Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1616 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5856 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 maj 2009 - 07:20

Aptekarz@ jeśli mogę Ci coś doradzić na przyszłość to lepiej jednak robić zdjęcia ze statywu. Najlepiej wszystko sobie przygotować przed łowieniem, wyjąć statyw i przygotować ustawienia w aparacie. Jak już mamy rybę przy brzegu luzujemy trochę hamulec ustawiamy aparat na statywie, wyjmujemy rybę i strzelamy szybką fotkę. Myślę że ten sposób jest lepszy niż kładzenie ryby na ziemi. Może i bolenie wróciły do wody w dobrej kondycji, ale ciekawe co będzie dalej? Marcel ma rację że taka kompozycja fotografii nie oddaje wielkości ryby, a szkoda bo widać że bolenie były ładne. Fotka z uśmiechniętym łowcą byłaby dużo ciekawsza. A tak poza tym to gratuluję ładnych boleni.
pozdrawiam
Wujek

#282 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 13 maj 2009 - 07:28

Marcel, super ujęcie i fajny rapowy bad look !!!...

#283 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 13 maj 2009 - 07:31

Dzięki Wujek za dobre rady,ale myślę że będzie prościej jak nie będę wstawiał fotek na forum.Nie ja pierwszy i nie ostatni z reszta,z tego co widziałem wcześniej-zawsze coś nie tak.Dziękuje Ci za dobre słowa.Pieniążki wolę wydawać na sprzęt wędkarski a nie fotograficzny.Kupię mate karpiową małą zrobię na niej miarkę i to będzie chyba najlepszy sposób zabezpieczenia ryby.To już tak dla siebie.

#284 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5856 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 maj 2009 - 07:43

Twój wybór, ale fajna fotka z ładną rybą to najlepsza pamiątka głównie dla siebie i nie trzeba inwestować dużych pieniędzy w sprzęt. Wystarczy zwykła małpka, a statyw już można kupić za 60-90zł. To chyba niewiele biorąc pod uwagę fakt że wypuszczamy później czysta rybę, która ma większe szanse przeżycia.
pozdrawiam
W

#285 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 13 maj 2009 - 07:51

Dobra przekonałeś Mnie idę do sklepu i kupię jeszcze dziś.

#286 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 13 maj 2009 - 08:12

WIĘCEJ LUZU - łatwiej się z tym popyla po tym łez padole :D

.

PZDR
Zanderix

Załączone pliki



#287 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 13 maj 2009 - 08:12

Wczorajsza wyprawa zakończyła się klapą. Wiało jak cholera. Bylo trochę chlupotów, ale wszystkie pochodziły od bolkowych młodziaków. Jedno uderzenie niezapięte. Z wysychającego bajorka wyciągnełem natomiast wielkiego suma. Tak z 25 cm. Z czego 15 cm wąsów :D Jak tylko poczuł nurt dał w długą i tyle go widziałem.
pzdr



#288 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3773 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 13 maj 2009 - 08:20

Arek, aleś się wygładził, wyglądasz młodziej ode mnie <_<
Wujek, Ty to masz podejście do kobiet :D

#289 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 13 maj 2009 - 08:48

:lol: Pan Panie Robercie niech waży słowa i uważa na to co pisze.Krąży Pan niczym baba w ciąży wokół tego tematu dalej?

#290 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 13 maj 2009 - 09:04

Piekne Bolki i piekne Fotki.po dwoch dniach opadow pojechalem na moja miejscowke z nadzieje na podniesiony stan wody i szalejace Bolki. Niestety po przybyciu wielkie rozczarowanie bo woda podskoczyla o 20cm co w rezultacie nic nie zmienia.nie bylo aż tyle syfu co ostatnio i dalo sie nawet polowic.Niestety po 40 min i 3 krornej zmianie przynet zwinalem sie do domu.Jeszcze jeszcze 2,5tygodnia i urlop w ojczyznie i bedzie trzeba zapelnic pudla bo wszystkiego coraz mniej <_<

zdr i jeszcze raz graty bo az sie milo patrzy na takie usmiechniete buzie Łowcow.

#291 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 13 maj 2009 - 09:13

Arek wygląda młodo, bo na cerę najlepiej wpływa świeże powietrze - w dużej ilości i jak najczęściej nad wodą :D

#292 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 13 maj 2009 - 11:08

Poranne łowienie przyniosło dziś 6 brań i żadnej ryby :unsure: woda skoczyła w górę i przykryło pobliską opaskę bolki całkiem aktywne na przelewach, ale wydawałyu mi się strasznie zmulone raczej goniły dla zabawy uklejki niż w nie atakowały :angry:

#293 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5856 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 13 maj 2009 - 12:01

Robert, nie narzekam :D
Aptekarz, jak będziesz kupował statyw kup taki żeby po złożeniu mieścił się do plecaka. Noszenie osobno jest upierdliwe.
pozdrawiam
J

#294 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 13 maj 2009 - 13:26

Tym czasem pożyczyłem od kolegi,zobaczę czy to ma sens.Raz widziałem kolesia który się ustawiał do statywu z rybą aż ta zdechła,tak mu to szło.

#295 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 13 maj 2009 - 13:30

Robert, nie narzekam :D
Aptekarz, jak będziesz kupował statyw kup taki żeby po złożeniu mieścił się do plecaka. Noszenie osobno jest upierdliwe.
pozdrawiam
J

Wystarczy chyba wersja mini.. Choćby taki.

Chyba ze ktoś konkreta nosi i dodatkową podpórkę pod teleobiektyw potrzebuje..


#296 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 13 maj 2009 - 19:41

Można???
....
Nie chcę się wtrącać, ale.....

Dzisiaj bolek 52cm.
Żaden powód do piania z zachwytu, ale cieszy bardzo bo to moja pierwsza ryba na CASTING :D
Fotka by była, ale bolo ciut za młody

#297 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9550 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 maj 2009 - 19:49

Dzięki Wujek za dobre rady,ale myślę że będzie prościej jak nie będę wstawiał fotek na forum...........

Eeee tam. Czasem taki micro-zestaw da radę. Szczególnie na łodzi to imadełko się przyda :D
A fajna fotka, wbrew temu co pisał @robert2, przydaje blasku każdej wieści znad wody ;)

Załączone pliki



#298 ONLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 13 maj 2009 - 21:51

Bylem dzisiaj dwie godziny pierwszy raz w tym roku na Wisle za boleniem.
Dobry news jest taki ze topola juz nie plynie, przynajmniej na zawadowskiej Wisle. Slaby news to to ze ryby niemarawe, zaledwie kilka atakow boleni, prawie nie widac splawow jazi a woda b niska jak na polowe maja i taaaaaka zime. Inauguracje uratowala RH8. Bolo zahaczony byl prawie przy ogonie :huh:, lyknal szybko prowadzona gume przy powierzchni bez najmniejszego wahania.


#299 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 13 maj 2009 - 21:56

Statyw jak dla Mnie odpada,za dużo czasu by to zajęło.Zostałem przy fotkach na glebie ale na macie karpiowej.Dzisiaj 80ntka i jeden wykupiony od aborygena,dostał dwie dychy na kilo dorsza i wypuścił.

#300 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 13 maj 2009 - 22:22

Dzisiaj rozmawiałem nad wodą z wędkarzem, który wczoraj był naocznym świadkiem złowienia we Wrocławiu bolenia 102cm!! :huh: Ryba po złowieniu została przy nim zmierzona, sfotografowana z łowcą przez jego kompana, a następnie wypuszczona. Niestety sam osobiście nie widziałem tego bolenia. Boleń został złowiony w miejscu, gdzie takie potwory krążą i niekoniecznie jest to bajeczka wyssana z palca......Ktoś coś może wie na ten temat??




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych