Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo
AUTORSKI

to i mnie chyba trafi....

autorski-rb

  • Please log in to reply
471 replies to this topic

#161 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,395 posts
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Posted 16 February 2016 - 22:52

"... bo jeszcze kochankę z żoną pomylę"  ;)

 

Jak będzie jej siostrą bliźniaczką, to nic się nie dzieje.   :blush:



#162 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,277 posts

Posted 16 February 2016 - 22:54

Jak będzie jej siostrą bliźniaczką, to nic się nie dzieje.   :blush:

no takich szczęściarzy to chyba nie za wiele na świecie jest..........ale cóż marzenia dobra rzecz ;)



#163 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,395 posts
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Posted 16 February 2016 - 22:57

i ni cholery nie wiem jak uniknąć "falowania" kija na suszarce podczas lakierowania powodującego nierównomierne krawędzie lakieru na omotkach...

 

Chodzi ci o krawędzie lakieru poza omotką? 

Kij montujesz centralnie w osi obrotu suszarki? Lakierujesz obracając w rękach blank czy na maszynie?

Ja robię to (kręcę) zawsze ręką a później dopiero puszczam maszynę do wyschnięcia.



#164 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,395 posts
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Posted 16 February 2016 - 23:00

no takich szczęściarzy to chyba nie za wiele na świecie jest..........ale cóż marzenia dobra rzecz ;)

 

Moja i szwagra-bliźniaczka ale pomylić się też nie da. Nawet po pijaku.   :huh:       Chyba zliczamy się do tej większości (nie szczęściarzy).   ;)


Edited by trout master, 16 February 2016 - 23:00.


#165 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,277 posts

Posted 17 February 2016 - 07:27

Chodzi ci o krawędzie lakieru poza omotką? 

Kij montujesz centralnie w osi obrotu suszarki? Lakierujesz obracając w rękach blank czy na maszynie?

Ja robię to (kręcę) zawsze ręką a później dopiero puszczam maszynę do wyschnięcia.

właśnie o to mi się rozchodzi - o te krawędzie poza omotką. lakier kładę na kręcącej się wędce (to tylko 9 rpm). w mojej suszarce uchwyt wędki to gumowy pierścień - o jakiś ustawieniach bardziej/mniej centralnie tu nie ma mowy. mam jeszcze jeden pomysł jak to spróbować poprawić/ominąć...ale kurcze do tego muszę jakąś wędkę zacząć strugać...... :huh: czyli znów zabawa :)



#166 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,395 posts
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Posted 17 February 2016 - 09:24

Zrób fotę tego uchwytu. Skoro faluje, znaczy nie jest w osi symetrii.
Ja najpierw zaczynam od obrysu poza omotką (z dwóch stron), cieniutkim drucikiem a dopiero pózniej omotka. Oczywiście zabieg ten robię przy drugim (końcowym) lakierowaniu. No i lakier odpowiednio rzadki (rozcieńczony), prawie jak woda.
Dużo w tym wszystkim (rod buildingu) jest różnych myków i jak ktoś z ręką i doświadczeniem Mistrza ci nie podpowie to tylko samemu kombinując możesz do tego dojść. Tyle że trochę chrustu musisz przerobić i zawsze z nowym projektem starać się poprawić to, co ci się nie podobało we wcześniejszym. :)

#167 ONLINE   markir

markir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:K.

Posted 17 February 2016 - 09:33

Zamiast drucika można zastosować wykałaczkę. Lakier dłużej z niej ścieka i kreska jest równiejsza.



#168 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,277 posts

Posted 17 February 2016 - 10:14

Zamiast drucika można zastosować wykałaczkę. Lakier dłużej z niej ścieka i kreska jest równiejsza.

kurna no i już ktoś wymyślił przede mną tą wykałaczkę...... przed wami nic się nie ukryje ;)



#169 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,616 posts
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Posted 17 February 2016 - 10:34

Lakier kladziesz na raz czy na 2 razy...mi to wyglada tak,ze przy duzo lakieru,zbyt gesty i zbyt szybko zeluje na tych 9 rpm.

#170 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,277 posts

Posted 17 February 2016 - 11:25

lakier dawałem i na raz i na dwa. żelowanie jest długie na prawdę długie - po kręceniu całą noc rano jest jeszcze "mokry" w dotyku. jeżeli podczas mieszania "zapowietrzy" się zbytnio to lekko podgrzewam lakier - wtedy pomimo że sam z siebie nie jest gęsty (czasem wydawało mi się jest za rzadki) to po podgrzaniu jest jak "woda".

zastanawiam się czy może właśnie przy takiej charakterystyce lakieru nie spróbować polakierować tylko samej omotki bez schodzenia na blank - wyjdzie sam jaj będzie za rzadki, a ewentualnie pociągnąć w/w wykałaczką przy drugim lakierowaniu.

a suszarki używam tej https://www.sklep.br...,-9RPM-220V/576



#171 OFFLINE   KRIS.spin

KRIS.spin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 posts
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Wiśniewski

Posted 17 February 2016 - 11:42

lakier dawałem i na raz i na dwa. żelowanie jest długie na prawdę długie - po kręceniu całą noc rano jest jeszcze "mokry" w dotyku. jeżeli podczas mieszania "zapowietrzy" się zbytnio to lekko podgrzewam lakier - wtedy pomimo że sam z siebie nie jest gęsty (czasem wydawało mi się jest za rzadki) to po podgrzaniu jest jak "woda".

zastanawiam się czy może właśnie przy takiej charakterystyce lakieru nie spróbować polakierować tylko samej omotki bez schodzenia na blank - wyjdzie sam jaj będzie za rzadki, a ewentualnie pociągnąć w/w wykałaczką przy drugim lakierowaniu.

a suszarki używam tej https://www.sklep.br...,-9RPM-220V/576

 

To coś dziwny masz ten lakier ja wczoraj kładłem lakier Flex'a LB na szczytówkę  ok godz 11 a o 16 już go zdjąłem z suszarki lekko dotknąłem i wiadomo był lekko lepki ale ani nie płyną ani nie był mokry.



#172 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,395 posts
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Posted 17 February 2016 - 11:48

Skoro używasz takiej suszarki to nie wiem dlaczego blank ci "skacze". :(
Może to nie blank a ręka. ;) :D Najtrudniej jest zakończyć omotkę od strony przelotki. Tu, zgadzam się, zawsze "coś" skacze.
Zaczynaj zawsze od "obrysu" omotki a później lakieruj całą. Pierwszą warstwę robię tylko same nici (przesączanie) rzadkim lakierem. Kolejna- obrys i cała omotka na gotowo.

Nie wiem czy są jacyś specjaliści którzy robią to na "3razy", ja jeszcze nie próbowałem choć czasami mnie kusi. :)
Oczywiście im grubsza nić tym większy problem z tym "przejściem". Wtedy od poczatku lepiej troszkę "odznaczyć" krawędź.

#173 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,395 posts
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Posted 17 February 2016 - 11:52

To coś dziwny masz ten lakier ja wczoraj kładłem lakier Flex'a LB na szczytówkę ok godz 11 a o 16 już go zdjąłem z suszarki lekko dotknąłem i wiadomo był lekko lepki ale ani nie płyną ani nie był mokry.

-----------
Normalnie po 3 godz. pracy "suszarki" można zaprzestać obracania. Lakier nie ścieka.
Po 5 godz. lekko jest lepki wiec lepiej go nie dotykać. Sprawdzanie pracy kija lepiej odłożyć na min 48 godz. od lakierowania.

#174 OFFLINE   KRIS.spin

KRIS.spin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 posts
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Wiśniewski

Posted 17 February 2016 - 12:00

-----------
Normalnie po 3 godz. pracy "suszarki" można zaprzestać obracania. Lakier nie ścieka.
Po 5 godz. lekko jest lepki wiec lepiej go nie dotykać. Sprawdzanie pracy kija lepiej odłożyć na min 48 godz. od lakierowania.

  

Zgadzam się z tobą w stu procentach :)



#175 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,277 posts

Posted 17 February 2016 - 12:00

nie napisałem że lakier po nocy kręcenia jest mokry i lejący/cieknący ale że jest "mokry" - w dotyku tak jak wy koledzy to określiliście jest lepki....

po ilu godzinach nie cieknie nie wiem...bo wtedy zazwyczaj śpię ;)



#176 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,277 posts

Posted 17 April 2016 - 16:16

light baitcasting w miarę opanowany, a że podczas deszczu dzieci się nudzą i gdy nie ma w domu....rodziny to....

Attached File  2016-04-17-1599.jpg   48.94KB   14 downloads

pod nóż poszedł okoniowy kijek w sumie tylko dlatego, że ciekawi mnie jak będą wyglądały napisy kolorowym tuszem na białym tle pod kolor omotki.... :)


  • Paavo likes this

#177 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,616 posts
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Posted 18 April 2016 - 18:04

light baitcasting w miarę opanowany, a że podczas deszczu dzieci się nudzą i gdy nie ma w domu....rodziny to....

attachicon.gif2016-04-17-1599.jpg

pod nóż poszedł okoniowy kijek w sumie tylko dlatego, że ciekawi mnie jak będą wyglądały napisy kolorowym tuszem na białym tle pod kolor omotki.... :)

Daiwę tak ''zmęczyłeś'' na żywca... :blink: .



#178 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,277 posts

Posted 18 April 2016 - 21:24

pocierałem.....obracałem....rżnąłem....znów pocierałem.....a teraz "namaszczam"...

Attached File  2016-04-18-1600.jpg   25.44KB   8 downloads

mam nadzieję, że przeżyje te moje "pieszczoty" ;)



#179 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,277 posts

Posted 20 April 2016 - 21:00

zdjęcia na szybko z telefonu przed lakierem.....

Attached File  2016-04-20-1604.jpg   30.91KB   10 downloads

Attached File  2016-04-20-1603.jpg   24.02KB   10 downloads

Attached File  2016-04-20-1602.jpg   15.97KB   9 downloads

 

komentarze jakieś by się zdały bo jak na razie sam się nie mogę zdecydować.....


  • pablo1988 likes this

#180 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,395 posts
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Posted 21 April 2016 - 06:15

Napisy super, podkład "biały" niekoniecznie.
Może w całości wyglada to ładniej ale w przybliżeniu jakoś mi sie nie widzi.
Gdyby "białe" było tylko obramowką (pogrubieniem) samych liter to byłoby OK.





Also tagged with one or more of these keywords: autorski, autorski-rb