Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"Jak to jest złowione" - żenada


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
203 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 16 luty 2016 - 19:50

Bez sensu jest takie wyciąganie "faktów z przeszłości" byle dopasować coś do swoich teorii... Poza tym kto bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem... Każdy ma prawo się pomylić/czy robić coś źle. Ważne jest aby z tego wyciągać jakieś wnioski i podejrzewam, że P. Kolendowicz takowe mógł wyciągnąć bo obecnie raczej jest zwolennikiem idei C&R będą redaktorem poczytnej gazety. Ba, ja kiedyś miałem okazję go spotkać nad jednym z okolicznych jezior na wodzie i widziałem jak uwalnia okonia na ok. 40 cm i to nie dlatego że stałem obok i go obserwowałem... robił tak z każdą rybą 15 cm, 20 cm i 40 cm również...


  • Kamil Z., jabr i coma lubią to

#162 OFFLINE   antoni

antoni

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Antoni
  • Nazwisko:Kiepura

Napisano 17 luty 2016 - 00:32

[quote name="Bootleg" post="1838816" timestamp="1455648605"]Bez sensu jest takie wyciąganie "faktów z przeszłości" byle dopasować coś do swoich teorii... Poza tym kto bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem... Każdy ma prawo się pomylić/czy robić coś źle. Ważne jest aby z tego wyciągać jakieś wnioski i podejrzewam, że P. Kolendowicz takowe mógł wyciągnąć bo obecnie raczej jest zwolennikiem idei C&R będą redaktorem poczytnej gazety. Ba, ja kiedyś miałem okazję go spotkać nad jednym z okolicznych jezior na wodzie i widziałem jak uwalnia okonia na ok. 40 cm i to nie dlatego że stałem obok i go obserwowałem... robił tak z każdą rybą 15 cm, 20 cm i 40 cm również...[/quote
A wziął Kolega Autograf

#163 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 17 luty 2016 - 21:41

A wziął Kolega Autograf

 

Nie widziałem takiej potrzeby... poza tym nie kolekcjonuje -_-



#164 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 19 luty 2016 - 18:06

Czytają te wszystkie wątki myślę,że taką dziwną mentalność mamy,to ciekawe mieszkam ,za granicami Polski i dlaczego w innym kraju ludzie rodzinami idą na ryby,łowią,złowione rybki grilują piją piwko i nikt nikomu nie skacze do oczu,że zjadł rybę i wszystko oki relaks na maxa.A w Polsce zero szacunku dla drugiego człowieka.Lubię zjeść od czasu do czasu rybkę to co mam kupić na rynku od kłusowników pewnie mam czyste sumienie,bo ja wszystkie wypyszczam,a kupuję sandacze w styczniu od kłusowników.Przepraszam nie dokończę bo siada mi bateria.Pozdrawiam😀
  • Wilku82 i antoni lubią to

#165 OFFLINE   antoni

antoni

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Antoni
  • Nazwisko:Kiepura

Napisano 19 luty 2016 - 19:21

Tylko u nas za piwko na powietrzu stówa młody kawalerze

#166 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 19 luty 2016 - 19:49

Tylko u nas za piwko na powietrzu stówa młody kawalerze

Nie wszędzie ;)



#167 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 19 luty 2016 - 20:16

Nie wszędzie ;)

I już jest powód aby się podroczyć 😊90 procent katolików w Polsce,a jeden drugiego by w łyżce wody utopił😊
  • Woytec lubi to

#168 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 19 luty 2016 - 20:22

Po prostu ten przepis bywa mylnie interpretowany ;)


  • popper lubi to

#169 OFFLINE   Molteni

Molteni

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaGdzieś nad wodą

Napisano 19 luty 2016 - 21:22

Bo to nie chodzi, żeby wszystko wypuszczać do wody bo przecież jestem Catch and release, ale żeby we wszystkim zachować umiar i zdrowy rozsądek. I jeżeli ktoś chce wziąć rybę od czasu do czasu to uważam, że nic się nie dzieje. Ale nie żeby zabierać ryby w ilościach hurtowych bo zawsze można sprzedać sąsiadom. A dwa niestety nie którzy koledzy po kiju jak zobaczą, że ktoś złowił rybę a on nie to już jest zdenerwowany. 



#170 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 20 luty 2016 - 06:17

Bo to nie chodzi, żeby wszystko wypuszczać do wody bo przecież jestem Catch and release, ale żeby we wszystkim zachować umiar i zdrowy rozsądek. I jeżeli ktoś chce wziąć rybę od czasu do czasu to uważam, że nic się nie dzieje. Ale nie żeby zabierać ryby w ilościach hurtowych bo zawsze można sprzedać sąsiadom. A dwa niestety nie którzy koledzy po kiju jak zobaczą, że ktoś złowił rybę a on nie to już jest zdenerwowany.

.,,,,,,,,,,,I tu się z tobą zgodzę przyjacielu,do wszystkiego z głową😊Grudzień płynę sobie pontonem,mały przesmyk zwężenie jeziora wypłycenie,postanawiam tu zapoluje na szczupłego, a tu patrzę i nie wierzę co widzę,wzdłuż wypłycenia po jednej i drugiej stronie sieci rybaków rozstawione.Stoję na środku i tak się zastanawiam taka nagonka,a bo zabrał rybę mięsiaż itp.tylko to że sieci przez cały rok nękają jezioro to nikomu nie przeszkadza,nikt nie zbiera podpisów do ankiety,a bo i po co,lepiej zrobić akcję "wypuszczam okazy"i dostanę naklejkę,a może "wypuszczam wszystkie ryby".za komplet opon zimowych.😊

Użytkownik Marioo edytował ten post 20 luty 2016 - 06:18


#171 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 20 luty 2016 - 09:22

Po prostu ten przepis bywa mylnie interpretowany ;)

Może nie w temacie - ale może chociaż w skrócie coś byś dodał?



#172 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 20 luty 2016 - 10:51

... Grudzień płynę sobie pontonem,mały przesmyk zwężenie jeziora wypłycenie,postanawiam tu zapoluje na szczupłego, a tu patrzę i nie wierzę co widzę,wzdłuż wypłycenia po jednej i drugiej stronie sieci rybaków rozstawione.

... no, niesłychane... tyle jeziora, a ONI musieli właśnie TOBIE w łowisku sieci postawić... postanowiłeś poczekać, czy wróciłeś do domu?

 

... to że sieci przez cały rok nękają jezioro to nikomu nie przeszkadza,nikt nie zbiera podpisów do ankiety...

... do jakiej ankiety? i ile tych podpisów zebrałeś?


#173 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 20 luty 2016 - 11:01

 

... no, niesłychane... tyle jeziora, a ONI musieli właśnie TOBIE w łowisku sieci postawić... postanowiłeś poczekać, czy wróciłeś do domu?

 

... do jakiej ankiety? i ile tych podpisów zebrałeś?

 

Ale po co z miejsca w takim tonie?

Wstałeś lewą nogą? - to ...................a później wejdź na forum.

To miejsce na koleżeńską rozmowę, nie wyładowanie złych emocji.

 

Bez wycieczek osobistych, bo zaraz będzie trzeba zamknąć wątek.


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 20 luty 2016 - 14:05


#174 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 20 luty 2016 - 11:20

... no, niesłychane... tyle jeziora, a ONI musieli właśnie TOBIE w łowisku sieci postawić... postanowiłeś poczekać, czy wróciłeś do domu?

... do jakiej ankiety? i ile tych podpisów zebrałeś?

Przyjacielu zadzwoniłem na straż rybacką gdzie usłyszałem,że to gospodarstwa rybackiego sieci😊,a po drugie nie tylko mnie postawili sieci wszystkie jeziora WARMI I MAZUR są nękane.

Użytkownik Marioo edytował ten post 20 luty 2016 - 11:25


#175 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 20 luty 2016 - 11:45

Koledzy,

 Łowię ryby od 12 roku życia, czyli już 52 lata. Gdyby ktoś w latach 60-siątych ubiegłego stulecia wypuścił złowioną poza okresem ochronnym, wymiarową rybę - byłby uznany za wariata... Czasy się zmieniają i teraz każdy kto nie wypuszcza - to idiota... Jesteśmy miłośnikami tego samego hobby i żyjmy pozwalając żyć innym. Nie nawołuję do zabijania wszystkiego co trafi na haczyk, ale radykalizm w każdej dziedzinie jest zbędny. Jeśli zabiorę rybę zgodnie z RARP nie jestem przestępcą, a jeśli ją wypuszczę nie oznacza to, że jestem lepszy od innych. I to by było na tyle...



#176 OFFLINE   antoni

antoni

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Antoni
  • Nazwisko:Kiepura

Napisano 20 luty 2016 - 13:01

Rowniez mysle , ze zabieranie kilku ryb w sezonie nie jest grzechem , ale wypełnianie skrupulatnie swojego rejestru na zasadzie w tym miesiącu mogę zabrać jeszcze dwa to trza odłowić komplet to trochę porażka , wiec ostrożnie żebyśmy sie w tym zabieraniu zbytnio nie rozpędzili.

#177 OFFLINE   Arios

Arios

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaNad Wartą

Napisano 20 luty 2016 - 13:21

Rowniez mysle , ze zabieranie kilku ryb w sezonie nie jest grzechem , ale wypełnianie skrupulatnie swojego rejestru na zasadzie w tym miesiącu mogę zabrać jeszcze dwa to trza odłowić komplet to trochę porażka , wiec ostrożnie żebyśmy sie w tym zabieraniu zbytnio nie rozpędzili.

Kilka ryb dla zdrowotności jest nawet wskazane czasem skonsumować. Tym bardziej samemu złowione,a nie te sklepowe z jakichś hodowli i faszerowane paszą z chemią. Kolega kiedyś pracował na hodowli tuńczyka na Malcie. Opowiadał co tam się dzieje to mózg się gotuje. 



#178 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 20 luty 2016 - 13:31

Kilka ryb dla zdrowotności jest nawet wskazane czasem skonsumować. Tym bardziej samemu złowione,

Kilka ryb - w tygodniu, miesiącu??

Samemu złowione - to już z hobby i sportu przechodzi w walkę o żarcie. Jechać, złowić, palnąć w łeb, zjeść.

Być najedzonym. Bo sam złowiłem - to trzeba. Się należy.

 

A temat wątku 

"Jak to jest złowione" - żenada

Temat zabierania ryb był poruszany wielokrotnie. Ma nawet swój wątek, może nawet kilka.

Ale koledzy chyba częściej w cafe i na giełdzie niż np 'wędkarz nad wodą' i 'jak przekonać do c&r" - a tam sensowne argumenty padają.



#179 OFFLINE   antoni

antoni

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Antoni
  • Nazwisko:Kiepura

Napisano 20 luty 2016 - 13:48

Jak napisałem kilka w sezonie a nie kilka w tygodniu ale wracając do kinematografii wędkarskiej byłem kiedyś na chacie u jednego gościa związanego z kilkoma filmikami C&R i powiązanego z klubem Glowatka , i powiem wam ze te piękne glowacice na ścianach domu tworzą istnie wspaniały klimat . Także to ekranowe C&R to taki czasem pic na wodę .

#180 OFFLINE   antoni

antoni

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Antoni
  • Nazwisko:Kiepura

Napisano 20 luty 2016 - 13:51

Albo ryba złapana autor przygotowuje sie do puszczenia i nagle bulgot wody gowno widać i gratuluje postawy , przystojna ryba ,C&R , a tak naprawdę co sie stało ,ja tam wcale ryby odpływającej nie widziałem po prosty żenada .