Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1857 odpowiedzi w tym temacie

#1701 OFFLINE   Kosa

Kosa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 14:50

Łowię w Odrze od 1990r, głównie spin a od 10lat niemal tylko bolki, i rapy 80+ to jest spora i nie częsta ryba.90+nie rzadkość ? no chyba trochę Ciebie poniosło.

Gdzie te odrzańskie foty tych 90+?

Osobiście nie łowię na Odrze ale gdybym łowił tam ryby 90+ nie chwalił bym się nimi w internecie, myślę, że powody są na tyle jasne, że nie ma sensu o nich pisać.

Do tego nie myśl, że każdy wędkarz łowiący w Polsce ma konto na Jerku czy też innym forum. Gro osób nie myśli nawet o ich zakładaniu, a przecież też coś łowią. 


  • Józef Lesniak lubi to

#1702 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 grudzień 2015 - 14:56

..też bym z chęcią pocieszył oko w tym jakże jesienno-zimowym klimacie...ale takie ryby najczęściej biorą tym, którzy nie mają czasu na ich fotografowanie... :P  :D  :)



#1703 OFFLINE   osiemnastak

osiemnastak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Marek

Napisano 11 grudzień 2015 - 15:05

Osobiście nie łowię na Odrze ale gdybym łowił tam ryby 90+ nie chwalił bym się nimi w internecie, myślę, że powody są na tyle jasne, że nie ma sensu o nich pisać.

Do tego nie myśl, że każdy wędkarz łowiący w Polsce ma konto na Jerku czy też innym forum. Gro osób nie myśli nawet o ich zakładaniu, a przecież też coś łowią. 

No właśnie nie łowisz w Odrze ,pewnie masz racje, te wielki łowią tylko ci DRUDZY.



#1704 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 412 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 11 grudzień 2015 - 15:10

Okazy się zdarzają, ale częsciej to bywa po niemieckiej stronie niż u nas.

Odra potrafi obdarzyć, ale w obecnych czasach na te 90+ to można czekać bardzo długo i niekoniecznie się doczekać.

 

Najgorsze jest to, że ludzie tłuką te ryby i pakują w reklamówki, choć ogólnie wiadomo, że ta ryba jest niezjadliwa.


Użytkownik Tom@son edytował ten post 11 grudzień 2015 - 15:25


#1705 OFFLINE   Kosa

Kosa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 15:10

Nie bardzo zrozumiałeś o co mi chodzi. Znam dużo osób, które przestały się chwalić w internecie tym co udaje im się złowić, a tym bardziej gdzie. Sam wiesz, że dobrą metę przez takie pokazanie komuś "co i jak" można szybko zniszczyć. 



#1706 OFFLINE   osiemnastak

osiemnastak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Marek

Napisano 11 grudzień 2015 - 15:23

Doskonale zrozumiałem, jak chcesz spalić miejscówkę nad Odrą ? Nie podając dokładnych namiarów, to ma być argument ?

Jeśli na foto się nie wyłożysz, to nikt nie będzi miał pojęcia o miejscu połowu.Mnóstwo jest tu takich fot.

Szkoda zaśmiecać wątek , połowisz nad Odrą to wymienimy się doświadczeniami najlepiej na priv.


  • Daaaro, Kamil Z. i MichałAspiusFishing lubią to

#1707 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 11 grudzień 2015 - 19:05

..też bym z chęcią pocieszył oko w tym jakże jesienno-zimowym klimacie...ale takie ryby najczęściej biorą tym, którzy nie mają czasu na ich fotografowanie... :P  :D  :)

I zauważ, że w każdym łowisku takie padają. Słyszy się o tych łowionych u "was", o tych łowionych "u mnie", ciekawa sprawa. Człowiek tyle pływa, w sezonie, setki godzin i nigdy nie widział tego tajemniczego "jego" jak wyciąga 90tkę. A ponoć tacy są:) Pewnie nie łowią wtedy co my czyli jak ryby biorą.

Idziesz obserwować ciąg tarłowy(tak jak ja) w polaroidach widzisz ryby jak na dłoni. 6,7,czasem ale bardzo rzadko 8 z przodu, tylko te magiczne 90tki gdzieś indziej mają swingers party.

Są pewne granice dla danego gatunku. Bardzo niewiele boleni w polskich wodach śródlądowych jest w stanie dorosnąć do magicznej granicy 9. W morzu jest to możliwe częściej i podobno takie ryby padają na siatach.


  • Paweł R. lubi to

#1708 OFFLINE   wedkujacymarcin

wedkujacymarcin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 11 grudzień 2015 - 19:39

w tym sezonie:

ponad 100szt między 40-50cm

kliklanaście 51-60cm

klika 61cm-80cm

jedna 86cm

 

90tki brak na liczniku:( mimo to jestem mega zadowolony bo to dopiero 3 roczek rapowania i dopiero ten owocny.

 

Chętnie bym popatrzył na Wasze statystyki.


  • analityk lubi to

#1709 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 11 grudzień 2015 - 20:10

Na moim zestawie w tym sezonie zameldowało się aż 4szt :)



#1710 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 11 grudzień 2015 - 20:18

1x80

12x70+

21x65-70

Reszta do olania, razem 115szt

Wszystkie zapisuję  od kilku lat.

90 brak, nie widziałem nie spotkałem.


  • analityk i Maciek Rożniata lubią to

#1711 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 11 grudzień 2015 - 20:46

Na ja to pojechałem z Bolkami w tym roku :lol:

 

Jeden 50+

 

Jeden 60+

 

Łowie na Odrze ;)

 

ale to i tak dobrze bo w tamtym roku ani jednego ! :P :P :P


Użytkownik Greg #2 edytował ten post 11 grudzień 2015 - 20:47

  • analityk lubi to

#1712 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 11 grudzień 2015 - 22:00

Łowię w Odrze od 1990r, głównie spin a od 10lat niemal tylko bolki, i rapy 80+ to jest spora i nie częsta ryba.90+nie rzadkość ? no chyba trochę Ciebie poniosło.

Gdzie te odrzańskie foty tych 90+?

Nie ma fot i nie będzie. Patrz poniżej.

 

Osobiście nie łowię na Odrze ale gdybym łowił tam ryby 90+ nie chwalił bym się nimi w internecie, myślę, że powody są na tyle jasne, że nie ma sensu o nich pisać.

Do tego nie myśl, że każdy wędkarz łowiący w Polsce ma konto na Jerku czy też innym forum. Gro osób nie myśli nawet o ich zakładaniu, a przecież też coś łowią

 I to jest kwintesencja pana wypowiedzi.  Takie bolenie są ,fakt nie są częsta zdobyczą i raczej połów standardowym zestawem z ręki i z lądu na niewiele się zda.

Mój kolega z którym razem nieraz pływamy złowił w trollu na Odrze swojego największego bolenia - 94 cm,waga 7,6 kg. I to nie był jego pierwszy taki boleń w okolicach 90 cm.

Mój największy to 89 cm,ale fot nie będzie. Napisałem już gdzieś i kiedyś że nie lubię,a wyjątkowo w wątku "Szczupaki 2015" zamieściłem zdjęcie szczupaka złowionego we wrześniu.

Napisałem też,że gdy złowię suma grubo powyżej 2 m,to może też wyjątkowo opublikuję.Choć sam w to nie wieżę. I to tyle.



#1713 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 grudzień 2015 - 22:17

Panie Józefie,z takim podejściem to zamknijmy temat "Wieści znad wody" a otwórzmy..ktokolwiek widział,ktokolwiek wie-parada rekordów.
Kończąc,łowię ze znajomymi sporo boleni bo to nasza herbowa ryba. W sezonie kilka ociera się o 85cm (przy 80+ każdy cm robi różnicę),ale nigdy nie widziałem live 90taka. Zawsze ktoś tam,gdzieś tam,jakieś virtualne metrowki z trolla ale potwierdzenia tych info brak...Dopóki nie zobaczę zdjęcia,nie uwierzę - za długo w tym siedzę .
Panie Jozku,czesto pisze pan o C@R...nie etycznie jest ważyć tak dużego bolenia :)

#1714 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 11 grudzień 2015 - 22:26

Wstawianie fot ryb to tylko kwestia naszej woli ,jeden ma silna chęć opublikowania inny zaś nie publikuje tylko korzysta z zasobów portali...i nie dlatego ze się boi ze ktos przyjdzie tam i tez i złowi tak samo ...po prostu ktoś nie czuje tego ...żeby wstawiać foty :)

 

Ja tez znam kilku ludzi z mojej miejscowości co łowią kapitalne ryby ale nigdy nie pomyślały nawet żeby to wrzucać na net...

 

Teraz tak naprawdę z resztą największa sensacje prawdopodobnie zrobiło by zdjecie ładnej ryby na tle zlewozmywaka etc... ;) :D


  • Józef Lesniak lubi to

#1715 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 grudzień 2015 - 22:54

Moja struktura bolków na próbce 300 ponad sztuk (statystyka z kilku lat) - gwałtowny spadek ryb powyżej wielkości 65 cm (te wieksze są super unikalne albo "to inny gatunek" nie biorący "boleniówek")

 

Załączony plik  StrukturaBolki.jpg   42,11 KB   12 Ilość pobrań


Użytkownik analityk edytował ten post 11 grudzień 2015 - 22:57


#1716 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 11 grudzień 2015 - 22:56

I co... i tak do maja... kwietnia na niektórych wodach... ?

 

Ja słyszałem o bolku z Warty 97 cm... złowiony w okresie ochronnym w marcu chyba 2013 roku, przyłów przy jaziach... z łowcą rozmawiałem osobiście bardzo miły i wiarygodny starszy pan. Pan ów mówił, że kolega pobiegł po aparat do wsi, ale żal mu było rybę męczyć czekając to wypuścił.

 

Historii takich pewnie wiele. Czy wiarygodne... czasy są jakie są. Było niegdyś tak, że słowem kłamliwym honor się traciło i nikt porządny do stołu biesiadować z takim nie siadał... ale...

 

Szanujmy się i ryby. Kocham łowić bolenie, stąd uważam, że pomniki przyrody, czyli każdy boleń 90 + zasługuje na uwiecznienie na fotografii !

Niech będzie koślawa, ciemna, komórką łot ewer, byle robiona z troską o rybę i dla niej.   


  • Slavobeer lubi to

#1717 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 11 grudzień 2015 - 23:06

Też słyszałem o rybach 90 ostatnio miesiąc temu znajomy opowiadał jak to mu spod nóg poszła ryba ok 90cm. Ale tak jak ktoś już napisał nie uwierzę do końca dopóki nie zobaczę :) Wiem, że "u mnie" w Bugu pływają konkretne ryby wystarczy wiosną pójść nad wodę i popatrzeć jak ukleje fruwają po 2-3m i jakie wiry powstają przy tych atakach. Ale... nie pokuszę się o stwierdzenie, że to te 90-tki dopóki jednej nie złapię bądź nie zrobi tego ktoś w mojej obecności. Swoją drogą fajne jest uczucie, że gdzieś może czekać taka piękna ryba i obym szukał jej jak najdłużej...


  • G r e g lubi to

#1718 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 11 grudzień 2015 - 23:12

Całą idea tego działu jest dzielenie się wiedzą i spostrzeżeniami z nad wody, a nie szukanie mitów czy nieodkrytych tajemnic......

 

I tak jak już Patryk napisał są to wątki w których chcemy oglądać piękne ryby nie zawsze rekordowe.

Chcemy jako portal aby było to miejsce gdzie zagląda się z przyjemnością.

 

Popatrzcie na wątek o Lipieniach. Nikt tam nie szuka rekordu czy mrocznej tajemnicy istnienie "rzecznych potworów".

 

Czyż nie lepiej zaglądać w taki wątek gdzie pokazujemy swoje zdobycze, w taki czy inny sposób.

 

Dziwi mnie roztrząsanie czy ryba miała tyle czy tyle , mierzenie "palcowe"., traci na tym cały portal.

Wiele osób zaprzestaje wstawiać ryby z powodów dziwnych komentarzy.

 

Sam w tym roku zacząłem łowić bolenie i złowiłem ich kilkadziesiąt wiele z nich było pięknymi rybami i starałem się dzielić moim szczęściem z wami że pobijam swoje PB nawet o cm.

Ale były momenty że brać "trolowa " umiejętnie uskuteczniała negatywizm, ok ja dałem rady ale wiele osób które to czytała po prostu nie umieszczała zdjęć przed obawą ataku.

 

Czy  tego chcemy w tym miejscu.???

 

 

 

 



#1719 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 11 grudzień 2015 - 23:15

Amen :clappinghands:



#1720 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 grudzień 2015 - 00:23

a taka ciekawa dyskusja się zaczęła i po co to przerywać? - zima nikt nic nie łowi, warto pozwolić popisac sobie o bolkach