Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Przelotki Daiwa AGS

tech-rb przelotki daiwa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 29 luty 2012 - 19:38

Super glue na pewno załatwi sprawę <_< .Pewnie Daiwa robi tak, że nie trzeba przyginać :unsure: , to laminat więc idzie z form, powtarzalność i dokładnośc jest wysoka. Mnie zastanawia, czy da sie takie przelotki normalnie zdjąć z blanku :mellow: .

#22 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 luty 2012 - 19:43

Metalowych też nie trzeba przyginać dopóki nie zaczepią sie w pokrowcu pakowane nocą po całym dniu nad wodą, albo nie zahaczą o coś w łodzi albo ktoś na nich nie usiądzie, albo... B)

#23 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 29 luty 2012 - 19:46

Na gięcie przelotki siedząc, albo stajć na niej, nic poradzisz. Przelotki przygianać umyślnie czasem trzeba, bywa że nie bardzo są podgięte jednakowo. :D

#24 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 29 luty 2012 - 20:27

Witam ,
pomysł Daiwa jest ciekawym krokiem .
Kolejnym może być zmiana w ramce stopki na tuleję .

No a potem to już tylko „million modułów” , „resonanse grip” , „resonanse guide” – przelotki na ramkach z tubką na pierścionkach , itd , itp . :D


Pozdrawiam


#25 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 luty 2012 - 20:30

Dobry bajer to połowa sukcesu B).
Na mnie te bajery coraz mniej już działają.Chyba się uwsteczniam :mellow:.

#26 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 03 marzec 2012 - 13:16

Jozi,- im wiecej i lepiej się ryby łowi tym człek mniej podatny na wedkologię :lol:
  • Olsztynteam lubi to

#27 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 13 lipiec 2015 - 15:17

Odkopie temat.

 

Kolejną nowością Daiwy są absolutnie innowacyjne i przełomowe nowe przelotki AGS (AGS = Air Guide System) z włókna węglowego zaczynające nowy etap w rozwoju technologii budowy wędzisk. 

1-ags.jpgPrzelotki AGS posiadają ramę z włókna węglowego dzięki czemu są wyraźnie lżejsze, niż np. przelotki FUJI® Titanium, które były dotąd jednymi z najlżejszych modeli na świecie. 

Zredukowana waga optymalizuje akcję wędziska, które staje się szybsze i stabilniejsze. Zastosowanie przelotek z włókna węglowego umożliwia również oddawanie celniejszych rzutów. Trzymając w dłoni wędkę z przelotkami AGS natychmiast dostrzeżemy, jaką różnicę sprawiają dla jej akcji!

AGS w porównaniu ze zwykłymi przelotkami są nawet do 40% lżejsze. Oznacza to mniejsze obciążenie blanku skutkujące poprawioną zdolnością powrotu do pozycji wyjściowej

Konstrukcja ramy redukuje niebezpieczeństwo splątania żyłki. Szczególnie podczas połowu plecionkami w wietrzne dni istnieje zagrożenie zawinięcia się jej wokół przelotki i zerwania przynęty. Przelotki AGS umożliwiają żyłce "samodzielne uwolnienie się", minimalizując ryzyko utraty wabika przy wyrzucie. 

Kar

bon z którego wykonane są przelotki AGS jest 3 razy sztywniejszy od tytanu - węglowa rama tytanu poprawia czułość blanku jak żaden inny materiał.

 

Źródło: http://www.wedkuje.p...sci-daiwa,84513

 

 

Co otym myślicie ?



#28 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 lipiec 2015 - 15:20

Czad

#29 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 13 lipiec 2015 - 15:55

Ja wysiadam, za cienki jestem podobnie jak moja percepcja nie pozwalajaca mi zrozumiec po co  kolejne, iles  tam procent lzejsze przelotki w wedce ( te procenty tez sie zapewne ciut zmienily bo od tego czasu Fuji wprowadzilo Torzite). 

 

Wygladaja super, dodac letki ale jednoczesnie ciezki korek ciemny na tulejach z plastiku i nie ma ch..a na jerkbaicie :) Takich nie maja nawet najlepsze spece w kastomach rodem z Chin :)


  • Guzu i Wobi lubią to

#30 OFFLINE   Rbogusz25

Rbogusz25

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bogusz

Napisano 03 grudzień 2020 - 14:33

Witam, odkopię temat. Czy zmieniło się coś może w kwestii zakupu przelotek ? Można je gdzieś dostać żeby samemu uzbroić sobie blank czy nadal są dostępne tylko w gotowych wędkach ? Dzięki i pozdrawiam

#31 OFFLINE   dziurban

dziurban

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 03 grudzień 2020 - 15:37

Przelotki się nie przyjeły. Można je było kupić w kilku sklepach w zestawach, ściągniętych z uszkodzonych wędek Daiwa.


Użytkownik dziurban edytował ten post 03 grudzień 2020 - 15:41


#32 OFFLINE   Rbogusz25

Rbogusz25

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bogusz

Napisano 03 grudzień 2020 - 21:47

W jakim sensie się „nie przyjęły” ? Skoro taki St.croix pakuje te przelotki do patyków za 3,5 kafla to chyba jednak muszą coś sobą reprezentować 😂
  • Bolen30 lubi to

#33 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 04 grudzień 2020 - 10:10

Fajnie byłoby wziąć na wagę porównywalny set Torzite i tych AGS i porównać. Bo co do stylistyki to każdy ma własne upodobania..

#34 OFFLINE   Rbogusz25

Rbogusz25

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bogusz

Napisano 04 grudzień 2020 - 10:34

Fajnie byłoby wziąć na wagę porównywalny set Torzite i tych AGS i porównać. Bo co do stylistyki to każdy ma własne upodobania..

Stylistyka to w sumie dla mnie rzecz drugorzędna w tym przypadku. Pytam bo mam blank legend elite 2,9m 12lb i chciałbym żeby zachował jak najwiecej szybkości, którą ma ma sucho a wagowo według danych producenta to nawet torzity nie są zbliżone do nich. Są ultralekkie.

#35 OFFLINE   ryudo

ryudo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaSokółka

Napisano 04 grudzień 2020 - 10:52

Te przelotki mają jeden zasadniczy problem - są ultra delikatne. Bardzo łatwo jest je poprostu uszkodzić.

Użytkownik ryudo edytował ten post 04 grudzień 2020 - 10:52


#36 OFFLINE   dziurban

dziurban

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 04 grudzień 2020 - 17:31

W jakim sensie się „nie przyjęły” ? Skoro taki St.croix pakuje te przelotki do patyków za 3,5 kafla to chyba jednak muszą coś sobą reprezentować

W sensie takim że są na rynku od co najmniej 10 lat a nikt nie robi nic na tych przelotkach. St.Croix jest wyjątkiem. Seria pewnie sie skończy za rok, max 2 lata. To moje zdanie.


Użytkownik dziurban edytował ten post 04 grudzień 2020 - 17:36


#37 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 04 grudzień 2020 - 21:03

Stylistyka to w sumie dla mnie rzecz drugorzędna w tym przypadku. Pytam bo mam blank legend elite 2,9m 12lb i chciałbym żeby zachował jak najwiecej szybkości, którą ma ma sucho a wagowo według danych producenta to nawet torzity nie są zbliżone do nich. Są ultralekkie.

Jeśli chcesz żeby Twoja elitka zachowała jak najwięcej szybkości to zdecydowanie polecam Torzite. Dane producenta to jedno, a waga rzeczywista to drugie.
Jeśli masz wątpliwości to napisz do pracowni oni Ci doradzą.



#38 OFFLINE   Rbogusz25

Rbogusz25

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bogusz

Napisano 04 grudzień 2020 - 22:39

Jeśli chcesz żeby Twoja elitka zachowała jak najwięcej szybkości to zdecydowanie polecam Torzite. Dane producenta to jedno, a waga rzeczywista to drugie.
Jeśli masz wątpliwości to napisz do pracowni oni Ci doradzą.

Szukałem właśnie alternatywy dla Torzite żeby spróbować teraz czegoś innego. Niestety daiwa ags są nie do kupienia i będę musiał pozostać przy Torzite’ach. Myśle, że przy zastosowaniu minimalnej ilości omotek i lakieru efekt będzie równie fajny. Dzięki i pozdrawiam
  • Szymon82 lubi to

#39 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 grudzień 2020 - 23:22

Górą Recoile, dołem tytany - tak kiedyś robił Loomis i StC..


  • TomekSudety lubi to

#40 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 10 grudzień 2020 - 22:41

Witam,

 

taka ciekawostka, przelotka zdjęta z St'Croix za trzy i pół kafla, i pięć Torzit-ów !!!

 

Pozdrawiam,

Tarłoś

 

 

Załączony plik  img_20201211053401_IMG_20201013_112751585_zmniejszamy_pl.jpg   65,54 KB   11 Ilość pobrań

 

Załączony plik  img_20201211053511_IMG_20201013_113042106_zmniejszamy_pl.jpg   56,33 KB   11 Ilość pobrań


  • dziurban lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki, daiwa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych