Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stella Millennium SS - sesja rozbierana

shimano stella kołowrotek

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 02 sierpień 2015 - 20:09

Mialem kilka. I pewnie wciaz sie znajdzie jakas w zakamarkach legendarnej komody ;)

Nie doceniam ich - w sensie nie rozkladaja mnie na lopatki. Do lowienia kijem 12 lb w duzej rzece wole kolowrotki lzejsze (stella 10, rozmiar 2500). Do mocniejszych zastosowan siegam po "zwykla" 4000 . Przy pstragach dochodzi Daiwa (na moich pstragach wogole nie widze zastosowania dla SS Millenium).

To legenda. Też mnie nie rozkładają na łopatki. Są nowsze i lepsze.

Na owe lata konstrukcja SS Milenium podbijała wszystko ze swoimi rozwiązaniami technicznymi, i wcale tak nie jest że to jest kołowrotek permanentnie dobry aż do bólu. Ma też swoje wady konstrukcyjne. Sam mechanizm oscylacji ,a szczególnie jego zawieszenie w tylnej części przedstawia wiele do życzenia.

To tylko tyle,aby dalej nie zmartwić posiadaczy tych kołowrotków.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak



#122 ONLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów

Napisano 02 sierpień 2015 - 20:47

Tak jak kobiet nie ma idealnych to na dodatek niestety również kołowrotków...

#123 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2015 - 21:10

Wysyp na giełdzie będzie czy nie?  ;)  :D


  • stella lubi to

#124 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 02 sierpień 2015 - 21:41

Wysyp na giełdzie będzie czy nie?  ;)  :D

Napiszcie temu,co wystawia na Ebayu nówkę,że ma ruinę,która konstrukcyjnie jest do bani i do tego pewnie poplącze pletkę,niech schodzi z ceny :) .



#125 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 03 sierpień 2015 - 06:43

Nie wiesz o czym piszesz. Zarówno mechanicznie jak i design wizualny (specjalna powłoka lakierowa) jest idealny..............................

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak

 

 

To legenda. Też mnie nie rozkładają na łopatki. Są nowsze i lepsze.

Na owe lata konstrukcja SS Milenium podbijała wszystko ze swoimi rozwiązaniami technicznymi, i wcale tak nie jest że to jest kołowrotek permanentnie dobry aż do bólu. Ma też swoje wady konstrukcyjne. Sam mechanizm oscylacji ,a szczególnie jego zawieszenie w tylnej części przedstawia wiele do życzenia.

To tylko tyle,aby dalej nie zmartwić posiadaczy tych kołowrotków.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak

 

Panie Józefie, a gdzie konsekwencja - czyżby Pan zmienił zdanie na tematat SS Milenium ;) 



#126 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 03 sierpień 2015 - 12:12

Panie Józefie, a gdzie konsekwencja - czyżby Pan zmienił zdanie na tematat SS Milenium ;)

Pewnie wisi na ebayu :)
 


  • kedar lubi to

#127 OFFLINE   gondor

gondor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 03 sierpień 2015 - 19:31

Panie Józefie, a gdzie konsekwencja - czyżby Pan zmienił zdanie na tematat SS Milenium ;)

Teraz bedzie chwalił rocznik 2014 r.



#128 OFFLINE   maxtor

maxtor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 03 sierpień 2015 - 20:43

Porównuję Millennium z 4000F, 3000FB, 4000FB. Pracuje bardzo dobrze, ale FB pracują ciszej, moim zdaniem bardziej płynnie. F jest bardzo wytrzymała, solidna, ale to inna klasa. Mnie zawsze coś kusi, żeby mieć legendę. Tak jak z Porsche 911 - dopiero w planach :) lub spinningami Hardy Sovereign - te już są :). Dla mnie zakup Millennium był bardzo dobry. Kupiłem właściwie nowy egzemplarz za 80% ceny nowej FI. No i młynek jest metalowy, co przy używaniu w morzu ma dla mnie  znaczenie. Muszę jednak przyznać, że FB po 3 wyjazdach na Bornholm nadal pracuje jak nowa. 

"Jeden lubi ogórki, inny ogrodnika córki". Każdy wybiera sam. Tak po prostu jest i trzeba się z tym pogodzić :)

Pozdrawiam,



#129 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 03 sierpień 2015 - 21:12

Panie Józefie, a gdzie konsekwencja - czyżby Pan zmienił zdanie na tematat SS Milenium ;)

Nie zmieniłem zdania na temat SS Milenium.Wszystko co na jej temat napisałem jest dalej aktualne. Podważyłem jedynie pewien mankament który w tych kołowrotkach występuje. Mianowicie tylne osadzenie łożyska na wałku posuwu szpuli jest niezbyt trafnie dobrane.Łożysko tam zastosowane ma wymiar  3x6x2 i w oryginalnym montażu jest zastosowana podkładka o grubości 1 mm i potem łożysko o grubości 2 mm. Długość końca wałka to 2 mm czyli taka jak grubość łożyska.Zastosowanie podkładki dystansującej 1 mm powoduje że łożysko jest osadzone tylko na na odcinku 1 mm i ma tendencję do balansowania w gniezdzie. W niektórych egzemplarzach objawia się to terkotaniem wolnej oscylacji.

 

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 03 sierpień 2015 - 21:25


#130 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 03 sierpień 2015 - 21:16

Teraz bedzie chwalił rocznik 2014 r.

Ja nie będę chwalił,chyba że Pan mister @ gondor



#131 OFFLINE   maxtor

maxtor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 04 sierpień 2015 - 10:36

Nie zmieniłem zdania na temat SS Milenium.Wszystko co na jej temat napisałem jest dalej aktualne. Podważyłem jedynie pewien mankament który w tych kołowrotkach występuje. Mianowicie tylne osadzenie łożyska na wałku posuwu szpuli jest niezbyt trafnie dobrane.Łożysko tam zastosowane ma wymiar  3x6x2 i w oryginalnym montażu jest zastosowana podkładka o grubości 1 mm i potem łożysko o grubości 2 mm. Długość końca wałka to 2 mm czyli taka jak grubość łożyska.Zastosowanie podkładki dystansującej 1 mm powoduje że łożysko jest osadzone tylko na na odcinku 1 mm i ma tendencję do balansowania w gniezdzie. W niektórych egzemplarzach objawia się to terkotaniem wolnej oscylacji.

 

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak

Czyli, jak rozumiem wymiana podkładki załatwia sprawę? Jeśli to jedyna wada, to i tak niewiele. Czy to terkotanie występuje stale, czy tylko przy niektórych pozycjach kołowrotka (tak chyba miałem kiedyś chwilami w 4000F i przez krótki moment w kupionym Millennium w dość nietypowej pozycji kołowrotka). Potem nie udało się już tego zjawiska powtórzyć.

Pozdrawiam,



#132 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 04 sierpień 2015 - 12:00

Czyli, jak rozumiem wymiana podkładki załatwia sprawę? Jeśli to jedyna wada, to i tak niewiele. Czy to terkotanie występuje stale, czy tylko przy niektórych pozycjach kołowrotka (tak chyba miałem kiedyś chwilami w 4000F i przez krótki moment w kupionym Millennium w dość nietypowej pozycji kołowrotka). Potem nie udało się już tego zjawiska powtórzyć.

Pozdrawiam,

Wymiana raczej nie wchodzi w grę. Piszę o tym, bo prawidłowe osadzenie łożyska wg.sztuki inżynierskiej jest wtedy,gdy osadzone jest ono na całej szerokości (grubości).

Prawidłowo łożysko to powinno być zamontowane bez żadnej podkładki,ale pojawi się wtedy nadmierny luz osiowy wałka posuwu szpuli.

Przeniesienie tej dość grubej podkładki w przednią część walka spowoduje obniżenie całego mechanizmu i problemy z prawidłowym nawojem.

Można to wyregulować podkładkami pod szpulą,ale wtedy trzeba będzie dołożyć dość sporo (ok. 5 do 6 najczęściej o grubości 0,50 mm),co spowoduje że przy maksymalnym wzniosie szpuli odsłoni nam się całkowicie rotor i będzie widoczna szpara pomiędzy rantem rotora a dolnym rantem szpuli. A to już nie jest dobre.

Najprawdopodobniej inżynierom z Shimano w fazie projektowania nie wyszły dobrze obliczenia i pojawiła się ta podkładka.

Pomimo tego wszystko działa i raczej nie proponuje jakichkolwiek zmian.

Doświadczenia swoje opieram na Milenium SS z nie limitowanej serii. Tych z pośród 522 jeszcze żadnej nie miałem w serwisie.

 

Ps. Na schemacie dla Milenium 4000 SS nie jest ta podkładka uwidoczniona,a jednak występuje w fabrycznym złożeniu.

      Może też trochę przesadzam,ale jestem wnikliwym perfekcjonistą aż do bólu. Takie moje skrzywienie.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 04 sierpień 2015 - 12:21

  • Guzu lubi to

#133 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 04 sierpień 2015 - 12:17

Podziwiam za odwage Panie Jozefie, lada moment bedziesz Pan wrogiem publicznym numer 1, podwazac niesmiertelnosc i doskonalosc stelli mileny moze grozic w najlepszym wypadku ostrym pobiciem od jerkbaitowego kolka kultu mileny. Ale to Pana zycie :)


  • Józef Lesniak lubi to

#134 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 04 sierpień 2015 - 15:35

Panie Jozefie podkladka o ktorej Pan napisal nie wystepuje tylko w stelli millennium, ale w wielu starszych topowych kolowrotkach.

Nie wiem czy jest wynikiem blednych obliczen (jak Pan sugeruje) na etapie projektowania czy tez odlewania elementow tj. walek czy sama obudowa w tym gniazda millennium.  Czy to wynik zwyklego pragmatyzmu. W kazdym razie ewentualny luz na walku mozna skasowac zarowno z jednej jak i drugiej strony, dlatego tez nie rozumiem Pana sugestie, ze po takim zabiegu szpula w skrajnym polozeniu odsloni rotor - takie to troche demonizowanie tematu.

Faktem jest, ze wolna oscylacja (na ktora Pan tak psioczy)  w generacji `00 -`1 jest pierwszym w historii kolowrotkow realnym spowolnieniem posowu szpuli i jest jednoczesnie technicznym i  inzynieryjnym dzielem sztuki (konkurencja z daiwy nigdy nawet nie podjela sie proby spowolnienia posuwu)..

Kolejne generacje shimano wolnej oscylacji, ktore mozna jeszcze w zasadzie podzielic wlasciwie tylko na dwie tj. TP `02 i stella `04. Bo gwiazdki `13  `14 wolny posow szpuli to juz "tylko" mocno odswiezona i unowoczesniona koncepcja TP `02.

Mozna smialo powiedziec, ze kazda z tych trzech koncepcji wolnej oscylacji jest bardzo efektywna, zwlaszcza w odniesieniu do sily ciagu (nie rozpatrzam juz ukladania samej linki w roznych generacjach - bo to osobny temat na spora rozprawke).

Natomiast millennium i stelle `01 zebatki odpowiedzialne od wolnej oscylacji  posowu maja perfekcyjnie podparte lozyskami  - czego nie ma generacja TP `02 i stelli `04.

Kolega ktory kupil pierwsza stelle millennium 4000 (swoja droga moze ta nowo nabyta 4000SS nie jest, tak "nowa" jak sie moze wydawac warto mic porownanie przynajmniej kilku szt.) zauwazyl, ze kreci glosniej niz stella `04 oraz  kreci delikatniej  i plynniej od millennium 4000..  delikatniej oczywiscie, ze tak gdyz stella `04 w rozmiarze  4000 posiada duzo drobniejsza przekladnie niz 4000SS. Millennium ma przekladnie w klasie sw.

Jesli chodzi o nieznaczny szum to SS faktycznie pracuje nieznacznie glosniej niz `04.

Swoja droga najnowsza `14 wgl. pracuje duzo glosniej ( tu mam taka swoja mala hipoteze tych delikatnych szumow, ktore wedlug mnie sa spowodowane drobniutkimi zebatkami od wolnej oscylacji i zwlaszcza przy szybszym kreceniu - szumia).

  Co do plynnosci to sie nie zgadzam. Millennium kreci zdecydowanie plynniej od `04. Jesli mialbym zrobic swoj ranking plynnosci to na podium wygladaloby to tak:  1 - `10, 2 - `07, 3- `00. 

Delikatnosc w pracy: 1 - `14, 2 -  `04,  3-`00-`01-`10-`07  - choc kazda ma inna charakterystyke to dalbym tym 4 generacja ex æquo 3 miejsce.

Stelle `04  po zakreceniu i puszczeniu korby zatrzymuje wlasnie ta jej konstrukcyjnie mniej efektywna oscylacja ( min. tez brak lozysk w osadzeniu trzepieni, na ktorych sa zebatki od posowu) oraz  szerszy rotor ( wieksze sily odsrodkowe)  brak lozyska pod pinionem (swoja droga pod pinionem lozyska nie maja tylko trzy generacje stelli tj. `92 `07 i `04) a nawet lzejsze glowne kolo.

I taka ciekawostka jeszcze.. mimo ze generacja wolnego posuwu `00-`01 jest skomplikowana to zdecydowanie sa przyjemniejsze w rozbieraniu i skladaniu niz stelle `04 i ich masa konstrukcyjnych blizniakow przez TP `05-TPMG`06- sephie`06-soare`07.

Kazdy kolowrotek ma wady i zalety, millennium ma sporo zalet i ledwie kilka wad.

Glupcem jest ten, kto naiwnie wierzy, ze jest jakis doskonaly kolowrotek - nie ma. Doskonale rzeczy sa tylko w naturze i tworzy je Bog ;)


Użytkownik blackabyss edytował ten post 04 sierpień 2015 - 15:41


#135 OFFLINE   maxtor

maxtor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 04 sierpień 2015 - 17:28

Panie Jozefie podkladka o ktorej Pan napisal nie wystepuje tylko w stelli millennium, ale w wielu starszych topowych kolowrotkach.

Nie wiem czy jest wynikiem blednych obliczen (jak Pan sugeruje) na etapie projektowania czy tez odlewania elementow tj. walek czy sama obudowa w tym gniazda millennium.  Czy to wynik zwyklego pragmatyzmu. W kazdym razie ewentualny luz na walku mozna skasowac zarowno z jednej jak i drugiej strony, dlatego tez nie rozumiem Pana sugestie, ze po takim zabiegu szpula w skrajnym polozeniu odsloni rotor - takie to troche demonizowanie tematu.

Faktem jest, ze wolna oscylacja (na ktora Pan tak psioczy)  w generacji `00 -`1 jest pierwszym w historii kolowrotkow realnym spowolnieniem posowu szpuli i jest jednoczesnie technicznym i  inzynieryjnym dzielem sztuki (konkurencja z daiwy nigdy nawet nie podjela sie proby spowolnienia posuwu)..

Kolejne generacje shimano wolnej oscylacji, ktore mozna jeszcze w zasadzie podzielic wlasciwie tylko na dwie tj. TP `02 i stella `04. Bo gwiazdki `13  `14 wolny posow szpuli to juz "tylko" mocno odswiezona i unowoczesniona koncepcja TP `02.

Mozna smialo powiedziec, ze kazda z tych trzech koncepcji wolnej oscylacji jest bardzo efektywna, zwlaszcza w odniesieniu do sily ciagu (nie rozpatrzam juz ukladania samej linki w roznych generacjach - bo to osobny temat na spora rozprawke).

Natomiast millennium i stelle `01 zebatki odpowiedzialne od wolnej oscylacji  posowu maja perfekcyjnie podparte lozyskami  - czego nie ma generacja TP `02 i stelli `04.

Kolega ktory kupil pierwsza stelle millennium 4000 (swoja droga moze ta nowo nabyta 4000SS nie jest, tak "nowa" jak sie moze wydawac warto mic porownanie przynajmniej kilku szt.) zauwazyl, ze kreci glosniej niz stella `04 oraz  kreci delikatniej  i plynniej od millennium 4000..  delikatniej oczywiscie, ze tak gdyz stella `04 w rozmiarze  4000 posiada duzo drobniejsza przekladnie niz 4000SS. Millennium ma przekladnie w klasie sw.

Jesli chodzi o nieznaczny szum to SS faktycznie pracuje nieznacznie glosniej niz `04.

Swoja droga najnowsza `14 wgl. pracuje duzo glosniej ( tu mam taka swoja mala hipoteze tych delikatnych szumow, ktore wedlug mnie sa spowodowane drobniutkimi zebatkami od wolnej oscylacji i zwlaszcza przy szybszym kreceniu - szumia).

  Co do plynnosci to sie nie zgadzam. Millennium kreci zdecydowanie plynniej od `04. Jesli mialbym zrobic swoj ranking plynnosci to na podium wygladaloby to tak:  1 - `10, 2 - `07, 3- `00. 

Delikatnosc w pracy: 1 - `14, 2 -  `04,  3-`00-`01-`10-`07  - choc kazda ma inna charakterystyke to dalbym tym 4 generacja ex æquo 3 miejsce.

Stelle `04  po zakreceniu i puszczeniu korby zatrzymuje wlasnie ta jej konstrukcyjnie mniej efektywna oscylacja ( min. tez brak lozysk w osadzeniu trzepieni, na ktorych sa zebatki od posowu) oraz  szerszy rotor ( wieksze sily odsrodkowe)  brak lozyska pod pinionem (swoja droga pod pinionem lozyska nie maja tylko trzy generacje stelli tj. `92 `07 i `04) a nawet lzejsze glowne kolo.

I taka ciekawostka jeszcze.. mimo ze generacja wolnego posuwu `00-`01 jest skomplikowana to zdecydowanie sa przyjemniejsze w rozbieraniu i skladaniu niz stelle `04 i ich masa konstrukcyjnych blizniakow przez TP `05-TPMG`06- sephie`06-soare`07.

Kazdy kolowrotek ma wady i zalety, millennium ma sporo zalet i ledwie kilka wad.

Glupcem jest ten, kto naiwnie wierzy, ze jest jakis doskonaly kolowrotek - nie ma. Doskonale rzeczy sa tylko w naturze i tworzy je Bog ;)

Gratuluję dużej wiedzy na temat kołowrotków. Szacunek ! Ja mam bardzo blade pojęcie o tym co mają w środku. Mogę jedynie mówić o moich subiektywnych odczuciach. Kolega, który "rozbierał" moją Milenkę (zajmuje się serwisem od wielu lat) mówił, że w środku wyglądała podobnie jak na zewnątrz - stan prawie "sklepowy". Mam nadzieję, że uda mi się ją w tym roku trochę pomęczyć.

Mam pytanie: jak Millennium zniesie morską wodę? Zaznaczam, że wszystkie kołowrotki po używaniu w słonej wodzie zawsze płuczę pod kranem.

Na razie koniec zakupów, czas łowić :)



#136 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 04 sierpień 2015 - 18:27

Wymiana raczej nie wchodzi w grę. Piszę o tym, bo prawidłowe osadzenie łożyska wg.sztuki inżynierskiej jest wtedy,gdy osadzone jest ono na całej szerokości (grubości).
Prawidłowo łożysko to powinno być zamontowane bez żadnej podkładki,ale pojawi się wtedy nadmierny luz osiowy wałka posuwu szpuli.
Przeniesienie tej dość grubej podkładki w przednią część walka spowoduje obniżenie całego mechanizmu i problemy z prawidłowym nawojem.
Można to wyregulować podkładkami pod szpulą,ale wtedy trzeba będzie dołożyć dość sporo (ok. 5 do 6 najczęściej o grubości 0,50 mm),co spowoduje że przy maksymalnym wzniosie szpuli odsłoni nam się całkowicie rotor i będzie widoczna szpara pomiędzy rantem rotora a dolnym rantem szpuli. A to już nie jest dobre.
Najprawdopodobniej inżynierom z Shimano w fazie projektowania nie wyszły dobrze obliczenia i pojawiła się ta podkładka.
Pomimo tego wszystko działa i raczej nie proponuje jakichkolwiek zmian.
Doświadczenia swoje opieram na Milenium SS z nie limitowanej serii. Tych z pośród 522 jeszcze żadnej nie miałem w serwisie.
 
Ps. Na schemacie dla Milenium 4000 SS nie jest ta podkładka uwidoczniona,a jednak występuje w fabrycznym złożeniu.
      Może też trochę przesadzam,ale jestem wnikliwym perfekcjonistą aż do bólu. Takie moje skrzywienie.
 
Pozdrawiam
Józef Leśniak


,,...inżynierom z shimano w fazie projektowania nie wyszły obliczenia... '' , ciekawa teoria
  • maicke82 lubi to

#137 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 04 sierpień 2015 - 18:55

Jak Millennium zniesie morską wodę? Ciężko stwierdzić,ale widziałem na ebayu sztuki,z których schodził chrom i to w wielu miejscach. Może pryśnij "budę" oliwką w sprayu przed łowieniem,a potem dokładne mycie,szczególnie okolice rolki.



#138 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 sierpień 2015 - 19:15

nie oliwką tylko masłem :lol:  :lol:  :lol:  :lol: - przepraszam,- ale nie mogłem się powstrzymać  -_-  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 04 sierpień 2015 - 19:17

  • Kuballa44 lubi to

#139 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 04 sierpień 2015 - 20:16

Panie Jozefie podkladka o ktorej Pan napisal nie wystepuje tylko w stelli millennium, ale w wielu starszych topowych kolowrotkach.

 

Pana sugestie, ze po takim zabiegu szpula w skrajnym polozeniu odsloni rotor - takie to troche demonizowanie tematu.

 

 Tak, występują,tylko o nie takiej grubości jak w Millenium  (1 mm).

 

 Druga kwestia - żadne demonizowanie tematu - proszę sobie spróbować inną adaptację,to się Pan sam przekona,choć nie dotyczy to wszystkich  egzemplarzy,ale jest to zauważalne.

Temat ten może być przeznaczony do regulacji,ale to niech pozostanie moją tajemnicą. Każdy szanujący się  mechanik je ma i nie zdradza.

Proszę w tym miejscu mi wybaczyć.


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 04 sierpień 2015 - 20:37


#140 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 04 sierpień 2015 - 20:34

Podziwiam za odwage Panie Jozefie, lada moment bedziesz Pan wrogiem publicznym numer 1, podwazac niesmiertelnosc i doskonalosc stelli mileny moze grozic w najlepszym wypadku ostrym pobiciem od jerkbaitowego kolka kultu mileny. Ale to Pana zycie :)

Tak,to jest moje życie serwisowe od ponad 30 lat i takie różne opinie są u mnie do przewidzenia.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: shimano, stella, kołowrotek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych