Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze buty do brodzenia

buty do brodzenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
534 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 19 luty 2018 - 22:24

Dlaczego nie skorupy?!

 

co to znaczy Darku ? :)

 

Pytam powaznie, bo nie wiem.



#302 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 19 luty 2018 - 22:29

Wysokogórskie ale z tworzyw sztucznych...odpada problem suszenia.
Przerabiałem Löwe z austriackiego demobilu,działają.

#303 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 19 luty 2018 - 22:32

Wysokogórskie ale z tworzyw sztucznych...odpada problem suszenia.
Przerabiałem Löwe z austriackiego demobilu,działają.


Dziekuje za wyjaśnienie.
Poszukam / popatrzę

#304 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 20 luty 2018 - 03:19

Tak to wyglada w tych moich, swiezo podkutych  ...
 

Mam pytanie do Ciebie.

Wkręcasz kolce w "stare' dziury, czy zawsze w nowym miejscu na podeszwie. Ja używam gwiazdek, ale cenowo to źle wychodzi.


Użytkownik Alek. edytował ten post 20 luty 2018 - 03:20


#305 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2018 - 08:23

Mam pytanie do Ciebie.
Wkręcasz kolce w "stare' dziury, czy zawsze w nowym miejscu na podeszwie. Ja używam gwiazdek, ale cenowo to źle wychodzi.


Dotychczas wykręcałem stare i ich miejsce szły nowe...

#306 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 20 luty 2018 - 08:44

Z butami wysokogórskimi może być problem tego typu, że to są konstrukcje mniej lub bardziej ocieplane dodatkowo prawie wszystkie wyposażone w Gore Tex. Może toto słabo schnąć jak się wody w rzece napije. Dodatkowo podeszwy tych butów są bardzo sztywne, nie uginają się praktycznie wcale bo to wymóg aby dobrze się w nich stało w ścianie na przednich zębach raków. Jakbyś jednak się decydował na taki eksperyment to polecam poszukać w Decathlonie. Ostatnio na wyprzedaży w sklepie w Berlinie zanabyłem takie buty:

 

https://www.polarspo...s-evo-gtx1.html

 

w super cenie 85 Euro. To jest model buta alpejskiego bardziej na lato więc nie ma tylu izolacji czy wewnętrznego bootka. Szukaj czegos podobnego.


Użytkownik Pawgas edytował ten post 20 luty 2018 - 08:45

  • Guzu i coma lubią to

#307 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2018 - 09:15

Z butami wysokogórskimi może być problem tego typu, że to są konstrukcje mniej lub bardziej ocieplane dodatkowo prawie wszystkie wyposażone w Gore Tex. Może toto słabo schnąć jak się wody w rzece napije. Dodatkowo podeszwy tych butów są bardzo sztywne, nie uginają się praktycznie wcale bo to wymóg aby dobrze się w nich stało w ścianie na przednich zębach raków. Jakbyś jednak się decydował na taki eksperyment to polecam poszukać w Decathlonie. Ostatnio na wyprzedaży w sklepie w Berlinie zanabyłem takie buty:

 

https://www.polarspo...s-evo-gtx1.html

 

w super cenie 85 Euro. To jest model buta alpejskiego bardziej na lato więc nie ma tylu izolacji czy wewnętrznego bootka. Szukaj czegos podobnego.

 

Dziekuje za wyjasnienie.

Tak wlasnie myslalem o tym GTX, ze wiekszosc modeli idzie z membrana, z tego co pobieznie popatrzylem w sieci.

Martwi mnie ten czub buta. Nie jest tak nadlany nosek, ale chyba te buty nie otworza sie jak szczeki krokodyla.

Chyba sa przygotowane do stukania o skaly / kamienie ?

 

Odnosnie schniecia : nie wiem jak Wasze, ale moje nigdy z dnia na dzien nie wysychaja w trakcie np 2/3/4 dni wedkowania codziennego. W warunkach przymrozkow / mrozow nie zostawiam ich w aucie, tylko stawiam w pokoju. By nie zesztywnialy. 

Ale i tak nie wysychaja...

Po wyprawie je odstawiam i wowczas wysychaja.

Wiec jakos w tym aspekcie nie czuje zagrozenia ? 


Użytkownik Guzu edytował ten post 20 luty 2018 - 09:18


#308 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 luty 2018 - 09:35

Nie lepiej Daniel kupić najtańsze buty do brodzenia i wymienić je raz na rok? Ja w tym roku kupiłem za 500 taimena, jeszcze w nich nie łowiłem więc ciężko mi coś konkretnego napisać, ale już niedługo będą kilka dni pod rząd katowane w trudnym terenie. Wiem że sporo brodzisz i chodzisz więc w Twoim przypadku buty rok mogą nie wytrzymać, ale to już sam musisz podjąć decyzję czy inwestować w drogie buty które też roku mogą nie przetrwać czy zaryzykować i kupić tańsze które mogą przetrwać dłużej. To w sumie tylko buty, najważniejsze żeby się za szybko nie rozpadły.


  • Guzu lubi to

#309 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 20 luty 2018 - 09:37

To są buty do rąbania czubkami w lodzie stopni więc o trwałość czubka bym się nie martwił. Moje mają akurat mały ten otok gumowy ale idąc dalej w ofertę Decathlonu to są takie Simondy które mają tej gumy dużo więcej a i wykonanie spoko - oglądałem w sklepie.:

 

https://www.decathlo...id_8324356.html

 

Schnięcie jak schnięcie - jedne wyschną szybciej inne wolniej. Zwróciłbym jeszcze uwagę na wagę tych butów - same w sobie potrafią ważyć po prawie 2 kilo para a jak jeszcze się wody napiją to już w ogóle będą ciężkie.


Użytkownik Pawgas edytował ten post 20 luty 2018 - 09:38

  • Guzu i wujek lubią to

#310 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 20 luty 2018 - 09:38

Guzu , dobry i wytrzymały but czy do brodzenia czy górskich wędrówek swoje kosztuje . Ty łowisz zawsze w ekstremalnym terenie . Moim zdaniem nic , żaden but tego nie wytrzyma dłużej . Ja skoncentrowałbym się na zawracaniu dupy simms us ... może mają muzeum zajechanych simmsów i chętnie wymienią na nowy mocniejszy model  ;)  


  • Guzu lubi to

#311 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2018 - 09:43

Nie lepiej Daniel kupić najtańsze buty do brodzenia i wymienić je raz na rok? Ja w tym roku kupiłem za 500 taimena, jeszcze w nich nie łowiłem więc ciężko mi coś konkretnego napisać, ale już niedługo będą kilka dni pod rząd katowane w trudnym terenie. Wiem że sporo brodzisz i chodzisz więc w Twoim przypadku buty rok mogą nie wytrzymać, ale to już sam musisz podjąć decyzję czy inwestować w drogie buty które też roku mogą nie przetrwać czy zaryzykować i kupić tańsze które mogą przetrwać dłużej. To w sumie tylko buty, najważniejsze żeby się za szybko nie rozpadły.

 

No wlasnie problem jest taki, ze te 500 PLN tez piechota nie chodzi.

Dlatego, jak w wielu innych aspektach sprzetu, coraz bardziej sklaniam sie do niewedkarskich rozwiazan. 
Bo jakos widze, ze w innych branzach czesto stosunek ceny do jakosci i trwalosci jest duzo lepszy niz w "sprzecie wedkarskim"...



#312 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 luty 2018 - 09:47

No raczej taniej nie będzie, nawet jak kupisz niewędkarskie to myślę że też długo nie pociągną bo to jednak obuwie które nie jest przystosowana do długotrwałego kontaktu z wodą i wilgocią. Jak łowimy kilka dni pod rząd to buty nawet nie są w stanie wyschnąć, więc cały czas są mokre. Nic nie niszczy tak jak woda.


  • Guzu lubi to

#313 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2018 - 09:49

No raczej taniej nie będzie, nawet jak kupisz niewędkarskie to myślę że też długo nie pociągną bo to jednak obuwie które nie jest przystosowana do długotrwałego kontaktu z wodą i wilgocią. Jak łowimy kilka dni pod rząd to buty nawet nie są w stanie wyschnąć, więc cały czas są mokre. Nic nie niszczy tak jak woda.

 

No to byc moze trzeba pomyslec o rozwiazaniu calkiem ekonomicznym - buty robocze na traktorze i wkrecane kolce ? :)



#314 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2018 - 09:52

Guzu , dobry i wytrzymały but czy do brodzenia czy górskich wędrówek swoje kosztuje . Ty łowisz zawsze w ekstremalnym terenie . Moim zdaniem nic , żaden but tego nie wytrzyma dłużej . Ja skoncentrowałbym się na zawracaniu dupy simms us ... może mają muzeum zajechanych simmsów i chętnie wymienią na nowy mocniejszy model  ;)  

 

Prowadze statystyki i w sezonie spaceruje za pstragami jakies 25- 28 pelnych dni w rzece.

Takze te Simmsy (zakladajac) od wrzesnia 2015 do konca 2018 powinny wykonac jakis 100 "roboczodni".

Kosztowaly 1300 pln plus 2 paczki kolcow simmsa po 120 pln (fanaberia, nigdy wiecej nie kupie). 

Wychodzi 1550-1600 pln na 100 dni uzytkowania.

15 pln na dzien ? :)

No raczej po 2018 te simmsy sie nie rozpadna, zostana jako rezerwowe.



#315 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 luty 2018 - 09:55

Miałem buty techniczne i z metalowym czubem i nie rozpadły się. Wada jak schły mocno sie kurczyły że ciężko było je założyć, pod wpływem wody znowu się rozkurczały. Druga wada że nie trzymały kostki, choć w sumie ciężko to określić wadą bo nie miało to jakiegoś znaczenia, tzn.kostki nie skręciłem. Sypał się też do nich piach, ale nie używałem żadnych osłon. Nie były też za wygodne, ale i tak bez problemu robiłem w nich kilometry, tylko trzeba zaznaczyć że ja raczej okazyjnie łowię brodząc.



#316 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2018 - 10:01

Miałem buty techniczne i z metalowym czubem i nie rozpadły się. Wada jak schły mocno sie kurczyły że ciężko było je założyć, pod wpływem wody znowu się rozkurczały. Druga wada że nie trzymały kostki, choć w sumie ciężko to określić wadą bo nie miało to jakiegoś znaczenia, tzn.kostki nie skręciłem. Sypał się też do nich piach, ale nie używałem żadnych osłon. Nie były też za wygodne, ale i tak bez problemu robiłem w nich kilometry, tylko trzeba zaznaczyć że ja raczej okazyjnie łowię brodząc.

 

To sa konkrety. Z tym piachem to nie jest blahostka .

Aczkolwiek mimo stosowania dodatkowej skarpety ochronnej na wierzch i tak mam co i rusz problemy ze szczelnoscia skarpet neoprenowych w spodniobutach. 

Niestety ale mam odcinki niektorych lowisk, gdzie ide tylko rzeka. Bo brzegi sa niedostepne.

Wiec jak juz zaczynam miec mokro w srodku buta, a w ostatnich dniach jeden dzien lowilem w przymrozku do poludnia, to lowi sie coraz mniej wygodnie / skutecznie. Nie wspominajac o katarze potem itd. 

Po prosto stanie gleboko i dokladne lowienie "drazni", i mimowolnie idzie sie dalej, by stanac gdzies na plytszym itd itp.

 

...
Chyba najlepiej jakby mnie wzial jakis producent na testera tych wszystkich butow i spiochow. To bym szybko im wykanczal te prototypy i mieliby konkretne wnioski ;)


  • Luckyguliver lubi to

#317 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 luty 2018 - 10:12

Weź pod uwagę fakt że producentom może wcale nie zależeć żebyć łowił w ich butach 10lat :)



#318 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 20 luty 2018 - 10:18

Weź pod uwagę fakt że producentom może wcale nie zależeć żebyć łowił w ich butach 10lat :)

I tutaj jest raczej cały problem -konsumpcja .

W takich górskich butach problemem może być klej , który poddany działaniu wody przez długi czas może puszczać.



#319 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 luty 2018 - 10:21

I tutaj jest raczej cały problem -konsumpcja .

W takich górskich butach problemem może być klej , który poddany działaniu wody przez długi czas może puszczać.

 

 

Weź pod uwagę fakt że producentom może wcale nie zależeć żebyć łowił w ich butach 10lat :)

 

 

No to mnie pocieszycieliscie juz zupelnie :)

 

Chyba zaczne chodzic w crocsach, tylko wkrety zafiksuje  ;)



#320 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 20 luty 2018 - 10:26

Daniel , a jakie inne od Simsa wkręty masz zamiar używać ?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: buty do brodzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych