Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Silnik na gaz LPG


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
92 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 wrzesie艅 2015 - 20:15

Nic o Parsunie nie wspomina艂em ... , ka偶dy chi艅ski silnik jest kopi膮 najcz臋艣ciej yamahy lub innej marki, hidea to te偶 kopia yamahy tylko starego modelu , dotyczy to ka偶dego chi艅skiego silnika czy to zaburtowy , czy skuterowy, czy motocyklowy agregat czy inny, wiele cz臋艣ci pasuje zamiennie i co z tego ? To nie s膮 cz臋艣ci z tych samych materia艂贸w , ani z tych samych fabryk , mod贸艂 zap艂onowy z yam jest bezawaryjny kilkana艣cie lat, to samo cewka, ka偶dy kto importowa艂 chi艅skie produkty z silnikiem spalinowym wie doskonale 偶e to s膮 cz臋艣ci kt贸re masowo padaj膮 po kilku miesi膮cach cz臋sto lub kilka dni po sprzeda偶y niekiedy, to samo mechanizmy rozruchowe tzw szarpanki , co z tego 偶e skopiowane w 100% w hidei 15hp odpalanej z szarpaka zapadka do talerza rozruchowego byla PLASTIKOWA :) , sam rozbiera艂em kilka takich silnik贸w na t膮 ustrk臋..., pisanie 偶e yam to to samo co chi艅czyk to herezja po prostu , oczywi艣cie chi艅skie silniki ewoluj膮 i za 5 lat b臋d膮 powa偶n膮 konkurencj膮 dla lider贸w ale na razie daleko do tego..., nie wiem na czym opierasz to co piszesz , ja na kilkuletnim imporcie silnik贸w z chin w przesz艂o艣ci i ich serwisie..., rozmowach z nabywcami .
Jak na razie ceny "chi艅czyk贸w" s膮 atrakcyjne , je艣li jako艣膰 jeszcze sie poprawi b臋d膮 powa偶n膮 konkurencj膮 , je艣li oczywi艣cie nie wejd膮 wcze艣niej normy kt贸re wymagaj膮 wtrysku w 4t bo tylko taki system zapewnia spe艂nienie norm, w jedno艣ladach spalinowych jest to ju偶 niedaleka przysz艂o艣膰, liderzy rynku poradz膮 sobie z tym szybko, chi艅czycy ?

#42 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 post贸w
  • LokalizacjaWsch贸d

Napisano 02 wrzesie艅 2015 - 20:30

Ja mowie o silniku Yamaha f5 i Parsun 5KM i jest to ten sam silnik. Cz臋艣ci s膮 identyczne a nie tak 偶e w Parsunie s膮 kopi膮. Na minus Parsuna to luszczy si臋 farba na obudowie, w yamasze jest lepiej.

#43 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 691 post贸w
  • LokalizacjaGda艅sk Osowa
  • Imi臋:Darek

Napisano 02 wrzesie艅 2015 - 20:33

Zgadza si臋, bo wszystko co z Chin to kopie znanych marek, miej lub bardziej udane... Ale jak wiadomo - przede wszystkim chodzi o pieni膮dze. Je艣li jeden z naszych koleg贸w z portalu prowadz膮cy firm臋 na Allegro sprzedaje Nowy SILNIK ZABURTOWY PARSUN PF5BMS za 2 870 PLN, to r贸偶nica cenowa jest warta zastanowienia... 艁uszcz膮ca si臋 farba mi nie przeszkadza...

U偶ytkownik Gadda edytowa艂 ten post 02 wrzesie艅 2015 - 20:34


#44 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 wrzesie艅 2015 - 20:35

Na czym opierasz to twierdzenie? Fabryka Parsuna jest w Weihai w Chinach , yamaha ma swoj膮 do tych modeli we francji , obe fabryki nie maj膮 nic wsp贸lnego ze sob膮...

#45 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 post贸w
  • LokalizacjaWsch贸d

Napisano 02 wrzesie艅 2015 - 20:48

Wymienialem ga藕nik na taki od yamahy bo urwalem w nim dysze, przerabialem stop臋 na krotk膮, wszystkie te elementy s膮 identyczne. Ten sam material, obr贸bka. Mowie ca艂y czas o 5km silniku jak jest w innych nie wiem.

#46 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 wrzesie艅 2015 - 20:57

Bo s膮 skopiowane , po prostu w 100% i dlatego pasuj膮 , ja mam obecnie w yamasze 15hp 艣rub臋 od hidei 15hp bo jest identyczna , czy to znaczy 偶e yam i hidea ma tego samego dostawc臋 - nie, ale nawiasem m贸wi膮c 艣ruba chi艅czykom si臋 uda艂a :)

#47 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 post贸w
  • LokalizacjaWsch贸d

Napisano 02 wrzesie艅 2015 - 21:05

Nie w tym rzecz 偶e pasuj膮 bo tak jest z szeregiem silnik贸w. Ale o to 偶e przy tej pi膮tce, jak si臋 spojrzy na wa艂 nap臋dowy yamahy i Parsuna to jest on robiony z tego samego materia艂u, i na takiej samej maszynie wida膰 to jak si臋 przyjrzec bli偶ej np frezom

#48 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15604 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 wrzesie艅 2015 - 21:34

Nie w tym rzecz 偶e pasuj膮 bo tak jest z szeregiem silnik贸w. Ale o to 偶e przy tej pi膮tce, jak si臋 spojrzy na wa艂 nap臋dowy yamahy i Parsuna to jest on robiony z tego samego materia艂u, i na takiej samej maszynie wida膰 to jak si臋 przyjrzec bli偶ej np frezom

Ciekawe. Ca艂y osprz臋t, cewki, rozruch te偶 s膮 identyczne i na drugi rzut oka z tych samych materia艂贸w?



#49 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 691 post贸w
  • LokalizacjaGda艅sk Osowa
  • Imi臋:Darek

Napisano 02 wrzesie艅 2015 - 21:56

 A mo偶e te Parsuny s膮 do niczego - bo zbyt tanie? Przecie偶 Parsunem nie zaszpanujesz,  a Yamah膮 nawet 5 konn膮 tak...



#50 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4805 post贸w
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 02 wrzesie艅 2015 - 22:06

Nie w tym rzecz 偶e pasuj膮 bo tak jest z szeregiem silnik贸w. Ale o to 偶e przy tej pi膮tce, jak si臋 spojrzy na wa艂 nap臋dowy yamahy i Parsuna to jest on robiony z tego samego materia艂u, i na takiej samej maszynie wida膰 to jak si臋 przyjrzec bli偶ej np frezom

 

Rozumiem 偶e jako艣膰 materia艂贸w te偶 umiesz oceni膰 na oko?Gratulacje!!!



#51 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4805 post贸w
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 02 wrzesie艅 2015 - 22:08

 A mo偶e te Parsuny s膮 do niczego - bo zbyt tanie? Przecie偶 Parsunem nie zaszpanujesz,  a Yamah膮 nawet 5 konn膮 tak...

Szczerze powiedziawszy, to wisi mi to, czy silnik jest chi艅ski czy korea艅ski, japo艅ski czy tajlanszki. Wiele os贸b ma Parsuny i jako艣 mocno nie krzyczy, chocia偶 koledze w trzyletnim silniku polecia艂 modu艂 zap艂onowy. P艂ywam g艂贸wnie sam i po rzece i nie u艣miecha mi si臋 pagajowa膰 do portu kilka km.



#52 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15604 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 wrzesie艅 2015 - 23:22

 A mo偶e te Parsuny s膮 do niczego - bo zbyt tanie? Przecie偶 Parsunem nie zaszpanujesz,  a Yamah膮 nawet 5 konn膮 tak...

Mnie te偶 to wisi. Ale jak mam do wyboru pewn膮 kilkuletni膮 to艣k臋 z papierami za 3 tysi膮ce a nowego Parsuna za prawie tyle samo to wyb贸r mo偶e by膰 dla mnie tylko jeden.



#53 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 post贸w
  • LokalizacjaWsch贸d

Napisano 03 wrzesie艅 2015 - 00:31

Rozumiem 偶e jako艣膰 materia艂贸w te偶 umiesz oceni膰 na oko?Gratulacje!!!


Polo偶臋 przed Tob膮 kilka wa艂贸w nap臋dowych,dla zmylenia ucietych 偶eby d艂ugo艣膰 by艂a ta sama i ka偶e wybra膰 dwa identyczne i to b臋dzie Parsun i Yamaha. Pr贸b wytrzyma艂o艣ciowych na skr臋canie zginanie itp nie przeprowadza艂em Je偶eli produkuje si臋 jaki艣 element w dw贸ch r贸偶nych fabrykach na innych maszynach i z innego materia艂u to b臋dzie to wida膰. Oba wa艂y przytarte w tych samych miejscach,ta sama barwa,waga mam dalej wymienia膰? Rozumiem 偶e obudow膮 ga藕nika np jest z lepszego aluminium w yamasze.

#54 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 post贸w
  • LokalizacjaWsch贸d

Napisano 03 wrzesie艅 2015 - 00:37

Mnie te偶 to wisi. Ale jak mam do wyboru pewn膮 kilkuletni膮 to艣k臋 z papierami za 3 tysi膮ce a nowego Parsuna za prawie tyle samo to wyb贸r mo偶e by膰 dla mnie tylko jeden.


Z Tohatsu te偶 tak by艂o 偶e wszyscy uwa偶ali 偶e jest be,a teraz si臋 rol臋 odwr贸ci艂y.
Plywalem Yamaha plywalem Parsunem poza estetyka farba obudowa nie widz臋 r贸偶nic

#55 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 wrzesie艅 2015 - 05:35

Odpadam od dyskusji...

U偶ytkownik Artur Z. edytowa艂 ten post 03 wrzesie艅 2015 - 05:35

  • wobler129 lubi to

#56 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 wrzesie艅 2015 - 05:43

Ciekawe. Ca艂y osprz臋t, cewki, rozruch te偶 s膮 identyczne i na drugi rzut oka z tych samych materia艂贸w?

maj膮 100% te same wymiary , ko艅c贸wki, kolory przewod贸w itp. S膮 po prostu skopiowane w 100% Rozruch te偶 , ale materia艂 jest cz臋sto inny - jak pisa艂em o mech. Rozruchowym np. Widzia艂em w chinach wiele rzeczy skopiowanych w 100% tak 偶e ci臋偶ko by艂o odr贸偶ni膰 - co z tego materia艂 jest inny , w hidei elektryka pada艂a masowo , a wygl膮da艂a tak samo jak yam.
Przypomina wam co艣 ten silnik :)
http://powertecoutbo...powertec-20-hp/
Kopia yam 100% tym razem z obudow膮 100% po prostu

#57 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4805 post贸w
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 03 wrzesie艅 2015 - 07:44

Nie w tym rzecz 偶e pasuj膮 bo tak jest z szeregiem silnik贸w. Ale o to 偶e przy tej pi膮tce, jak si臋 spojrzy na wa艂 nap臋dowy yamahy i Parsuna to jest on robiony z tego samego materia艂u, i na takiej samej maszynie wida膰 to jak si臋 przyjrzec bli偶ej np frezom


W dobie obrabiarek numerycznych uzyskanie takiego samego kszta艂tu nie jest jakim艣 wyzwaniem. Dogadali si臋 pewnie z Yam膮 i kupili plany do starszego silnika. A czego si臋 spodziewasz patrz膮c na frezy? 呕e je chi艅czyk miesi膮c reza艂 pilnikiem?

#58 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 post贸w
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imi臋:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 03 wrzesie艅 2015 - 08:17

Akurat mam parsuna i ten kto por贸wnuje do Yamahy to....hihi
Wieczne problemy z ustawieniem obrot贸w
Wykrecajace si臋 same 艣rubki srubeczki
Problemy z odpaleniem.
Co do materia艂贸w - p臋kni臋cie pocowania "startera"
Mog臋 sprzeda膰.Silnik czterokonny( tak pisze producent hihi) wisia艂 jako zapas.Czas ca艂kowitej pracy oko艂o 50godz.(n贸wka)
Jak s膮 ch臋tni to wali膰 na priv.

#59 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 post贸w

Napisano 03 wrzesie艅 2015 - 10:15

Co do zawy偶onej ceny - ca艂kowicie si臋 z Tob膮 zgadzam. Dla mnie jednak ekologia ma te偶 du偶e znaczenie.

 

tylko istotne jest, jak na t膮 ekologi臋 patrzymy. wszelkie hybrydy s膮 ekologiczne, ale zanim odrobi膮 strat臋 startow膮 (ilo艣膰 wyemitowanych gaz贸w przy produkcji, g艂贸wnie akumulator贸w) to na liczniku maj膮 grubo ponad setk臋. pierwsze priusy w og贸le nie doje偶d偶a艂y do tego momentu, wcze艣niej trzeba by艂o wymieni膰 bateri臋 i ca艂a wyliczanka startowa艂a od nowa. kolejny przyk艂ad ekologii to brak o艂owiu w elektronice i planowe postarzanie. stare wzmaki ci膮gn臋艂y wi臋cej pr膮du, ale sam mam w domu 35 letnie sansui kt贸re gra (na dodatek 艣wietnie). id藕my dalej- energia wiatrowa. szuka艂em kiedy艣 wylicze艅, nie znalaz艂em... ale zanim taki wiatrak stanie, to trzeba wydoby膰 rud臋 偶elaza, miedzi, przetransportowa膰 (najcz臋艣ciej statkiem) przerobi膰, przetopi膰, przetransportowa膰, zrobi膰 walce na kolumne, spawa膰 obrabia膰, transportowa膰. to samo z generatorem i miedzi膮. tworzywa sztuczne... w ko艅cu cement i beton w podstaw臋, cement kt贸ry jest chyba najbardziej energoch艂onnym produktem jak przemys艂owo wytwarzamy. no i ciekaw jestem po ilu latach taki wiatrak jest w stanie wygenerowa膰 pr膮d do "wytworzenia samego siebie".

 

no i teraz mamy lehra, kt贸ry na jeziorze mo偶e i jest bardziej ekologiczny. ale czy bierzesz pod uwag臋 to, 偶e na jedno 偶ycie japo艅czyka b臋dziesz potrzebowa艂 2 chinoli (produkcja=degradacja 艣rodowiska)? teoretycznie (bo przy naszych przebiegach to nie ma znaczenia) cz臋stsz膮 wymian臋 艣wiec, oleju... czy bierzesz pod uwag臋 konfekcjonowanie gazu, produkcje butli. no i ich transport! mo偶e si臋 okaza膰, 偶e sama detaliczna dystrybucja gazu w butlach (poprzez ci臋偶ar opakowa艅 i mniejsz膮 obj臋to艣膰 transportowan膮) kontra hurtowa dystrybucja etyliny po偶re ca艂膮 ekologi臋. nie wspominaj膮c o tym, 偶e po PB na stacj臋 mo偶na rzadziej je藕dzi膰 ni偶 po lpg i karnister na 艂贸dk臋 we藕miesz 5tk臋, a butle wypada zjecha膰 do zera. wi臋c 2, albo wios艂a. nie id臋 dalej i nie wspominam, 偶e Chiny lej膮 ciep艂ym moczem na protok贸艂 z Kioto.

 

to generalnie jeszcze si臋 jako艣 broni, gdy rozmawiamy o komercyjnym u偶yciu. podobnie jak deep blue od torqeedo. ale do amatorskiego polowu ryby? lpg ze wzgl臋d贸w ekologicznych? naprawd臋?



#60 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 691 post贸w
  • LokalizacjaGda艅sk Osowa
  • Imi臋:Darek

Napisano 03 wrzesie艅 2015 - 10:55

Na 艂贸dk臋 wystarczy mi jeden zbiornik gazu ( jesli kompozytowy to z czystym propanem nie zawierajacym dodatku butanu, ktory powoduje wlasnie zanieczyszczenia) poniewa偶 w zapasie moge miec zawsze kartusz turystyczny, ktory wystarczy na co najmniej godzine plyniecia. Poza tym butla kompozytowa jest polprzezroczysta, co pozwala mi kontrolowa膰 ilosc pozosta艂ego paliwa. A ilosc energii potrzebna do wyprodukowania silnika jest identyczna bez wzgledu na jego 藕r贸d艂a zasilania.