Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakość wody w środkowej Odrze


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
238 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • Imię:Michał

Napisano 06 marzec 2023 - 05:26

[quote name="Qh_" post="3105288" timestamp="1678040944"]

Oj! Czyżby chodziło o kasę? Wybory? Wpływy?

A wierzysz jeszcze w to , że to bocian przynosi dzieci ?

#162 ONLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 06 marzec 2023 - 08:01

No i w wątku o jakości wody w rzece doszliśmy do ośmiu gwiazdek. Jakie to proste, jak w  gimnazjum - winna wszystkiego, nawet spóźnionego tramwaju,jest ta durna baba od matmy....

 

Przecież napisałem, wyżej, kto jest winny bezpośrednio ale tez podałem pod rozwagę sytuację w której to się stało jednak widzę że, co poniektórzy, nie przychodza tu po wiedzę tylko....sam już nie wiem po co...


Użytkownik strary edytował ten post 06 marzec 2023 - 08:02

  • minkof lubi to

#163 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • Imię:Michał

Napisano 06 marzec 2023 - 09:15

No i w wątku o jakości wody w rzece doszliśmy do ośmiu gwiazdek. Jakie to proste, jak w gimnazjum - winna wszystkiego, nawet spóźnionego tramwaju,jest ta durna baba od matmy....

Przecież napisałem, wyżej, kto jest winny bezpośrednio ale tez podałem pod rozwagę sytuację w której to się stało jednak widzę że, co poniektórzy, nie przychodza tu po wiedzę tylko....sam już nie wiem po co...


Nie ważne ile gwiazdek, zawsze jest to samo, ten sam smród się unosi.
I jak to fajnie, że Ty wszystko wiesz -kompendium - tylko co robisz z tą wiedzą?

Użytkownik kacperek993 edytował ten post 06 marzec 2023 - 09:22


#164 ONLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 06 marzec 2023 - 09:30

Przeczytaj kilka postów wcześniejszych ale pomiń swoje, naprawdę nic nie wnoszą do tematu. Wtedy zobaczysz.

 

Dziękuję.



#165 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 marzec 2023 - 09:31

Czesi nie trują, ich kopalnie spuszczają do PL wodę w 1 klasie czystości. Przez 40 km biegu rzeki przez Śląsk traci ona jakąkolwiek klasę czystości. Czytaliście w ogóle ten raport, czy na zasadzie "nie wiem to się wypowiem"? Tam są dane czarno na białym pokazujące kto truje, dane być może nie pasujące do poglądów, ale niestety prawdziwe. Tym razem to nie źli Niemcy niestety...

A czy ja geniuszu detekcji napisałem chociaż jedno słowo o Czechach? Ucz się czytać ze zrozumieniem to podstawa.



#166 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • Imię:Michał

Napisano 06 marzec 2023 - 09:35

Przeczytaj kilka postów wcześniejszych ale pomiń swoje, naprawdę nic nie wnoszą do tematu. Wtedy zobaczysz.

Dziękuję.


Oczywiście nic nie wnoszą, Twoje zamykają dyskusję.
Pozdrawiam

#167 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 marzec 2023 - 09:43

Jest odpowiedź JSW na ,,pseudo raport,, Grün-picu.

https://www.rmf24.pl...832#crp_state=1



#168 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 marzec 2023 - 09:49

Tak mysłałem. To Niemce w nocy ładują taczkami rzeczone chlorki...


  • kacperek993 i Andżej lubią to

#169 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 marzec 2023 - 10:42

Tak mysłałem. To Niemce w nocy ładują taczkami rzeczone chlorki...

Na południu wystąpiła katastrofa ekologiczna wobec tego na północy urządzimy sobie park narodowy. To się skleja tylko w lewacko-zielonej logice.

 

PS. Ostatni sezon był bardzo udany finansowo dla JSW. Stać ich na każdą kancelarię prawną w tym kraju. Mam nadzieję, że puszczą z torbami tą austriacką spółkę córkę.


Użytkownik vako edytował ten post 06 marzec 2023 - 10:52

  • strary lubi to

#170 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 06 marzec 2023 - 10:50

A czy ja geniuszu detekcji napisałem chociaż jedno słowo o Czechach? Ucz się czytać ze zrozumieniem to podstawa.

 

Napisałeś że trują jak wszyscy, geniuszu detekcji, dlatego odpisałem Ci, że Czesi nie trują, przynajmniej nie Odrę. Czego nie przeczytałem ze zrozumieniem? 

 

Co do odpowiedzi JSW, jak to jest że z Orawskiego Okręgu Przemysłowego wypływa rzeka w 1 klasie czystości, a ze Śląska bez klasy czystości z 7-krotnie przekroczonym zasoleniem. W jaki inny sposób można to wytłumaczyć niż taki że mamy swoją własną przyrodę w dupie? I być może nawet JSW pisze prawdę, że spuszczają tyle na ile im się pozwala prawnie. JSW to jedna z wielu spółek wydobywających węgiel w Polsce, a takich zezwoleń wydawanych jest setki.

 

Gadki o monitorowaniu wód zrzutowych niech sobie podarują, działania instytucji badających wodę w trakcie katastrofy na Odrze dobitnie pokazały, że w PL jesteśmy mistrzami w niewykrywaniu zagrożeń. Najgorsze jest to, że nikt nie wyciąga wniosków, a wręcz ma się wrażenie, że za wszelką cenę dąży się do utrzymania status quo. Bo gdyby trzeba było w kopalniach stworzyć instalacje odsalające jak w czeskich kopalniach, a jeszcze gorzej gdyby np oczyszczalnie ścieków w miastach miały być wydajne, trzeba by się było zabrać do pracy i wydać pieniądze. A po co jak woda wszystko przyjmie...


  • Andżej lubi to

#171 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 marzec 2023 - 10:59

A potrafisz powiedzieć ile kopalń na Śląsku należy do Czechów i które mają instalacje do odsalania wód?



#172 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • Imię:Michał

Napisano 06 marzec 2023 - 11:18

Ja to sobie naszą wędkarską przyszłość wyobrażam tak : jak kiedyś zabraknie w rzece wody to się napisze ,że to bobry...to one wy...ały taką dziurę , że wcięło całą wodę. Winnych nie ma i nie będzie, bo po co jątrzyć , jakoś to się naprawi. Tymczasem zapraszamy do lasu.

Ps. strary, Ty tego nie czytaj, to ponad Twoje siły.

Użytkownik kacperek993 edytował ten post 06 marzec 2023 - 11:19


#173 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 06 marzec 2023 - 11:36

A potrafisz powiedzieć ile kopalń na Śląsku należy do Czechów i które mają instalacje do odsalania wód?

 

Nie. Jakie to ma znaczenie? Przecież ja nie gloryfikuję Czechów, nie twierdzę że oni święci. Czytaj ze zrozumieniem :) 

 

Napisałem że z Czech wpływa do nas czysta woda, to jest fakt. Czyli w odpowiednich ramach prawnych da się nie truć rzek. To, że Czesi w Polsce działają inaczej to przecież nie jest wina Czechów, prawda? Polskie prawo im pozwala walić do rzeki co popadnie to walą bo tak taniej. Uprzedzając kolejne pytanie, sądzę że Polacy prowadząc kopalnię w Czechach też by nie spuszczali syfu do rzeki :) 


  • marienty, zeralda i Andżej lubią to

#174 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 marzec 2023 - 12:00

Na południu wystąpiła katastrofa ekologiczna wobec tego na północy urządzimy sobie park narodowy. To się skleja tylko w lewacko-zielonej logice.

 

PS. Ostatni sezon był bardzo udany finansowo dla JSW. Stać ich na każdą kancelarię prawną w tym kraju. Mam nadzieję, że puszczą z torbami tą austriacką spółkę córkę.

 

Taaaaa. Już widzę ten tabun prawników z najlepszych kancelarii jak rozprawiają się z Greenpeace'em :-))))). Problem w tym, że zasolenie Wisły/Odry to jest zjawiskiem obiektywnym i nie da się go ubrać w jakiś prawniczy szacher-macher (może w jakiejś części). Wchodzisz do wody, bierzesz próbki i wychodzi konkretna cyfra.

 

Poza tym, co niby mieliby zarzucić GP? Podanie informacji, że w dorzeczy Odry zrzuty solanki prowadzi jedna kopalnia JSW? To nieprawda jest? Czytałeś ten raport czy tak se klepiesz w klawiaturę?

 

Druga sprawa: jest tam wymieniona tylko jedna kopalnia JSW. Ciekawe dlaczego nie ma raportu Polskiej Grupy Górniczej (większość wymienionych w raporcie podmiotów należy do tego koncernu)?

 

A logika tworzenia parku narodowego międzyodrza jest taka, że każdy obszar chroniony powoduje, że podejmuje się (przynajmniej w teorii) pewne działania ochronne. Między innymi blokuję się poj... pomysły tworzenia mrzonek pt. droga wodna.


Użytkownik zeralda edytował ten post 06 marzec 2023 - 12:03

  • MaleX i Andżej lubią to

#175 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 marzec 2023 - 12:10

(...)

A logika tworzenia parku narodowego międzyodrza jest taka, że każdy obszar chroniony powoduje, że podejmuje się (przynajmniej w teorii) pewne działania ochronne. Między innymi blokuję się poj... pomysły tworzenia mrzonek pt. droga wodna.

No to wyjaśniliśmy sobie po co ten paszkwil i kto za niego płaci. Nie mam nic więcej do dodania.
 


  • strary lubi to

#176 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 marzec 2023 - 12:34

No to wyjaśniliśmy sobie po co ten paszkwil i kto za niego płaci. Nie mam nic więcej do dodania.
 

Och nie, tylko nie ochrona przyrody! I na pewno Niemiec tylko marzy o zablokowaniu polskiej, patriotycznej drogi wodnej, o absolutnie zerowej opłacalności, za to ogromnym koszcie. Zresztą już ten manewr przerabialiśmy. Wydano miliardy, dzięki którym Drogą Wodną Górnej Wisły mogą pływać liczne... kaczki, bo węgiel jakimś cudem i tak lepiej transportuje się tam koleją.


Tak czy owak, liczę, że Polacy wytrwają i wytrują i zabetonują Odrę na amen i pokażą i Czechom i Niemcom, że potrafią, mogą i się nie boją realizować swoich planów. Potem będę się śmiał na tym forum z pewnych zawodników, którzy np. będą nadal pisali wyrosłe z PRL-owskiej mentalności złote myśli o złych ekologach, złej Unii, złej renaturyzacji rzek i dobrym betonie, lanym przez mądrą władzę robotniczo-chłopską, co pokazuje tym durnym wykształciuchom  (do tego perfidnie płacących podatki, zamiast wyciągać łapę po cudze), gdzie ich miejsce.
Ale wtedy okaże się, że winne braku ryb nie są żadne działania władzy, tylko "globalne ocieplenie", więc nic się i tak nie da zrobić, trzeba tylko dalej lać solankę  i załamywać ręce.


Użytkownik Andżej edytował ten post 06 marzec 2023 - 12:48


#177 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 marzec 2023 - 16:12

No to wyjaśniliśmy sobie po co ten paszkwil i kto za niego płaci. Nie mam nic więcej do dodania.
 

 

Ok, to przyznaj się, kto płaci za politykę srania pod siebie i rozwalanie ekosystemu w Polsce? Niemców raczej wykluczmy (oni finansują zielonych).


Użytkownik zeralda edytował ten post 06 marzec 2023 - 16:15

  • Andżej lubi to

#178 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 06 marzec 2023 - 18:17

Czytać prawie każdy potrafi - prawdopodobnie umie czytać nawet hunwejbin zielony, tylko z rozumieniem jest na bakier. Jest to zrozumiałe, zwłaszcza w stanie umysłu  wskazującym na przeżarcie propagitem. A może by tak dzielny greenpeace zawalczył tam gdzie jest bardziej potrzebny?

 

Po polsku....

https://www.eea.euro...uropie-sa-coraz

Cały raport..

https://www.ecologic...ssment_2018.pdf


  • minkof lubi to

#179 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 06 marzec 2023 - 22:39

Tu macie małą taką ciekawostkę

https://vm.tiktok.com/ZMYPxwwrP/

#180 OFFLINE   kacperek993

kacperek993

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • Imię:Michał

Napisano 07 marzec 2023 - 07:31

Czytać prawie każdy potrafi - prawdopodobnie umie czytać nawet hunwejbin zielony, tylko z rozumieniem jest na bakier. Jest to zrozumiałe, zwłaszcza w stanie umysłu wskazującym na przeżarcie propagitem. A może by tak dzielny greenpeace zawalczył tam gdzie jest bardziej potrzebny?

Po polsku....
https://www.eea.euro...uropie-sa-coraz
Cały raport..
https://www.ecologic...ssment_2018.pdf



Sławek, czasami żeby zrozumieć cel Twoich wpisów to trzeba ukończyć Sorbonę. Ja jej nie ukończyłem , ale ośmielę się na stwierdzenie , że Twój cel to odsuwanie sprawy od meritum. Na wszystko patrzysz z lotu ptaka -tak mi się wydaje, może się mylę - a moim zdaniem na sprawę trzeba spojrzeć przez mikroskop, aby dojrzeć szczegóły , po prostu zastosować metodę szkiełka i oka, znaleźć przyczynę, ukarać winnych i wyciągnąć wnioski na przyszłość.
Nie wiem jak można puścić płazem takie skur.....stwo.