Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nóż wędkarskosurvivalowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
801 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3252 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 20:34

A dla koneserów polecam zapoznać się z twórczością jednego z najpopularniejszych polskich knifemakerów:

https://trollsky.com/

 

Tutaj dwa noże spod jego ręki: 

 

comment_VM7Wah8YgpeJMLLoETebZPoWRLEJaFLi

 

comment_K7vFXL9W83W53sBJV01aPyIElfZTAg7e



#282 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3252 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 20:36

Panowie, nie chcę wywołać gównoburzy, ale mam do was pytanie... Zwykle, szczere, jako miłośnik noży...
Dlaczego używacie chińskich noży i je polecacie?

Ponieważ część osób używa noży do normalnych zadań, nie zwraca uwagi na markę, cenę i inne szmery bajery? 

Jak coś jest tanie i się sprawdza to dlaczego tego nie polecać?

Ja z powyższym nożem za 40 zł śmigam od ponad roku i nie mam zamiaru go zmieniać na nic "markowego" ponieważ całkowicie mi wystarcza.


Użytkownik Pride edytował ten post 10 styczeń 2020 - 20:37


#283 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 20:37

A dla koneserów polecam zapoznać się z twórczością jednego z najpopularniejszych polskich knifemakerów:
https://trollsky.com/

Tutaj dwa noże spod jego ręki:

comment_VM7Wah8YgpeJMLLoETebZPoWRLEJaFLi

comment_K7vFXL9W83W53sBJV01aPyIElfZTAg7e

Marcin jest zajebisty, chyba był pierwszym na YT, który zrobił coś dla PCK, ale to wciąż PCK

#284 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 20:39

Ponieważ część osób używa noży do normalnych zadań, nie zwraca uwagi na markę, cenę i inne szmery bajery?
Jak coś jest tanie i się sprawdza to dlaczego tego nie polecać?
Ja z powyższym nożem za 40 zł śmigam od ponad roku i nie mam zamiaru go zmieniać na nic "markowego" ponieważ całkowicie mi wystarcza.

Czyli powiedzmy "kupolina" zamiast stali ci totalnie wystarczy. Tak?

#285 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3252 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 20:45

Czyli powiedzmy "kupolina" zamiast stali ci totalnie wystarczy. Tak?

Napisałem tylko, że nożyk za 40 zł całkowicie mi wystarcza do codziennego użytku.

Nie należy się w tych słowach doszukiwać niczego ponad to. 

Jeśli ktoś używa noża kilka godzin dziennie w ekstremalnych warunkach to oczywiście powinien wybrać coś innego. 

Mi wystarcza i proszę uszanować moje zdanie, ja uszanuję Twoje jeśli powiesz, że przy Twoim użytkowaniu nie wytrzymałby jednego dnia. 


  • S.N. lubi to

#286 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 20:53

Napisałem tylko, że nożyk za 40 zł całkowicie mi wystarcza do codziennego użytku.
Nie należy się w tych słowach doszukiwać niczego ponad to.
Jeśli ktoś używa noża kilka godzin dziennie w ekstremalnych warunkach to oczywiście powinien wybrać coś innego.
Mi wystarcza i proszę uszanować moje zdanie, ja uszanuję Twoje jeśli powiesz, że przy Twoim użytkowaniu nie wytrzymałby jednego dnia.

Nie o to chodzi... Fakt, nie jesteśmy na forum typowo nożowym, tylko wędkarskim. Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami... Prawda? Dlatego ja się dzielę swoim, gdyż uważam, że pokazanie Trollskiego, a zaraz po tym polecanie shitu za 40 zł jest słabe. Nie mówię, że każdy musi mieć customa od Marcinsa, ale posiłkując się analogią wędkarską, powiedziałbym że polecasz wędkę za 40 zł z Ali, bo nie warto przepłacać za customa za jakiś tysiak

#287 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3252 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 21:17

Nie o to chodzi... Fakt, nie jesteśmy na forum typowo nożowym, tylko wędkarskim. Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami... Prawda? Dlatego ja się dzielę swoim, gdyż uważam, że pokazanie Trollskiego, a zaraz po tym polecanie shitu za 40 zł jest słabe. Nie mówię, że każdy musi mieć customa od Marcinsa, ale posiłkując się analogią wędkarską, powiedziałbym że polecasz wędkę za 40 zł z Ali, bo nie warto przepłacać za customa za jakiś tysiak

Ale jeśli wędka za 40 zł byłaby ok to dlaczego ktoś miałby jej nie polecić? :)

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, dla jednego coś będzie wystarczające dla innego nie. 

