Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Wymiana przelotki szczytowej

tech-rb przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
163 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 sierpień 2014 - 19:01

Pewnie masz zamontowaną na kleju "termiku".

Podgrzewasz delikatnie zapalniczka i powinna zejść. Mierzysz średnicę szczytówki i dobierasz odpowiednią przelotkę. Możesz napisać mi na pw średnicę i kolor ramki. Powinienem mieć na miejscu. Montaż na klej po podgrzaniu, nie jest tak naprawdę konieczne lakierowanie.



#62 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 30 sierpień 2014 - 19:32

Wszystko da radę ale bez przelotki się nie obędzie ^_^ lutowanie tego to raczej nieporozumienie . Jeśli masz jakąś używkę o odpowiedniej średnicy rurki to 10 minut i tymczasowo po problemie . A jak mistrz będzie on line to się umówisz na profesjonalną wymianę .

 

Będziesz potrzebował

- ostrego narzędzia np. żyletka (takie coś było po brzytwie a przed Gillette)  

- zapalniczka

- klej na gorąco

- i nieszczęsną przelotkę szczytową 

 

Zaczynamy od rozgrzania kleju . Kiedy osiągnie temperaturę aplikacji musimy wysnuć na kawałek plastiku odrobinę . Taki wmiarę prosty odcinek 5-6 cm o grubości mniejszej niż średnica rurki przelotki . Zostawimy go w spokoju do wystygnięcia .

 

Gilletką bardzo delikatnie nacinamy lakier w miejscu gdzie stara przelotka kończy się a zaczyna się omotka . Ważna jest precyzja nie spieszymy się , a na pewno się uda :) .

 

Teraz zapalniczką delikatnie podgrzewamy to co zostało ze starej przelotki  w momencie kiedy pojawia się pierwsze opary (dymek) mozna ja złapać pincetą lub przez tekturkę paluchami , przeważnie bez oporu ściągamy zwłoki ;) i w kubełek lub w ramkę jak kto woli  :D .

 

Teraz można założyć tę nową ;) . Odrywamy zastygnięty kawałek kleju na gorąco , wsuwamy w rurkę przelotki taki kawałek aby wystawał z milimetr z rurki . Delikatnie podgrzewamy zapalniczką (najlepiej trzymać przelotkę w paluchach za ring unikniemy przegrzania) klej mięknie . Wtedy nakładamy na szczytówkę i centrujemy .

 

Po paru minutach można miotać wabiami :D .


  • PETEREK lubi to

#63 ONLINE   PETEREK

PETEREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjapo stronie Pragi....
  • Imię:Piotr

Napisano 30 sierpień 2014 - 20:20

Ech...... żeby wszystkie instrukcje obsługi i serwisu były tak dokładnie i czytelnie rozpisane ...... SUPER  :good:



#64 OFFLINE   Tomus

Tomus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Janik

Napisano 13 styczeń 2015 - 16:44

Witam... Szukam porady donoście końcowej- szczytowej przelotki do kija WS96MHF2

Jaki wymiar?
Są ta chyba te przelotki batson forecast alu oxy - czarne ramki

Może ktoś wie jaką konkretnie moge kupic i zamontować??

Dziękuję za wszelkie porady!



#65 OFFLINE   boobinio

boobinio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 13 styczeń 2015 - 16:45

Tomek Łukasz wymieniał. Dzwoń do niego.

#66 ONLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 05 luty 2015 - 20:08

W jednej z moich ulubionych wędek a mianowicie stc avid mlf2 mam do wymiany przelotkę szczytową. Nie wiem jak się za to zabrać a do pracowni nie mam zamiaru wysyłać bo wędka w ciągłym użytkowaniu...

Potrzebuję pomocy.

 

Jak dobrać średnicę przelotki?

 

jak się zabrać za zdejmowanie starej z wędki?

 



#67 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 05 luty 2015 - 20:14

witam Masz zapalniczkę to leciutko podgrzej przelotkę powinna sam zejść tylko długo nie grzej.Jest takie narzędzie pomiarowe jak suwmiarka.


Użytkownik woblerek48 edytował ten post 05 luty 2015 - 20:15


#68 ONLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 05 luty 2015 - 21:27

Wiem do czego służy suwmiarka, ale nie w tym rzecz. Chodzi o to jaką przelotkę kupić, np szczyt będę miał 1,6 mm to przelotkę biorę też 1,6 czy 1,8 ?



#69 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 05 luty 2015 - 21:52

Musisz dokupić przelotkę z rurką o trochę większej średnicy, bo inaczej nie dasz rady przelotki założyć/wkleić.

Np. szczytówka 1,8mm - kupujesz przelotkę z rurką 2mm :) Teoretycznie rurka 1,8 byłaby odpowiednia, ale czasami tak bywa, że nie wciśniesz takiej przelotki na szczytówkę i wtedy jest problem.



#70 ONLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 05 luty 2015 - 22:01

Po ściągnięciu przelotki i wykonaniu pomiarów wychodzi, że grubość blanku 1,55 mm a zewnętrzna średnica przelotki to 1,9 mm. nie mam możliwości zmierzyć średnicy wewnątrz. 



#71 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 05 luty 2015 - 22:22

Po ściągnięciu przelotki i wykonaniu pomiarów wychodzi, że grubość blanku 1,55 mm a zewnętrzna średnica przelotki to 1,9 mm. nie mam możliwości zmierzyć średnicy wewnątrz. 

A jaki to AVID ? AVS ?

http://www.art-rod.com/blanki/st-croix



#72 ONLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 05 luty 2015 - 22:26

Napisałem w pierwszym poście mlf2. Patrzyłem już wcześniej na art-rod i nie mają takiego blanku.



#73 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 05 luty 2015 - 22:29

Napisałem w pierwszym poście mlf2. Patrzyłem już wcześniej na art-rod i nie mają takiego blanku.

Tylko pytam czy to aktualna wersja AVS czy poprzednia AS , obecnie sprzedawane AVS mlf2 w dwóch długościach masz opisane w tabelce wychodzi, że potrzebna przelotka 1.8 , ale niech ktoś bardziej doświadczony przyzna rację lub nakieruje na właściwszy tor.

 

 

Patrzyłem już wcześniej na art-rod i nie mają takiego blanku.

W takim razie sorry , teraz zauważyłem.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 05 luty 2015 - 22:35

  • jkos lubi to

#74 ONLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 05 luty 2015 - 22:35

Mam wersje avs mlf2 długość 7" której akurat nie ma....



#75 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 05 luty 2015 - 22:37

Mam wersje avs mlf2 długość 7" której akurat nie ma....

To tutaj będzie

http://stcroixrods.c...der-FW-2015.pdf



#76 ONLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 05 luty 2015 - 22:39

Tylko pytam czy to aktualna wersja AVS czy poprzednia AS , obecnie sprzedawane AVS mlf2 w dwóch długościach masz opisane w tabelce wychodzi, że potrzebna przelotka 1.8 , ale niech ktoś bardziej doświadczony przyzna rację lub nakieruje na właściwszy tor.

 

 

 

Właśnie się zastanawiam, bo stara przelotka ma średnicę zewnętrzną 1,9. Patrzyłem sobie na best rod center i tam jest podawana średnica zewnętrzna, a że 1,9 nie ma to musiałbym kupić 2,0. Blank ma niby 1,55 ale dochodzi grubość ścianek przelotki. 



#77 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 05 luty 2015 - 23:08

Jeżeli średnica szczytówki ma 1,55mm to należy kupić przelotkę o rurce 1,8mm choć pewnie wejdzie też 1,6mm. Przelotki mają podawane zawsze średnice wewnętrzne rurki.



#78 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 06 luty 2015 - 10:51

Nie wiem,być może się nie znam,ale jeśli część szczytowa blanku na średnicę 1,55 mm to różnica 0,25mm (jeśli zastosujemy przelotkę z rurką fi. 1,8 mm) nie będzie zbyt duża i nie wpłynie na nie centryczne lub skośne osadzenie przelotki.Nie mam zbyt dużego doświadczenia,ale dopasowywałem już kilkakrotnie topy do szczytówek i wydawało mi się że im ciaśniej (tzn.szczytówka wchodzi do końca rurki i można nią swobodnie obracać dookoła) tym lepiej,w myśl zasady im cieńsza warstwa kleju tym mocniejsze wiązanie materiał-klej-materiał.


Użytkownik PablovelLoco edytował ten post 06 luty 2015 - 10:53


#79 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 06 luty 2015 - 11:33

Zgadza się. Dlatego pisałem ,że 1,6 też wejdzie. A 1,8 to tak z zapasem dla pewności, łatwiej wtedy zrobić omotkę przy szczytowej i łatwiej ją zalakierować. Omotka wychodzi wówczas na równo z rurką przelotki. A jak się dobiera średnicę rurki na styk to omotka wychodzi w postaci śliwki. Zależy co kto woli. ;)


  • kogut lubi to

#80 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 06 luty 2015 - 14:54

Teraz wszystko jasne :) .Można też,zrobić omotkę pod topem z nici cieńszej niż dedykowana.Robiłem coś takiego w kijkach do jiggowania,jaskrawą nylonową nicią do ''fly tyingu'' numer 0/6 lub 0/8 w celu lepszej obserwacji szczytówki ;) .







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych