Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rybacy na wodach Okręgu Mazowieckiego w 2014r.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
183 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 12:07

Tak jak już pisałem w UK są także smolarze , kowale...

Panowie moderatorzy, czy jeśli każdy watek sprowadzany jest przez jakiegoś osobnika do wspólnego mianownika ( w tym wypadku kelty, WS ...) to czy to nie jest trollowanie. Co z tego, ze ubrane w oryginalna , ale zarazem kiczowata formę? Przecież w tej chwili jakby się dyskusja nie zaczęła , to i tak skończy się wielostronicowym bełkotem o jednym i tym samym...

Na onecie w treści komentarzy do niedawna królowało PO i Tusk, a tu mamy WŚ i Szymańskiego. Ryby nie biorą? WŚ musi odejść. Pogoda kiepska? WŚ musi odejść ...


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Paweł nizinny, Dagon i 3 innych osób lubią to

#122 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 12:11

Niektóre wątki giną już po kilku minutach a tu taki gniot nic nie wnoszący merytorycznego a już dawno nie mający nic wspólnego z tematem tyle siedzi. 

 

Szkoda tu jednego słowa bo tylko trola dalej dokarmiamy.


  • hlehle, Paweł nizinny i luk_80 lubią to

#123 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 28 grudzień 2014 - 12:44

Tak , tak  .. Podeprzyj się więc nieco hlehle populizmem , skoro wiedzą nie możesz , a o fakty nie dbasz . Widzę Cię teraz lepiej - nie odstajesz od stronnictwa :) Wezwij moda dla przewagi ..  

A tak w ogóle to właśnie ja z internetowych troli , mam tu stałą bekę . Bez końca .. :D

 

Można się oczywiście obrażać dziecinnie i bez końca na rzeczywistość , fochy strzelając bez naprawdę realnej , prawnej możliwości wypchnięcia rybackiej konkurencji poza nawias legalnych użytkowników . Są tak samo uprawnieni jak i my , a dodatkowo to my jesteśmy środowiskiem bez większego znaczenia , niejako kwiatkiem do kozucha , z własnej woli bez głosu , bez lobby , bez specjalnego pomysłu na zagospodarowanie wód - prócz spokojnego i bezstresowego , wolnego od konkurencji czyszczenia wody z jej zawartości . My , rybacy rekreacyjni ..

Państwo nam nie ufunduje darmowego gratisu , sami też nie potrafimy - nawet w sześćset trysięcy , emigrujmy więc zgodnie  do UK ,. albo Szwecji bo tam są rybacy ale jest też jest zgoda na współdziałanie i udaną koegzystencję . Czarna magia dla ziemi sieradzkiej i stolicy :)

http://www.pzw.org.p...kwronasudyk.pdf



#124 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 13:59

Sławku ze źródeł, które podałeś...

 

UK

Liczba rybaków śródlądowych - 1276

Liczba odławianych ton - 542

W tym ryby słodkowodne - 6

 

Polska

Liczba rybaków śródlądowych - 755

Liczba odławianych ton - 3057

W tym ryby słodkowodne - 2894

 

Widzisz różnicę? 

Ja kończę dyskusję ... bo to nie ma sensu. Dla niektórych czarne nigdy nie będzie czarnym ...



#125 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 28 grudzień 2014 - 15:16

Uznajmy więc zgodnie , ze muszą kombinować na lewo , a nasi jak zwykle poprawiają sobie statystyki . Wszak każdy rybak to kanciarz i złodziej , a każdy ksiądz to pedofil .. i Tischner też  :D

Trzymajmy się konwencji !

No to są jednak w UK rybacy śródlądowi , odetchnąłem .. Nie wmawiałem Ci przecież , że łowią wiecej :) Myślisz hlehle , że wyautowanie rybaków nas naprawi ? Czy tylko będzie jeszcze więcej dla nas ?

 

Tu , tu - oszołomy ..

http://www.zpryb.pl/...ut0=&tabid=1180



#126 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 28 grudzień 2014 - 15:59

po jakiej stronie barykady byśmy nie byli czy wędkarz czy rybak to jedno nas łączy - sieć - oni pracują (czasem dobrze i z głową, czasem pazernie i bezmyślnie też), a my wędkarze mamy odłowy kontrolne, niby kontrolowane ale każdy może dopisać tutaj dalszą część historii, swojej, wymyślonej jak kto woli. Takie odłowy też mogą być postrzegane jako rybactwo bo co w sieć to z wody :D itp itd

Jak już wspomniałem wcześniej o wszystkim decydują ludzie i Ci bardziej rozgarnięci i Ci mniej też, chciwi i dbający do dobro wodno-lądowe i tak można wiele by wymieniać.

Każde grono potrafi zrobić bydło nad wodą, zniszczyć swój dobytek (jezioro, rzeka etc) a na koniec postawić wielkiego papierzOka tuż obok sterty śmieci pozostawionej po udanej imprezie.

Wszędzie powinno się zaczynać od postaw, bo bez przekazania wiedzy dla kolejnego pokolenia rybaka czy wędkarza często się zdarza, że podejście do sprawy dóbr naturalnych odbywa się w krzywym zwierciadle. Jako przykład mogę przytoczyć: przejawiałem chęć współpracy w kole z dziećmi i młodzieżą uczącą się aby koło wędkarskie nie służyło do dokonywania opłat ale mogło coś wnieść do życia młodego wędkarza itp itd w odpowiedzi otrzymałem odpowiedź, że jest to mało realne do zrealizowania z różnych aspektów, przyczyn znanych i nieznanych. Przez napotykanie takich barier później jest jak jest, ale trzeba też pamiętać, żeby nie załamywać rąk i działać lub co najmniej próbować :)

Nie wiem jak to wygląda w kręgach rybackich ale może jest ktoś kto może się podzielić taką wiedzą lub zna to z obdukcji :)



#127 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 28 grudzień 2014 - 16:13

Przegląd rybacki jest bardziej bezstronnym , kompetentnym  źródłem wiedzy - no nie , chłopaki - od waszych tradycyjnie kiepskich lektur ? Zbanujcie mnie więc dla przykładu .. bo nie jestem Ferdek  :) 



#128 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 28 grudzień 2014 - 16:32

Najnormalniej w świecie Panie Sławku jak się czyta Twoje posty nic nie wnoszące zresztą do tematu odnoszę wrażenie że nawet dobry specjalista psychiatrii miałby problem by Ci pomóc.

Sławek wspominał coś o tym, że czytanie nie jest umiejętnością wystarczającą.


  • popper, Paweł nizinny i Karol Krause lubią to

#129 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 28 grudzień 2014 - 17:33

OFF: śledząc temat przewozu rowerów na platformie montowanej na haku ( w naszym kraju nie ma regulacji dot. 3 tablicy tzw zakazanej czy nielegalnej wg przepisów prawa), można stwierdzić, że sprawy błahe i z reguły wydawać by się mogło proste do wykonania od strony prawnej w naszym kraju muszą przejść przez milion osób, instytucji, skończywszy na prezydencie itd, co niestety okazuje się gehenną i rzeczą prawie niemożliwą, ponieważ członkowie poszczególnych instytucji są tak zajęci i przemęczeni, że dla nich sprawy proste są za ciężkie do rozwiązania.

 

Być może wspólne korzystanie z wód przez rybaków i wędkarzy oprócz organów ścigania powinny być sprawdzane, doglądane przez zainteresowane strony, może pilnowanie jednych przez drugich, szukanie i wytykanie błędów, potem wykorzystanie potknięcia przeciwnika do celów własnych etc etc będzie rozwiązaniem, może zaoranie stawów, jezior, zalewów, etc i pozostawienie ich w samopas jest rozwiązaniem, a może kula w łeb w rosyjskiej ruletce a może jak napisał @wujek mamy za dużo czasu w okresie świąteczno-noworocznym i szukamy komu do....ać i kogo opluć bo teraz jest na to czas, albo ogarnia nas frustracja z powodu tzw bo tak i c..j :D

ja gdybym tylko mógł to bym pojechał gdzieś nad wodę choćby mi miały śpiki z nosa cieknąć byle móc być nad wodą z wędą, niestety bywa taki czas że nie nada, ale kiedyś człowiek to sobie odbije - oby :D

 

oby nam się dobrze działo, w dzień zwisało w nocy stało :P heeeeeej



#130 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 18:52

Lubię czytać posty Kolegi Sławka, już dla samego języka, nie wspominając o inteligentnej przekorze... Okazuje się, że poprawna polszczyzna, ba!, nieco literacka i trudna w odbiorze, zmusza do zastanowienia, refleksji i gryzienia się w język ;) Nie wypada odpisać prosto czy prostacko, trzeba się postarać...

 

Ponadto, to także zachęta do pracy nad sobą, forumowicz językowo sprawny, co to nie unikał w szkole słownika czy encyklopedii, ma jakieś tam fory...szkoda po prostu stracić kogoś takiego, ubędzie kolorytu, pozostanie szara przeciętność, albo co gorsza, głośna i zapatrzona w siebie agresywna mentalna "młodzież", wśród której i młodsi, i starsi, wszyscy jednakowoż chętni do szybkiej wymiany prostych i sierpowych :rolleyes: No i padają propozycje odesłania Obywatela Opelln B. do psychiatry...a niechby i był szalony, to primo nie wypada publicznie stawiać takich wniosków, secundo, nie tylko nie wypada, ale można dość szybko skończyć za braki w kindersztubie na banicji :D

 

A co do rybaków. Nie są złem sami w sobie i to chyba warto zrozumieć. Inną sprawą są komercyjne odłowy prowadzone na wodach Polskiego Związku (uwaga!) Wędkarskiego. Odławia się przecież nie płotkę czy jazgarza, kosi się najchętniej to, co rynkowo drogie, drapieżniki. Zawsze znajduje się uzasadnienie...a to że odłowy statystyczne, a że sanitarne, a że duże osobniki szkodzą, a że wyżerają ikrę, a że żrą cenniejsze gatunki. To jest problem, tkwiący nie w rybakach, a w osobnikach na takich czy innych związkowych stołkach, co to robią biznesy na biomasie... :wacko:


  • krzychun, Karol Krause, Pisarz.......ewski Piotr i 1 inna osoba lubią to

#131 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 28 grudzień 2014 - 19:49

Koledzy obyśmy się nie zagalopowali  :excl:

Różnorodność , odmienne charaktery , inny styl nie upoważnia nikogo do dyskryminacji tylko dlatego że ogól ma takie same lub zbieżne stanowisko  ;)

Po to jest właśnie to forum by można było w nieskrępowany sposób wymieniać się informacjami , poglądami (byle nie politycznymi) 

Spierajmy się , walczmy ale na litość Boską traktujmy się poważnie  :) a ''banowanie '' kogoś za jego poglądy choć by odmienne od naszych uważam za przejaw skrajnej nieodpowiedzialności wręcz głupoty.



#132 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 28 grudzień 2014 - 20:09

Lubię czytać posty Kolegi Sławka, już dla samego języka, nie wspominając o inteligentnej przekorze... Okazuje się, że poprawna polszczyzna, ba!, nieco literacka i trudna w odbiorze, zmusza do zastanowienia, refleksji i gryzienia się w język ;) Nie wypada odpisać prosto czy prostacko, trzeba się postarać...

 

To ja chyba już za stary jestem by czytać takie literackie dyrdymały nie mające nic wspólnego z tematem.

 

Wracając do rybaków to moim zdaniem ich miejsce jest na morzu a nie na wodach śródlądowych i znając wielu z nich nadal twierzdzę że działają tak samo jak kłusole bo inaczej nie da się nazwać odławiania ryb niewymiarowych i grubo ponad limit jaki mają udokumentowany.


  • Paweł nizinny lubi to

#133 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1850 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 28 grudzień 2014 - 20:15

Problemem w tym wszystkim jestesmy MY - znakomici uzyszkodnicy jerkbaita, tropiciele i mordercy ostatnich drapiezników żyjących w naszych wodach.

Co mozna wyczytać w związkowym pismie i sprawozdaniu z zebrania??

Rybacy są konieczni, bo presja jest nierównomiernie rozłozona, bo białoryb karłowacieje itp...

Żyję już długo... Na wodach na których wedkowałem i na których była stabilna populacja ryb drapieznych, nie było problemów z karłowatymi rybami.

Były okresy żerowania, płoć przestawała brać i jakby znikała - wystarczyło wziąc spinning by trafić szczupaka który wyszedł na żer...

Nie plątały się po całej wodzie, na wszystkich głebokościach i całej powierzchni akwenu.

Przyszła moda na sukces... wróć to nie ten film - przyszła moda na spinning - wszyscy chcieli łowić szczupaki, doszły nowe przynęty, było łatwiej.

Białorybu więcej, ale drobniejszego się pojawiło - recepta?? - obniżenie wymiarów płoci, leszcza itp. Efekt ?? zeżarto ryby małe a za brak duzych obwiniono szczupaki bo to przeciez mordercy, a te duże to już w szczególności.

Paradoksalnie odłów sieciowy drobnego białorybu może przynieść efekt, ale jedynie w powiązaniu z podniesieniem wymiarów, oraz zadbaniu o populację drapiezników, z czasowym może, ale koniecznym zakazem ich zabierania, a potem z wąskimi wymiarami widełkowymi, by nie naruszyć równowagi.

Zamiast więc psioczyć na rybaków, lepiej wywalczyć to by ichtiologowie czynili to za co maja płacone rzetelnie, a nie pod dyktando zarządu i nie pozwolili na gospodarkę rabunkowo-populistyczną.

 

Przepraszam za błedy ortograficzne, bądź stylistyczne - poprawię jak wytrzeźwieję i będzie jeszcze mozliwość edycji



#134 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 28 grudzień 2014 - 20:25

venom 666 i na to o czym piszesz jest rozwiązanie. Wystarczy własciwa gospodarka wodno-zarybieniowa drapieznikami i innymi gatunkami i limit połowu każdego z tych gatunków ale roczny nie dobowy na wędkarza, do tego kontrole, całkowite ograniczenie połowu jakichkolwiek ryb z środków pływających na akwenach o lustrze poniżej 50h i zakaz odłowu ryb przez rybaków na wszelkich wodach poza morzem. Przywróciła by się wówczas własciwa populacja zarówno drapieżników jak i zniknął by efekt karłowacenia się innych ryb w tym białorybu. ;)



#135 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 28 grudzień 2014 - 20:27

venom 666 i na to o czym piszesz jest rozwiązanie. Wystarczy własciwa gospodarka wodno-zarybieniowa drapieznikami i innymi gatunkami i limit połowu każdego z tych gatunków ale roczny nie dobowy na wędkarza, do tego kontrole, całkowite ograniczenie połowu jakichkolwiek ryb z środków pływających na akwenach o lustrze poniżej 50h i zakaz odłowu ryb przez rybaków na wszelkich wodach poza morzem. Przywróciła by się wówczas własciwa populacja zarówno drapieżników jak i zniknął by efekt karłowacenia się innych ryb w tym białorybu. ;)

A nie lepiej skupić się na ochronie tarła, celem maksymalizacji jego efektywności, zamiast wpuszczać hodowlane zdechlaki?

#136 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 28 grudzień 2014 - 20:31

A nie lepiej skupić się na ochronie tarła, celem maksymalizacji jego efektywności, zamiast wpuszczać hodowlane zdechlaki?

 

Kamil ochrona tarłowisk to jeden z elementów gospodarki wodnej ale przy obecnym stanie zarybienia wód należy go poprawić nawet hodowlanymi rybami, które z dużych hodowli nie są wcale takimi zdechlakami a dadzą początek nowemu pokoleniu jakie się bedzie już odbudowywało w właściwej wodzie. :)



#137 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 20:35

A nie lepiej skupić się na ochronie tarła, celem maksymalizacji jego efektywności, zamiast wpuszczać hodowlane zdechlaki?

Ja daję sobie uciąć, że lepiej. No to w tej sytuacji pochwal się ile to dzionków/nocy spędziłeś na pilnowaniu tarlisk i walce z degradacją środowiska. Jakbym chciał, żeby redaktorzy WŚ kiedyś się tymi osiągnięciami na tym forum pochwalili, ale to mrzonki jakieś. Chyba nikt nie wierzy, że nie czytają, ale tutaj mogliby spotkać się z normalną (niesterowaną) dyskusją.

P.S. Nie ukrywam, jestem rybakiem, który ryby robi, a nie łowi, no chyba, że czasami wędką...



#138 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1850 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 28 grudzień 2014 - 20:37

A nie lepiej skupić się na ochronie tarła, celem maksymalizacji jego efektywności, zamiast wpuszczać hodowlane zdechlaki?

Ochrona tarła swoją drogą, ale to czekanie kilku lat na rozrost populacji.

Pisząc o zarybieniu drapieznikiem z jednoczesnym zakazem całkowitym zabierania lub nawet połowu na okres kilku lat,  wiąze się także z ochroną tarlaków. Nie ma jednego bez drugiego. 


  • Mari lubi to

#139 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 28 grudzień 2014 - 20:38

O czym Wy koledzy tu prawicie '' jaka ochrona tarła'' u Mnie w terenie mamy piękne tarliska sandacza.

Występowaliśmy jako SSR do Okręgu o zamkniecie danej wody ze wzgledu na okres tarła i ZO przez 2 lata to zrobił. ( mowa o kresie do 30.maja)

Jaki kur...... był lament spławikowców że nie maja gdzie łowić

Pod presją wędkarzy ZO odpuscił temat i w tym roku udostępnił akwen do łowienia bez ograniczeń , ba nawet nie chciało się ruszyć dupy żeby wyłączyć , odznaczyć sam obręb tarlisk.

Więc nie wymagajmy że PZW jest żywotnie zainteresowane swoją wodą , dla nich liczy się zarybianie bo na tym można zarobić szmal (  zakup,hodowla materiału zarybieniowego )


  • kotwitz lubi to

#140 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 28 grudzień 2014 - 20:48

Po pierwsze to od pilnowania są specjalne służby. Po drugie, to rację masz z tym, że jak sobie wędkarze sami wody nie dopilnują, to nikt za nich tego nie zrobi :( Niestety. Co by tu dużo nie mówić, obecna "racjonalna" gospodarka, to nic innego, jak "put&take" z karpiem w roli głównej.