Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Instalacja elektryczna w łodzi wędkarskiej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
670 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 17 marzec 2024 - 16:36

P=U x I o ile dobrze pamiętam z podstawówki.

 

Więc na 12V jak dostarczysz 6A to możesz podpiąć 72W ... chyba  :D Ale takie chyba z dużą dozą przekonania.


Użytkownik Qh_ edytował ten post 17 marzec 2024 - 16:37

  • Tresor lubi to

#662 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 17 marzec 2024 - 17:48

Podepnij tak do 50W i lepiej dać jakiś, nawet mały, aku. 6a to jest jak lecisz na wyższych obrotach. Zadam  pytanie retoryczne: gdzie się podzieje energia z układu ładowanie, jeżeli nagle odetniesz obciążenie? Podpowiem - zmierz napięcie na ładowaniu bez podłączonego aku ani aodbiornika.


Użytkownik psulek edytował ten post 17 marzec 2024 - 17:50


#663 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 marzec 2024 - 08:00

Podepnij tak do 50W i lepiej dać jakiś, nawet mały, aku. 6a to jest jak lecisz na wyższych obrotach. Zadam pytanie retoryczne: gdzie się podzieje energia z układu ładowanie, jeżeli nagle odetniesz obciążenie? Podpowiem - zmierz napięcie na ładowaniu bez podłączonego aku ani aodbiornika.

Czy jest obciążenie czy go nie ma prąd na wyjściu jest 13.40 do 13.90 na max. Na jałowych obrotach 30W świeci jak wściekłe. Właśnie myślałem o czymś w okolicy 50. Aku nie będę zakładał bo szperacza może użyje kilka razy w roku. Ładowanie założyłem 2 sezony temu ale użyłem go może z 5 razy na ok 100 wyjazdów. :) W Łodzi myślę że będzie częściej używane. Zdjęcie nr 1 obroty 980 zdjęcie nr 2 obroty 4000 bez obciążenia.
.701fc5f225ae11ef61a6be3290c50ecc.jpg368600ba95baf9fa5e58d51de0efc99c.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#664 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 marzec 2024 - 15:19

@tresor , chodzi o moment w ktorym jest pradnica w pelni obciazona i nagle zostaje zdiete napiecie - to generuje pik. Twoj test pokazal napiecia na jalowym biegu i nie wpelni obciazonej pradnicy



#665 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 marzec 2024 - 17:12

Ok. Rozumiem jak mówię słaby jestem z elektryki. Przetestuję sprawę. Ale powiedzcie co sie może stać?

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#666 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 364 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 25 kwiecień 2024 - 22:06

Nie wiem czy pisze w odpowiednim miejscu ale napiszę :) . Panowie jak macie wyprowadzone kable z bakisty do echosondy, przetworników live. Mam dwa ekrany, dwie szkrzynki i przetworniki garmina. Cała elektryka pod echo i skrzynki będą w baliście. Zastanawiam się jak wyciągnąć kable do zasilania ploterów i bezproblemowo przez ten „otwór” wkładać kable od przetworników live, które będą demontowane z łódki po pływaniu i będzie to w miarę szczelne podczas deszczu, łodka alu.

#667 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 25 kwiecień 2024 - 22:21

Kiedys podobnie jak Ty , mialem plan zrobi szczelny przepust , ale przy wiązce kabli , którą w dodatku ma być mobilna , to para w gwizdek…. Ja założyłem przepust jak są w biurkach , wszystko przechodzi bez problemu . Jak coś tam wody najdzie to i tak spustem zejdzie później . Ewentualnie na ścianie bocznej bakisty można założyć coś podobnego jak są kanały wentylacyjne - kolana prostokątne . Tylko najlepiej znaleźć z kwasiaka , 



#668 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 364 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 25 kwiecień 2024 - 22:38

Myślałem już o przepustach kablowych. Można ściągnąć wieczko, przełożyć kable i zamknąć , a otwór na kable już wprowadzone i tak zostaje. Ale może ktoś ma ciekawsze i lepsze rozwiązania. Z tą szczelnością na 100% nie łudzę się. Skrzynki będę dokręcone na profilu w baliście wyżej od dna, kable tez dlatego wiem że jak coś wody wpadnie to pójdzie do pompy. Może ktoś z Was ma jakieś zdj jak to rozwiązać .

#669 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 kwiecień 2024 - 06:46

A może coś takiego i trytytka wielokrotnego użytku?
https://allegro.pl/o...ala-11716979160
.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#670 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 kwiecień 2024 - 08:26

Łezka plastikowa. U mnie załatwiła temat. Robisz otwór fi 50, duża łezka go zakrywa. Wtyczki swobodnie będą przechodziły. 

 

https://pl.aliexpres...7000002055437_2

 

EDYTA: Teraz patrzę że wysokość tej łezki to 24 mm to wtyczka od przetwornika lvs34 nie przejdzie. U mnie nie muszę wyciągać kabli. Zostawiam post dla potomnych. 


Użytkownik rower26 edytował ten post 26 kwiecień 2024 - 08:50


#671 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 26 kwiecień 2024 - 18:49

Jako przepust można wykorzystać taki gadżet.(do tankowania paliwa ) . Odkręcam , przeciągam przewód/dy i pływam. Po pływaniu wyciągam kable czy przewód paliwa zakręcam korek i w bakiście będzie sucho. Nawet w czasie pływania nie naleje się wody gdy zamocujemy odgiętą rurką do góry. Średnica 50mm. Ja zadoptuję takie rozwiązanie do przeciągania z bakisty przewodu paliwowego. Szybkozłączka przechodzi.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych