Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczecin

miasto szczecin street fishing poland urban fishing

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1659 odpowiedzi w tym temacie

#761 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 21 lipiec 2017 - 23:05

Może nawet jakiś późnowieczorny / nocny spining? :D
(z soboty na niedziele)


Użytkownik granvorka edytował ten post 21 lipiec 2017 - 23:05


#762 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 09:30

W sierpniu wybieram się na 4 dni gościnnie do Szczecina. Podpowiedzcie proszę koledzy w której  części mógłbym sobie ogarnąć noclegownie, żeby mieć możliwość przespacerować się przed śniadaniem nad wodę każdego dnia i spędzić kilka godzin w oczekiwaniu na upragnione "pstryknięcia", których w mazowieckim jak na lekarstwo  :)

 

Jeśli ktoś zechce się podzielić taką informacją to może być na pw jeśli z wiadomych względów nie chce pisać publicznie.

 

Dziękuję  :)


Użytkownik dreadknight edytował ten post 28 lipiec 2017 - 09:31


#763 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 11:18

W sumie to jestem mobilny więc oddalenie się od gdzieś w górę rzeki samochodem też wchodzi w grę. Będę wdzięczny za podpowiedź.



#764 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 28 lipiec 2017 - 11:31

Wszystko zależy od kasy jaką chcesz wydać na nocleg. Masz campanile lun Novotel zaraz nad samą Odrą. Jak będzie z sandaczem w sierpniu nie wie nikt. Możliwe że pstryknięć nie doczekasz ale szukaj w rejonach centrum ryb, ewentualnie Dziewoklicz ryba może być wszędzie i nigdzie. Pewny termin zaczyna się od listopada jeśli ryby przez sieci się przedrą

#765 OFFLINE   sq1gym

sq1gym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:M

Napisano 28 lipiec 2017 - 15:12

Nad samą Odrą, przy Wałach Chrobrego jest też hotel Focus. Wariant tańszy - akademia morska wynajmuje na lato pokoje w akademikach, też 5 minut nad wodę. Ale teraz, na początek sierpnia wszyscy mogą głupieć z cenami bo jest finał regat i właśnie mówili dzisiaj w lokalnym radiu, że z wolnymi miejscami na pierwszą połowę sierpnia kiepsko.



#766 OFFLINE   bonah009

bonah009

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjazach-pom.

Napisano 29 lipiec 2017 - 19:59

Wszystko zależy kiedy dokładnie chcesz przyjechać bo tak jak koledzy pisali wcześniej w pierwszej połowie sierpnia jest bardzo ciężko z wolnymi pokojami.
Sam szukałem czegoś dla znajomych z dolnego śląska i ciężko było. Poza centrum już szybciej i taniej. A za sandaczem jeszcze oprócz wyżej wymienionych to chyba cegielinka. Jka cos pisz na priv. bede na miejscu to moge pokazać gdzie i jak.

#767 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 29 lipiec 2017 - 22:21

W Szczecinie ryb już nie ma.


  • mifek, gumowy i karkoszek lubią to

#768 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 30 lipiec 2017 - 10:56

Są, są, tylko nie jest już tak łatwo jak jesienią ;)

#769 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 30 lipiec 2017 - 12:47

Eee tam, jesienią tez nie ma(chyba ze chodzi o te makrele 25-30cm).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#770 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 30 lipiec 2017 - 19:22

jesenia duze tez są ;)



#771 OFFLINE   mateusz998

mateusz998

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 30 lipiec 2017 - 19:48

To pochwal się swoimi smokami  :)


  • gumowy lubi to

#772 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 30 lipiec 2017 - 21:50

Jeżeli ktoś pisze że w Szczecinie są ryby to sam sobie strzela w stopę. Działacze pzw Szczecin biorą kasę i przez takie teksty czują się jeszcze jak pączki w maśle... bo wygląda na to, że wszystko jest w porządku. A nie jest. z mojej strony taki trochę #boldupy ale nie mam zamiaru opłacać w przyszłym roku kolejnych składek dla tego złodziejstwa. 

 

Dreadknight w Odrze masz szansę na bolenia i suma. Próbuj przy mostach, ale szczerze mówiąc - szkoda życia. Lepiej zapytaj o sklepy z dobrym piwem


  • gumowy i mvp1984 lubią to

#773 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 30 lipiec 2017 - 22:17

Kupowanie składek na bezrybie PZW dawno odpuściłem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#774 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 31 lipiec 2017 - 09:18

nie twierdze ze szczecin to jest "rybne eldorado" ale coś tam trafić można, jak przepłynie przez sieci na zalewie. Jest to raczej rzeźba niż przyjemne łowienie w oczekiwaniu na 70-tki. Widziałem jak wyciągali duże ryby z odry w zeszłym roku i o dziwo tam wracały. Ja największego sandacza w ciągu ostaniach dwóch lat na wałach trafiłem 62 cm, a tak to fryteczki 30-40 cm i trochę okoni 30+ ale nic powyżej 35. 

Osobiście jak mam jechać na bulwary i stać miedzy wszystkimi "kaloszami", naciągającymi 40 cm sandacze do wymiaru, tez wole wyjechać parę km za szczecin.


Użytkownik Przemek. edytował ten post 31 lipiec 2017 - 09:29


#775 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 11:15

Dziękuję koledzy za wskazówki i spostrzeżenia. Z tego co piszecie tutaj i na priv to bulwary odpuszczę i chyba skieruje się jednak poza miasto. Miałem chęć połowić z betonów w stroju "cywilnym" ale widzę że bez biegania po krzakach chyba się nie obędzie.



#776 OFFLINE   mateusz998

mateusz998

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 31 lipiec 2017 - 12:49

nie twierdze ze szczecin to jest "rybne eldorado" ale coś tam trafić można, jak przepłynie przez sieci na zalewie. Jest to raczej rzeźba niż przyjemne łowienie w oczekiwaniu na 70-tki. Widziałem jak wyciągali duże ryby z odry w zeszłym roku i o dziwo tam wracały. Ja największego sandacza w ciągu ostaniach dwóch lat na wałach trafiłem 62 cm, a tak to fryteczki 30-40 cm i trochę okoni 30+ ale nic powyżej 35. 

Osobiście jak mam jechać na bulwary i stać miedzy wszystkimi "kaloszami", naciągającymi 40 cm sandacze do wymiaru, tez wole wyjechać parę km za szczecin.

 

To po co pisać, że są , tylko nie jest tak łatwo jak jesienią ?  Nie wiem ile przełowiłeś na Odrze w centrum, ale pewno jak piszesz dwa lata to kilkanaście/kilkadziesiąt razy byłeś i sandacz max 62 cm na te tysiące rzutów to jest wynik raczej dramatyczny . Z przekroczeniem 50 cm też pewno łatwo nie było.

Niestety w porównaniu z okresem 3-4 lata wstecz od 2015 jest stały regres, jeśli chodzi o sandacze i bolenie. Nie ma się co do tego oszukiwać i raczej na poprawę się nie zanosi.

Ale w PZW chyba uznali , że od wszystko od kilku lat idzie w dobrym kierunku. Najpierw zniesienie zakazu spinningu w grudniu, potem wymiar sandacza na 45 cm, teraz okres ochronny od marca. Ale ważne, że kasa się zgadza...



#777 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 31 lipiec 2017 - 12:57

Po to jest ten okres by kasa się zgadzała. Przecież wiadomo o co chodzi. PZW ma np: gdzieś fakt że przez cały rok na morskich stoją przestawy sieciowe od brzegu do brzegu. Jako duży gracz bez problemu mogli by wpłynac na polityków by wprowadzono restrykcje na ryboli z morskich. Ale po co się męczyć. Lepiej zarybić i pozwolić by rybacy odłowili. Nasza perła rzek łososiowych też jest olewana przez PZW teraz idzie troć pierwsza a sieć na sieci przy ujściu tylko TPRIiG się interesuje ,a PZW uważa ich za szkodników bo psuja ich bajkę o zarybieniach jako cudowny środek na wszystko. Rybacy wywalaja nam do okoła rybę. Można by jeszcze dużo bajtów o tym zapisać tylko nic z naszego pisania gdy wciąż wszyscy płacą za bezrybie.
  • Krzysiek Rogalski, salmon1977 i mvp1984 lubią to

#778 OFFLINE   Luk1234

Luk1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Poznań

Napisano 31 lipiec 2017 - 16:23

Panowie,fakt, z rybami coraz gorzej, ale też nie dramatyzujmy, że tutaj nic kompletnie nie pływa. Myślę, ze porównując do innych dużych miast, wcale nie ma takiej tragedii.

Przykładem chociażby zawody SF w Warszawie, a wcześniej w Bydgoszczy, w których akurat uczestniczyłem.

Odnośnie wymiarów sandacza,okresów ochronnych i sieci zgadzam się oczywiście w 100%. Od siebie dodałbym jeszcze, że duże spustoszenie na przestrzeni kilku lat w wodach miejskich, szczególnie jesienią zrobił drop shot, bo każdy dziad gumofilec na dropsa wyciąga zanderki, a na klasycznego jiga już nie było tak łatwo.



#779 OFFLINE   arielos24

arielos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaBezrzecze
  • Imię:Ariel

Napisano 31 lipiec 2017 - 16:43

Pływać pływa tylko nie tyle co w takiej wodzie być powinno.Fakt że sandacz na jesieni jest wyżynany do ostatniego wymiarka.Ryba jest pojedyncza bolenia nie ma wcale bo po sandaczu miesiarze biora się za niego, a niestety nie ma go tyle co sandacza więc skutki widać szybko. Wiadomo że w porównaniu do Wawy czy innych miast mamy tu rybne eldorado przez cały rok szczególnie jeśli chodzi o drapieżnika.Ale fakt jest taki że mogli byśmy mieć ryb do oporu bez wiekszych wysiłków gdyby wprowadzić zakaz sieciowania na morskich i limit np tygodniowy dla gumofilców plus wysokie kary. Ocztwiście w tym ukladzie nie realne

#780 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 31 lipiec 2017 - 17:40

jestem tego samego zdania co kolega @LUK1234. Zresztą daleko nie szukając w okolicach gryfina na wodach "regalica" wcale sytuacja z ilością ryb nie wygląda lepiej. Sieci tez od groma, rybaków tak samo, zwłaszcza Ci co pływają w tej pospawanej długiej srebrnej łodzi. Kiedyś zapytałem młodego chłopaczka jak tam sandacze jesienią a on mi powiedział ze nie biorą, jak już chce się złapać dużego sandacza to trzeba iść na "kosę" na ciepły kanał :))) Sprzedał mi te miejscówkę na sumy, bo podobno tam przypływają "jeść raki" ale powiedział tez żeby w nocy tam nie jechać bo można od miejscowych oberwać :)))







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: miasto, szczecin, street fishing, poland, urban fishing

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych