Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spro Blue Arc

spro kołowrotek naprawa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 01 luty 2013 - 11:30

Dzięki za pomoc Panowie :) a jeszcze jedno pytanko... Kiedyś trafiłem na kilka opinii co do zaubera, że lepiej dokupić jednoczęściowa korbkę bo oryginalne dostają luzy i czasem są problemy.. Miał ktoś do czynienia z takim przypadkiem?


Użytkownik tyczkasport1 edytował ten post 01 luty 2013 - 11:31


#22 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 01 luty 2013 - 19:09

Ja tam używam oryginalnych i bardzo sobie chwalę, kiedyś kupiłem korbki jednoczęściowe (skręcane), ale ponieważ oryginalnym nic się nie chciało stać, więc się ich pozbyłem.

Ale ponoć niektórym użytkownikom "oryginały" się wyrabiają.



#23 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 01 luty 2013 - 19:13

Czyli pewnie kwestia partii jak i ,,użytkowania,, jeśli ktoś łowi odświętnie to bedzie ok przez lata, a jak cześciej może być różnie ;) Zastanawiam sie tylko czy jest coś co przemawia na korzyść zakupu, któregoś z tych modeli (red arc lub zauber) poza tym, że red arc ma dwie szpulki w komplecie, bo sama cena jest bardzo podobna...



#24 OFFLINE   karpik 69

karpik 69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów

Napisano 01 luty 2013 - 19:19

Za Zauberem przemawia jego przełożenie, ciut mniejsze ale odczuwalne na korbie przy tych samych przynętach.



#25 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 01 luty 2013 - 19:25

Ponoć Zaubera można również używać do łowienia w słonej wodzie, więc materiały w bebeszkach ma z lepszych materiałów.



#26 OFFLINE   bronzo

bronzo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowa Zarzyna

Napisano 02 luty 2013 - 20:46

Za Zauberem przemawia jego przełożenie, ciut mniejsze ale odczuwalne na korbie przy tych samych przynętach.

To chyba placebo bo red 3000/4000 mimo, że ma nabazgrane 5,2:1  to w realu ma 5,0:1.

Łeb w łeb to samo:

http://mulinete.word...s-ryobi-zauber/


Użytkownik bronzo edytował ten post 02 luty 2013 - 20:51


#27 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 02 luty 2013 - 21:19

Panowie co do zauberow red arcow i im podobnych ro uwazam ze sa to jednorazowki.A dokladnie mowiac to, zakupilem taki kreciek i pracowal super, cicho ladnie krecil maselko istne, nie bylo znaczenia czy sciagam cos co nie stawia oporu czy jakas bombe gleboko schodzaca.Postanowilem ze go przesmaruje,Po smarowaniu to inny mlynek, rzezi ciezko pracuje i zabkuje.Przez kilka dni skladalem i rozkladalem go kilkadziesiat razy i wcale nie przesadzam.Ogolnie luzow nie ma oprocz luzu na pinionie, jednak po probowaniu z podkladkami nie przynioslo to rezultatow.Jestem tak wkurw...ny ze juz kilka razy otwieralem okno aby go wy.....Do tylu kreci spoko, z tego co mowil doswiadczony uzytkownik tego forum, ze  krecac do tylu zeby  stykaja sie inna czescia powierzchni i ma racje jak krece do tylu pinion delikatnie okolo 1mm podskakuje do gory.Dodam ze nie brakuje zadnych podkladek wszytskie czesci sa zlozone jak nalezy.Jezeli ktos chce kupic taki kolowrotek to moja rada nowy od razu przesmarowac i napierda...ac nim az do smierci.Jesli cos jest wykonane z hujo..ego materialu to ma sie zuzywac i nei ma mocnych.Pozniejsze smarowanie moze przyniesc odwrotne skutki.Panowie skladajcie kase na japonczynki nowe na rynek japonski.Kilka lat macie spokoj a nawet kilkanascie za ten czas przekrecicie cala tecze arcow.Sory za slownictwo ale jest tak mocno wkurw...ny na ten mlynek ze szok.Moze jakims cudem jeszcze raz badz kilkanascie razy usiade z nim i cos z tego wyjdzie to zmienie zdanie ale narazie sie nie zapowiada.Jesli mial ktos podobny problem i sobie z tym poradzil to niech wali smialo.O kase nie chodzi tylko o ogolne wkur....nie.



#28 OFFLINE   karpik 69

karpik 69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów

Napisano 02 luty 2013 - 21:35

Odpukać w nie malowane, ale moje Redy i Zaubery jak na razie pracują płynnie i nie narzekam. ;)



#29 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 02 luty 2013 - 21:37

Szczerze mówiąc na moją ,,studencką,, kieszeń w mieście, gdzie chcąc łowić na Wiśle która płynie w granicach Bydgoszczy i jest pod nosem musze opłacać 2 składki ( w Bydgoszczy i Toruniu), to i tak jak dla mnie ,,górna półka". Tego nie jestem w stanie pojąć, ale co zrobić... Wydatek rzędu 300-350zł to dla mnie duże przedsięwzięcie, ale nie spodziewam się oczywiście, że taki młynek będzie żył wiecznie. Moje oczekiwania oscylują bardziej koło 3 lat. Co do przypadku kolegi zawsze trzeba liczyć się z możliwością trafienia na bubel jeśli to seryjna produkcja... W każdym razie dla mnie to zdecydowanie górna granica cenowa, a nic ciekawszego na ta chwile nie znalazłem.



#30 OFFLINE   karpik 69

karpik 69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów

Napisano 02 luty 2013 - 21:38

To chyba placebo bo red 3000/4000 mimo, że ma nabazgrane 5,2:1  to w realu ma 5,0:1.

Łeb w łeb to samo:

http://mulinete.word...s-ryobi-zauber/

 

 

Ale w realu czuć to na korbie, Zauber mocniejszy, a mam porównanie obydwóch kołowrotków.


Użytkownik karpik 69 edytował ten post 02 luty 2013 - 21:42


#31 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 11 luty 2013 - 18:09

Witam ponownie ja z kolejnym pytankiem :) Co sądzicie o kółowrotku Team Dragon z serii 900 czy to zblizony parametrami model i czy szpule tez czasami nie beda pasowały i do tego młynka?

Czy lepiej dragona sobie odrazu odpuścic? Prosiłbym o własne spotrzeżenia :)



#32 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów

Napisano 11 luty 2013 - 22:33

Kołowrotki Spro Red Arc ,Zauber i Team Dragon serii 900 to są klony .Moim zdaniem jakość (staranność) wykonania kołowrotka Spro jest lepsza od Team dragona.

#33 OFFLINE   karpik 69

karpik 69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów

Napisano 11 luty 2013 - 22:40

Kołowrotki Spro Red Arc ,Zauber i Team Dragon serii 900 to są klony .Moim zdaniem jakość (staranność) wykonania kołowrotka Spro jest lepsza od Team dragona.

 

 

A mi Team Dragon 935i w niczym nie przypomina Spro Red Arca 10400 i Ryobi Zauber 4000. Team Dragon 935i jest mniejszy od Reda 10400 i Zaubera 4000 i ma inny mechanizm w środku.



#34 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 12 luty 2013 - 11:18

Witam ponownie ja z kolejnym pytankiem :) Co sądzicie o kółowrotku Team Dragon z serii 900 czy to zblizony parametrami model i czy szpule tez czasami nie beda pasowały i do tego młynka?

Czy lepiej dragona sobie odrazu odpuścic? Prosiłbym o własne spotrzeżenia :)

 

odpuścić, choć nie od razu, ale odpuścić :P



#35 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 13 luty 2013 - 16:43

To o szpulach juz wiemy...a czy korba od reda, beda pasowac do zaubera ?????



#36 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 13 luty 2013 - 16:57

To o szpulach juz wiemy...a czy korba od reda, beda pasowac do zaubera ?????

Na 100% tak



#37 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 13 luty 2013 - 23:18

To o szpulach juz wiemy...a czy korba od reda, beda pasowac do zaubera ?????

Od reda a nawet od taniutkiego passiona.jesli ktos kupuje zaubera i jak wiadomo ma huowa korbe i tylko jedna szpulke to zamiast dokupowac korbe za 50zl +szpule za drugie 50 to lepiej kupic passiona w tym samym rozmiarze i mamy i korbe i szpulke, ktora na 99% pasuje, i jesli ktos sie boi zabierac zauberka na desz,zimno badz wogole na jakies ciezkie warunki, moze zabrac passiona,badz uzywac go tylko jako przewijaka czy tez zapas,



#38 OFFLINE   jaccoo1

jaccoo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów

Napisano 18 luty 2013 - 22:51

Witam,

szukam schematu do kołowrotka spro bluearc 9300.

Może ktoś wie gdzie taki znaleź?



#39 OFFLINE   tyczkasport1

tyczkasport1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 438 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Dariusz

Napisano 19 luty 2013 - 10:52

Witam ostatnio koledzy wrzucili (bronzo) taki link w wątku który założyłem odnośnie min. tego młynka bo noszę się z zamiaram jego kupna. Myślę, że może okazać się przydatny w tych okolicznościach :)

http://mulinete.word...s-ryobi-zauber/



#40 OFFLINE   jaccoo1

jaccoo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów

Napisano 19 luty 2013 - 19:00

Dzięki za pomoc ;)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spro, kołowrotek, naprawa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych