Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Siemianówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5093 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 14 grudzień 2012 - 21:20

Wiadomo, ludzie szukają winnego. Moim skromnym zdaniem to wina przemysłowego traktowania wody, a z tym się wiąże zarybianie na dużą skalę, największe k****  jakie człowiek mógł zrobić w imię pseudo szczytnych celów, i tym samym zamknąć pełne rybiego mięsa usta członków PZW i innych
użytkowników wody. Głównymi beneficjentami są jednak ludzie czerpiący bezpośrednie zyski z produkcji materiału zarybieniowego i ci co grabią z wody siatami co się da, na zlecenie bandy postkomunistycznych prosiaków co nie potrafią inaczej trzepać kasy. Choroby ryb łososiowatych na pomorzu to skutek wieloletniej patologii, która funkcjonuje w całej Polskiej krainie (i nie tylko Polskiej), a problemy zaczynają się pojawiać również na innych wodach.
Kazirodcze mieszańce gatunków widniejących w wykazie zarybień nie zdolnych do naturalnego egzystowania w zachwianym ekosysytemie (a już na pewno takim jest zalew siemianówka), karłowaciejące pokolenia z "próbówki"... a to co jeszcze zdrowe i czyste genetycznie( średnie i duże okazy) dostaje w łeb. Żyjemy w strasznym g****** i tylko od tych co to czają zależy przyszłość nas i naszych dzieci.

 

Proszę nie używać wulgaryzmów.


Użytkownik milupa edytował ten post 03 maj 2013 - 21:12

  • Guzu i hlehle lubią to

#182 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 14 grudzień 2012 - 23:01

Osłabiasz mnie kolego. Takie ciemnogrodzkie myślenie jest jednym z powodów braku ryb w naszych wodach.

Żałosne


kolego ty nie wiesz co sie dzieje na wodach gospodarowanych przez PZW, i skąd sie bierze maczka rybna
to jest żałosne
ponadto wtrancasz grosz w dyskusji a wogóle widziałes Siemianówke?

Użytkownik evin edytował ten post 14 grudzień 2012 - 23:03


#183 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2543 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 grudzień 2012 - 23:13

Tak się składa, że doskonale wiem co się dzieje na wodach PZW bo miałem niestety nieprzyjemność w tej organizacji pracować.

Nie wiem skąd się bierze mączka rybna? Sądzisz, że robią ją ze szczupaków z Siemianówki?

#184 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15626 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 grudzień 2012 - 03:19

kolego ty nie wiesz co sie dzieje na wodach gospodarowanych przez PZW, i skąd sie bierze maczka rybna
to jest żałosne
ponadto wtrancasz grosz w dyskusji a wogóle widziałes Siemianówke?


Akurat @Evin Łukasz White Willow jest ichtiologiem i źle trafiłeś. A poza tym wypuszcza rybki.

#185 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 15 grudzień 2012 - 14:25

hehe
a co ma ichtiolog do technologii przetwórstwa paszowego?

pewnie jak garbaty do sciany

#186 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 15 grudzień 2012 - 14:42

hehe
a co ma ichtiolog do technologii przetwórstwa paszowego?

pewnie jak garbaty do sciany


Ano ma, i to chyba jako pierwszy w tym "łańcuchu" :)

#187 OFFLINE   Łukasz91

Łukasz91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 11:40

Od następnego roku zakaz trolingu na Siemianówce !!! Hura !!;D


  • Logistyk lubi to

#188 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1179 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 23 kwiecień 2013 - 12:18

Dlaczego hurra?



#189 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 23 kwiecień 2013 - 12:25

Uuuuu ,ale będzie "rybów" bez tego złego trolla :lol: 


  • Logistyk lubi to

#190 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6296 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 25 kwiecień 2013 - 23:05

Zapraszam Panów oponentów nad Siemianówkę w okresie letnio - jesiennym. Jest tyle łódek z trollingowcami, że trzeba "lusterka składać" żeby się minąć. Zakaz trollingu ma sens na tej wodzie, choć inne działania prewencyjne też są wskazane. Niestety do tej pory ZO Białystok słabo sobie z tym radził. Jak będzie pod nowymi rządami? Zobaczymy.

 

Bartek



#191 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 26 kwiecień 2013 - 08:09

  Powiem tak lubię trola szczególnie na nudnym zalewie,ale zważywszy na to że większość osób uprawiających tą metodę na tej wodzie to zwykli mięsiarze którzy płacą 200zł składki + 200 za trola i musi się im to zwrócić  to mogę się zgodzić na taki zakaz (w imię dobra dużych szczupaków i sumów które wiadomo najlepiej biorą w listopadzie za ogon). 

  Jest tylko jedno ale,jeżeli wejdzie w życie ten zakaz ,a od 2014 (nowy operat) nadal będą na zalewie rybacy ,to będzie znaczyło że PZW -Białystok powinno się nazywać PZR....,a ja opłacę składki w mazowieckim (mamy porozumienie) i będę wszystkich znajomych nakłaniał do tego samego.

  Druga kwestia to to kiedy w końcu doczekamy się górnych wymiarów dla drapieżników (ale w sumie skoro większość członków stowarzyszenia jest przeciw,to pewnie jeszcze długo trzeba będzie czekać...).


  • Pumba i Parf lubią to

#192 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 28 kwiecień 2013 - 14:41

Za takie poglądy wywalili mnie z lokalnego forum pod patronem PZR... hm  PZW. Opłaty w innym okręgu z którym ma się porozumienie to chyba jedyny sposób walki z lokalnymi władzami działającymi przeciw wędkarzom.


  • Wobi lubi to

#193 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 02 maj 2013 - 16:23

Efekt 1,5 dniowego ostrego jerkowania....

 

Zapraszamy na Siemianówkę tu jest w ch... ryb!!!!

 

 

Prawie jak w Szwecji...


  • Łukasz91 lubi to

#194 OFFLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaHajnówka

Napisano 03 maj 2013 - 07:50

Oj tam, oj to i tak lepiej ... ;) , większość zeszła na zero.

Ja jeszcze nie rozpoczynałem więc nadzieję jeszcze mam ... :wacko:



#195 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18647 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 maj 2013 - 19:35

Strasznie dołujący wątek muszę powiedzieć... jeszcze kilka lat temu woda była eldorado - ludzka pazerność i brak szacunku dla środowiska w krótkim czasie  doprowadziły jak widzę do tego że nie ma już tam po co jechać... straszne że ta woda tak szybko się "skończyła" chciałem zajrzeć w tym roku na Siemianówkę a widzę że nie ma po co


  • Logistyk i Łukasz91 lubią to

#196 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 20 maj 2013 - 14:34

Oto efekt ponad dwóch dniówek jerkowania. Jest źle. Frekwencja na zbiorniku również o tym świadczy. Zwalanie winy na przydługą zimę nie może trwać przecież do lata. Trochę dziwne to wszystko, przecież są zmniejszane limity w operacie itd. wędkarzy co roku mniej. Czyżby strategia gospodarki rybackiej na siemianówce zawiodła? 

 

Przy okazji to największa przynęta na jaką palną mi okoń :D .

 

Załączony plik  05.2013.jpeg   61,23 KB   142 Ilość pobrań


  • Wobi lubi to

#197 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 20 maj 2013 - 21:46

Przesadzasz, teraz nie biorą bo zima sie przedłużyła i jest za zimna woda .Potem nie będą brały bo jest za ciepła , później nie będą brały bo dopiero zaczną jak się schłodzi i będzie sylwek :P



#198 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 21 maj 2013 - 08:42

Przesadzasz, teraz nie biorą bo zima sie przedłużyła i jest za zimna woda .Potem nie będą brały bo jest za ciepła , później nie będą brały bo dopiero zaczną jak się schłodzi i będzie sylwek :P

 No co ty biorą świetnie,wlaśnie trwa tam sezon sumowy (bo wyszły na tarliska i pilnują gniazd) ,a jak będę pływał w lipcu za sumem to zalew będzie pusty....(ani łódek,ani ryb).

 

PS.podobno w maju smakują najlepiej bo nie są takie tłuste,a kontroli nie widziałem od 3 lat.


  • mafijas lubi to

#199 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6195 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 maj 2013 - 08:52

W Szwecji szczupaki, w Polsce sumy i sandacze… Co się z tymi ludźmi dzieje??? Idea łowienia ryb w czasie tarła (bo np. się koncentrują, bo są agresywne, bo łatwiej je znaleźć na płyciznach) jest dla mnie przerażająca. Jednocześnie łatwo to kontrolować, więc o co kaman? BTW nie od dziś wiadmo, że maj i czwerwiec to praktycznie jedyne dwa miesiące na ZZ, kiedy sumy można skutecznie łowić na sztuczne przynęty i wielu to skwapliwie wykorzystuje... :(



#200 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 21 maj 2013 - 09:08

Później trzeba się naszukać (napływać ) ,a teraz wiadomo gdzie ryba jest (na znanych wszystkim bywalcom tarliskach ).

Druga odsłona sezonu sumowego dopiero w listopadzie (na znanych wszystkim zimowiskach) troling ryjącymi w dnie woblerami (podobno najlepszymi na szczupaki....) 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych