Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na klenie - jazie, jaki blank wybrać?

jaź kleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
931 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 12 marzec 2008 - 09:52

@danielXR mysle ze obrotówki nr 2 bede stosowal dosyć zadko, z rekojescia to wymiar całej z korkiem górnym.A jeśli chodzi o komponenty to przelotki: Fuji Alconite , uchwyt:Fuji DNPS M18B ,rekojesc korkowa moze jakieś wstawki.I powiedz mi jakaś orjentacyjna cene na blanku SH1141-2 i na IST1141F jak bym chciał zbrojić w twojej pracowni.

@ pablom pod słowem koguty kryja sie raczej leciutkie jigi i bez szybkiego opadu raczej :D

#62 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 12 marzec 2008 - 10:11

to pociągnę pytania dalej

jeśli to całkowita długość to górny korek na mieć 2 czy 20 cm ??

Nie obraz się ale próbuję ci pokazać że takie podawanie długości rękojeści nic nie znaczy tak naprawdę, w twoim przypadku podejrzewam że chodzi ci o długość poniżej uchwytu kołowrotka i o ty by nie wystawała ona poza łokieć. Dlatego jedynym wymiarem jaki możemy w tym przypadku podawać to albo długość od dolnego końca uchwytu do końca wędki albo ewentualnie od stopki kołowrotka do końca wędki. Bo góra (powyżej uchwytu kołowrotka) może być albo bardzo długa ( ponad 10 cm) albo może nie być jej wcale- klienci zamawiają zarówno jedną jak i drugą opcję

Pozdr

#63 OFFLINE   szikakaaa

szikakaaa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 12 marzec 2008 - 12:32

Drodzy Panowie może zdoła ktoś odpowiedzieć na pytanie który blank bardziej będzie się nadawał do połowu klenia w w/w warunkach: Lamiglas XSH1142LL czy Batson IST1142F? Pozdrawiam

#64 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 12 marzec 2008 - 12:39

Drodzy Panowie może zdoła ktoś odpowiedzieć na pytanie który blank bardziej będzie się nadawał do połowu klenia w w/w warunkach: Lamiglas XSH1142LL czy Batson IST1142F? Pozdrawiam


Skontaktuj się z chłopakami z Art-Rodu - oni mają powyższe blanki w ofercie

#65 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 12 marzec 2008 - 14:55

Drodzy Panowie może zdoła ktoś odpowiedzieć na pytanie który blank bardziej będzie się nadawał do połowu klenia w w/w warunkach: Lamiglas XSH1142LL czy Batson IST1142F? Pozdrawiam


widzisz, to są kije bardzo zbliżone do siebie - ja myślę ze tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi który bardziej się będzie nadawał....Nadają się obydwa niewątpliwe- a który konkretnie Tobie będzie bardziej leżał w ręku- obawiam się że nikt ci na to nie odpowie
Każdy indywidualny wybór wędki lub blanku ( kobiety, samochodu, łódki etc...) który ma jakąś alternatywę, niesie za sobą pewne ryzyko i niepewność że być może właśnie to coś innego będzie ci bardziej pasowało -ale nigdy tego nie będziesz pewien dopóki nie spróbujesz sam co ci bardziej leży. Czasem trzeba zamknąc oczy, zaryzykować i.. dokonać wyboru po prostu


Pozdrawiam

#66 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2008 - 15:00

...można też zaufać rodbuilderowi po prostu B) zasada rób pan tak żeby było dobrze akurat w tym przypadku dosyć często się sprawdza :mellow:

#67 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 14:44

Witam,

Wreszcie odebrałem moja wedęczke...
Wykonanie SUPER,ogolnie obsługa zaj...a ale co mi po tym jak ja juz chce następne...
Porobiłem zdjecia moich seryjnych wedek,niedługo pójdą do żyda :lol:
Teraz jestem na etapie poszukiwania blanku na bolenie+szczupaki (musi byc cos takiego ;) )
Tylko cały czas mysle jak ja zdobęde kase na nie i jak ukryje w domu te moje cukiereczki ale.... nie takie rzeczy sie robiło.

Podsumowując-jestem BARDZO zadowolony i...WIELKIE DZIEKI ROMEK !!! :mellow:

ps.Teraz to ja zrobie porządek z klenio-jaziami!!! <_<


#68 OFFLINE   Roman Pietrzak

Roman Pietrzak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 15:58

Witam,

Wreszcie odebrałem moja wedęczke...
Wykonanie SUPER,ogolnie obsługa zaj...a ale co mi po tym jak ja juz chce następne...
Porobiłem zdjecia moich seryjnych wedek,niedługo pójdą do żyda :lol:
Teraz jestem na etapie poszukiwania blanku na bolenie+szczupaki (musi byc cos takiego ;) )
Tylko cały czas mysle jak ja zdobęde kase na nie i jak ukryje w domu te moje cukiereczki ale.... nie takie rzeczy sie robiło.

Podsumowując-jestem BARDZO zadowolony i...WIELKIE DZIEKI ROMEK !!! :mellow:

ps.Teraz to ja zrobie porządek z klenio-jaziami!!! <_<

Cała przyjemność po mojej stronie.
Pozdrawiam.
Roman

#69 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 08 marzec 2009 - 23:58

Lamiglass XSH 1142LL 9'6 2 3-10gr 4-8lb ,460 4,5 53gr ModFast
jestem ciekaw Waszych opinii

Pozdrawiam

AK


#70 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 09 marzec 2009 - 00:01

Nie znam tego blanku, ale ja lowie klenie wedka Shimano ktora ma podane cw. do 12g (realne raczej 10g) i szczerze zyczyl bym sobie niekiedy 5g wiecej - ale Twoj kij ma inna akcje, wiec pewnie inaczej sie bedzie zachowywal przy tych 10g.

#71 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 09 marzec 2009 - 12:48

Łowię wędką na blanku XSH 1142L. Jest trochę mocniejsza bo opisana 3-14 i 10 lb. Dla mnie to ideał. Nie miałem w ręku tego blanku o który pytasz, ale może czasem brakować mu mocy......
  • nikodem331 lubi to

#72 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2009 - 13:20

@andrew

Już niedługo na naszej stronie pojawi się artykuł w którym będziesz mógł poczytać o wędce wykonanej na tym blanku.... oraz wielu innych, z myślą o połowie jazi i kleni B)

Pozdrawiam

#73 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 09 marzec 2009 - 13:48

@andrew

Już niedługo na naszej stronie pojawi się artykuł w którym będziesz mógł poczytać o wędce wykonanej na tym blanku.... oraz wielu innych, z myślą o połowie jazi i kleni B)

Pozdrawiam


I to sie nazywa trafic w zapotrzebowanie!


#74 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2009 - 13:52

...dodam że na spotkanie 18.03 w tawernie przyniosę również kij na 1142L, oczywiście z pracowni, to tak żeby dopełnić trafienia w zapotrzebowanie <_<

#75 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 09 marzec 2009 - 16:24

Dobrze wiedziec jesli czas pozwoli to wpadne pomacac co nieco :D
Pozdrawiam


#76 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 09 marzec 2009 - 17:03

...dodam że na spotkanie 18.03 w tawernie przyniosę również kij na 1142L, oczywiście z pracowni, to tak żeby dopełnić trafienia w zapotrzebowanie <_<


Może i ja przybędę na spotkanie to zabiorę swój. Będzie można porównać dwie wędki uzbrojone na tym samym blanku w dwóch różnych pracowniach :D

#77 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2009 - 17:38

A skąd pewnośc że z dwóch różnych <_< porównanie może być o tyle ciekawe że mój kij jest na nieprodukowanym już blanku Lamiglasa, aktualny model blanku jest inaczej zaprojektowany

#78 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 09 marzec 2009 - 20:19

Z dwóch różnych bo po naszej rozmowie niegdyś nad Wisłą nie sądzę byś miał kij z pracowni pana Kawalca z Lublina A i chyba mój blank też jest z tej starej serii Lamiglasa :D Wszystko się okaże jak dojdzie do porównania :D

#79 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2009 - 20:39

Istotnie, z pracowni p.Kawalca nie mam żadnej wędki. Więc porównanie będzie tym ciekawsze - zapisz się na spotkanie, jest ogłoszenie na forum ogólnym :D

ps. mój blank jest jeszcze z serii ESH - Esprit, to był taki poprzednik XMG.

#80 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 09 marzec 2009 - 21:53

Na spotkanie zapiszę się istotnie, tylko z takim wyprzedzeniem nie mogę w 100% zdeklarować swojej obecności. ;)
Nie znam się aż tak na blankach, ale to będzie okazja pogadać w trakcie porównania kijków. Zatem do zobaczenia mam nadzieję!





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jaź, kleń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych