Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"Jak to jest złowione" - żenada


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
203 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   antoni

antoni

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Antoni
  • Nazwisko:Kiepura

Napisano 13 luty 2016 - 17:22

No to chociaż tyle ze zgodnie z regulaminem ale ręce opadają .
Ale tego mięsa ubili moze na handel:)

#142 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 13 luty 2016 - 18:38

Ocenianie przeszlosci przez pryzmat wspolczesnych standardow jest wiecej niz bledem...to nieuczciwosc 😐

#143 OFFLINE   maggot

maggot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 13 luty 2016 - 19:25

Ocenianie przeszlosci przez pryzmat wspolczesnych standardow jest wiecej niz bledem...to nieuczciwosc

Teoretycznie tak, ale jeśli powyższe stwierdzenie "rozebrać" logicznie, to w owym stwierdzeniu logiki już niewiele zostaje...



#144 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 13 luty 2016 - 19:26

Kiedyś były 4 sztuki na łeb,więc zgodnie z ówczesnymi przepisami zabrali te ryby,inna sprawa,że wtedy mentalnie byli jeszcze w innej epoce,jak większość z nas,ja też brałem wtedy ryby,a wolność odzyskiwały zazwyczaj te,które same się wypięły :) .

Hehe , też pamiętam lata 80 i wczesne 90 - brało się wszystko co miało wymiar lub po przydepnięciu taki osiągało ;) W sumie to dziś też niewiele się zmieniło , jedynie młodzi lub forumowi wędkarze poszli po rozum do głowy.Czytając fora ma się wrażenie, że nastąpił ideologiczny przeskok a w rzeczywistości kreowanej przez większość szarych Kowalskich nadal panuje dziki zachód.Nie jestem w 100 % ortodoksyjny , ale na litość boską widywałem już wędkarzy zabierających ryby długości wskazującego palca.Ciemnogród ma się doskonale.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 13 luty 2016 - 19:31


#145 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 13 luty 2016 - 19:47

Maggot, o ktorym twierdzeniu piszesz? Z tej uniwersyteckiej ksiazkowej logiki zawsze bylem slaby, chetnie rzuce okiem na rozbior 😉

#146 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 13 luty 2016 - 20:08

Cóż, teraz tak nie do końca jest ,,fair play" namawianie do no kill przez Kolendowicza. W swoich czasach łowił ,,zgodnie" z RAPR, więc teraz zwalanie na bezrybie spowodowane przez PZW i kormorany też nie do końca brzmi uczciwie. Oczywiście nie twierdzę, że z tymi przykładami jest wszystko OK. Częściowo dzięki takim filmom, artykułom, książkom było kształtowane nasze Polskie wędkarskie środowisko. Ze względu na autorytet tego Pana. Wcześniej, nie widziałem żeby Jacek Kolendowicz przyznał, że również w jakimś procencie przyczynił się do zachowań i mentalności nad naszymi wodami. Ale nie jest też prawdą, że śledzę każde poczynania tej osoby. Dlatego, mogę się mylić-i jeśli tak to zwracam honor. To są takie moje obiektywne spostrzeżenia.



#147 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 13 luty 2016 - 20:44

Kazde 'moje' jest subiektywne, nawet jezeli mimo tego powszechne, prawdziwe i przez to w miare obiektywne 😉

Mnie tylko o to chodzi, zeby nie robic z Jacka K. diabla, przez ktorego nie ma sensu kija moczyc. I nie oceniac tego co bylo 20 lat temu, wykorzystujac dzisiejsza wrazliwosc. Jakos czytalem Jacka (Londona tez) za mlodu, a nie walilem wszystkiego w leb, dzis tym bardziej tego nie robie. Nie wypral mi mozgu. Spora grupa dawniejszych i dzisiejszych szarpakowcow czy innych gumofilcow w zyciu Kolendowicza na oczy nie widziala, a mlodziez wychowuja wspolczesni celebryci, vide Lucio. Nie przekonacie mnie, ze JK to ta sama liga 😉
  • coma lubi to

#148 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 13 luty 2016 - 20:49

 vide Lucio. Nie przekonacie mnie, ze JK to ta sama liga

Oj nie porównujmy faktycznie , gdzie tam Panu Kolendowiczowi do Lucia ;)



#149 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 432 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 13 luty 2016 - 20:57

Ten Lucio z kolegami to podobno najlepsza ekipa w Polsce.
  • Kamil Z. i Szymon82 lubią to

#150 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 13 luty 2016 - 21:08

Kazde 'moje' jest subiektywne, nawet jezeli mimo tego powszechne, prawdziwe i przez to w miare obiektywne

Mnie tylko o to chodzi, zeby nie robic z Jacka K. diabla, przez ktorego nie ma sensu kija moczyc. I nie oceniac tego co bylo 20 lat temu, wykorzystujac dzisiejsza wrazliwosc. Jakos czytalem Jacka (Londona tez) za mlodu, a nie walilem wszystkiego w leb, dzis tym bardziej tego nie robie. Nie wypral mi mozgu. Spora grupa dawniejszych i dzisiejszych szarpakowcow czy innych gumofilcow w zyciu Kolendowicza na oczy nie widziala, a mlodziez wychowuja wspolczesni celebryci, vide Lucio. Nie przekonacie mnie, ze JK to ta sama liga

Nie neguję osoby Jacka Kolendowicza, czy wręcz usilnie staram się szukać ,,diabła".  Czy to w jego czynach terazniejszych czy sprzed dwóch dekad. Nie mówię o kłusownikach, a o zwyczajnych wędkarzach. Ale wybielanie tego co było kiedyś- też nie jest do końca uczciwe. Pranie mózgu niestety, wystarczy spojrzeć jak ten temat wygląda w sprawach poza zainteresowaniem tego forum. Łatwo jest namawiać do no kill(gdy się obecnie łowi za granicą), jeśli samemu się w jakimś stopniu przyczyniło do obecnej sytuacji. I szukać kozła ofiarnego w drugą stronę. :)


  • antoni lubi to

#151 OFFLINE   Winko

Winko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaGorlice
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Winiarski

Napisano 14 luty 2016 - 04:17

Ten Lucio z kolegami to podobno najlepsza ekipa w Polsce.

 

Taaaa, tyle tylko że samozwańcza :lol:


  • minecjusz i albercik2 lubią to

#152 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 14 luty 2016 - 06:26

Taaaa, tyle tylko że samozwańcza :lol:

 

Bo nikt inny nie jest godzien wypowiadać się na ich temat :D


  • minecjusz lubi to

#153 OFFLINE   antoni

antoni

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Antoni
  • Nazwisko:Kiepura

Napisano 14 luty 2016 - 08:55

.Nie sadze , żeby ekipa Lucia dorównywała panu Jackowi do pięt i tu chyba zgodzimy sie wszyscy , ale jak napisał kolega Majo łatwo jest namawiać do no kill jak sie obecnie łowi za granica , a w Polsce już swoje zrobiło .
Ale jakoś nie widze w tych śmiesznych wesołych produkcjach Lucia nic złego , chłopaki zaszczepieni wędkarstwem w pozytywny sposób , a ze trochę dziwni no i ten mały chudy co on łyka , ze wiecznie ma taka uśmiechnięta paszcze.

#154 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 14 luty 2016 - 09:52

Co ten biedny JK ma robic, zeby byc wiarygodnym? Lowic w Polsce i namawiac do walenia wszystkiego w leb? Zabraniacie chlopakowi samorozwoju? Zle ze promuje c&r?
  • coma lubi to

#155 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 14 luty 2016 - 10:10

Żeście się uczepili tego J.K. Prawda jest taka,że większość tuzów wędkarskich w tamtych latach biła w beret złowione ryby,wystarczy przejrzeć artykuły z tamtych lat.
Co do lucia i jego żałosnej ekipy to spuśćmy nad nimi zasłonę milczenia.
  • albercik2 i coma lubią to

#156 OFFLINE   antoni

antoni

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Antoni
  • Nazwisko:Kiepura

Napisano 14 luty 2016 - 20:35

Wszystkiego najlepszego Panie Jacku .
I tak zakończmy ten temat filmiku o pysznych , przepraszam pięknych szczupakach.
  • Winko lubi to

#157 OFFLINE   maggot

maggot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 15 luty 2016 - 10:53

Maggot, o ktorym twierdzeniu piszesz? Z tej uniwersyteckiej ksiazkowej logiki zawsze bylem slaby, chetnie rzuce okiem na rozbior 😉

 A tam, zaraz książki, po co ta uszczypliwość ;) ? Luźna uwaga z mojej strony niezwiązana z wątkiem. Jest wiele standardów które mają zastosowanie w bardzo szerokiej przestrzeni czasowej. Gdyby było inaczej, blisko by już było do anarchii...Uniwersytety do tego niepotrzebne, ale jeśli lubisz się uczyć, to wszystko przed Tobą...



#158 OFFLINE   Infernal1995

Infernal1995

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 luty 2016 - 23:38

Smiac mi sie chce jak to czytam. Najpierw dissujecie goscia, bo nie umie sie obchodzic z ryba. Jeden nakreca drugiego. Litania poszla na 3 strony, az w koncu ktos stwierdza, ze to nie ładnie tak wyzywac i wszyscy zaczynacie przepraszac. Zero jakiegokolwiek pomyslunku. Jeden za drugim idzie niczym stado baranow. I to ci, ktorzy uwazaja sie za bog wie jakich prawych i moralnych ludzi. Jestem ciekaw jak wy sie obchodzicie z rybami i czy zawsze przestrzegacie regulaminow? A jesli chodzi o traktowanie ryb to podam jeden przyklad. Ktos wspomnial o WT, ze ich oglada, bo sa warci uwagi. W jednym z odcinkow(klenie na wisnie) Pawel probowal zapozowac z kleniem, ktory nie byl skory do wspolpracy i non stop wypadal mu z rak. Przetrzymywal tego klenia na brzegu na pewno z kilka minut w cieply letni dzien ,,rzucajac nim po krzakch,, az do zrobienia dobrego ujecia. To jakos nie bylo niczym zlym, bo to przeciez WT. Nie mam nic do chlopakow, bo robia fajne filmy, ale chodzi mi o sam fakt, ze nikt ich sie nie czepia, a jakiegos Krzysia obrzuca sie blotem. Dobrze, ze to internet i XXI wiek, bo inaczej jutro by wiasial na stryczku. A przechodzac do tworczosci wszystkim znanego Lowcy to ludzie nie potrafia zrozumiec, ze te filmy sa czysto rozrywkowe i nie zawieraja zadnego kontentu w postaci przydatnych merytorycznych porad i wskazowek. Jego filmy z zalozenia takie mialy byc. Sam powtarza caly czas, ze wedkowanie jest na drugim planie i ze liczy sie tylko zabawa, wiec nie wiem o co wam chodzi. To tak jakby zarzucac muzyce discopolo brak przeslania i ideii w tekstach. A to, że jest osobą publiczna nie znaczy, ze jest zobowiazany do bycia wzorcem do nasladowania. Nasi kochani politycy tez sa osobami publicznymi, a jak wszyscy widza nie sa zobowiazani do niczego. Konczac moj i tak przydlugi wywod chce jeszcze zahaczyc o jedna osobistosc. Mianowicie chodzi mi o slawnego wynalazce z YT. Gosc jako wedkarz jest jak najbardziej OK i nie jeden moglby sie od niego uczyc, ale niestety jest troche ekscentryczny delikatnie mowiac. Dobra ode mnie to tyle. Klaniam sie po same kule, pozdro i widzimy sie nad woda.

PS. Ostatnio podebralem okonia bez zwilzenia reki woda. Mam nadzieje, ze jakos to przelkniecie :D


  • theYard i pawlica lubią to

#159 OFFLINE   antoni

antoni

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Antoni
  • Nazwisko:Kiepura

Napisano 16 luty 2016 - 17:49


PS. Ostatnio podebralem okonia bez zwilzenia reki woda. Mam nadzieje, ze jakos to przelkniecie :D

Mysle ze jakoś przełkniemy jak dobrze wyfiletowales:)

#160 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 16 luty 2016 - 19:00

Smiac mi sie chce jak to czytam. Najpierw dissujecie goscia, bo nie umie sie obchodzic z ryba. Jeden nakreca drugiego. Litania poszla na 3 strony, az w koncu ktos stwierdza, ze to nie ładnie tak wyzywac i wszyscy zaczynacie przepraszac. Zero jakiegokolwiek pomyslunku. Jeden za drugim idzie niczym stado baranow. I to ci, ktorzy uwazaja sie za bog wie jakich prawych i moralnych ludzi. Jestem ciekaw jak wy sie obchodzicie z rybami i czy zawsze przestrzegacie regulaminow? A jesli chodzi o traktowanie ryb to podam jeden przyklad. Ktos wspomnial o WT, ze ich oglada, bo sa warci uwagi. W jednym z odcinkow(klenie na wisnie) Pawel probowal zapozowac z kleniem, ktory nie byl skory do wspolpracy i non stop wypadal mu z rak. Przetrzymywal tego klenia na brzegu na pewno z kilka minut w cieply letni dzien ,,rzucajac nim po krzakch,, az do zrobienia dobrego ujecia. To jakos nie bylo niczym zlym, bo to przeciez WT. Nie mam nic do chlopakow, bo robia fajne filmy, ale chodzi mi o sam fakt, ze nikt ich sie nie czepia, a jakiegos Krzysia obrzuca sie blotem. Dobrze, ze to internet i XXI wiek, bo inaczej jutro by wiasial na stryczku. A przechodzac do tworczosci wszystkim znanego Lowcy to ludzie nie potrafia zrozumiec, ze te filmy sa czysto rozrywkowe i nie zawieraja zadnego kontentu w postaci przydatnych merytorycznych porad i wskazowek. Jego filmy z zalozenia takie mialy byc. Sam powtarza caly czas, ze wedkowanie jest na drugim planie i ze liczy sie tylko zabawa, wiec nie wiem o co wam chodzi. To tak jakby zarzucac muzyce discopolo brak przeslania i ideii w tekstach. A to, że jest osobą publiczna nie znaczy, ze jest zobowiazany do bycia wzorcem do nasladowania. Nasi kochani politycy tez sa osobami publicznymi, a jak wszyscy widza nie sa zobowiazani do niczego. Konczac moj i tak przydlugi wywod chce jeszcze zahaczyc o jedna osobistosc. Mianowicie chodzi mi o slawnego wynalazce z YT. Gosc jako wedkarz jest jak najbardziej OK i nie jeden moglby sie od niego uczyc, ale niestety jest troche ekscentryczny delikatnie mowiac. Dobra ode mnie to tyle. Klaniam sie po same kule, pozdro i widzimy sie nad woda.

PS. Ostatnio podebralem okonia bez zwilzenia reki woda. Mam nadzieje, ze jakos to przelkniecie :D

O co tyle złości i uszczypliwości???:)


  • coma lubi to