Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na klenie - jazie, jaki blank wybrać?

jaź kleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
939 odpowiedzi w tym temacie

#261 ONLINE   TOFIX99

TOFIX99

    "Powsinoga"

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotruś Pan

Napisano 17 grudzień 2010 - 16:06

Sorki. Embarassed Przeoczyłem-XSH.

#262 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 17 grudzień 2010 - 16:58

Konger Elvis.

#263 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 17 grudzień 2010 - 17:26

Bert- sprawdz gdzie masz najblizsze pracownie ( w profilu nie masz miejsca zamieszkania), umow sie na spotkanie, pomacaj i sie zdecyduj.

W tym momencie wbrew intencjom piszacych posty robimy ci tylko wiekszy metlik w glowie. Jeden woli wolne takie, drugi inne trzeci jeszcze cos innego i gotowe.

Mam kilka wedek pod te ryby i przynety: Batsona RX7 2.90 do 10 gram, Talona ITM 3.20 do 10.5 gram i wspomnianego Gattiego 2.75 do 14 gram. Kazdy ma inne zastosowania i zaden nie jest moim ulubionym. Tak tylko do przemyslenia :D

Bujo

#264 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 18 grudzień 2010 - 14:53

Polecam Batsona XST1141F , przerabiałem rx7 do 10 i 14g..najbardziej z nich wszystkich podpasował mi XST1141F...szybki blank, ładnie pracuję pod obciążeniem nawet z przyłowem w postaci bolenia świetnie daje rade...super zabawa.. ładnie podaje najmniejsze wobki, polecam z czystym sumieniem :D

#265 OFFLINE   drateffka83

drateffka83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaPuławy
  • Imię:Piotr

Napisano 27 grudzień 2010 - 15:47

Witam!
Powtórzę zdanie kolegi Bujo, najlepszą opcją jest bezpośrednie macańsko w pracowni. Ja sam po sobie widzę, że z kijami bywa różnie, ma się coś jakiś czas a gdy macnie się coś innego to można się przekonać do takiej nowości lub nie dlatego opcja słuchania ludzi o opiniach z własnych upodobań jest pomocna ale napewno nie jest odzwierciedleniem Twoich typów. Ja mam 993F zarówno w standardzie jak i z wklejką i np do kleni go zupełnie nie zaborę, z batsonami 2,75m i 2,9m zarówno 10g jak i 14g miałem lub mam styczność na codzień i chwalę sobie (głównie IST1142F) ale ostatecznie i najczęściej nad wodę jadę z XMG1142LL. Jest to typowy patyk do łowienia lekkiego na większych uciągach, nie kuca na robocie, ma potencjał na każdego klenia z Wisły, również nie było jeszcze takiego bolka który byłby dla niego za duży. O Phenixie nie powiem nic bo nim nie łowiłem ale wiem, że też w głowach pozmieniał wiele. Na koniec powiem tak: ze wszystkich patyków na klonka nigdy nie pzbędę się Lamiego XMG1142LL.
Pzdr!

#266 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1276 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 marzec 2011 - 09:21

Witam Kolegów.
Wczoraj kolega,co muchami miata, włożył mi w łapki kij muchowy swój. Żarty, żartami, ale....pomyślałem sobie...dlaczego by robala kleniowo-jaziowego ( 1,5 - 2,0 cm), na żyłce, albo na plecionce 0,08 z długim przyponem żyłkowym i małym kręciołku nie puścić na wodę, ale na kiju muchowym?
Skąd ten pomysł? machnąłem tą muchówką i mnie olśniło..Jaka akcja...miodzio.
Może Koledzy potraktujecie mojego posta jako profanację, ale chciałbym spróbować. Zakładam przebudowę rękojeści. Pytanie: jaki kij będzie pasował do takiej próby? Kolegi nie pytałem, bo zawał byłby pewny.
Zaznaczam, że moje wywody i pomysły to nie żart.
pozdrawiam
Alek

#267 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2994 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 07 marzec 2011 - 09:26

Chodzi Ci o zbudowanie kija spinningowego na blanku muchowym? Bo tak to rozumiem.

#268 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1276 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 marzec 2011 - 09:52

Tak.

#269 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2994 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 07 marzec 2011 - 10:01

No to nie jesteś pierwszy :D
Wybierz blank o długości takiej jak Ci pasuje (ale raczej max 2,8 m), do linki 4, może 5 WT. Uzbrój w lekkie przelotki.

#270 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 07 marzec 2011 - 16:54

Ameryki nie odkryłeś.Na niektórych blankach muchowych powstawały
wspaniałe spinningi.Miałem takiego zbrojony jeszcze przez Anosa(Banachowski,Politowski).Piękna praca blanku.W obecnych dopiero można wybierać,przebierać.Jeżeli chcesz zbroić w pracowni zapytaj Daniela XRods, a jeżeli sam to kombinuj.

#271 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1276 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 marzec 2011 - 22:04

Ok, dzięki.

#272 OFFLINE   Bass-74

Bass-74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Mariusz

Napisano 08 marzec 2011 - 11:50

Dokładnie tak jak Ci napisał Jozi. Mam jeszcze taki kij wykonany przez Pana Banachowskiego na muchowym blanku Pacyfic Bay 3,05m , opisany 3 - 9 g ale da radę troszkę więcej. Jak coś na niego siądzie to chyba nie ma możliwości żeby spadło , taka amortyzacja i spory zapas mocy. Moim zdaniem to bardzo specyficzne wędki

#273 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 marzec 2011 - 12:31

Takie kije trzeba lubieć.Praca miękka jak muchówki,zacinać trzeba energicznie ale o spięciu ryby raczej nie ma mowy.Na żyłce 0,14 można niewiarygodne rybsko umęczyć.

#274 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 08 marzec 2011 - 13:46

Własnie jak to jest- bo jak umęczyć to w przypadku c&r do dupy trochę........

#275 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 marzec 2011 - 14:13

Bassy dobrze mówisz ale jak siada przyłów na delikatny zestaw to każdym męczysz.Można ewentualnie odciąć żyłkę czy plecionkę.
Jakie rozwiązanie proponujesz ;) .

#276 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 925 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 08 marzec 2011 - 15:53

Artur Banachowski robił spiny na blankach St.Croix Legend i Avid klasy 6-7.

#277 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 687 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 12 marzec 2011 - 00:04

Ano robił, jeszcze jak bywał na portalu RO. Mam jeden z pierwszych kijków, które zmontował po odejściu z ANOSA. Nie zamienię go na nic innego w życiu. Kika godzin przy telefonie, pomiary mojej ręki od nadgarstka do łokcia, setki pytań z mojej strony, kilkanaście od Artura - zaowocowały wędką jedyną w swoim rodzaju. Nie miałem okazji osobiście porozmawiać z Arturem ale kilkanaście razy w sezonie myślę o Nim bardzo ciepło :D

#278 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1863 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 15 marzec 2011 - 22:01

Czy blank z muchołapki 4-5 nie bedzie zbyt delikatny, co szanowne grono myśli o klasie 7-8 do przerobienia na kleniówke.

#279 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 16 marzec 2011 - 18:12

Witam,

patyk na klenia lub jazia wykonany na blanku muchowym wcale nie musi być bardzo wolny (oczywiście w kategorii blanków muchowych...) nawet uzbrojony w alconity. Posiadam wędkę zbudowaną na blanku firmy Dan Craft model FT 906-4, 9' do linki 6, która po ubraniu w ww. przelotki przypomina akcją noramalne kije spiningowe w klasie lamiego g-1000 lub batsona rx-6, wiadomo, że nie każdemu leżą takie wędki szczególnie o cw. do 10 g no ale np jazie mi się nią łowi świetnie. Szukając szybszego i mocniejszego travela trafiłem na blank TFO TiCrX - 9' do linki 9 - ten został uzbrojony w tytany Fuji i jak na razie (pierwsze testy na sucho) zachowuje się jak dosyć szybki spin, a jego cw oceniam na około 20 g. Żeby mieć jeszcze mocniejszą wędkę na blanku muchowym - tym razem do multika zakupiłem blank lamiglasa CSF 102 12, jest to blank z e-glasu do linki 12 o długości 9' - wykorzystałem tylko trzy górne segmenty i wyszła z tego wędka obsługująca przynęty od 10 g do przynęt wielkości slidera 10 ... no ale to nie na jazie i klenie więc nie będe pisał ...

pozdrawiam i polecam eksperymenty z blankami muchowymi w innych metodach wędkowania.

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.JPG   139,56 KB   146 Ilość pobrań


#280 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 16 marzec 2011 - 18:15

TFO

Załączone pliki

  • Załączony plik  2.JPG   131,45 KB   131 Ilość pobrań






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jaź, kleń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych