Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na klenie - jazie, jaki blank wybrać?

jaź kleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
939 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 16 marzec 2011 - 18:18

Lami cast

Załączone pliki

  • Załączony plik  3.JPG   138,43 KB   125 Ilość pobrań


#282 OFFLINE   artnemo

artnemo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 17 marzec 2011 - 17:31

Witam ponownie..Na poczatku dzięki za wszystkie odpowiedzi w sprawie daiwy i hm-a..Na pewno bardzo mi pomogły :)ale teraz to mam naprawde problem..Jestem prawie zdecydowany na zakup st.croix aida ewentualnie złozenie kijka w pracowni..ale tu pojawia sie problem :( nie mam zielonego pojecia co to ma byc :( wiec moze po kolei.Będę łowił klenie i jazie,czasem wyskoczę na pstraga.Moje przynety to wobki 3-5 cm,blaszki 0-3 i małe jigi..kołowrotek max 2500,żyłka 0.16-0.20mm.Jestem zwolennikiem prostoty-zadnych zbędnych zdobień i kolorowych dodatków.Blank najlepiej czarny,korek normalny,długość max 260cm..Nie mam zielonego pojecia co wybrać,wiem ,że można podzwonić ,popytać i załatwione.. :D ale nie o to chodzi.Na pewno macie swoje typy i perełki :mellow: Może ktoś pokaże i pomoże :D mile widziane foto waszych cudeniek..a i najważniejsze..mam tyle co na nowego avida..może wystarczy..pozdrawiam..

#283 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 marzec 2011 - 17:46

Nowy avid to 1000złTo ile masz?

#284 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 marzec 2011 - 17:48

Z mojej strony mogę polecić Phenixa FX 863, lub model 862 z tym ,że ten drugi jest delikatniejszy...
Pozdrawiam

#285 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 marzec 2011 - 17:51

Tylko ile musi dać za pheniksa?Ile dałeś?

#286 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 marzec 2011 - 17:55

Józef sam wiesz ile Phenix na tytanach kosztuje :lol:
a to kij ma być do określonej kwoty?

#287 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 17 marzec 2011 - 18:00

Witam,

A ja polecam wizyte w jakiejs pracowni badz sklepie gdzie mozna bedzie cos wziac do rak, obejrzec, machnac i zdecydowac czy pasuje.

Pamietaj, ze ma to byc wedka dla ciebie, nikogo innego i jesli taka okaze sie HM to go kupuj.

Klenie, jazie i pstragi to bardziej medium fast niz fast. Blankow i gotowych wedek jest wiele.

Jak chcesz Avida w 2 czesciach to najtaniej zamowic ze Stanow, polecam sklep co sie nazywa Anglers Habitat. Napisac maila, zaplacic paypalem badz karta,czekac az dojdzie i ognia nad wode.

Bujo

#288 OFFLINE   bogdan333

bogdan333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaPolska-Italia

Napisano 17 marzec 2011 - 21:17

Za niecałe 5 stów poszukasz starej serii Shimano Speedmastera 2,70 5-20g.super kijek+sztywna tuba i nie pęka żadnej rybki od pstrążków po kleniki i boleniki :)największą rybkę jaką udało mi się wyciągnąć tym kijaszkiem była prawie metrowa głowatka ;) Kolega Jozi napisał-Nowy avid to 1000złTo ile masz?-a więc zostaje jeszcze 5 stów od kolegi Mefisto kupisz maszynkę i Będziesz Pan Zadowolony !!!

Załączone pliki

  • Załączony plik  shim1.jpg   11,34 KB   133 Ilość pobrań


#289 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 marzec 2011 - 21:23

Za niecałe 5 stów poszukasz starej serii Shimano Speedmastera 2,70 5-20g.super kijek+sztywna tuba i nie pęka żadnej rybki od pstrążków po kleniki i boleniki :)największą rybkę jaką udało mi się wyciągnąć tym kijaszkiem była prawie metrowa głowatka ;)

A już myślałem, że zamiast fotki z netu, zobaczę tą głowatkę :unsure:

#290 OFFLINE   bogdan333

bogdan333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaPolska-Italia

Napisano 17 marzec 2011 - 21:34

Mówisz i Masz fotka marna :(

Załączone pliki



#291 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 17 marzec 2011 - 23:41

Ten Phenix 863 chyba byłby w pyteczkę . Właśnie skończyłem na nim przed chwilą nawijanie omotek. Już wkrótce przejdzie chrzest bojowy (a w każdym razie wodny).

Poza tym Composite Developments XLS 2,75 do 14 g chyba też byłby zacniutki, ino ma te 15 cm więcej :unsure:

Pzdr,
Fatso

#292 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2214 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 18 marzec 2011 - 08:52

Bujo, ten anglershabitat.com to ma tylko sprzęt muchowy czy ja źle coś ogladam? Szukałem tam Avida 3,20m do 18 i nie znalazłem.
Z tego co wyczytałem to przy zakupach powyżej 300$ wysyłka gratis.

Wracajac do tematu. W tym roku byłem parę razy z Avidem (2,90m do 18g) na rybach i ogólenie jestem bardzo zadowolony, ale patrząc na różnicę między wedkami jakimi łowiłem do tej pory, a avidem to cena w okolicy 1000zł jest ceną zawrotną i kompletnym nieporozumieniem. Cena w USA oscylująca ~200$ jest już znośna. Mówiąc wprost, nie kupiłbym tego kija za tyle pieniędzy ile w Polsce trzeba na niego wydać. Spodziewałem się wodotrysków, a mam po prostu bardzo dobre narzędzie do łowienia. Cena ok 600zł byłaby uczciwa.


#293 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 18 marzec 2011 - 09:19

Dlatego bylo: napisac maila :D :D :D

To co maja na stronie czy sklepie e-bay to tylko czesc ich oferty.

Bujo

#294 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 18 marzec 2011 - 13:08

@Jack_Daniels,

Niestety wedek tak dlugich nie oplaca sie sciagac. Max taniej przesylki to 1.5 metra

Bujo

#295 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 18 marzec 2011 - 14:08

Tak sobie czytam ten wątek... I tak sie delikatnie zastanawiam nad ogólnym łocosierozchodzi tak właściwie... :unsure:
Parę dni temu autor i założyciel tegoż wątku próbował nakłonić kogo się da do utwierdzenia Go w wyborze Dragona haema... Sam był przekonany i zdecydowany, potrzebował tylko akceptacji współplemieńców...
Teraz już rozkochał się na zabój w Avidce albo wędce pracownianej... Tylko jak sam napisał: Jestem prawie zdecydowany na zakup st.croix aida ewentualnie złozenie kijka w pracowni..ale tu pojawia sie problem, nie mam zielonego pojecia co to ma byc... Czyli znów powrót do punktu wyjścia... :unsure:
A uczestnicy dyskusji kompinują jak konie pod górkę: a może taki, a może siaki, a ten to drogi, a ten to ho, ho, ho... I znowu kotłowanka na dwie strony, tak w rzeczywistości prawie o niczym...
Jack napisał: Wracajac do tematu. W tym roku byłem parę razy z Avidem (2,90m do 18g) na rybach i ogólenie jestem bardzo zadowolony, ale patrząc na różnicę między wedkami jakimi łowiłem do tej pory, a avidem to cena w okolicy 1000zł jest ceną zawrotną i kompletnym nieporozumieniem. Cena w USA oscylująca ~200$ jest już znośna. Mówiąc wprost, nie kupiłbym tego kija za tyle pieniędzy ile w Polsce trzeba na niego wydać. Spodziewałem się wodotrysków, a mam po prostu bardzo dobre narzędzie do łowienia. Cena ok 600zł byłaby uczciwa. Jozi dołożył: Tylko ile musi dać za pheniksa?Ile dałeś?
I już wjechaliśmy w te wszechobecne na Jerkbajcie pieniądze, widełki cenowe, opłacalność i nieopłacalność, jakieś okazje i drożyzny...
A powiedzcie mi szczerze, jak odróżnić na rybach wędkę za 500 złotych od wędki za 800..? Czy jest jakaś akcja dwustuzłotowa, a może studolarowe ugięcie, a może przewartościowane same napisy...
A może po prostu w tych mydlanych dyskusjach ginie sam cel
posiadania wędki czyli rybkowanie... <_<

#296 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2011 - 14:20

Mam wrazenie, ze to taki syndrom naszych czasow...ludzkosc zjadla juz swoj ogon i zaczyna dochodzic do szyi.
Ale zaraz jakis superwulkan albo meteoryt (ze o innych procesach nie wspomne) sie zlituje i przy......a w konfrontacji z kilometrem lodu nic nie wygra - bedzie spokoj na jakis czas...

Wbrew pozorom na temat - wegiel jest jednym z najbardziej krazacych w przyrodzie pierwiastkiem. <_<

Gumo

#297 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 18 marzec 2011 - 14:26

Mam wrazenie, ze to taki syndrom naszych czasow...ludzkosc zjadla juz swoj ogon i zaczyna dochodzic do szyi.
Ale zaraz jakis superwulkan albo meteoryt (ze o innych procesach nie wspomne) sie zlituje i przy......a w konfrontacji z kilometrem lodu nic nie wygra - bedzie spokoj na jakis czas...

Wbrew pozorom na temat - wegiel jest jednym z najbardziej krazacych w przyrodzie pierwiastkiem. <_<

Gumo

Komentarz do części pierwszej: :lol: :lol: :lol:

A do części o węglu: to niech sobie krąży w postaci klusek świderków czy papieru gazetowego... Dopokąd u nas nic nie pieprzło, to chodźmy na rybki.. <_<

#298 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2214 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 18 marzec 2011 - 20:36

Zorro :D
Wracamy do wcześniejszej dyskusji z innego wątku :D
Nie byłoby problemu jeśli Megabass, Dragon, Jaxon i St.Croix wraz z Lamiglasem kosztowały tyle samo, powiedzmy 100 albo 1000zł.
Wtedy pytania byłyby zupełnie inaczej skonstruowane.
Jednak pieniądz rządzi naszym życiem (przynajmniej moim)i nie da się o zakupach rozmawiać bez rozmawiania o cenie.
No chyba, że wchodzi się do Londyńskiego butiku, nie pyta o ceny, bo i tak ich nie ma na metkach, a przy kasie pani stosowną kwotę inkasuje i nawet nie pyta czy może być winna grosika. Twoje zadanie ogranicza się tylko do wprowadzenia PIN'u.
Chłop ma do wydania jakąś kasę i chce kupić coś z czego będzie najbardziej zadowolony (tak, potrzebuje potwierdzenia słuszności swojego wyboru u współplemieńców)i chce się już cieszyć z używania takie rzeczy, jednak jej jeszcze nie ma i musi się zdecydować na coś... zdecyduję się na coś, później zobaczy u kogoś innego coś jeszcze fajniejszego i będzie sobie pluł w brodę, że utopił kasę w czymś z czego jednak nie jest do końca zadowolony. Wydatki o jakich teraz rozmawiamy to nie jest kupowanie gumy do żucia i się jej nie wypluwa i nie wsadza do ust następnej. Przypomnij sobie przypowieść o wdowim groszu...
Że tak zapytam z wrodzonej ciekawości, kim jesteś z zawodu? Mam na myśli wykonywany :D... poproszę o priv, jeśli nie chcesz pisać na ogóle :D)
Pozdrawiam serdecznie i połamania.
Przepraszam za OT :D

Pytanie uzupełniające do autora tematu - czym łowiłeś do tej pory?

edit:
Jeszcze jedno mi się przypomniało.
Załóżmy, że jesteśmy na forum obuwniczym... rozmawiamy o butach i każdy poleca jakiś znakomity model, w którym doskonale mu się chodzi. Pada pytanie o buty specjalistyczne np. do wędrówek po lesie i zaczyna się wymienianie.. Maindl, AKU, Trezetta, Aigle, NorthFace, Geologic etc.
No i które buciki takie biedny człowiek ma wybrać?
Padają podpowiedzi, że np Maindle są dostępne w sklepie w Kanadzie, Aigle w Holandii, a NF w Nowej Zelandii. Koleś wybiera te, które najbardziej mu się podobają (przy założeniu, że stać go na każde) i przychodzi paczka. Wsadza nogę do środka i kompletne rozczarowanie bo but niewygodny jak cholera i nie pasuje ze względów anatomicznych... za wysokie/niskie podbicie, za wąski/szeroki. Przecież tyle osób go polecało, a jednak jemu nie pasuje.
Jeden woli ogórki, a inny ogrodnika córki...
Mam nadzieję, że taki trywialny przykład podpowiada o co mi chodzi :D?
Jeśli nie to wytłumaczę jak wytrzeźwieję :D
Pozdrawiam jeszcze raz :D

#299 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 marzec 2011 - 20:44

@zorro
zapytam troche herezjnie: to dlaczego lowisz kolowrotkami daiwy a nie mikado? ;)

kazdy lowi na to co lubi albo na to czego nie potrafi wykorzystac ale go na ta nonszalancje stac ... ja jestem zdania, ze dobry wedkarz bedzie potrafil wykorzystac dobre narzedzie

#300 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2214 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 18 marzec 2011 - 20:47

Pitt, wyjąłeś mi to z ust :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jaź, kleń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych