 - 20:20

Panowie mogę mieć nawet syndrom psa ogrodnika. Łowię już wyłącznie na "komercji". Jest mi wszystko jedno czy teraz ktoś łowi z echosondą czy nie.

Nie, nie łowiłem z echosondą ale pływałem z człowiekiem który tak łowił. Wiem jak działa. Wtedy mu zazdrośćiłem teraz wiem, że sam sobie strzelił bramkę samobójczą.

Podobnie jak każdy kto łowił z echosondą. Nawet jak sam ryb nie brał to ponad 90% procent jego kolegów po kiju - brało.

Jaka jest skuteczność połowu z i bez echosody sami wiecie.

 

Człowieku co ty bredzisz???? o co Ci wogóle chodzi??? jaka bramka samobójcza ?



#272 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 25 May 2016 - 20:27

Człowieku co ty bredzisz???? o co Ci wogóle chodzi??? jaka bramka samobójcza ?

 

 

Każdy kto ma inne zdanie niż ty to bredzi? 

 

Dokładnie tak jak napisałem. Przez kilka lat widziałem na Narwi dziesiątki speców łowiacych najnowszymi metodami - trolling, echosonda, woblery.

Dziś już tam nie jeżdzą - wszystko wybili. Na drugi raz pomyśl zanim napiszesz. Na odwrót  kiepsko to działa. 



#273 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,498 posts

Posted 25 May 2016 - 20:31

Echosonda echosondą...dopóki Siemianówka będzie truła Narew, dopóty rzeka będzie wędkarską pustynią :wacko:

 

PS Zakazać woblerów?


Edited by cristovo, 25 May 2016 - 20:32.

  • czocho and coma like this

#274 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 posts
  • LokalizacjaPolska

Posted 25 May 2016 - 20:36

[quote name="cristovo" post="1910463" timestamp="1464204715"]

Echosonda echosondą...dopóki Siemianówka będzie truła Narew, dopóty rzeka będzie wędkarską pustynią :wacko:



PS Zakazać woblerów?[/quote

Trzeba wybic tych wszystkich baranow z PZW i tych co stawiaja sieci w innym wypadkow nie widze szansy na poprawe sytuacji bp z pustego to i salomon nie naleje niestety.

#275 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Posted 25 May 2016 - 20:37

Każdy kto ma inne zdanie niż ty to bredzi? 

 

Nie nie każdy....Według ciebie jesli dobrze rozumiem każdy wędkarz używający echo zabija złowione ryby....dlatego uważam , że bredzisz.....

....nie wrzucaj wszystkich do jednego wora....echosonda nie zabija.....wędkarze tak...koniec OT



#276 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 25 May 2016 - 20:39

Nie nie każdy....Według ciebie jesli dobrze rozumiem każdy wędkarz używający echo zabija złowione ryby....dlatego uważam , że bredzisz.....

....nie wrzucaj wszystkich do jednego wora....echosonda nie zabija.....wędkarze tak...koniec OT

 

Tak jak już prosiłem - przeczytaj potem pisz, Inaczej ...

"Podobnie jak każdy kto łowił z echosondą. Nawet jak sam ryb nie brał to ponad 90% procent jego kolegów po kiju - brało."



#277 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,498 posts

Posted 25 May 2016 - 20:40

Trzeba wybic tych wszystkich baranow z PZW i tych co stawiaja sieci w innym wypadkow nie widze szansy na poprawe sytuacji bp z pustego to i salomon nie naleje niestety.

 

Sieci? Chyba nie byłeś tej wiosny chociażby w okolicach Żółtek, w dwa wiosenne miesiące wyłowiono tam wędkami, na odcinku góra 3 km rzeki, TONY przedtarłowego leszcza. Wędkami! Zwykły feeder z koszyczkiem wystarczy, po co komu sieci? Rybaka tam nie ma od lat.

 

Obecnie samochodów i wędkarzy już zdecydowanie mniej, ciekawe dlaczego :ph34r:


  • Jan76 likes this

#278 OFFLINE   Jan76

Jan76

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 434 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 25 May 2016 - 20:42

[quote name="cristovo" post="1910463" timestamp="1464204715"]

Echosonda echosondą...dopóki Siemianówka będzie truła Narew, dopóty rzeka będzie wędkarską pustynią :wacko:



PS Zakazać woblerów?[/quote

Trzeba wybic tych wszystkich baranow z PZW i tych co stawiaja sieci w innym wypadkow nie widze szansy na poprawe sytuacji bp z pustego to i salomon nie naleje niestety.

 

W skrócie. Moja skuteczność przy połowie z trollingiem wzrosła kilkukrotnie. Tych co do tego mieli echosondę czasem kilkunastokrtotnie. 

Widziałem więc nikt mnie nie przekona w tym temacie. 



#279 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,498 posts

Posted 25 May 2016 - 21:05

Ale przecież to ślepa uliczka....zakazać łowienia?



#280 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,260 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 25 May 2016 - 22:45

@Jan76 - teraz tutaj muszę cię ostrzegać? Wzbudzasz zawsze złe emocje, w każdym wątku, w którym piszesz po raz kolejny to samo.

Masz swoje poglądy? OK. Tylko dlaczego tak agresywnie ich bronisz? Widzę zmianę w tonie Twoich wypowiedzi, ale nadal budzisz agresję. 


  • coma likes this