Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rybacy na wodach Okręgu Mazowieckiego w 2014r.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
183 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 28 grudzień 2014 - 20:51

........................

Więc nie wymagajmy że PZW jest żywotnie zainteresowane swoją wodą , dla nich liczy się ......................

Karol. Zauważ,  piszesz o PZW w osobie trzeciej.



#142 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 28 grudzień 2014 - 20:54

Jest nas na tym portalu około 12,600 powiedzmy aktywnych 10.000 do tego kilku chłopa z innych portali i jesteśmy w stanie zmienić wszystko i wszystkich. Może nadszedł czas by zacząć działać , przecież wody i ryby to nasze dobro . Skrzyknijmy się wreszcie i zacznijmy coś zmieniać a nie tylko narzekać. Ja jestem gotów powalczyć z tą bandą. Czekam może ktoś jeszcze ma już dość .



#143 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 28 grudzień 2014 - 20:55

Widzę, że wnioski te same, a tak psioczyli na SOB jeszcze 5 postów wyżej.



#144 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 28 grudzień 2014 - 20:58

W końcu wątek wrócił do meritum bo już się tego czytać nie dało :)  



#145 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 28 grudzień 2014 - 21:37

W końcu wątek wrócił do meritum bo już się tego czytać nie dało :)  

Czyli tym meritum jest pewnik, że to wina rybaków? Niema rybaków, nie ma problemu?



#146 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 28 grudzień 2014 - 21:40

Od kilku czy kilkunastu lat bicie piany, narzekanie może wreszcie nadszedł czas, są wśród nas prawnicy a nawet jeśli nie to warto może wynająć i zacząć COŚ wreszcie robić , a nie tylko narzekać.



#147 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 28 grudzień 2014 - 21:42

Bardzo dziękuję Krzychunie oraz Tobie cristovo za wsparcie , ale nie brońcie mnie , nie trzeba , albowiem  przywykłem do nędznego poziomu dyskusji , do marnego stylu większości użytkowników - nic się nie stało , niech absztyfikanci na potencalnych rozmówców zbierają nauki i wiedzę . Kiedyś może przestaną być prymitywnym , wsobnym plemieniem - tak sobie roję :)



#148 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 28 grudzień 2014 - 21:43

" Polski Związek Wędkarski jest instytucją pasożytniczą. Kilkaset tysięcy wędkarzy w Polsce, przymusowo wcielonych do PZW, jest żywicielami tego pasożyta. Śmiem twierdzić, że nic tak nie szkodzi wędkarstwu w Polsce jak PZW."



#149 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 28 grudzień 2014 - 21:43

Waldek temat rzeka, jedno wiem  ;)

PZW nie jest żywotnie zainteresowane ani naturalnym tarłem , ani ochroną wody jedynie do czego przywiązują uwagę to ilość członków ( nasze składki ) jak i pomnażaniem  salda na koncie związkowym  

Także wina nie leży tylko po jednej stronie - mowa o rybakach i PZW

Jako najlepsza SSR w Okręgu Legnickim za zasługi w zwalczaniu kłusownictwa , przestrzeganiu porządku nad wodą otrzymaliśmy prezent Świąteczno - Noworoczny od ZO Legnica w postaci  - odwołania komendanta SSR ( pismo z uzasadnieniem do wglądu - kabaret )


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 28 grudzień 2014 - 21:45


#150 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 28 grudzień 2014 - 22:39

Karol, po raz kolejny piszę na tym i nie tylko tym forum, PZW to nie jest jeden, dziwny i zły pasożyt, który zabija wszystko na swojej drodze. PZW to 620 tys. wędkarzy. Dlaczego w ramach tej struktury nie potrafi zebrać się XX osób i zmienić lokalny układ? Dlaczego w okręgu nie potrafi zebrać się kilkudziesięciu delegatów i zmienić zarząd? Dlaczego na zjeździe krajowym nie ma Ciebie, Kolegi X, Y i Z z tego i innych forów?

 

Nie obraź się, nie ma Was/nas dlatego, że poświęcamy czas na inne rzeczy. Wymagamy od tych, którzy poświęcają czas na działanie w PZW, by byli dla nas dobrymi wujkami, hołubili wodę, strzegli jej dzień i noc w ramach społecznej działalności, zarybiali, dbali i nie wydawali żadnych zakazów i nakazów, chyba, że będą zgodne z naszą filozofią. 

 

Czytałeś może wątek w Cafe na temat koła Jerkbait? Obawiam się, że go zamordowałem prostymi, logicznymi pytaniami na temat tego, kto będzie działał w takowym kole.

 

Sorry, znowu się w.........łem, po co?  :wacko:



#151 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 28 grudzień 2014 - 23:01

a później i tak wszystko pod koniec roku wygląda tak samo:

 

jest i przysłowiowa ku..a i jezuś, czeski film :P


Użytkownik ROOS edytował ten post 28 grudzień 2014 - 23:02


#152 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 29 grudzień 2014 - 08:48

Karol, po raz kolejny piszę na tym i nie tylko tym forum, PZW to nie jest jeden, dziwny i zły pasożyt, który zabija wszystko na swojej drodze. PZW to 620 tys. wędkarzy. Dlaczego w ramach tej struktury nie potrafi zebrać się XX osób i zmienić lokalny układ? Dlaczego w okręgu nie potrafi zebrać się kilkudziesięciu delegatów i zmienić zarząd? Dlaczego na zjeździe krajowym nie ma Ciebie, Kolegi X, Y i Z z tego i innych forów?

 

Nie obraź się, nie ma Was/nas dlatego, że poświęcamy czas na inne rzeczy. Wymagamy od tych, którzy poświęcają czas na działanie w PZW, by byli dla nas dobrymi wujkami, hołubili wodę, strzegli jej dzień i noc w ramach społecznej działalności, zarybiali, dbali i nie wydawali żadnych zakazów i nakazów, chyba, że będą zgodne z naszą filozofią. 

 

Czytałeś może wątek w Cafe na temat koła Jerkbait? Obawiam się, że go zamordowałem prostymi, logicznymi pytaniami na temat tego, kto będzie działał w takowym kole.

 

Sorry, znowu się w.........łem, po co?  :wacko:

 

 

Fakt trochę zadałeś klina wszystkim w tamtym wątku i  nadzieja opadła.. Jednak taka jest prawda- cel i pomysł zaszczytny i świetny ale gorzej będzie z wykonaniem. Generalnie na rozwiązanie problemy rybności naszych wód to chyba nikt nie ma pomysłu. Gdzieś się czyta na forum, ze holendrzy nie jedzą ryb to je mają w dużej ilości w wodzie- daleka droga do tego żeby Polacy przestali jeść ryby ( nie jestem za tym). Każdy jest po trosze winny sytuacji- wędkarze, rybacy , pzw -

 

Trzeba znać umiar.



#153 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów

Napisano 29 grudzień 2014 - 09:47

Czy przy obecnej tragicznej wręcz kondycji Wisły i Narwi rybacy są nam wędkarzom potrzebni?W mojej ocenie jest to przysłowiowy gwóźdź do trumny tych rzek.

Pisać,że to populizm czy temat zastępczy może tylko ktoś,kto na co dzień nie łowi w tych wodach.



#154 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 29 grudzień 2014 - 10:13

Problem w tym, że nie chcemy widzieć własnych ułomności, co dobitnie podkreśla od dawna Sławek O. B. Uwierz, że zniknięcie rybaków poprawi sytuację najwyżej na 1-2 sezony, albo wcale. Póki ryby będą zjadane w ilościach przemysłowych przez wędkarzy, póty ich nie będzie w wodzie.

Ot i cała filozofia.  :(



#155 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 grudzień 2014 - 10:20

Czy przy obecnej tragicznej wręcz kondycji Wisły i Narwi rybacy są nam wędkarzom potrzebni?W mojej ocenie jest to przysłowiowy gwóźdź do trumny tych rzek.

Pisać,że to populizm czy temat zastępczy może tylko ktoś,kto na co dzień nie łowi w tych wodach.

Już o tym pisałem, ale powtórzę.

A co z wodami, na których nigdy rybaków nie było? Dlaczego te wody dotknął atak bezrybia w takim samym stopniu jak te, na których odławiano? Dasz radę wyjaśnić?



#156 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów

Napisano 29 grudzień 2014 - 10:36

Już o tym pisałem, ale powtórzę.

A co z wodami, na których nigdy rybaków nie było? Dlaczego te wody dotknął atak bezrybia w takim samym stopniu jak te, na których odławiano? Dasz radę wyjaśnić?

Co tu wyjaśniać.Zgadzam się z Tobą i Bartkiem też.Nie godzę się na jawne rąbanie mnie po kieszeni przez ludzi którzy mają nas za idiotów i którym jesteśmy potrzebni raz w roku.

Rybacy wyławiają niedobitki ryb wpuszczone z naszych składek.Kasę na tym robi kilka osób.Czy to normalna sytuacja,że człowiek na wysokim stanowisku w OM jest w również  we władzach Lokalnej Grupy Rybackiej Zalew Zegrzyński?

Rozumiem doskonale,że wyrzucenie rybaków nie uzdrowiłoby cudownie naszych rzek ale byłby to jakiś krok w dobrym kierunku.Następnym mogłyby być choćby górne wymiary drapieżników czy zaostrzone limity.

Wiele okręgów wprowadziło i wprowadza takie zmiany.


Użytkownik Darek P edytował ten post 29 grudzień 2014 - 10:38


#157 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 29 grudzień 2014 - 10:59

Lubię czytać posty Kolegi Sławka, już dla samego języka,

 

 

Ale barok już minął, sama forma nie wystarcza. A w treści ładnie ubrane w słowa taktowanie wszystkich jak niedorozwiniętych dzieci.



#158 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 grudzień 2014 - 12:10

@bartsiedlce,zaptam Ciebie .. dlaczego PZW nie ma dodatku Rybacki? 


Użytkownik tibhar edytował ten post 29 grudzień 2014 - 13:30


#159 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 29 grudzień 2014 - 12:22

Nie bardzo rozumiem, chyba że masz na myśli formalne zapisy dokumentów rządowych i naukowych (rybactwo rekreacyjne). Jeśli tak, to raczej należałoby spytać autorów tych dokumentów o stosowaną nomenklaturę.

A jeśli masz na myśli rybaków na wodach PZW, to są to wynajęte firmy, a nie członkowie związku.

 

Jeśli zwrócisz uwagę na moją lokalizację, to Okręg PZW w Siedlcach od 10 lat nie prowadzi odłowów komercyjnych, ani samodzielnie, ani poprzez wynajęte brygady rybackie. Dlaczego inne okręgi odławiają? Trzeba spytać o to ich zarządy. Ja mam własne zdanie na ten temat, ale nie wolno tu używać słów powszechnie uznawanych za obraźliwe, nie chcę również narazić się na oskarżenia o znieważenie.  ;)

 

Doskonale pamiętam czasy, gdy niektóre PGRyb posiadały 200 etatów i tak odławiały ryby, że dla każdego wędkarza wystarczało z nawiązką. Działo się to w czasach słusznie minionych, gdy naród był zniewalany w różnej formie.

Nie jestem piewcą komunizmu, ani lobby rybackiego, czy też śmiałym obrońcą ZG PZW. Myślę jednak, że malowanie problemu tylko w dwóch barwach (czarny - biały) jest nadużyciem i demagogią, coraz popularniejszą na forum publicznym naszego kraju. 


  • Guzu i Mari lubią to

#160 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 grudzień 2014 - 12:27

Bartek a możesz napisać dlaczego w PZW Siedlce nie ma rybaków? nie ma zainteresowania ? czy coś innego... ? łowię na siedleckim... Przed przyduchą był tam rybak. Od miejscowych dowiedziałem się, że trzeba było uważać by nie zaczepić o siatki na starorzeczu, stawiał tak by wyłowić chyba wszystkie ryby. - wszelkie możliwe kombinacje -ale to akurat nie ważne.. 


Użytkownik tibhar edytował ten post 29 grudzień 2014 - 12:57