Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

WARSZAWA

miasto warszawa street fishing poland urban fishing

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1176 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 wrzesień 2015 - 16:27

A ktoś ostatnio bywa na Szczęsliwickich glinkach?
  • pureass lubi to

#242 OFFLINE   greg

greg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 wrzesień 2015 - 21:19

Witam Kolegów przy okazji pierwszego wpisu. Jerkbaita czytuję dość regularnie, ale z racji tego, że w Polsce łowię bardzo sporadyczni, jakoś do tej pory nie było okazji, żeby coś napisać.

Tym miejscem, gdzie zdarzało mi się wędkować było właśnie jeziorko Szczęścliwickie - sukcesy nie za duże - szczupaczki do 45-50cm, ale zwykle coś się uwiesiło. Z chęcią wymienię się doświadczeniami z kolegami, którzy łowią tutaj bardziej regularnie. Zaciekawiła mnie informacja o szczupaku 108 cm - mimo tego, że w charakterze spacerowicza bywam tutaj bardzo często, nie widziałem jeszcze żeby ktoś złowił większego drapieżnika. Karpie i amury - owszem, widywałem naprawdę duże złowione sztuki, raz nawet miałem okazję obserwować 3 godzinny hol amura (tak zgaduję), bo ryby nawet nie zobaczyliśmy.

Z racji tego, że miałem okazję popływać po tym jeziorku z echosondą - kilka ciekawych spostrzeń. Jeziorko ma termoklinę, co przy tak małym zbiorniku nie jest częste. Ryb i to dużych jest naprawdę sporo, ale najciekawsze echa widywałem w tych miejscach, gdzie rzadko pojawiali się wędkarze ; )

Rozmiarami niektórych odczytów naprawdę byłem zaskoczony - w wodach Szwecji i Finlandii nie miałem okazji zaobserwowania tak dużych. 

 

p.s.

Wydaje mi się, że minąłem się kilka razy z Remkiem - prawie 2m wzrostu, z lustrzanką w ręku. Potwierdź Remku, że właściwie identyfikuję, to następnym razem się odezwę.



#243 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 wrzesień 2015 - 22:55

Witam Kolegów przy okazji pierwszego wpisu. Jerkbaita czytuję dość regularnie, ale z racji tego, że w Polsce łowię bardzo sporadyczni, jakoś do tej pory nie było okazji, żeby coś napisać.

Tym miejscem, gdzie zdarzało mi się wędkować było właśnie jeziorko Szczęścliwickie - sukcesy nie za duże - szczupaczki do 45-50cm, ale zwykle coś się uwiesiło. Z chęcią wymienię się doświadczeniami z kolegami, którzy łowią tutaj bardziej regularnie. Zaciekawiła mnie informacja o szczupaku 108 cm - mimo tego, że w charakterze spacerowicza bywam tutaj bardzo często, nie widziałem jeszcze żeby ktoś złowił większego drapieżnika. Karpie i amury - owszem, widywałem naprawdę duże złowione sztuki, raz nawet miałem okazję obserwować 3 godzinny hol amura (tak zgaduję), bo ryby nawet nie zobaczyliśmy.

Z racji tego, że miałem okazję popływać po tym jeziorku z echosondą - kilka ciekawych spostrzeń. Jeziorko ma termoklinę, co przy tak małym zbiorniku nie jest częste. Ryb i to dużych jest naprawdę sporo, ale najciekawsze echa widywałem w tych miejscach, gdzie rzadko pojawiali się wędkarze ; )

Rozmiarami niektórych odczytów naprawdę byłem zaskoczony - w wodach Szwecji i Finlandii nie miałem okazji zaobserwowania tak dużych. 

 

p.s.

Wydaje mi się, że minąłem się kilka razy z Remkiem - prawie 2m wzrostu, z lustrzanką w ręku. Potwierdź Remku, że właściwie identyfikuję, to następnym razem się odezwę.

Jak taki ryży to On  ;)  :D .


  • remek lubi to

#244 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 wrzesień 2015 - 10:01

Ryb i to dużych jest naprawdę sporo, ale najciekawsze echa widywałem w tych miejscach, gdzie rzadko pojawiali się wędkarze ; )


Piękne! Strzał w 10! Masz odpowiedź gdzie została złowiona ta ryba. Nigdy tam nie wiedziałem wędkarzy .... :)

Wydaje mi się, że minąłem się kilka razy z Remkiem - prawie 2m wzrostu, z lustrzanką w ręku. Potwierdź Remku, że właściwie identyfikuję, to następnym razem się odezwę.


Raczej nie. Z lustrzanką już nie chodzę (tylko na specjalne okazje ją biorę) ... ale jak się spotkamy w Wwie (możemy się jakoś spotkać) to się poznamy i mogę przynieść naszywkę.

#245 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 18 wrzesień 2015 - 10:33

Wychowałem się koło glinianki Szczęśliwickiej,w ciągu ostatniego roku widziałem kilka wyjętych szczupaków powyżej 100cm,amury/karpie koło 90cm...

ryba mocno przećwiczona niełatwa do wyłuskania,poniżej 3mtr siarkowodór i piasek z żółtego przechodzi w czarny(większość miejscówek w poszukiwaniu zaczepów prze-nurkowałem).

W zasadzie nie ma miejsc rzadziej penetrowanych przez wędkarzy.

Ciekawią mnie doświadczenia z echosondą,kiedyś podpatrzyłem ekran u karpiarza z łódką zanętową i echo.



#246 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 18 wrzesień 2015 - 15:09

Dzisiaj na godzinę wyskoczyłem nad Cietrzewia. Parę skubnięć i jeden okonek dał się oszukać.
  • ezehiel lubi to

#247 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 wrzesień 2015 - 16:56

@klim i tak i nie :) Tzn. są miejsca, które są zdecydowanie omijane przez wędkarzy, są też te z większą presją.

#248 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 18 wrzesień 2015 - 16:57

Oj chyba muszę się tam przejechać

#249 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 18 wrzesień 2015 - 18:25

Coś słyszałem, że na Cietrzewiu trzeba mieć zezwolenie z większego okolicznego sklepu wędkarskiego. To prawda?



#250 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 18 wrzesień 2015 - 20:00

Coś słyszałem, że na Cietrzewiu trzeba mieć zezwolenie z większego okolicznego sklepu wędkarskiego. To prawda?

???????z Makro?



#251 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 18 wrzesień 2015 - 20:10

Wychowałem się koło glinianki Szczęśliwickiej,w ciągu ostatniego roku widziałem kilka wyjętych szczupaków powyżej 100cm,amury/karpie koło 90cm...

Ja też tam ale bardzo dawno temu. "Tymy ręcamy" sadziłem drzewka w ramach czynu społecznego w podstawówce na początku lat 70 w parku Szczęśliwickim który wtedy parkiem oczywiście nie był.


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#252 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 18 wrzesień 2015 - 20:13

???????z Makro?

 

Chyba z Leclerc'a, ale szukam właśnie potwierdzenia ;)



#253 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 18 wrzesień 2015 - 20:17

Pogrzebałem i znalazłem info z samego sklepu. Potrzebna jest karta wędkarska, a identyfikator (zezwolenie) do pobrania w sklepie. We wrześniu mają uchwalić jaka będzie opłata za zarybienie. A od przyszłego roku trzeba będzie zapłacić już za łowienie ;)


Użytkownik gutekjelonki edytował ten post 18 wrzesień 2015 - 20:18


#254 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 19 wrzesień 2015 - 12:19

Coś słyszałem, że na Cietrzewiu trzeba mieć zezwolenie z większego okolicznego sklepu wędkarskiego. To prawda?


Jakieś stowarzyszenie powstało? Wiadomo już czym zamierzają zarybiać stawy?

#255 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 19 wrzesień 2015 - 12:32

Jakieś stowarzyszenie powstało? Wiadomo już czym zamierzają zarybiać stawy?

Nic mi więcej nie wiadomo. W sklepie się pewnie wszystkiego można dowiedzieć.


  • Paavo lubi to

#256 OFFLINE   greg

greg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 wrzesień 2015 - 22:11

Jak będziesz daj znać. Od rana (6:00-7:30) jestem prawie codziennie ...

To i ja spróbuję się umówić w okolicach przyszłego weekendu. Przypomnę się, jeśli będę na miejscu. Wędkujesz tak regularnie, czy biegasz ?

