Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stella Millennium SS - sesja rozbierana

shimano stella kołowrotek

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 lipiec 2015 - 14:40

Tak dokładnie :) poprostu zabrać na ryby :D

 

Pytalem o to, do czego frajda jest nieporownywalna ;)

 

Ale fakt, i tak nie odczuje owej frajdy...



#102 ONLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 27 lipiec 2015 - 18:17

Daniel przecież miałeś Millenkę :)

Masz inne zdanie niż Ja na temat użytkowania Millenki?



#103 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 lipiec 2015 - 19:33

Daniel przecież miałeś Millenkę :)

Masz inne zdanie niż Ja na temat użytkowania Millenki?

 

Mialem kilka. I pewnie wciaz sie znajdzie jakas w zakamarkach legendarnej komody ;)

Nie doceniam ich - w sensie nie rozkladaja mnie na lopatki. Do lowienia kijem 12 lb w duzej rzece wole kolowrotki lzejsze (stella 10, rozmiar 2500). Do mocniejszych zastosowan siegam po "zwykla" 4000 . Przy pstragach dochodzi Daiwa (na moich pstragach wogole nie widze zastosowania dla SS Millenium).


  • Józef Lesniak lubi to

#104 ONLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 27 lipiec 2015 - 21:52

Po prostu masz za duży wybór :D
Ja swoich używam od spinningu z łódki do spinningu z brzegu po Bugu ;) oczywiście zamiennie z innymi kręciołami :)

Na razie nie znalazł się stałoszpulowiec który mógłby konkurować ;)
 



#105 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 lipiec 2015 - 21:56

Bardzo rzadko lowie srednim spinigiem. Czyli kolowrotek 4000.
Na razie w tym sezonie nie lowilem wedka dluzsza niz 236 cm.
albo pstrągi albo z jednostki plywajacej.
takie realia.
Zastosowania ograniczone bo ograniczenia czasowe.
sporo gratow lezy i czeka na kiedyś.
Smutna rzeczywistośc.

Pozdrawiam i miłego kręcenia
  • Tomasz eS lubi to

#106 ONLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 27 lipiec 2015 - 22:06

sporo gratow lezy i czeka na kiedyś.
Smutna rzeczywistośc.
 

 

:) skąd Ja to znam :D
Obyśmy mieli czas na zużycie tego sprzętu na wyprawach wędkarskich ;)

Też pozdrawiam



#107 OFFLINE   maxtor

maxtor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 13:31

Witam,

Właśnie Stella 4000SS jest już u mnie na pokładzie (6 dni z Japonii). Opis całkowicie zgodny z tym co podali w North. Jest dokładnie, to co na zdjęciach z aukcji. Tak właściwie, gdyby ktoś powiedział, że nie była używana, tylko wyjmowana z pudełka, żeby pokręcić przy kominku, to byłbym skłonny uwierzyć. Stan jest rzeczywiście Excellent+.  Cena, przy idealnym stanie młynka wydaje się bardzo dobra. Jak pracuje, każdy kto używał wie. Jest świetnie. Ale muszę też zauważyć, że moja Stella 3000FB ma pracę chyba jeszcze bardziej "maślaną". No, ale tę sztukę wybierał jako jedną z wielu śp. Pan Piotr Sierputowski.

Teraz tylko delikatny przegląd, smarowanie w serwisie i do roboty (jak czas pozwoli). Mając 4 Stelki i ograniczoną ilość czasu, nie "zajeżdżę" ich chyba nigdy. 

Szpule od 4000F mechanicznie pasują idealnie, ale jak zauważono, estetycznie jest średnio :) Jednak zawsze warto mieć support na nagłe przypadki.

Pozdrawiam,



#108 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 14:03

Witam,
Właśnie Stella 4000SS jest już u mnie na pokładzie (6 dni z Japonii). Opis całkowicie zgodny z tym co podali w North. Jest dokładnie, to co na zdjęciach z aukcji. Tak właściwie, gdyby ktoś powiedział, że nie była używana, tylko wyjmowana z pudełka, żeby pokręcić przy kominku, to byłbym skłonny uwierzyć. Stan jest rzeczywiście Excellent+.  Cena, przy idealnym stanie młynka wydaje się bardzo dobra. Jak pracuje, każdy kto używał wie. Jest świetnie. Ale muszę też zauważyć, że moja Stella 3000FB ma pracę chyba jeszcze bardziej "maślaną". No, ale tę sztukę wybierał jako jedną z wielu śp. Pan Piotr Sierputowski.
Teraz tylko delikatny przegląd, smarowanie w serwisie i do roboty (jak czas pozwoli). Mając 4 Stelki i ograniczoną ilość czasu, nie "zajeżdżę" ich chyba nigdy. 
Szpule od 4000F mechanicznie pasują idealnie, ale jak zauważono, estetycznie jest średnio :) Jednak zawsze warto mieć support na nagłe przypadki.
Pozdrawiam,


może wrzucisz fotki tej Milenki i dasz oko pocieszyc ? :) zdradzisz jakie koszty dodatkowe doszły przy sprowadzeniu młynka ? Pozdrawiam i gratuluje zakupu.

#109 OFFLINE   maxtor

maxtor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 14:47

Sprzedawca zrobił profesjonalne zdjęcia (namiot bezcieniowy, profesjonalne oświetlenie itd.), jeszcze raz podam link:

 

http://www.ebay.com/itm/381303474938

 

Pomimo tego, że zajmuję się fotografią, lepszych bym nie zrobił.

pzdr



#110 ONLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 28 lipiec 2015 - 22:34

Sprzedawca zrobił profesjonalne zdjęcia (namiot bezcieniowy, profesjonalne oświetlenie itd.), jeszcze raz podam link:

 

http://www.ebay.com/itm/381303474938

 

Pomimo tego, że zajmuję się fotografią, lepszych bym nie zrobił.

pzdr

 

Świetnie się prezentuje :) Wygląda jak nówka :D i cena bardzo dobra wyszła za nią :)
Życzę szczęśliwego kręcenia :)

 

Pozro
 



#111 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 29 lipiec 2015 - 09:33

Ja mimo wszystko lubię obejrzeć na żywo,bo ze zdjęciami,to różnie bywa,moim zdaniem właśnie cienie pozwalają stwierdzić,czy kręcioł nie jest porysowany,to tak,jak z kupnem auta przez Internet. Ostatnio wypatrzyłem Dia Flasha 270 na Ebayu za 350 euro,ewidentnie ma strzeloną szczytówkę i jest skrócona o jedną przelotkę,ale sprzedawcy nie przetłumaczy,idzie w zaparte :) . Ale wiadomo,jak coś jest unikatem,to ryzykować trzeba. A czy ktoś oprócz Mefisto ma dostęp do części do Mileny? Bo niestety tradycyjne źródła nie uwzględniają tego kołowrotka. Chodzi o części wpływające,na estetykę.



#112 OFFLINE   maxtor

maxtor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 29 lipiec 2015 - 12:11

Ja mimo wszystko lubię obejrzeć na żywo,bo ze zdjęciami,to różnie bywa,moim zdaniem właśnie cienie pozwalają stwierdzić,czy kręcioł nie jest porysowany,to tak,jak z kupnem auta przez Internet. Ostatnio wypatrzyłem Dia Flasha 270 na Ebayu za 350 euro,ewidentnie ma strzeloną szczytówkę i jest skrócona o jedną przelotkę,ale sprzedawcy nie przetłumaczy,idzie w zaparte :) . Ale wiadomo,jak coś jest unikatem,to ryzykować trzeba. A czy ktoś oprócz Mefisto ma dostęp do części do Mileny? Bo niestety tradycyjne źródła nie uwzględniają tego kołowrotka. Chodzi o części wpływające,na estetykę.

Niestety czasem trzeba podjąć ryzyko (jak mówią Rosjanie: "Kto nie ryzykuje, nie pije szmpana" :) Przy zakupie z zagranicy chyba nie ma innego wyjścia. Wczoraj Milena poszła na "badania okresowe" razem z dwoma innymi Stelkami. Jutro będę wiedział czy jest całkowicie zdrowa w środku, tak jak na zewnątrz ;) Watpię w możliwość uzyskania części zamiennych, no chyba, że ktoś ma ma nieodwracalnie uszkodzony młynek i udostępni go jako dawcę narządów :) Przy mojej ilości wyjazdów wędkarskich wszystkie moje kołowrotki na pewno dożyją sędziwej starości bez potrzeby transplantacji narządów :)

pzdr



#113 ONLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1012 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 29 lipiec 2015 - 13:02

Niestety czasem trzeba podjąć ryzyko (jak mówią Rosjanie: "Kto nie ryzykuje, nie pije szmpana" :) Przy zakupie z zagranicy chyba nie ma innego wyjścia. Wczoraj Milena poszła na "badania okresowe" razem z dwoma innymi Stelkami. Jutro będę wiedział czy jest całkowicie zdrowa w środku, tak jak na zewnątrz ;) Watpię w możliwość uzyskania części zamiennych, no chyba, że ktoś ma ma nieodwracalnie uszkodzony młynek i udostępni go jako dawcę narządów :) Przy mojej ilości wyjazdów wędkarskich wszystkie moje kołowrotki na pewno dożyją sędziwej starości bez potrzeby transplantacji narządów :)

pzdr

Chyba że się wywalisz na beton! :)

Czego nie życzę :)



#114 OFFLINE   maxtor

maxtor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 05:27

Chyba że się wywalisz na beton! :)

Czego nie życzę :)

Raz mi się zdarzyła poważna wywrotka na skałach, na Bornholmie. Wynik: połamana (jak się potem okazało po 2-krotnej wysyłce do USA) w jednym i pęknięta w dwóch miejscach wędka Sage oraz nieco porysowana i z wygiętym kabłąkiem Stella :( 

Tak na marginesie, Sage za darmo (pokryłem tylko koszty wysyłki do USA i 1x opłatę manipulacyjną 50$) wymienił mi 3 części wędki (poza sprawnym dolnikiem) na nowe. 

Ich zapewnienia o dożywotniej gwarancji są rzetelne :) Spinning był zrobiony na muchowym blanku Sage, a więc niezbyt zgodnie z jego przeznaczeniam, ale dla firmy nie miało to znaczenia.

pzdr


  • homax lubi to

#115 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 21:26

Wątpię w możliwość uzyskania części zamiennych, no chyba, że ktoś ma ma nieodwracalnie uszkodzony młynek i udostępni go jako dawcę narządów :) Przy mojej ilości wyjazdów wędkarskich wszystkie moje kołowrotki na pewno dożyją sędziwej starości bez potrzeby transplantacji narządów :)

pzdr

Ja też wątpię,z resztą gdyby coś takiego,się wydarzyło,to czy ta sztuka nadawałaby się na przeszczepy? Dlatego zapodałem temat,może jest tu jakiś magik cudotwórca :) .



#116 ONLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 31 lipiec 2015 - 10:34

Ja też wątpię,z resztą gdyby coś takiego,się wydarzyło,to czy ta sztuka nadawałaby się na przeszczepy? Dlatego zapodałem temat,może jest tu jakiś magik cudotwórca :) .

 

A co dokładnie potrzebujesz?

Jedyne co ostatnio widziałem do Milleny to szpulka :)



#117 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 10:53

A co dokładnie potrzebujesz?

Jedyne co ostatnio widziałem do Milleny to szpulka :)

Dupka,dupka i jeszcze raz dupka,o nowej to raczej można zapomnieć,chociaż cuda się zdarzają,bo w końcu i do tych kołowrotków produkowali części zamienne,ewentualnie jakaś fajna używka. A ta szpulka,którą widziałeś,to standard,czy głębsza?



#118 OFFLINE   maxtor

maxtor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 15:40

Milenka jest po przeglądzie i smarowaniu. Organy wewnętrzne jak nowe, wygląda, że nie były używane, no może poza sesjami "kominkowymi":) 


  • przemofight lubi to

#119 ONLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 01 sierpień 2015 - 23:01

Dupka,dupka i jeszcze raz dupka,o nowej to raczej można zapomnieć,chociaż cuda się zdarzają,bo w końcu i do tych kołowrotków produkowali części zamienne,ewentualnie jakaś fajna używka. A ta szpulka,którą widziałeś,to standard,czy głębsza?

Głębsza :) Nawet głębsza od oryginału :D Chyba kolega hasior sprzedaje ;)



#120 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 02 sierpień 2015 - 13:24

A to chyba widziałem,ale jednak oryginał wygląda najlepiej,ewentualnie od 4000f,tylko można by nadać jej połysk poprzez szkiełkowanie,wtedy będzie bez napisów,ewentualnie grawerka laserowa.A gdyby się komuś zapodziała lub znalazła dupka,to jest chętny :) .


Użytkownik CM Punk edytował ten post 02 sierpień 2015 - 13:36






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: shimano, stella, kołowrotek