Nigdzie nie napisałem również, że nie warto płacić za jakiś nóż tysiaka, jeśli masz taką potrzebę/zachciankę to jak najbardziej warto. 

Trosllkiego poleciłem konseserom, widocznie Ty nim jesteś skoro go znałeś :)

 

ps. co do budżetowych wędek to popatrz ile stron ma wątek o serii Jaxon Grey Stream :D 

Przez pierwsze miesiące sklepy były czyszczone z nich na bieżąco, zarówno stacjonarne jak i internetowe. 

Sam mam 3 patyki z tej serii, cena/jakość - moim zdaniem super. 

Jednocześnie nie śmiałbym nikomu napisać, że nie warto kupować patyka z pracowni za 1500 zł jak można mieć coś "podobnego" za 150 zł. 


Użytkownik Pride edytował ten post 10 styczeń 2020 - 21:28


#288 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 21:31



Ale jeśli wędka za 40 zł byłaby ok to dlaczego ktoś miałby jej nie polecić? :)
Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, dla jednego coś będzie wystarczające dla innego nie.
Nigdzie nie napisałem również, że nie warto płacić za jakiś nóż tysiaka, jeśli masz taką potrzebę/zachciankę to jak najbardziej warto.
Trosllkiego poleciłem konseserom, widocznie Ty nim jesteś skoro go znałeś :)


Dobrze, jeśli tak to tak...
Ale przecież wiesz, że wędki za 40 zł są z Ali, prawda? Chodzi mi tylko i wyłącznie o jedną rzecz. POLECANIE. Rozumiem i podejrzewam, że na broni białej znasz się ot tak. Coś tam widziałeś, coś tam pomacałeś, coś poużywałeś i ci się podoba... Tak?
To w takim razie, czy poleciłbyś z czystym sumieniem, jakiemuś koledze z tego forum wędkę za 40 zł z Ali, bez wiedzy głębszej w tym temacie? Tak samo jak i w tanich, chińskich stopach stali, tak samo w chińskich, tanich grade'ach karbonu, różnice są ogromne.

#289 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 10 styczeń 2020 - 21:45

Dla wędkarza narzędziem jest wedzisko i osprzęt, a nóż dodatkiem. Dla "nożownika" nóż jest narzędziem, a wędka dodatkiem ... Zapewne stąd tak dwa różne postrzegania narzędzia. Nie mam noża z pracowni i miał nie będę bo nie używam go przez 8 godzin. Na te pół godzinki wystarczy mi "zwykły" nóż, którym zrobię co potrzebuje i przez te pół godzinki jego używanie będzie wygodne. Co innego wędka. Tej używam i po 8 godzin z małymi przerwami i dążę do tego aby przez ten czas było mi po prostu wygodnie i dlatego tutaj dlugo poszukiwałem. Uważam, że czas i sposób używania narzędzia ma tu nadrzędne znaczenie podczas wyboru.
  • Rheinangler i Alexspin lubią to

#290 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 22:12

Dla wędkarza narzędziem jest wedzisko i osprzęt, a nóż dodatkiem. Dla "nożownika" nóż jest narzędziem, a wędka dodatkiem ... Zapewne stąd tak dwa różne postrzegania narzędzia. Nie mam noża z pracowni i miał nie będę bo nie używam go przez 8 godzin. Na te pół godzinki wystarczy mi "zwykły" nóż, którym zrobię co potrzebuje i przez te pół godzinki jego używanie będzie wygodne. Co innego wędka. Tej używam i po 8 godzin z małymi przerwami i dążę do tego aby przez ten czas było mi po prostu wygodnie i dlatego tutaj dlugo poszukiwałem. Uważam, że czas i sposób używania narzędzia ma tu nadrzędne znaczenie podczas wyboru.

Błąd w myśleniu - z całym szacunkiem.
Tak samo tego i tego używamy... Nie ważne jak długo. Tak samo jak chcemy mieć najlepsze samochody, kołowrotki, wędki, haki, łodzie, czy przedmiotowe noże... W większości wypadków z żadnych, najlepszych cech tych produktów nie skorzystamy, bo nie będzie takiej potrzeby (pomijając ekstrema), ale zawsze chcemy mieć ten "zapas" w razie W- prawda? Dlatego wydajemy ciężko zarobione pieniądze. Do czego zmierzam... Ano do tego, że w ogólnym ujęciu rzeczy dobrych na tym forum, polecanie kupolitu, po prostu nie przystoi. Tu na okonie polecany jest Twin Power. Dlatego razi mnie, że ktoś poleca nóż za 40 zł- a z założenia wiem, że nie będzie dobry, bo mój 10 letni syn złożyłby, ten śmieszny linerlock przy spinehawku. Wędka musi być droga, bo to podstawowe narzędzie (i racja), ale folder, który utnie nam palec, bo blokada puści, to jest ok.

Panowie, aby nie było, że kręcę gównoburze. Wydajecie na sprzęt tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy, a polecacie chiński shit? No proszę
  • Rheinangler lubi to

#291 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 384 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 styczeń 2020 - 22:21

Zapomniałeś chyba o jednym że nie każdego stać wydać kilka tysięcy czy kilkaset złotych za nóż czy za sprzęt wędkarski. I co według Ciebie ta grupa nie ma prawa polecać rzeczy tańszych. Jest przecież wiele rzeczy które nie są drogie a mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

#292 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 22:28

Zapomniałeś chyba o jednym że nie każdego stać wydać kilka tysięcy czy kilkaset złotych za nóż czy za sprzęt wędkarski. I co według Ciebie ta grupa nie ma prawa polecać rzeczy tańszych. Jest przecież wiele rzeczy które nie są drogie a mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

Super! Dzięki, że napisałeś.

Zamierzeniem moich wpisów było co innego...

POLECAM - to słowo klucz.

Polecisz swojemu najlepszemu koledze kupę, bo nic nie wiesz na ten temat? W życiu pięknym, nie zaglądam nikomu do kieszeni! Sam jestem zwykłym człowiekiem, który zarabia tyle ile musi. Jedynie mam uprzedzenie do wpisów POLECAM, bo jest tanie. Czy wiesz jak zachowuje się głownia takiego noża za 40 zł i blokada? Kiedy w Chinach wyprodukowano go za 5 zł netto, a u nas kosztuje 40 zł?

Podejrzewam, że kolega Pride nie używał wiele innych noży w swoim życiu. Ok, powiedzmy... kilkudziesięciu?

Użytkownik count_martin3z edytował ten post 10 styczeń 2020 - 22:30


#293 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 10 styczeń 2020 - 22:39

Prócz użytkowników TP, Stelli i customowych kijów i nożów  :D  :D  :D  na forum jest kilku  ;) wędkarzy łowiących tańszym sprzętem i mają do tego prawo. Ba, mają prawo nawet cieszyć się z tego powodu i łowić więcej może i większych ryb niż użytkownicy z droższym (lepszym?) sprzętem.
A nawet o zgrozo! polecać sprzęt (w tym noże) który drugi nie wziąłby do ręki. Wolność słowa to się nazywa i subiektywizm oceny czy jakoś tak. I na razie nie jest to karane :P  Nie mylić ze świadomym  wprowadzaniem w błąd podczas sprzedaży. 


Użytkownik Krzysiek P edytował ten post 10 styczeń 2020 - 22:40


#294 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 22:41

Prócz użytkowników TP, Stelli i customowych kijów i nożów :D :D :D na forum jest kilku ;) wędkarzy łowiących tańszym sprzętem i mają do tego prawo. Ba, mają prawo nawet cieszyć się z tego powodu i łowić więcej może i większych ryb niż użytkownicy z droższym (lepszym?) sprzętem.
A nawet o zgrozo! polecać sprzęt (w tym noże) który drugi nie wziąłby do ręki. Wolność słowa to się nazywa i subiektywizm oceny czy jakoś tak. I na razie nie jest to karane Nie mylić ze świadomym wprowadzaniem w błąd podczas sprzedaży.

Dlatego na początku zapytałem...

#295 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 10 styczeń 2020 - 23:11

Bez urazy- ja też "'dorobiłem się" fajnego noża ale przez tyle lat kilkanaście (dzięsiąt?) przerobiłem i pamiętam ile radości sprawiały mi wyprawy z pierwszym scyzorykiem, finką , "chińskim" al'a Rambo czy pierwszym już wykutym tylko dla mnie. Poza tym każdemu wg potrzeb (i kieszeni). Najgorsze jest przepłacanie "żeby się pokazać" (częste w sprzęcie elektronicznym)  tylko ze względu na kasę i nie wykorzystywanie w pełni czy nawet 50% możliwości..  


  • Alexspin lubi to

#296 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 23:12

Bez urazy- ja też "'dorobiłem się" fajnego noża ale przez tyle lat kilkanaście (dzięsiąt?) przerobiłem i pamiętam ile radości sprawiały mi wyprawy z pierwszym scyzorykiem, finką , "chińskim" al'a Rambo czy pierwszym już wykutym tylko dla mnie. Poza tym każdemu wg potrzeb (i kieszeni). Najgorsze jest przepłacanie "żeby się pokazać" (częste w sprzęcie elektronicznym) tylko ze względu na kasę i nie wykorzystywanie w pełni czy nawet 50% możliwości..

Kolego... Ty chyba nie rozumiesz o co tu chodzi...

Spytam raz jeszcze...

Polecisz gównonóż Rambo, którym się bawiłeś za dziecka?

Użytkownik count_martin3z edytował ten post 10 styczeń 2020 - 23:13


#297 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 10 styczeń 2020 - 23:13

OK, nie rozumiem. Pozdro.


  • Alexspin lubi to

#298 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 10 styczeń 2020 - 23:27

Kolego... Ty chyba nie rozumiesz o co tu chodzi...

Spytam raz jeszcze...

Polecisz gównonóż Rambo, którym się bawiłeś za dziecka?

 

Pytanie zasadnicze: przede wszystkim do czego ma ten nóż służyć? Do szczenięcej zabawy w piasku albo ścinania grzybków w stylu Rambo ? Wtedy tak, polecę. Mało tego, podejrzewam, że mi ten ktoś podziękuje, że poleciłem mu sprzęt adekwatny do Jego potrzeb czyli zabawkę bo właśnie konkretnie tego potrzebował, a nie sprzętu z pracowni za kilkaset lub więcej złotych.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 10 styczeń 2020 - 23:28

  • Okonhel, Krzysiek P i Alexspin lubią to

#299 OFFLINE   jaaro76

jaaro76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 23:39

A dla koneserów polecam zapoznać się z twórczością jednego z najpopularniejszych polskich knifemakerów:
https://trollsky.com/

Tutaj dwa noże spod jego ręki:

comment_VM7Wah8YgpeJMLLoETebZPoWRLEJaFLi

comment_K7vFXL9W83W53sBJV01aPyIElfZTAg7e

szczeka opada,coś pięknego


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#300 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 490 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 10 styczeń 2020 - 23:45

Ja tak, mogę śmiało każdemu polecić More za 40..a nawet za 32pln z Juli. W zupełności wystarczy - kija na kiełbasę utniesz, kiełbaskę natniesz, pomidora ukroisz, ba nawet chleb. Ostra jest, łatwo się ostrzy, a ja się zgubi to nie szkoda.

Tak śmiało mogę polecić taki nóż i wcale nie uważam go za gówniany. Może nie piękny jak castomy, ale funkcjonalny i pomimo taniości idealnie sprawdza sie w tym, do czego wg mnie służy nóż.

Amen






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych