Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Skrobanie Blanku

tech-rb blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

#81 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 04 październik 2016 - 20:08

A jakieś słówko o pracowni ... jest szansa na poznanie tego mistrza ?

Zadzwoniłem tam gdzie kijek mi montowano. Rodmas.



#82 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 616 postów

Napisano 04 październik 2016 - 20:29

Tomek, mówiąc trochę półżartem, ale też trochę na serio. Oskrobanie blanku bez konkretnego powodu, może być jedną z głupszych rzeczy, które się czasem wykonuje w amatorskim RB :)


  • Jozi, miramar69 i TomekSudety lubią to

#83 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 04 październik 2016 - 20:42

Noo... jest to dla mnie szczególny kijek, zbudowany na blanku Shikari/ATC. Zjeździłem z nim chyba połowę pstrągowej Polski, plus wiele rzek nizinnych. Jak na swój wiek wygląda całkiem nieźle, ale to ma otarcie od kamulca z nad Sanu, i z nad Bobru się znajdzie, nie wspominając o roztoczańskich znakach czasu. Korek się gram wykruszył...Chciałem go wyremontować, ale jest dla mnie tak ważny, że nie zdecyduję się chyba na w sumie kosmetyczne naprawy, zwłaszcza po przepowiedniach o pękaniu !

Jest to moja jedyna wędka od 8 lat, i z pewnością na dożywocie. Albo ona albo ja. ;)

P.S. Widziałem już głupsze rzeczy....nawet na tym forum. :D


Użytkownik Tomek O edytował ten post 04 październik 2016 - 20:46

  • popper i Szymon82 lubią to

#84 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9497 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 październik 2016 - 20:51

Raczej odśwież lakier. Rękojeść też można zregenerować, lub wymienić. Swojego BR też chyba oddam, do podobnej "obróbki", w dobre ręce.


  • Pluszszcz, darek3523 i damian1986 lubią to

#85 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 04 październik 2016 - 21:23

Skrobalem juz starsze patyki, nie bylo problemu.

Wydaje mi sie ze cala rzecz w tym skrobaniu, ze to nudna i dlugotrwala praca, nie kazdemu sie chce ;)



#86 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 616 postów

Napisano 04 październik 2016 - 21:50

Noo... jest to dla mnie szczególny kijek, zbudowany na blanku Shikari/ATC. Zjeździłem z nim chyba połowę pstrągowej Polski, plus wiele rzek nizinnych. Jak na swój wiek wygląda całkiem nieźle, ale to ma otarcie od kamulca z nad Sanu, i z nad Bobru się znajdzie, nie wspominając o roztoczańskich znakach czasu. Korek się gram wykruszył...Chciałem go wyremontować, ale jest dla mnie tak ważny, że nie zdecyduję się chyba na w sumie kosmetyczne naprawy, zwłaszcza po przepowiedniach o pękaniu !

Jest to moja jedyna wędka od 8 lat, i z pewnością na dożywocie. Albo ona albo ja. ;)

P.S. Widziałem już głupsze rzeczy....nawet na tym forum. :D

Pierwsza rzecz jaka się stanie po oskrobaniu tego blanku, to taka, że to od razu przestanie być Shikari. :) Będzie zwykłym kawałkiem oskrobanego.grafitu. Mówiąc może trochę zbyt górnolotnie, to tak jak byś odrapał ten kij ze wspomnień. ;)  Korzyści wcale nie takie jak by sobie można wyobrazić.


  • popper, Sławek Oppeln Bronikowski i Jozi lubią to

#87 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 03 listopad 2016 - 15:06

Skrobalem juz starsze patyki, nie bylo problemu.

Wydaje mi sie ze cala rzecz w tym skrobaniu, to to ze to nudna i dlugotrwala praca, nie kazdemu sie chce ;)

Owszem,ale trochę cierpliwości i naprawdę w starego badyla można tchnąć nowe życie.... kilka tak przerobiłem - jakieś stare mikado jaxony ...Łowią u kolegów do dziś , i wyglądają jak nowe  :) Czasem warto poświęcić troszkę czasu na odrestaurowanie ulubionego grata :) Po tym jak zacznie na nowo żyć , satysfakcja jest zaskakująca :)

Polecam ,a przy tym uczy się człowiek cierpliwości :)

 

Pozdrawiam


  • Del Toro i trout master lubią to

#88 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 03 listopad 2016 - 16:41

Owszem,ale trochę cierpliwości i naprawdę w starego badyla można tchnąć nowe życie.... kilka tak przerobiłem - jakieś stare mikado jaxony ...Łowią u kolegów do dziś , i wyglądają jak nowe  :) Czasem warto poświęcić troszkę czasu na odrestaurowanie ulubionego grata :) Po tym jak zacznie na nowo żyć , satysfakcja jest zaskakująca :)

Polecam ,a przy tym uczy się człowiek cierpliwości :)

 

Pozdrawiam

 

Pewnie ze tak. Ale jak ktos ma pracownie, to domyslam sie ze moze mu sie nie chciec ;) Podwojna robota, napierw trzeba wszystko pozdejmowac, blank oskrobac, a dopiero pozniej bawic sie w nowe zbrojenie. Moge zrozumiec czemu wiele pracowni nie przezbraja. 

Dla nas amatorow to inna sprawa, mozna sie pobawic i pokombinowac w ramach hobby ;)


  • trout master i Przemek_M lubią to

#89 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 03 listopad 2016 - 20:28

Pewnie ze tak. Ale jak ktos ma pracownie, to domyslam sie ze moze mu sie nie chciec ;) Podwojna robota, napierw trzeba wszystko pozdejmowac, blank oskrobac, a dopiero pozniej bawic sie w nowe zbrojenie. Moge zrozumiec czemu wiele pracowni nie przezbraja. 
Dla nas amatorow to inna sprawa, mozna sie pobawic i pokombinowac w ramach hobby ;)


e zaraz zaraz Ty sie nazwałeś amatorem ?!?!? Aha to ja w takim razie jestem małpą z dwoma kikutami po wybuchu miny przeciwpiechotnej :)

#90 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 03 listopad 2016 - 21:15

e zaraz zaraz Ty sie nazwałeś amatorem ?!?!? Aha to ja w takim razie jestem małpą z dwoma kikutami po wybuchu miny przeciwpiechotnej :)

 

Do 'pro' to jeszcze daleka droga ;)

 

http://swiftflyfishi...vors-custom-580

10869739_10152673083294215_3899557195554

10818436_10152673083309215_1996705009309

1517899_10152673083384215_51538336790010

 

https://www.facebook...dWorks/?fref=ts



#91 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 03 listopad 2016 - 21:33

To już jest zboczenie ....zatkalo mnie

#92 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 21 maj 2019 - 16:07

Odświeżę trochę temat.

 

Przeczytałem, że po oskrobaniu blanku z lakieru należy przeszlifować blank papierem wodnym. I tu moje pytanie - czy ma znaczenie kierunek szlifowania? Wzdłuż blanku, wokół, spiralnie? Może głupie pytanie, ale będę to robił pierwszy raz i nie chcę skopać blanku.



#93 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 21 maj 2019 - 18:46

Szlifowanie niema znaczenia bo po zabiegu skrobania tracisz gwarancję. Najważniejsze żeby mieć umiar i przy niedopracowanych konstrukcjach nastawić się na skazy które mogą się okazać się pod warstwą maskującą.

#94 OFFLINE   jackie01

jackie01

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • Lokalizacjaświętokrzyskie
  • Imię:Jacek

Napisano 21 maj 2019 - 20:23

Panowie mam kilka starych kijków i myślę czy się nad nimi nie poznęcać ;) Co mogę osiągnąć skrobiąc blank i montując lżejsze przelotki w kiju takim jak Shomano Catana CX 3-12g który generalnie jest dość kluskowaty?



#95 OFFLINE   Tupas

Tupas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Kamil

Napisano 22 maj 2019 - 05:17

To jak z odchudzaniem :-D dynamikę(szybkość), podkreślam że żadnym rodbuilderem nie jestem

#96 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 22 maj 2019 - 08:33

Witam

 

Mam  jeden kij przerabiany z fabrycznej wersji CD EXT  Drop Shot . Pierwotnie lakier ciemna zieleń , duże przelotki , długie fore .Po przerobieniu wyszedł  kij  znacznie  szybszy . Dostał  lżejsze,mniejsze przelotki , lakier oskrobano , fore zmniejszono . Cały projekt  wyszedł  fajnie; lekki ,czuły,szybki . Co istotne  chodzi tu o kij ca  14 lb/26g  , poniżej tej mocy tego bym nie robił ,w tym omawianym ścianki  dość  grube . Dla porównania  CD XLS też bym nie  skrobał .

Te były/są  na  tyle  finezyjne  ,że  lakier im nie przeszkadza i co istotne jak dla mnie  kolor jest super.



#97 OFFLINE   Bearded

Bearded

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 03 lipiec 2019 - 06:06

Panowie jak ściągnaś uchwyt i korki? Bo nie moge tego tu znaleźć, pierwsze dwa linki z tego postu sa nieaktywne.

Mam stare dwa kije i chce spróbowac swoich sił :)


Użytkownik krzysiek.el edytował ten post 03 lipiec 2019 - 06:07


#98 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4379 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 03 lipiec 2019 - 06:34

Niszcząc? W prosty sposób. Czy chcesz coś odzyskać? Spinning?

#99 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4568 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 03 lipiec 2019 - 06:34

Krzysiek zarezerwuj sobie na początek kilka godzin potem wpisz sobie w wyszukiwarkę "rodbuilding jerkbait" i wierz mi będziesz miał co czytać i oglądać ☺

#100 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2535 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 lipiec 2019 - 06:48

Krzysiek zarezerwuj sobie na początek kilka godzin potem wpisz sobie w wyszukiwarkę "rodbuilding jerkbait" i wierz mi będziesz miał co czytać i oglądać ☺

W kilka godzin to można po zdjęciu uchwytu i rękojeści ukręcić pół nowej wędki. Jeśli chcesz odzyskać uchwyt i rękojeść to rozwierć ją na samym końcu i wsadź rozgrzany pręt. Klej pod wpływem wysokiej temperatury powinien puścić i będzie się dało zdjąć uchwyt i korek. Jeśli chcesz odzyskać blank to brzeszczot, Dremel, nóż do tapet i jedziesz. 


Użytkownik Pumba edytował ten post 03 lipiec 2019 - 06:49

  • Gadget lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, blank