Ja w tym roku obraziłem się na PZW i nie wykupiłem karty, w efekcie tylko podpatruję łowiących na Szczęśliwiach.....  

 

Wychowałem się koło glinianki Szczęśliwickiej,w ciągu ostatniego roku widziałem kilka wyjętych szczupaków powyżej 100cm,amury/karpie koło 90cm...

ryba mocno przećwiczona niełatwa do wyłuskania,poniżej 3mtr siarkowodór i piasek z żółtego przechodzi w czarny(większość miejscówek w poszukiwaniu zaczepów prze-nurkowałem).

W zasadzie nie ma miejsc rzadziej penetrowanych przez wędkarzy.

Ciekawią mnie doświadczenia z echosondą,kiedyś podpatrzyłem ekran u karpiarza z łódką zanętową i echo.

 

Ja jakoś nie trafiałem na skutecznych łowców szczupaków, a Ci których podpytywałem również nie bardzo mieli czym się pochwalić, ani w bieżącym sezonie, ani generalnie.

Nawet łowiący na żywca z dumą opowiadali o najwyżej 80 cm szczupakach złowionych ileś lat temu. Zdażyło mi się za to spotkać w tym roku gościa, który niestety bardzo dobrze sobie radził w łowieniu okoni na żywca. Niestety - bo wszystkie ryby trafiały do siatki. Nie podejrzewałem, że po tym co dzieje się zimą (masowe łowienie miniokonków) pozostały w wodzie ryby 35+.

 

Co do echa - to skorzystałem z wypożyczalni kajaków, trochę gość się dziwił, jak zobaczył, że coś podczepiam do kajaka ; )

Siarkowodór, jeśli faktycznie jest, to znacznie głębiej, dużo ryb było tuż nad termokliną (chyba że to siarkowodór symuluje termoklinę) na głębokości ok. 5-5.5m. W tym roku mogło być inaczej ze względu na temperatury i niższy stan wody. Moje obserwacje z echem są sprzed 2 lat.

Natomiast osady denne jeziorka na pewno mają bogaty skład chemiczny, po łowieniu w najgłębszych miejscach guma trwale zmienia kolor i zyskuję oleistą, trudno usuwalną powłokę.


  • Filip14 lubi to

#257 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 20 wrzesień 2015 - 21:39

W tym roku mało łowiłem,

w zeszłym wyjęte tylko 3 szczupki 50,60,80 po zdjęciu wypuszczone,

103 cm sfotografowałem zabrany :huh:  przez gościa na żywca.



#258 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 wrzesień 2015 - 07:18

W weekend na Szczęśliwicah trochę ruchu było. Żywiec też pływał ... i to nie jeden ....
  • Bolesław lubi to

#259 OFFLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 726 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 21 wrzesień 2015 - 12:41

W wekend byłem w królikarni z zamiarem zabawy z pasiaczkami.

Żucam i żucam  i w pewnym momencie ku mojemu zdziwieniu przy zarzucie mega paprocha na żyłce 0,14 potęrzne szarpnięcie.

Tylko problem w tym że przynęta nie wpadła do wody, zerkam w góre a tu mewa szaleje na niebie jak na lasso.

Po chwili wpadła do wody zaplątana w żyłce i i powoli  przyciągam ją do brzegu.

Nie miałem czym foty zrobić po za tym była tak zestresowana że szybko ją odplątałem i pozwoliłem ucieć.



#260 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 21 wrzesień 2015 - 18:56

A wybrałem się na te całe Szczęśliwice dzisiaj na godzinkę. Pierwsza ryba z tego akwenu to... mały boleń :D. Malutki jak dwa kolejne okonki. Woda fajna i jest gdzie łowić. Presja dość spora jak na poniedziałek, ale na Cietrzewiu czy Koziorożcu widywałem więcej ludzi w ciągu tygodnia. Faktycznie jest tam głęboko... Miałem ze sobą jedynie niewielkie obrotówki, więc ciężko było obłowić dno. Jeszcze tam wrócę, poszukać pasiaków. Jakieś rady na temat Szczęśliwickich okoni? :)


  • remek lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: miasto, warszawa, street fishing, poland, urban fishing

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych