Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

71 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
166 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 11 sierpień 2015 - 23:11

Tak odnosnie tego czy slusznie wydano rozkaz o tym aby wybuchlo powstanie, nalezy pamietac ze ze strony okupanta padl rozkaz aby wszyscy mezczyzni do 65 roku zycia stawili sie do kopania umocnien wzdloz Wisły. I tu wybór byl dwojaki albo wywolac powstanie albo stac sie zywą tarczą przeciwko sowietom. To tak jak Ci wszyscy ludzie ktorzy gineli w obozach, gdyby wiedzieli ze idą na pewną śmierć to gołymi rękoma taka rzesza ludzi załatwiłaby pilnujących ich essesmanów. Ale w człowieku zawsze tli się ta iskierka nadziei że a nóż się uda...


  • giaur27 lubi to

#122 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 11 sierpień 2015 - 23:12

Jestem zażenowany jak wiele osób pod pretekstem dyskusji o "bohaterstwie i patriotyzmie powstańców" daje tutaj upust swojej niewiedzy z zadziwiającą lekkością uprawiając spekulacje historyczne w oparciu o bujną wyobraźnię i manipulując faktami żeby je uwiarygodnić, szuka wyimaginowanych, nieokreślonych sił, które dążą do zniewolenia naszego biednego narodu przy pomocy redaktorów, którzy "plują na polskie wartości".

 

Ludzie ogarnijcie się i zastanówcie dokąd doprowadzi ten kraj takie pielęgnowanie fobii i nienawiści ! Nikt powstańcom nie odbiera czci i pamięci o ich bohaterstwie, ale jestem przekonany, że nie byli by dumni z osób, które wykorzystują ich ofiarę żeby konfliktować Polaków !?

 

 

 

 

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  kj.jpg   45,22 KB   0 Ilość pobrań


#123 ONLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 sierpień 2015 - 00:19

No cóż , kolego @Woytec ! Szanuje Twoje poglądy, ale ich nie podzielam ! Mozna tez taką grafikę wkleić jak ponizej ! 

52387def1d4bf.jpg


Użytkownik Ugly edytował ten post 12 sierpień 2015 - 00:24


#124 ONLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 406 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 12 sierpień 2015 - 06:09

"Jestem zażenowany jak wiele osób pod pretekstem dyskusji o "bohaterstwie i patriotyzmie powstańców" daje tutaj upust swojej niewiedzy z zadziwiającą lekkością uprawiając spekulacje historyczne w oparciu o bujną wyobraźnię i manipulując faktami żeby je uwiarygodnić, szuka wyimaginowanych, nieokreślonych sił, które dążą do zniewolenia naszego biednego narodu przy pomocy redaktorów, którzy "plują na polskie wartości"."

 

 

Woytec wielu ludzi tu piszących ma wiedzę i nie manipuluje faktami a już na pewno to co piszą nie jest przejawem bujnej wyobraźni......

 

1341573658_zgopgt_600.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Twoja grafika z nowoczesnym patriotyzmem ma się nijak do rzeczywistości:

 

podatki- w tym kraju tak stworzono system podatkowy że znakomita większość,począwszy od tłustych kotów, robi wszystko żeby tych podatków nie płacić.

 

psie sprzątanie- to nie patriotyzm,to porządek

 

wybory- mam wybór, mogę nie głosować. Czy nie?  Czy muszę nabijać systemowi frekwencję ?

 

ekologia- styl życia

 

bilety- jak to ma się do patriotyzmu? bo jeżeli napiszesz o wspieraniu gospodarki, to jak to ma się do tego że obecni rządzący wybierają pendolino a nie rodzimą pesę? takie przykłady można mnożyć.....

 

kultura- jeżeli moje pieniądze mają wspierać takie filmy jak "ida' czy "pokłosie" i takich twórców jak Wajda czy Holland to NIE! ja dziękuję

 

 

PO RAZ KOLEJNY APELUJĘ O PISANIU O POWSTANIU WARSZAWSKIM,LUB OKOŁO, BO TAKIE POSTY JAK Woytka SPYCHAJĄ TEN WĄTEK W NIEBYT. I ZAMKNĄ GO NAM.


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Marcin Rafalski, piotrek245 i 6 innych osób lubią to

#125 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 12 sierpień 2015 - 07:39

Jestem zażenowany jak wiele osób pod pretekstem dyskusji o "bohaterstwie i patriotyzmie powstańców" daje tutaj upust swojej niewiedzy z zadziwiającą lekkością uprawiając spekulacje historyczne w oparciu o bujną wyobraźnię i manipulując faktami żeby je uwiarygodnić, szuka wyimaginowanych, nieokreślonych sił, które dążą do zniewolenia naszego biednego narodu przy pomocy redaktorów, którzy "plują na polskie wartości".
 
Ludzie ogarnijcie się i zastanówcie dokąd doprowadzi ten kraj takie pielęgnowanie fobii i nienawiści ! Nikt powstańcom nie odbiera czci i pamięci o ich bohaterstwie, ale jestem przekonany, że nie byli by dumni z osób, które wykorzystują ich ofiarę żeby konfliktować Polaków !?

Wolność to prawo do głoszenia każdego poglądu, ale muszę przyznać, że jestem także zażenowany tym co napisałeś. Nieładnie Kolego pisać o "wielu osobach" i uprawianych przez nie manipulacjach i imaginacjach. "Uniwersalizm" Twojej wypowiedzi jest tak daleki, że w tej dyskusji może dotyczyć każdego i nikogo. Zwróć także uwagę, że mimo pustych deklaracji Ty jako pierwszy jasno określiłeś swoje polityczne preferencje. A jak już przeczytałem o "pielęgnowaniu fobii i nienawiści" to nasunęło mi się proste skojarzenie z hasłem z dawnych lat o "walce o pokój" ...... Więc walcz dalej......

#126 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 12 sierpień 2015 - 07:48

Format. Dokonany. Tylko tyle i aż tyle.
  • Sławek Oppeln Bronikowski, Paweł Bugajski, Zwierzu i 2 innych osób lubią to

#127 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 sierpień 2015 - 08:33

Jesli sa oparte o fakty, to mozna smialo te ksiazki czytac.

Oczywiście że można czytac Suworowa zresztą tak samo jak Roberta Ludluma i Toma Clancego;-)
  • coma lubi to

#128 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 12 sierpień 2015 - 08:54

Jestem zażenowany jak wiele osób pod pretekstem dyskusji o "bohaterstwie i patriotyzmie powstańców" daje tutaj upust swojej niewiedzy z zadziwiającą lekkością uprawiając spekulacje historyczne w oparciu o bujną wyobraźnię i manipulując faktami żeby je uwiarygodnić, szuka wyimaginowanych, nieokreślonych sił, które dążą do zniewolenia naszego biednego narodu przy pomocy redaktorów, którzy "plują na polskie wartości".

 

Ludzie ogarnijcie się i zastanówcie dokąd doprowadzi ten kraj takie pielęgnowanie fobii i nienawiści ! Nikt powstańcom nie odbiera czci i pamięci o ich bohaterstwie, ale jestem przekonany, że nie byli by dumni z osób, które wykorzystują ich ofiarę żeby konfliktować Polaków !?

Żenua do kwadratu. To przedstaw nam proszę ,,prawdziwe" fakty. W końcu człowiek się uczy cale życie??? A może Ty jesteś z tych wszystkowiedzących???


  • coma lubi to

#129 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów

Napisano 12 sierpień 2015 - 10:41

Żenua do kwadratu. To przedstaw nam proszę ,,prawdziwe" fakty. W końcu człowiek się uczy cale życie??? A może Ty jesteś z tych wszystkowiedzących???

Mówisz masz. Zostało zakwestionowane tu jakoby nie było to prawdą(to co wstawił Godski ), że Hitler do samego końca liczył, że uda mu się nakłonić Becka i Polskę do sojuszu z III Rzeszą. W 38 roku Polska była nawet przez świat spostrzegana jako sojusznik Hitlera. Oprócz tego trzeba też pamiętać, że Piłsudski był ceniony przez Hitlera i ciągle namawiany do sojuszu. To nie jest jakaś wiedza odkryta niedawno i kwestionowane przez historyków 


Użytkownik radek_u edytował ten post 12 sierpień 2015 - 10:42


#130 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 12 sierpień 2015 - 11:11

A co ma to wszystko wspólnego z Powstaniem Warszawskim.

Sytuacja przypomina tą z zimy... czasu dużo i się pisze najróżniejsze "kwiatki" żeby się udzielić. Nie ważne jak byleby tylko napisać.
Co teraz wody w rzekach brakuje i to samo sie dzieje...


Wrzucacie tutaj teorie które wszystko rozwala...
No i co namówił ten Hitler polaków do współpracy??
No i co sojusz z nami podpisał????
No i po co podawać pod wątpliwość coś co się nie stało??

#131 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów

Napisano 12 sierpień 2015 - 11:29

A co ma to wszystko wspólnego z Powstaniem Warszawskim.
 

A to, że historia i Polski i świata mogła być inna i to, że osoby wypowiadające się na ten temat nie znają historii a próbują wszystkich dookoła nauczać.

I pamiętaj, że była jeszcze jedna grupa ta najgorsza, bo udawała tych porządnych i prawych i sprzedawała i wystawiała swoich najbliższych braci!Co na rękach ma najwięcej krwi



#132 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 12 sierpień 2015 - 11:33

Dostrzegasz ironię w swojej wypowiedzi?

 

Nie odpowiadaj. To pytanie retoryczne.


  • coma lubi to

#133 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 12 sierpień 2015 - 11:38

Mówisz masz. Zostało zakwestionowane tu jakoby nie było to prawdą(to co wstawił Godski ), że Hitler do samego końca liczył, że uda mu się nakłonić Becka i Polskę do sojuszu z III Rzeszą. W 38 roku Polska była nawet przez świat spostrzegana jako sojusznik Hitlera. Oprócz tego trzeba też pamiętać, że Piłsudski był ceniony przez Hitlera i ciągle namawiany do sojuszu. To nie jest jakaś wiedza odkryta niedawno i kwestionowane przez historyków

Matko jedyna, bo już zdzierżyć nie mogę......! Chłopie co ty wypisujesz ? Skąd czerpiesz tę wiedzę ? A cóż to miało powodować, że Polska była postrzegana jako sojusznik III Rzeszy ? Czy zajęcie Zaolzia czy inny diabeł ? Czy to, że w 1920 r. stawiliśmy skuteczny opór Armi Czerwonej i staliśmy się buforem dla tej zarazy? A cóż z tego, że Hitler cenił Piłsudskiego ? Czy Marszałek jakoś szczególnie o to zabiegał, bo w jego biografiach i innych opracowaniach dotyczących II RP nic o tym nie znalazłem. Piłsudski w 1935 r. już nie żył, a więc nie dane mu było poznać najbardziej spektakularnych "dokonań" Hitlera z kolejnych lat - remilitaryzacja Nadrenii - marzec 1936 r., aneksja Austrii - marzec 1938 r., aneksja Sudetów - wrzesień 1938 r., zajęcie Czechosłowacji - marzec 1939 r. (chyba nic nie poplątałem, a jeśli to niewiele - piszę na szybko). Widzisz jakąś możliwość udziału Piłsudskiego w tych aktach ekspansji ? Oczywiście, że często stawia się tezę, iż wysunięcie przez II RP roszczeń do Zaolzia i jego zajęcie w październiku 1938 r. w sytuacji fatalnego położenia naszego południowego sąsiada, było hańbiące, ale żadne źródła nie wskazują, by dokonano tego w sojuszu z Hitlerem. Bardziej było to wyrwanie "swojego" kawałka sukna..... i wg mnie chwały nam nie przynosi. Bardzo mnie też interesuje teza, że Polska była postrzegana w 1938 r. przez świat jako sojusznik Hitlera - wskaż proszę źródło swej wiedzy, chętnie je poznam. Kolego nie wolno tak manipulować faktami - spójrz co robisz i sam oceń : Hitler cenił Piłsudskiego + namawiał go do sojuszu + Polska była postrzegana jako sojusznik Hitlera = ???? ......... no właśnie, co to oznacza nawet gdyby poszczególne czynniki były prawdziwe, że Polska była, chciała być sojusznikiem III Rzeszy...? Sam już się gubię czego do diabła ta pokrętna logika ma dowodzić ?

#134 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 12 sierpień 2015 - 11:45

Format. Dokonany. Tylko tyle i aż tyle.

Ciekawe tylko czy formatowanie ma charakter odwracalny... :(



#135 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 12 sierpień 2015 - 11:48

Trudne pytanie. Obawiam się, że nie, gdyż format jest dobrowolny, czy wręcz dokonywany na życzenie.


  • coma lubi to

#136 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów

Napisano 12 sierpień 2015 - 12:13

Tak Robercie. Chodzi o zajęcie Zaolzia i o deklarację w razie wmieszania się w to ruskich. Tak jak napisałeś było to hańbiące i przez to bardzo mocno straciliśmy w oczach świata. I ja nigdzie nie napisałem, że między Polską a Niemcami powstał jakiś sojusz, bo na propozycję Hitlera nigdy się nie zgodziliśmy. 

Polskie dokumenty dyplomatyczne 1918-1989



#137 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 12 sierpień 2015 - 12:34

Wspomnieliście o historii alternatywnej, o Zychowiczu i jego "Obłędzie 44" .Red.Ziemkiewicz uderza w podobne tony.

Nie można jednak ich czytać, interpretować, doceniać lub ganić baz znajomości poglądów zmarłego już historyka, prekursora-prof. Pawła Wieczorkiewicza.

Wymienieni publicyści świecą światłem odbitym, a poniższy wywiad  proszę wnikliwie śledzić od 3 minuty.

Klarowna wypowiedź, spokojna narracja, całkowicie do mnie NIE przemawiające.


  • robert.bednarczyk lubi to

#138 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 12 sierpień 2015 - 13:39

Dość długo tu nie zaglądałem, trochę do poczytania się zrobiło. Historia nie jest moją mocną stroną, polityka też, a sprawy staram się brać na chłopski rozum. Pojawił wątek negocjacji z III Rzeszą. Jeśli rzeczywiście takie negocjacje miały miejsce, to chwała za to naszym dyplomatom i ówczesnym władzom. W sytuacji gdy państwo dopiero się buduje, sąsiedzi są jacy są, interesem państwa jest zapewnić sobie warunki do rozwoju, unikać konfliktów zbrojnych, negocjować, układać się nawet z diabłem jeśli jest szansa na kupienie sobie w ten sposób czasu.



#139 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 12 sierpień 2015 - 14:38

A to, że historia i Polski i świata mogła być inna i to, że osoby wypowiadające się na ten temat nie znają historii a próbują wszystkich dookoła nauczać.

I pamiętaj, że była jeszcze jedna grupa ta najgorsza, bo udawała tych porządnych i prawych i sprzedawała i wystawiała swoich najbliższych braci!Co na rękach ma najwięcej krwi

Historia naszego państwa, baa całej Rzeczypospolitej mogła być inna już od najdawniejszych czasów... tylko jaki sens ma rozwalanie tematu PW innymi tematami-rzekami ????

 

Nie znam się na historii, nie znam historii bo nie sposób jej cały ogrom znać ale dla mnie w "specjalizacji" dominują dwa b mocne tematy PW'44 i  Wołyń, Podole '43. Dobrze że jesteś więc kibicuje Ci żebyś wątek Historia Polski założył i nauczał. Rzetelnie, faktycznie bez publicystyki i komentarzy od siebie.

 

Zawsze historia może być inna, zawsze można było coś inaczej poprowadzić....tym się różni real od przeszłości!! 


  • giaur27, coma i grzesiekp. lubią to

#140 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 12 sierpień 2015 - 16:17

Wspomnieliście o historii alternatywnej, o Zychowiczu i jego "Obłędzie 44" .Red.Ziemkiewicz uderza w podobne tony.
Nie można jednak ich czytać, interpretować, doceniać lub ganić baz znajomości poglądów zmarłego już historyka, prekursora-prof. Pawła Wieczorkiewicza.
Wymienieni publicyści świecą światłem odbitym, a poniższy wywiad  proszę wnikliwie śledzić od 3 minuty.
Klarowna wypowiedź, spokojna narracja, całkowicie do mnie NIE przemawiające.

Odtworzyłem i wysłuchałem w całości ,jak nieskromnie myślę, ze zrozumieniem. Konkluzja podobna jak Twoja Paweł. Jestem na nie i w kilku zdaniach mogę podać powody. Po pierwsze dla mnie historia to fakty, zatem dopuszczam ją w zasadzie wyłącznie w formie retrospektywnej - co się wydarzyło i dlaczego ? Jeśli historia zaczyna przybierać formę spekulacji i hipotez, jak widać w wypowiedzi Pana Profesora może zaprowadzić na manowce. Takie to trochę bajanie na zasadzie co by było gdyby.......A co by był gdybym to ja, a nie kolega złowił na jętkę majową pstrąga 56 cm ? Ale nie złowiłem, bo tego dnia mnie nawet nad wodą nie było........i co w związku z tym ? Ano nic - koniec kropka. Ciężko polemizować i krytykować nieżyjącego naukowca, ale głosząc niebywale kontrowersyjne tezy, musiał się z tym liczyć. Uderzająca i wręcz groteskowa jest jego teoria jakoby w przypadku walki Polski na wschodzie w koalicji z Niemcami zapewne nigdy nie doszłoby do Holocaustu, który w jego przekonaniu był spowodowany klęskami militarnymi III Rzeszy. Podobnej bzdury w życiu nie słyszałem. Niemcy propagandowo byli przygotowywani do "rozwiązania kwestii żydowskiej" co najmniej od dekady wstecz, a decyzję o zinstytucjonalizowanej eksterminacji Żydów podjęli w styczniu 1942 r. O ile mnie pamięć nie myli przełom lat 1941/1942 to był absolutny szczyt ekspansji militarnej Wehrmachtu i trudno zrozumieć jakież to wielki klęski miał Pan Profesor na myśli. Wprawdzie w listopadzie/grudniu 1941 r. zostali odrzuceni spod Moskwy, ale do zamknięcia kotła stalingradzkiego, uznawanego przez wielu za przełom, brakowało jeszcze roku (styczeń/luty 1943 r.), do przegranej batalii na Łuku Kurski (lipiec 1943 r.) jeszcze więcej. W Afryce też święcili triumfy, podbili Bałkany, Grecję, a nawet dzielna Kreta im się nie oparła. Wilcze stada U-bootów Doenitza siały spustoszenie na Atlantyku, a niedługo później zapuszczały się aż po Zatokę Meksykańską. Gdzie więc te klęski III Rzeszy, które w styczniu 1942 r. sprawiły, że Reynhard Heydrich, pomiędzy skrzypcowymi koncertami (tak, tak ten potwór był niebywałe wrażliwy muzycznie i grał na skrzypcach) zdołał wdrożyć swój diaboliczny plan. Tak to właśnie Szanowni Koledzy nawet zawodowy historyk brnie na manowce gdy zaczyna pisać historię do tezy na zasadzie co by było gdyby.