Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeki Lubelszczyzny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
931 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 733 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 31 styczeń 2016 - 22:07

Ciemięgę raczej bym odpuścił, za dużą konkurencja ze strony miejscowych robaczkarzy


Ten weekend w domu ale dzięki za info :-)

#122 OFFLINE   redi80

redi80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Jaroslaw
  • Nazwisko:Redes

Napisano 06 luty 2016 - 10:00

Witam . Woda na Bystrzycy trochę się wyklarowała ? 



#123 OFFLINE   Hubert_S

Hubert_S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 postów

Napisano 06 luty 2016 - 10:32

Niestety nie, jest jeszcze gorzej niż było. Zalew odmarzł i wszystko płynie w dół.. Byłem wczoraj, po 1 miejscówce zmieniłem rzekę. 



#124 OFFLINE   redi80

redi80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Jaroslaw
  • Nazwisko:Redes

Napisano 06 luty 2016 - 10:49

Dzięki kolego. A Bystra w jakim stanie ,bo nie chce mi sie lecieć 150 km ;) jak nie da się łowić 



#125 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 06 luty 2016 - 15:45

Bystra zawsze najbrudniejsza.

#126 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 733 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 06 luty 2016 - 18:02

Ja dzisiaj byłem na Bystrzycy w górnym odcinku nie jest tak źle. Woda jest trącona ale nie ma kawy z mlekiem. Bardzo niski stan wody w górnym odcinku ale da się łowić. Szału nie było ale jakiś kontakt z rybą był. Jak inne rzeki nie wiem.

#127 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 06 luty 2016 - 18:07

Ja dzisiaj byłem na Bystrzycy w górnym odcinku nie jest tak źle. Woda jest trącona ale nie ma kawy z mlekiem. Bardzo niski stan wody w górnym odcinku ale da się łowić. Szału nie było ale jakiś kontakt z rybą był. Jak inne rzeki nie wiem.

No i co ?



#128 OFFLINE   lamiglas

lamiglas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • Imię:Antek

Napisano 06 luty 2016 - 20:43

Na Bystrej da sie lowic woda w miare.



#129 OFFLINE   seru33

seru33

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Lokalizacjapodkarpacie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Krawczyk

Napisano 11 luty 2016 - 22:32

Witam. Wybieram się w sobotę nad Por, da się łowić? ma ktoś informacje jaki kolor?



#130 OFFLINE   muczos83

muczos83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • Lokalizacjakraina pstrąga i Lipienia
  • Imię:spławik

Napisano 12 luty 2016 - 15:32

tez mnie ten tema interesuje ? z tego co mapy pokazują to woda podwyższona



#131 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 12 luty 2016 - 17:22

Ktoś z was zapuszcza się trochę dalej nad Tyśmienicę? Bardzo lubię tą rzeczkę. Jakieś wieści z nad wody?



#132 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 13 luty 2016 - 08:35

Jeśli chodzi o Tysmienice to cisza, ale polecił bym koledze starorzecza połączone z rzeką, można podlubać okonki.

#133 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 13 luty 2016 - 09:59

Narazie okonie jeszcze nie gryzą na starorzeczach.

#134 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 15 luty 2016 - 12:31

Panowie można prosić o jakiś update sytuacji? Woda już w normalnym kolorze, można planować małą wycieczkę? :)



#135 OFFLINE   szogun10

szogun10

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 18 luty 2016 - 22:29

Witam wszystkich miłośników Lubelskich rzek pstrągowych. Nazywam się Mirosław Sagan jestem zapalonym pstrągarzem od kilkudziesięciu lat. Jednak dla mnie i moich kolegów miano pstrągarz to nie tylko osoba która łowi te piękne i szlachetne ryby. Należę do grupy "Przyjaciół Bystrzycy" którzy od kilku lat budują tarliska, miejscówki dla ryb, dbają o rzekę mamy własne Koło "Stoczek" które zrzesza około 80 pstrągarzy, oraz własną straż która patroluje rzeki. Podobne grupy miłośników są na rzekach Chodelce czy Bystrej. Mam apel do wszystkich miłośników naszych rzek pstrągowych którego treść zamieściłem na fb. Z góry zaznaczam że nie wklejam tego apelu po to że traktuje kogokolwiek z tego forum na takim lub innym poziomie. Wklejam go z troski o nasz rzeki i o to co udało się zbudować przez ostanie 10 lat. Na moim profilu oraz Koła Stoczek możecie zapoznać się z wszelkimi pracami które wykonywaliśmy przez lata na naszych wodach. W roku bieżącym mamy ogromne przedsięwzięcie budowy tarlisk na naszych rzekach Chodelce i Bystrzycy jeśli ktokolwiek chciałby dołożyć choćby małą "cegiełkę" do tego przedsięwzięcia serdecznie zapraszamy. Będę informował o planach pracy na forum. Jeśli to możliwe proszę o promowanie i udostępnianie mojej odezwy . Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą.

https://www.facebook...703?pnref=story

https://www.facebook...zekpzw/?fref=ts


Użytkownik szogun10 edytował ten post 18 luty 2016 - 22:44


#136 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 18 luty 2016 - 23:39

nie trzeba mnie przekonywać do tego , aby Wam/Nam nie zabierać ryb z lubelskich rzeczek, nad tym przechodzę od razu i pytam w jaki sposób można dorzucić swoją praktyczną cegiełkę jako wędkarz zamiejscowy ? i to nie jest ironia :) poważnie pytam :), bo miło jest mieć też swój udział


  • Guzu i urasenty lubią to

#137 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 19 luty 2016 - 07:29

W tym roku realizujemy duży projekt odbudowy tarlisk. Będziemy zapraszać do prac przy sypaniu żwiru a pomoc bardzo się przyda. Problem jednak w tym, ze nasze rzeczki za sprawą internetowej nagonki przeżywają totalny najazd a w związku z tym poza odcinkami no kill wymiarowe pstrągi już się skończyły. Powoli te prace zaczynają tracić sens bo gdy tylko uda się wychować troszkę ryb to natychmiast pojawia się mnóstwo chętnych na tatara. W każdym razie ja to się kompletnie załamałem.



#138 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 19 luty 2016 - 09:18

to faktycznie ja chyba żyję w innej rzeczywistości, bo ani ja ani moi znajomi nie zabraliśmy nigdy żadnej ryby, więc jeśli jakaś pomoc fizyczna (budowa, pilnowanie tarlisk itp.), czy nawet finansowa będzie potrzebna, to ja się piszę


  • Zielony i szogun10 lubią to

#139 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 19 luty 2016 - 16:24

W tym roku realizujemy duży projekt odbudowy tarlisk. Będziemy zapraszać do prac przy sypaniu żwiru a pomoc bardzo się przyda. Problem jednak w tym, ze nasze rzeczki za sprawą internetowej nagonki przeżywają totalny najazd a w związku z tym poza odcinkami no kill wymiarowe pstrągi już się skończyły. Powoli te prace zaczynają tracić sens bo gdy tylko uda się wychować troszkę ryb to natychmiast pojawia się mnóstwo chętnych na tatara. W każdym razie ja to się kompletnie załamałem.

Szczerze, mam to samo, cała praca idzie na marne. Wstyd że żyjemy w kraju w którym ludzie tak bezczelnie podchodzą do przyrody i mają totalnie gdzieś czyjąś pracę. To co się dzieje teraz u nas to prawdziwy horror, szkoda wychodzić nawet nad wodę, tak samo jak Ty Piotrze ja jestem kompletnie załamany i nie wiem czy coś zmotywuje mnie do jakichkolwiek dalszych działań  :(



#140 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 19 luty 2016 - 17:03

Panowie WASZA praca nie idzie na marne !!! Rozmawiając z moimi kolegami często słyszę opinie "Chłopaki z lubelskiego zrobili kawał dobrej roboty ..." To co teraz się dzieje jest zapewne ciężkie bo pewna grupa ludzi robi coś żeby było lepiej, a inni wykorzystują to na swój sposób. Niestety limity są nadal zbyt łaskawe ... , a wędkarzy, którzy nie przestrzegają regulaminu jak widać nie brakuje.


  • Milan i Zielony lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych