Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Narew


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1612 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 20 maj 2017 - 01:55

Temat umiera jak tytułowa rzeka? Czy tylko ja nic nie potrafię złowić? Moja woda wciąż jak przeklęta, jedynie drobnicy jest tyle, że chyba najstarsi podlascy górale nie pamiętają takiego drobnicowego urodzaju.....

 

Może ktoś z Was ma jakieś optymistyczne info? Ja niestety raczej nie, straszono mi nawet ostatnio za zwrócenie uwagi i żądanie wypuszczenia złowionego przy samiutkim jazie bolenia. Boleń co prawda do wody wrócił, ale ja już samochodu w tamtej okolicy chyba nie powinienem samotnie zostawiać B)


Użytkownik cristovo edytował ten post 20 maj 2017 - 01:55


#382 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6212 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 20 maj 2017 - 04:17

Krzychu powiem Ci tak, w tym roku w majówkę pokazała się u mnie naprawdę duża ryba. Bolenie i szczupaki niewidywanych od dawna gabarytów. Tyle, że maltretowały białoryb po zalanych łęgach i zielsku i żadnym sposobem nie szło ich z tego zielska wywołać, co nie zmienia faktu, że oglądanie obrazków sprzed lat w roku pańskim 2017 r. nie było miłe dla oka. Ja jestem miejscowym kanalarzem i właśnie za chwil kilka ubierom filcoki i człapię nad kanał ale pewnie i Narew w ten weekend zahaczę.


  • buszmen lubi to

#383 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 20 maj 2017 - 12:00

W tym wątku, jak w żadnym jest tak niewiele ryb że aż smutek ściska. Pomimo że już wcześniej wstawiałem w innych wątkach zdjęcia, wstawię jeszcze raz coby choć trochę go ożywić. Inna sprawa że łowię na zupełnie innej Narwii niż Wy.

 

Załączony plik  okoń43.png   752,74 KB   23 Ilość pobrań

Załączony plik  Szczupły2.jpg   50,11 KB   22 Ilość pobrań

Załączony plik  Szczupły1.jpg   53,06 KB   22 Ilość pobrań

 

 

 

 



#384 OFFLINE   slawek_deep

slawek_deep

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaBug/Narew
  • Imię:Sławek

Napisano 20 maj 2017 - 12:31

Zgadzam się z Tobą Pawle, w wątku Narew jest tak mało zdjęć ryb, że wydawać by się mogło że ich już w tej wodzie nie ma :( Porównując do "kunkurencyjnego" ;) wątku Bugu, ten wypada nadzwyczaj licho. Narew to duża rzeka i jeszcze jakieś ryby chyba w niej pływają :) 



#385 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6212 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 21 maj 2017 - 06:25

Zauważyłem wczoraj, że mój odcinek rzeki ładnie się oczyścił z osadów dzięki wyższej wodzie. U mnie jeszcze wysoko i do dużej liczby stanowisk nie ma dojścia ale to dobrze. Rzeka sobie odpocznie od filców i jednego spiningisty z dwiema lewymi rękami ;) Dzisiaj miałem wyjść skoro świt żeby nie rzucać między rowerkami wodnymi. Wczoraj centymetry dzieliły mnie od odebrania dziecku ojca a żonie męża- boleniówką.
  • Qcyk lubi to

#386 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 21 maj 2017 - 12:18

Wy sobie łowicie, a ja chyba już nad wodę nie pojadę.....podkusiło mnie z tą edukacją, wczoraj o mało kosy nie zaliczyłem. No i to też oczywiście wina PZW by była, bo nie pozwala łowić przy jazach, a gdzie indziej ryby nie ma. Straszono mnie już zniszczeniem auta, wybiciem zębów, nożem i ogólnie utratą wszystkiego z życiem włącznie ;)

 

Tak czy inaczej regularne kłusownictwo w najlepsze się odbywa w biały dzień, a już na pewno wieczorami, niemniej w pełnym letnim już słońcu. Mam nadzieję, że PSR oraz Policja zajmą się tematem nieco poważniej, zrobiło się gorąco. Mała prośba - gdy widzicie kłusoli, nie tylko dzwońcie do straży państwowej czy związkowej, ponadto zaznaczcie miejsce zdarzenia na "krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa", jest specjalna ikonka na potrzeby kłusownictwa (z jeleniem :rolleyes:).

 

Kto może, niech zaznaczy chociażby Rzędziany czy Ruszczany, po kilku zgłoszeniach Policja będzie zobligowana objąć te miejsca takim czy innym nadzorem, przykładowo w porozumieniu z PSR.

 

Linki - http://www.podlaska....ieczenstwa.html  ,  https://mapy.geoport...KMZBPublic.html


Użytkownik cristovo edytował ten post 21 maj 2017 - 12:20

  • Spawciu i Marcin_s lubią to

#387 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6212 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 21 maj 2017 - 12:21

Widzisz Krzychu, są ryby są emocje hehehe. A szczupak jest król wód!
  • cristovo lubi to

#388 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 21 maj 2017 - 16:15

Ja dzisiaj w ramach działań antykłusowniczych zabrałem psa na odcinek Narwii poniżej zapory w Dębe - po1 żeby się popluskał, po2 żeby popatrzeć na żerujące bolki, po3 żeby ewentualnym "wędkarzom" przypomnieć, o zakazie łowienia :)

wszystkie punkty z checklisty udało się zaliczyć :) pies zadowolony, bo nie dość, że wychlapał się za wszystkie czasy, to jeszcze bezkarnie mógł zęby wyszczerzyć przy okazji pogawędki z "boleniarzami", których udało się przegonić :)



#389 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 22 maj 2017 - 06:39

Łowi ktoś może w Łomży w okolicach miejskich bulwarów ? Warto tam polatać ze spinem ?


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 22 maj 2017 - 06:42


#390 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 22 maj 2017 - 10:00

Łowi ktoś może w Łomży w okolicach miejskich bulwarów ? Warto tam polatać ze spinem ?

Chociaż mam blisko, to wsiadam w auto i spadam za miasto  :). Bolek na pewno się tam trzyma.



#391 OFFLINE   Bartek12

Bartek12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 maj 2017 - 06:56

Zależy na jaką rybę chcesz sie nastawić przy tych bulwarach w Łomży ale mozna czasem fajnie polowic:)

#392 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 23 maj 2017 - 07:09

Generalnie spin.



#393 OFFLINE   MANK

MANK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaWWA/NL
  • Imię:Me, myself..
  • Nazwisko:..and I.

Napisano 23 maj 2017 - 07:23

Szanowni Koledzy.

 

A czy ktoś zna okolice miejscowości Lubiel  (Stary Lubiel) i okolice w lewo / prawo na odcinku 100-101 km Narwi?

 

;)



#394 OFFLINE   Bartek12

Bartek12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 maj 2017 - 16:05

To śmiało można jechać fajne bolki sie trafiaja klenie czasem od 1 czerwca sandacz moze Cie ugoscic no i okonie.

#395 OFFLINE   AdamD

AdamD

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 23 maj 2017 - 21:12

Dzisiaj z pontonu 9-16 za Serockiem - sandacz 63, okoń 28 i szczupły 40 - wszystkie ryby wróciły do wody.

#396 OFFLINE   Sebastian Lovec-Rapy

Sebastian Lovec-Rapy

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawww.Lovec-Rapy.eu
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Rybitwa

Napisano 23 maj 2017 - 21:57

AdamD stan wody podobno cały czas wysoki ? 
Da radę już z brzegu połowić na feedera? Planuję jechać na nockę w okolice Pułtuska,ale nie wiem czy jest już sens ;)



#397 OFFLINE   AdamD

AdamD

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 23 maj 2017 - 22:07

Nie mam porównania bo to mój pierwszy wypad w tym roku ale mijałem zarzucone wędki z dzwonkami 😉

#398 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6212 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 24 maj 2017 - 03:53

Seba jest już możliwość ustawić się z brzegu. W Pułtusku i okolicach jeszcze trochę błotka na brzegach i miejscami nie ma dostępu ale grunciarze już się rozstawiają.

#399 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 24 maj 2017 - 11:37

Orientuje sie ktos czy na "borsukach" kolo rybaczowki jest juz dostęp do wody z brzegu? Czy bloto po pas?

Pozdrawiam

#400 OFFLINE   sobol18

sobol18

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Adam

Napisano 24 maj 2017 - 16:51

@cristovo, na Rzędzianach kłusole mają jakiś kontakt z "władzami". Przykład z 11 maja... Zajeżdżam na Rzędziany w celu poganiania za jaziem w dalszych okolicach od jazu (nie lubię tłoku a dalej w stronę Ruszczan można spotkać pojedyncze osoby lub sarny. Oczywiście na samym jazie jak i w bezpośredniej okolicy (czyt. schodki i do 50 metrów od jazu) znajduje się co najmniej 10 kolesi którzy pozdrawiają się nawzajem jakby znali się od dawien dawna. Dialogi jak to leszcze dobrze na spinning biorą (u kolesi na przyponach wiszą Rapale Magnumki i inne ShadRapy) nie mają końca. W ciągu 5 minut wyjeżdżają ze 3 leszcze za kapotę. Przy próbie podejścia i upomnienia słyszę soczyste "spier...". Chyba naszywka klubowa i C&R na kamizelce zdążyli zauważyć i wiedzieli co się będzie działo. W pojedynkę sam nic bym nie zdziałał więc odchodzę o jakieś 300-400 metrów od świniobicia i dzwonię najpierw na PSR... Brak odbioru... SSR... To samo. Po telefonie na Policję, miły Pan po drugiej stronie informuje mnie że dziennie mają kilka telefonów, interweniują ale wszyscy zawsze mają wypełnione rejestry... (ŻAL). Mówię że to o szarpanie chodzi i żeby przyjechali bo kilku delikwentów jest na jazie i rzeź trwa w najlepsze. Oczywiście zapewniają mnie że patrol się zjawi... Po około 5-7 minutach w okolicy jazu popłoch... 5 samochodów wyjeżdża "z piskiem opon". Zostają tylko osoby łowiące "przepisowo" na grunt lub spinning w regulaminowej odległości. Po 15-20 minutach zjawia się policja. Wjeżdża patrol... zakręcili się chwile i pojechali... .

 

Miejscowi pewnie dają cynk "łowiącym" i widać to gołym okiem bo jaz opustoszał momentalnie... Patologia...


Użytkownik sobol18 edytował ten post 24 maj 2017 - 16:51

  • cristovo i cyprys19 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych