Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rybacy na wodach Okręgu Mazowieckiego w 2014r.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
183 odpowiedzi w tym temacie

#101 ONLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 grudzień 2014 - 17:52

Od Kolegow dla Kolegi  słuchamy do końca     :wub:  ;)  

 

 

Panie Sławku niech Pan nas uświadomi skoro Pan wie a my nie.. Prosze podzielić się swoją wiedzą.. 


Użytkownik tibhar edytował ten post 27 grudzień 2014 - 18:23

  • Paweł nizinny, Tomek88 i myszkin lubią to

#102 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 27 grudzień 2014 - 17:52

Przecież rybacy są głownie po to, by ryby nie karłowaciały. Ichtiolodzy od zawsze wypowiadają się na temat obecności rybaków w danej wodzie, i zazwyczaj stwierdzają, że są oni (rybacy) jedynym gwarantem ograniczenia mnożenia się i karlenia ryb takich jak leszcz, krąp, płoć i przez to ograniczenia eutrofizacji zbiornika.  Na śląsku czy w małopolsce presja wędkarska jest tak duża, że nie ma sensu prowadzenia odłowów. Na wodach gdzie presja jest niewspółmierna do ilości ryb rybacy muszą się pojawić.

 

Bycie rybakiem na mazowieckiej Wiśle to nie bułka z masłem

 

 

;-)


Użytkownik spy edytował ten post 27 grudzień 2014 - 18:10

  • Tomek88 lubi to

#103 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 27 grudzień 2014 - 17:59

Tomku nie każdy godzien jest dyskusji. Nazwisko Oppeln Bronikowski i tak wystawione zostało już na próbę.
Zastanówmy się lepiej na rzetelnych przykładach czy Rybak w aktualnej sytuacji to dobry Gospodarz. Jak pisałem wyżej nie znam jakiegokolwiek na otwartych wodach dbającego o ich stan...
  • Paweł nizinny i Tomek88 lubią to

#104 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 27 grudzień 2014 - 18:26

Tomku nie każdy godzien jest dyskusji. Nazwisko Oppeln Bronikowski i tak wystawione zostało już na próbę.
Zastanówmy się lepiej na rzetelnych przykładach czy Rybak w aktualnej sytuacji to dobry Gospodarz. Jak pisałem wyżej nie znam jakiegokolwiek na otwartych wodach dbającego o ich stan...

 

Ten Sławek to jakiś obrońca rybaków jest czy za dużo w święta popił i mu się załaczyło bajkopisarstwo? Też nie znam rybaka który byłby dobrym gospodarzem wód a jak widzę ponadto jakie ryby odławiają to aż się dziwię ze zarządcy wód  na jakich ci szmaciarze (rybacy) mają pozwolenie na odłów ryb nie reagują wywalając rybaków z danej wody. Na każdym zbiorniku na jakim pojawią się rybacy niezależnie od gospodarki zarybieniowej z czasem następuje degradacja całkowita praktycznie rybostanu do takiego stopnia że nie ma sensu wogóle jechać nad taką wodę.


  • Tomek88 lubi to

#105 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 grudzień 2014 - 18:34

Żebyście tylko w traumę nie popadali wszyscy z powodu dysleksji albo dyskalkulii .. albo zwykłego braku argumentów !! :)

Panowie , chłopaki i nieprzyjaciele . Tuż obok dogorywa świetny onegdaj portal - Rybie Oko . Dogorywa za sprawą części swoich uzytkowników , którzy okopali się w swoich urojeniach , pospolitym dziś wodogłowiu , tudzież różnym innym popularnym umysłowym bzdurom podnoszonym z maniackim uporem do rangi dogmatu i prawdy objawionej . Jakoś tam was pommo wszystko lubię , ale jeszcze bardziej lubię j.pl jako świetny portal z zacięciem edukacyjnym . I do tego zmierzajmy - moi wy mili rybacy rekreacyjni . Bo taki portal jest naprawdę polskiemu wędkarstwu bardzo potrzebny . Naturlich - zawsze więcej jest ludzi  lubiących łatwe , proste i przystępne , tak charakterystyczne dla uproszczonej mentalności wykładnie . Wypasionych tandetną popkulturą jest dużo więcej :) Ale od tego nie idziemy do przodu ..

Szanujcie więc siebie , szanujcie jerkbait , a jeśli was to przerasta - RO was przymie , albo forum WŚ

 

Co to znów za szmira , chałtura i polodisco ? Rameau wolę .. :)



#106 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 27 grudzień 2014 - 18:44

Sławku Ty zawsze tak piszesz jak naćpany czy dlatego tak piszesz że łódzki PZW wyrąbał wszystkich swoich wedkarzy (kasę bierze nie wiadomo za co i coraz więcej wedkarzy z tego okręgu madrzeje i go zmienia na inny) bo żaden okreg nie chce z Łodzią podpisać porozumienia bez dopłat, bo nie macie wód na jakie warto było by jeżdzić dzięki zarządom tychże wód i ich bezmyślności. Wyglada na to że to Cię tak boli i dlatego takiś przeciwny wędkarzom i PZW.



#107 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 27 grudzień 2014 - 19:00

:(


Użytkownik pisarz edytował ten post 27 grudzień 2014 - 22:15


#108 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 27 grudzień 2014 - 19:28

:(

 

To, wygląda jeszcze gorzej drogi Pisarzu Robercie :( . Bądźmy jednak dobrej myśli :( .

Złe czasy miną...

Starzy wymrą, młodzi zdobędą "od nich" nowe doświadczenie i wszystko wróci ...do "normy"  :( .


Użytkownik robert67 edytował ten post 27 grudzień 2014 - 19:30


#109 ONLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 grudzień 2014 - 19:33

dajmy spokój tym rybakom bo łowią na zlecenie.. Jak im pozwalają to łowią..  zawód jak kazdy inny... 

 

edit: 

dobra muza kobietom się podoba? :)


Użytkownik tibhar edytował ten post 27 grudzień 2014 - 22:40


#110 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 27 grudzień 2014 - 19:56

 

Tu, Panie Sławomirze (z przekonaniem zagorzałego słuchacza...)"Ci nowi" dysponują niezłym wykształceniem muzycznym :)



#111 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 grudzień 2014 - 19:58

No i widzicie :) Jest na początek przemian jakiś pozytyw . Sami swoi się jednoczą ..

 

Danielu - to są śródlądowi rybacy w UK , czy też ich nie ma ? To byłaby hańba dla Korony .. :)



#112 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 grudzień 2014 - 20:38

Zima idzie, i jak to mówią pierdy się w dupach lęgną i posrane myśli,a rybacy sobie dalej rybki odławiają. Może lód ich trochę przytrzyma. To tyle w temacie wydumanych myśli. 


  • Karol Krause lubi to

#113 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 27 grudzień 2014 - 20:41

To, wygląda jeszcze gorzej drogi Pisarzu Robercie :( . Bądźmy jednak dobrej myśli :( .

Złe czasy miną...

Starzy wymrą, młodzi zdobędą od nich "nowe doświadczenie" i wszystko wróci ...do "normy"  :( .



#114 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 27 grudzień 2014 - 20:45

Cuś chiba źle naciskłem smiley50_002.gif


Użytkownik robert67 edytował ten post 27 grudzień 2014 - 20:49

  • tibhar lubi to

#115 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 grudzień 2014 - 21:20

Teraz będzie już tylko lepiej - jest koalicja - będzie sanacja !! . Młodzi wykształceni z wielkich ośrodków dołączyli do samych swoich .. Wróg w odwrocie   .. Zwycięstwo trwa  .. :)



#116 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 grudzień 2014 - 21:50

Sławek, a tak poważnie to o co chodzi? Ja rozumiem te kelty, trawki, dopalacze, ograniczoną i otumanioną przez media i Szymańskiego młodzież, ale co to ma wspólnego z wędkarstwem i rybami, a przede wszystkim rybactwem w okręgu mazowieckim? Może trochę jaśniej bo ja jak widać jeden z tych ograniczonych (też pro WŚ :)) i do końca nie kaman o co chodzi. Nie obraź się, ale brzmi to jak jeden wielki bełkot, a wchodząc w ten wątek chciałbym osobiście przeczytać coś sensownego, a nie przedzierać się przez kolejny cyniczny nic nie wnoszący tekst.

pozdrawiam


  • Paweł nizinny lubi to

#117 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 27 grudzień 2014 - 21:56

Mnie, Panie Sławomirze, wrażliwości na tejże pieśni  między innymi uczono :)

 

 

 

W niczym dzisiaj byłego ucznia nie przypominam, nie przypominam :) .

 

Bliżej mi do

 

 

I proszę mi wierzyć :)

To, wcale nie jest tak daleko :)


Użytkownik robert67 edytował ten post 27 grudzień 2014 - 21:58


#118 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 27 grudzień 2014 - 22:02

Zapomniałem dodać :)  , nie trzeba  wyrzekać się idei :) .

 

 

Tylko, co to ma za znaczenie z ratowaniem mazowieckiego ;)


Użytkownik robert67 edytował ten post 27 grudzień 2014 - 22:16


#119 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 28 grudzień 2014 - 06:46

Cześć chłopaki , Panowie i wrogowie  :)

Janie , nie jestem idiotą , nie jestem cynikiem - jestem stoikiem - nie mylić ze słoikiem , sprawa jest tu zupełnie prosta i oczywista , choć może wolisz  zesrana albo z doopy wygrzebana - a fuj ,  tylko prócz umięjętności czytania trzeba niektóre rzeczy postarać się zrozumieć . Z tym już nie jest tak słodko . Że jest z nami / wodą /Polską bardzo źle  - prawie wszyscy wiemy . .

Jakie jest wobec tego fatalnego stanu rzeczy , wyjście ?

Najlepszym , najstarszym i chyba najbardziej efektywnym sposobem jest połączenie sił wszystkich możliwych interesariuszy , nie wykluczające żadnego , a już zwłasza tych z największym potencjałem i doswiadczeniem - tego jakoś z tępym uporem nie potrafimy przeprowadzić .

Pozostałe rozwiązania są niestety , albo zwyczajnie głupie , albo nieskończenie infantylne , a wybór jest tu naprawdę przeogromny i jeden jest gorszy od drugiego . Opiszę je w skrócie bez najmniejszej minoderii - te dwa najpopularniesze :)

 

Podbechtani powiedzmy przez jakiegoś redaktora z przerostem ambicji członkowie wszelacy , na codzień poszukujący korzystnych porozumień , rybich zimowisk i łatwego do wyorania mięsa , oraz keltów salmo trutta , tudzież łowiący z opadu , równie naiwni co i oburzeni , ale ofensywni , agresywni - bo dobrze poszczuci , próbują założyć kolejną tym razem miejskowiejską wersję Samoobrony - co mnie do łez rozbawia - czyli ma jednak jakiś tam sens :) To jest takie nasze Teraz Kooorwa My! - co mnie mniej cieszy , bo porażką wali na kilometry , równie mocno  jak głupotą :rolleyes: Klasyczny wentyl , czyli para idzie w gwizdek ..

 

No i nasz mainstream - pragmatyczna , bezpieczna nijakość , czyli milcząca większość której jest dobrze , bo nikt do niczego jej nie zmusza i jest to w dobrej cenie . Nie dla idiotów !!

 

Robert , nie oglądam telewizji , słucham muzyki , jestem niedzisiejszy  :)


  • krzychun i tibhar lubią to

#120 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 28 grudzień 2014 - 08:05

Najnormalniej w świecie Panie Sławku jak się czyta Twoje posty nic nie wnoszące zresztą do tematu odnoszę wrażenie że nawet dobry specjalista psychiatrii miałby problem by Ci pomóc.


Użytkownik Luccio edytował ten post 28 grudzień 2014 - 08:06

  • Paweł nizinny, newrom i K-Pon lubią to