Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PRACOWNIA MATUSIAK

rodbuilding pracownia

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1321 odpowiedzi w tym temacie

#821 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 17 marzec 2014 - 22:36

Jestem na tym forum spory kawałek czasu ,wedki i wobki buduje odkąd tylko pamiętam i mnóstwo wykonanych przed terminem ,ale tego nikt nie napisze tu każdy czeka jak się komuś noga podwinie żeby gwoździa jeszcze przybić,wiem to Polska mentalność i myślenie,ale ja jestem tylko człowiekiem jak wy wszyscy,i co najważniejsze mam tel. dostępny dla wszystkich ,można zadzwonić zapytać,napisać sms email priv  ,ale po co trzeba zbesztać,a nie tedy droga bo jeszcze was zaskoczę .

 

Ps.taki wniosek z wieloletniej obserwacji tego forum i powiem szczerze szkoda ze tak jest,oczywiście nikogo nie obrażając ani urażając(ale byli tacy co nadawali) a potem przyszli po pomoc i się przekonali ze ja swój chłop jestem i nikomu nie odmawiam pomocy   

Panie Piotrze- A nie przyszło Panu do głowy ,żeby samemu  nawiązać kontakt z kimś ,kto zamówił:woblery,wędkę,insert,czy knob do kołowrotka,a wykonanie się opóźnia.Może tak było by fajniej i bez zbędnych żali............z obu stron oczywiście.



#822 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 17 marzec 2014 - 22:57

Artur to ze dostałeś 17 to sam wiesz dlaczego tak wyszło nie napisałeś jakie a ze częściej brałeś 17 to takie puściłem,16 wysłałem raz i wróciły w dodatku uszkodzone ,co do obrywek to nie specjalnie tak zrobiłem,wyszły sprawy z ktorych nie mam zamiaru sie wylewać publicznie bo to prywatne życie,temat częściowo ogarnięty i teraz gonie ,i oczywiście to moja wina ale czasami sa rzeczy ważniejsze ,zadzwonię jutro do ciebie to porozmawiamy

Ustalmy jedną sprawę , też nie mam zamiaru czegokolwiek wylewać publicznie ..ale jak ktoś próbuje ze mnie robić wariata  to nie jest to przyjemne . Powiedziałeś że " mam inserty nie ma sprawy jutro wysyłam ... i tak trzy razy " po czym inserty nie dotarły a twierdziłeś że wróciły z powrotem . Następnie  sam napisałeś mi priva że "iserty poszły" .Po co ? skoro nie poszły . Nie wiem jak to nazwać ? Nie lepiej napisać po prostu prawdę że jesteś zarąbany zleceniami i zrobisz ale później . Po co kłamać ?  Nie sądzę abyś mnie albo kogokolwiek próbował oszukać bo jesteś uczciwym człowiekiem ale Piotrek szanuj innych a przede wszystkim szanuj siebie bo robisz ładne rzeczy i jesteś Gość. Może umówmy się że resetujemy sprawę i od teraz przyda się  więcej szacunku do innych .Jeżeli zaproponujesz  nawet  odległy termin to nikt ci głowy nie urwie ale na Boga dotrzymaj go. 


  • gracek, blackabyss i "Paweł" lubią to

#823 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 22:59

Wiem Rafał człowiek sam sobie na głowę ściąga a później sie zastanawia jaki głupi,a ilu takich co zamówili i nie odebrali nie zdając sobie sprawy ze zmarnowali mój czas który moglem poświecić na coś innego

 

 

ps,I co zrobiłeś taki jak mówiłem

Leciałem prosto do roboty ,jutro temat ogarnę.



#824 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 17 marzec 2014 - 23:01

To wszystko sie łatwo mówi,dostaje wiele meili z zapytaniami wycenami ,bardzo dużo ludzi dzwoni i czasami człowiek się gubi z kim i o czym rozmawiał i coś umknie ale to nie zamierzone działanie 



#825 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 17 marzec 2014 - 23:11

Ustalmy jedną sprawę , też nie mam zamiaru czegokolwiek wylewać publicznie ..ale jak ktoś próbuje ze mnie robić wariata  to nie jest to przyjemne . Powiedziałeś że " mam inserty nie ma sprawy jutro wysyłam ... i tak trzy razy " po czym inserty nie dotarły a twierdziłeś że wróciły z powrotem . Następnie  sam napisałeś mi priva że "iserty poszły" .Po co ? skoro nie poszły . Nie wiem jak to nazwać ? Nie lepiej napisać po prostu prawdę że jesteś zarąbany zleceniami i zrobisz ale później . Po co kłamać ?  Nie sądzę abyś mnie albo kogokolwiek próbował oszukać bo jesteś uczciwym człowiekiem ale Piotrek szanuj innych a przede wszystkim szanuj siebie bo robisz ładne rzeczy i jesteś Gość. Może umówmy się że resetujemy sprawę i od teraz przyda się  więcej szacunku do innych .Jeżeli zaproponujesz  nawet  odległy termin to nikt ci głowy nie urwie ale na Boga dotrzymaj go. 

Ty tez jesteś Gość  ;)


  • mrWhite7 lubi to

#826 OFFLINE   kusien

kusien

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:Szymczak

Napisano 17 marzec 2014 - 23:44

Jestem na tym forum spory kawałek czasu ,wedki i wobki buduje odkąd tylko pamiętam i mnóstwo wykonanych przed terminem ,ale tego nikt nie napisze tu każdy czeka jak się komuś noga podwinie żeby gwoździa jeszcze przybić,wiem to Polska mentalność i myślenie,ale ja jestem tylko człowiekiem jak wy wszyscy,i co najważniejsze mam tel. dostępny dla wszystkich ,można zadzwonić zapytać,napisać sms email priv  ,ale po co trzeba zbesztać,a nie tedy droga bo jeszcze was zaskoczę .

 

Ps.taki wniosek z wieloletniej obserwacji tego forum i powiem szczerze szkoda ze tak jest,oczywiście nikogo nie obrażając ani urażając(ale byli tacy co nadawali) a potem przyszli po pomoc i się przekonali ze ja swój chłop jestem i nikomu nie odmawiam pomocy   

 

 

Niestety jest to prawda. Robiąc taki kawał roboty możesz się spodziewać że gdzieś tam jest ktoś kto czeka tylko na najmniejszy Twój błąd :/

Nie przejmuj się tym i działaj dalej swoje, a przede wszystkim dbaj właśnie o życie prywatne...Wiesz jak to jest, czasem ktoś chciałby żebyś np zostawił Matkę w szpitalu i dostrugał mu wobler na już, a na już to polecam kupno w sklepie :) 

 

Pozdrawiam 

Krzysiek



#827 OFFLINE   Kerstein

Kerstein

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Arnold

Napisano 18 marzec 2014 - 00:39

Wątpię czy ktoś tu czekaj na czyjeś błędy i nie wiem  co to za kółko wzajemnej adoracji w "normalnym życiu" jak obiecuje, że coś zrobię jutro to albo to robię albo moje słowo jest nic nie warte. Jeżeli się podaje termin to się go trzyma, jeżeli coś nam wypadnie to nie moim obowiązkiem jest dobijanie się do sprzedawcy miesiącami tylko tego sprzedawcy do mnie. Wymaga tego kultura profesjonalizm i szacunek dla innych. Następna sprawa telefonu bez przesady dzwoniłem na pewno więcej niż piec razy i nikt ani razu nawet go nie odebrał, wiec z tym kontaktem też nie jest różowo. Nie chodzi tu oto żeby komuś dopiec ale jak się nie ma pamięci to notes i zapisujemy co, komu i na kiedy, a nie zbywanie i pisanie co tydzień albo i rzadziej, że już wysłałem. Czekam dalej na przesyłkę, a co do przytyków o zabawie czekając na sezon to sprzęt który zamówiłem był na sezon zimowy, który się juz skończył  bo co rusz było juz wysyłam albo wyślę w przyszłym tygodniu ! 


  • gracek, blackabyss i grzegorz88 lubią to

#828 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 18 marzec 2014 - 01:00

nie bardzo to wszystko rozumiem, ale może z kosmosu jestem, jednak proponuję przestać traktować taką działalność jak robienie komuś koleżeńskiej przysługi, a jak prowadzenie działalności handlowej

wtedy zasady na jakich ona funkcjonuje będą jasne dla wszystkich

 

uczestnieczę już jednak ładnych parę lat w różnych procesach twórzczo-wytwórczych i handlowych po obu stronach i problem jaki tu wiedzę, widzę niestety nie pierwszy raz i zawsze dotyczy on nowych, małych przedsiębiorstw, których właściciele zaczęli odnosić "jakiś sukces" i w porę nie potrafili podjąć odpowiednich decyzji, albo po prostu sobie nie radzą ze skalą, co zresztą tez powinno skłonić do odpowiednich decyzji

 

za każdym razem kończyło się to albo słabnięciem tego "sukcesu" albo wyraźnym skrystalizowaniem odbiorców, ale co za tym idzie dużą podatnością na wachania popytu :)

 

ide do sklepu i mówię, że chce kupić ten TV, na to sprzdawca, oczywiście, bardzo nam miło, dostarczymy za kilka dni, bo i tak pewie przed weekandem nie będzie Pan miał czasu oglądać, po dwóch tygodniach, no nie udało się, ale nie ma Pan co żałować, bo mecz co Pan chciał oglądać w weekand, to Nasi przegrali, więc i tak nie było sensu oglądać ;)



#829 OFFLINE   JPSt

JPSt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 18 marzec 2014 - 06:13

Nikt celowo nie czeka na potknięcia Pana Piotra. Nagle okaże się, że 7 czy 8 osób złożyło zamówienia na rozmaite artykuły tylko po to, ażeby zgnębić i potępić Pana. Bzdura. A nazywanie klientów płaczkami i malkontentami jest skończonym kretynizmem. Założenie (ABSURD) : zamawiam określony produkt, usługę, oczekując na jego realizację. Nie otrzymuję, bywam zwodzony. Z tego powodu nie posiadam się z radości, milczę i czekam na zbawienie i zrządzenie losu, że być może kiedyś nastąpi, a poziom mojego ukontentowania stratosferyczny... Niektórzy komentatorzy zdaje się tak myślą...

 

Pamiętajmy o jednym. Pan Piotr, przy pełnej swej kompetencji, rzemiośle i dzielonej pasji, kieruje pewną ofertę handlową na wąski (a może i szeroki rynek). Zobowiązany jest zatem przyjąć określone zasady takiemu działaniu przypisane (nawet elementarne). Bywają opóźnienia, priorytety, wypadki czy zwykła ludzka niemożność. Ale na Boga! komunikujmy to owarcie! Ja aktualnie czekam na 'knoba'. Jestem z Panem Piotrem po słowie i wiem nieco więcej. Ale ciągle czekam. Chociaż już 'prawie' było gotowe... Czekam...

Jestem elestyczny czasowo. Wystarczyło wysłać maila : szanowny kolego, aktualnie nie mam czasu, proszę uzbroić się w cierpliwość, za 2 miesiące 'knob' będzie u Pana. Gdyby nie moje intensywne monity, moja frustracja zapewne wzrosła by do niebotycznego poziomu. Pozostając w oczekiwaniu, wierzę, że ostatnie zapewnienia Pana Matusiaka są wiążące.

 

Nie odwracajmy kota ogonem. Brak szacunku, nawet w tej minimalnej relacji handlowej, nie jest fajny. W ogóle. 

 

Powodzenia Panie Piotrze !


  • gracek lubi to

#830 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 18 marzec 2014 - 07:17

Niektórzy widzą działalność gospodarczą Piotra na zasadzie " dogadzania komuś" i tłumaczą ewidentne nie wywiązywanie się z podjętych zobowiązań handlowych małymi poślizgami ... bo głupio odmówić . To chyba przejaw kompletnego kretynizmu i to  niezależnie od pozycji trzymanego palca . Relacje są bardzo proste i oczywiste ,kupujący płaci za towar i chce ten towar otrzymać w terminie podanym przez sprzedawce , to proste i nieskomplikowane ale widocznie nie dla wszystkich , zresztą trudno wymagać logicznego myślenia u niektórych. Poziom zacietrzewienia jest tak wysoki że odbiera racjonalne myślenie. Możliwe że  jak sami staną się ofiarami nierzetelnych handlowców ,rzemieślników czy zostaną skonfrontowani z podobną sytuacją to może coś zaskoczy, chociaż wątpię  .Piotrowi trzeba tylko życzyć tylko aby ogarnął temat i poradzić jednak lepszą organizację pracowni i korzystanie z kalendarza oraz planowanie z wyprzedzeniem każdego dnia roboczego wtedy będzie mniej wpisów forumowiczów domagających się zamówionego wcześniej towaru. 



#831 OFFLINE   kusien

kusien

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:Szymczak

Napisano 18 marzec 2014 - 08:26

Wywołałem niepotrzebną burzę. Myślę że wszystkie sprawy zostaną załatwione pozytywnie i jedna jak i druga strona będzie zadowolona :)

 

Pozdrawiam



#832 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4947 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 18 marzec 2014 - 08:51

Zważajcie ludzie , aby prostych , na poły koleżeńskich relacji - choć na odległość , nie sprowadzać do poziomu nikczemnego , typowego dla klienta marketów , któremu zdaje się , że opcja "płacę i wymagam" to jedynie słuszna opcja ..

Papież Juliusz II czekał latami na Michała Anioła . Czekał cierpliwie .. i opłaciło się czekać :)


  • zorro lubi to

#833 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 18 marzec 2014 - 09:32

Wiem że każda CIERPLIWOŚĆ ma swoje granice ale zaprawdę powiadam wam : Zakończcie waśnie takowe, a wypowiedzi powyższe traktujcie jako przestrogę oraz naukę dla stron obu .  Aa Me Ee N.

 

Ps: myślę że  znam Piotrka na tyle aby stwierdzić że wnioski z tego co się wydarzyło na pewno wysnuje z dobrym skutkiem na przyszłość.



#834 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 18 marzec 2014 - 09:35

Zważajcie ludzie , aby prostych , na poły koleżeńskich relacji - choć na odległość , nie sprowadzać do poziomu nikczemnego , typowego dla klienta marketów , któremu zdaje się , że opcja "płacę i wymagam" to jedynie słuszna opcja ..

Papież też Juliusz II czekał latami na Michała Anioła . Czekał cierpliwie .. i opłaciło się czekać :)

Sławku nikt nie zamierza koleżeńskich relacji sprowadzać do relacji czysto handlowych czy nikczemnych jak piszesz, ale raczej chodzi o to aby je oddzielić . Kolegami wędkarzami jesteśmy, tylko jak kolega wędkarz świadczy profesjonalne usługi to wymagajmy aby one właśnie były profesjonalne. Mam właśnie takie wrażenie że bazując na koleżeńskich relacjach któraś ze stron właśnie je wykorzystuje. Poza tym ja czy ktokolwiek inny może mieć  także zobowiązania dotyczące np.wykonania wędki innemu koledze na komponentach Piotra i dlaczego ja czy ktokolwiek inny ma narażać na szwank te relacje i swoje dobre imię ?



#835 OFFLINE   Kerstein

Kerstein

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Arnold

Napisano 18 marzec 2014 - 11:27

Tu tak do końca nie chodzi o czekanie choć po części też, ale o to że Pan Piotr obiecuje coś i nie dotrzymuje słowa któryś raz z rzędu. Jeżeli podał by nawet odległą datę i dotrzymał by terminu nie było by problemu, a tu jest po prostu zbywanie człowieka i mydlenie mu oczu .



#836 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 18 marzec 2014 - 12:06

Tak to czytam i zaglądam czy Piotr już wstawił zdjęcia insertów.... Tydzień się jeszcze nie skończył więc jest czas, ale trudno się oprzeć wrażeniu, że jest to dość egzotyczne pojęcie koleżeństwa ze strony Piotra bo w ramach "profi" to już dawno przestało się mieścić.

Ale z drugiej strony każdy ma inną drogę dochodzenia do stanu pełnej jasnej i oczywistej "wyrabialności" się w zamówieniach zwanej przez ogół rzetelnością...

Na pewno trudno jest pogodzić częste bywanie nad wodą, motanie wędek czy inną pracę zawodową, robienie woblerów, toczenie, stabilizowanie insertów i knobów, a gdzie jeszcze jakieś prywatne życie? Do tego doba by musiała być ze dwa razy dłuższa a jakoś nie chce. Pozostaje chyba tylko wybrać priorytety,- bez pocztowych skojarzeń - bo te nie działają  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 18 marzec 2014 - 12:08


#837 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 18 marzec 2014 - 12:09

... a tu jest po prostu zbywanie człowieka i mydlenie mu oczu .

( Choć załzawione, to jednak czyste! ;-) )



#838 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 18 marzec 2014 - 12:15

Panowie nie ma co sie rozpisywać ,tu nie chodzi o kolosalna ilość zamówień,i ze sobie nie radze temat ogarniam pracując często nocami ,wypadło coś i zawaliło sprawe ale tak jak napisałem temat częściowo ogarnięty i gonie ,oczywiście uwzględniając jakość produktu bo to jest najważniejsze,zaległości zostaną wyprostowane w najszybszym możliwym czasie  ,nie będę sie tłumaczył bo to moja wina ze jest poślizg i tu tez nie chodzi o wydłużenie terminów,wyskoczyło cos czego sie nie spodziewałem i to pokićkało cały misterny plan ,i nikomu tu nie ubliżam ani nie obrażam bo to strzał w kolano

 

Nie wszystko da się spamiętać  dlatego kajet jest prowadzony , jeden kolega został przegapiony i do dziś nie wiem jak to się stało bo pierwszy raz zdarzyło mi sie nie przyjąć zamówienia no cóż człowiek całe życie się uczy     



#839 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 18 marzec 2014 - 12:24

No i teraz cała naprzód Piotrze  :) pokaż wszystkim że się da!

A szybko strony z niemiłymi choć prawdziwymi uwagami zostaną omijane i traktowane jako życiowy psikus  ;)

Cytując W.Hugo z Nędzników,- nic na świecie nie wygląda tak pięknie jak to gdy ktoś podnosi się z upadku...



#840 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Napisano 18 marzec 2014 - 15:49

miał być gotowy i jest ,to znaczy opis ,nie wysłany ,lakier musi być ok żeby poleciał -odsyłam w tym tygodniu

Okej, w takim razie czekam.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding, pracownia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych