Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1616 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2140 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 09 maj 2009 - 21:34

@MGOR a byłeś z obstawą czy sam? bo się pałętałem na tym odcinku między 16-19 ale od drugiej strony :o

#242 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 maj 2009 - 21:36

Ja tych terenów nie znam - znam natomiast przed Poznaniem - od Krajkowa do ... Lubonia + kanał mosiński.

#243 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 09 maj 2009 - 21:37

@MGOR a byłeś z obstawą czy sam? bo się pałętałem na tym odcinku między 16-19 ale od drugiej strony :o


Byłem sam, ale koło 16-17 tu już sie chyba zawijałem do wawy, biała koszulka? Kręciłem się powyżej i poniżej jakiegoś dopływu (z oczyszczalni ścieków?)

#244 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2140 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 09 maj 2009 - 21:38

no @remek mieszkać 4 lata w kozichbańkach i nie bywać nad wartą to wstyd :lol:

#245 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2140 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 09 maj 2009 - 21:41

[quote]
@MGOR a byłeś z obstawą czy sam? bo się pałętałem na tym odcinku między 16-19 ale od drugiej strony :o
[/quote]

Byłem sam, ale koło 16-17 tu już sie chyba zawijałem do wawy, biała koszulka? Kręciłem się powyżej i poniżej jakiegoś dopływu (z oczyszczalni ścieków?)
[/quote]
no i dlatego coś złowiłeś(oczyszczalnia), nie widziałem cię bo byłem ze 2km poniżej. ale pewnie wrażenia estetyczne nie zbyt pozytywne masz po tym wypadzie...wciąż kupa świnstwa płynie wodą :angry:

#246 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 09 maj 2009 - 21:45

Nieco powyżej zrzutu na Twoim brzegu grasuje niezła sztuka, ucałuj ją ode mnie w rozerwany może nieco pysk :D
ps. syf syfem, ale te muszki...

#247 OFFLINE   Woys

Woys

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjaniedaleko Poznania

Napisano 09 maj 2009 - 22:22

Na następny raz polecam Czerwonak, Woda nie smierdzi proszkiem do prania(tak mi sie jakos dziwnie skojazył ten zapach z kozich), a i rybów niebrakuje :o

#248 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 09 maj 2009 - 23:15

Dziś mi i koledze bolenie napsuły sporo krwi <_< Nad wodą byliśmy od 17:00 i do około 19:30 nic się nie działo, natomiast jak słońce już zaszło, bolki rozpoczęły swój koncert tłukąc niemiłosiernie ukleje w wielu miejscach aż do 21:00 Do boju poszedł cały arsenał przynęt jakie miałem i NIC - kompletna IGNORANCJA ze strony bolków :unsure: Rano o 4:00 atakujemy ponownie <_<

#249 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 maj 2009 - 01:58

MGOR
Fajnie, że całkiem udany debiut u nas zaliczyłeś. :D
Woda codziennie coraz czystsza i coraz niższa. Parę dni temu uwieczniłem tarło boleniowego pokarmu, dziś te rośliny są na lądzie, nie w wodzie :(
Łowienie bolków z drugiego brzegu, to świetny sposób na kamuflaż (a niby duża nizinna rzeka)
Jeszcze nie składam broni przed bolkami tej wiosny!

Pozdrawiam, Grzesiek

#250 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 10 maj 2009 - 09:28

Narew obdarzyła mnie dzisiaj pierwszymi Bolkami w tym roku 66cm i 68cm może nie kolosy ale zaliczone , oba zostały wyjęte na RH10.Kolega z którym byłem wyjął 3 szt też przedział 66 -68cm wszystkie wzieły na Rapale LC10.

P.S. fotki robione telefonem więc kiepska jakość.


.

Załączone pliki



#251 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 10 maj 2009 - 10:09

Bez takiej skromności :D 68 cm to wyjątkowo piękny bolek. Pewnie, że nie kolos, ale samych kolosów łowić nie można. Gratulacje !

#252 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 10 maj 2009 - 10:37

Cześć jakoś mało bolków z dolnegoslaska wiec napisze ze u mnie maja sie dobrze i takiego otwarcia sezonu jeszcze nie miałem wczorajszy wypad nad wode skwitowany 3 bolkami wszyskie w granicach 60+
pozdrawiam
Bartek

#253 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 10 maj 2009 - 11:15

Wczoraj z kolesiem kilka 60+, ale żeby się nie nudzić i przeciwdziałać rutynie polataliśmy także za kleksami... i opłacało się <_< ... :mellow:
P.S reszta w odpowiednim wątku ;)

#254 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 10 maj 2009 - 18:54

Panowie u Was tez tak wyglada???Bylem i tylko nerwy stracilem.Syf taki ze co 2 - 3 rzuty musialem czyscic zylke do tego 0 ryby.Jak by tego bylo malo urwalem 2 wobki i gume Zmienilem miejscowke na ktora karnalem sie 10km a tam to samo wiec narazie kije postaja w szafie.31.05 do polski i 2 tygodnie wolnego.
zdr

.

Załączone pliki



#255 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 10 maj 2009 - 18:58

Nad Renem woda byla czysta, ale widze ze nad Menem znowu masakra! :unsure:

#256 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 10 maj 2009 - 20:33

[quote]
Dziś mi i koledze bolenie napsuły sporo krwi <_< Nad wodą byliśmy od 17:00 i do około 19:30 nic się nie działo, natomiast jak słońce już zaszło, bolki rozpoczęły swój koncert tłukąc niemiłosiernie ukleje w wielu miejscach aż do 21:00 Do boju poszedł cały arsenał przynęt jakie miałem i NIC - kompletna IGNORANCJA ze strony bolków :unsure: Rano o 4:00 atakujemy ponownie <_<
[/quote]


Cześć Paweł,

Dla mnie okres od zachodu do zmierzchu to od wielu lat najlepszy czas na połów bolenia. Szczególnie jeśli chodzi o przelewy. Teraz to będzie coś od 20.15 do 21.00 czyli 45 minut łowienia, ale za to jakiego łowienia. Jeśli się wyrywam na ryby to właśnie na tą „jedyną godzinę” i poświęcam ją na jedno miejsce (góra dwa jeśli obok siebie).

No chyba, że masz Paweł namierzone ciekawe przykosy – te bywało, że warte były obłowienia świtem.

Z reguły te miejsca, co były dobre wieczorem nie były już tak dobre rankiem i vice versa. Co nie znaczy, że nie zdarzało się coś tam złowić.

Ciekawe, czy potwierdzą to inni łowiący w okolicach Warszawy. Interesuje mnie to, bo wkomponuje się to w moją ideologię łowienia we właściwych miejscach i o właściwym czasie.

Powód jest prozaiczny – brak czasu na dłuższe łowienie, ale z drugiej strony takie podejście do tematu zapobiega nudzie i zmęczeniu.

Pozdrawiam,

Robert


[/quote]

Robert,

Z porą jak i czasem trafiłeś :D Wczoraj wieczorem kananoda na ukleje w wykonaniu boleni, dziś rano od 4 ledwo widoczne może 2-3 aktywne bolki i cisza... :unsure: (w tym samym miejscu) Pozostało szukać innej miejscówki

#257 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 10 maj 2009 - 21:08

Paweł,

Po co szukać drugiej miejscówki, jak masz namierzoną miejscówkę z boleniami i porę ich żerowania. I do tego nie trzeba wstawać o 4.00 żeby je połowić.

Teraz trzeba miejscówkę rozpracować, tzn. sprawdzić na jakie przynęty i ich prowadzenie ryby reagują.

Jeśli zagrały Ci na nosie to domyślam się, że były tam niezłe sztuki. Nie zrażaj się. Pamiętaj, że ten szajs, który teraz płynie w wodzie nie ułatwia nam zadania.

A jedna dobra ryba wynagrodzi za cierpliwość.



Robert, właśnie mam zamiar miejscówkę rozpracować - nie teraz przez syf na wodzie i brak czasu :D Wiem, cierpliwość popłaca :D

#258 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 maj 2009 - 22:50

U MNIE DWIE SZTUKI POWYŻEJ 60. Bolenie są cały dzień w miejscówce jednak jak sięgam pamiecią raniutko trafiały się te największe.

#259 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 11 maj 2009 - 08:24

Ujscie Raby do Wisly. Zlapalismy z kolega po jednej sztuce, on mial bolka na 55, ja malodzika na okolo 40-45. Obie ryby na bialy twister, jedne na naplywie przelewu a drugi w warkoczu.

#260 OFFLINE   adis

adis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 11 maj 2009 - 08:29

Więc ten weekend taki średnio boleniowy na Wisełce :wacko: Mój wyjazd boleniowy zakończył się kilkoma klenikami i jazikiem




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych