Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Wrapper / wrapping machine / suszarka

tech tech-rb warsztat narzędzia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
183 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 12:18

Panowie a nie myśleliście o zastosowaniu jednego silniczka + regulator PWM wtedy potencjometrem można by regulować sobie obroty do woli :mellow:

#62 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 07 kwiecień 2012 - 11:49

ja mysle cały czas, tylko ze te regulatory które znalazłem kosztuja wiecej niz drugi silniczek :S

#63 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 07 kwiecień 2012 - 21:19

ja mysle cały czas, tylko ze te regulatory które znalazłem kosztuja wiecej niz drugi silniczek :S



Polecam kupić po taniości regulator od maszyny Łucznik, nabyłem takowy, jak i również silnik, żeby sobie sprawić maszynę profeskę do omotek :D

#64 OFFLINE   krycek

krycek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 07 kwiecień 2012 - 21:31

Ja sprawilem sobie silniczek 12V DC z przekladnia 20rpm z hong kongu (koszt w przeliczeniu ~40zl z przresylka) i stary regulator od kolejki (~50zl) - fakt ze o regulatory w uk nie problem, duzo tu entuzjastow kolejowych modeli.
Efektem jest plynna regulacja od 0 do 20 rpmow oraz zmiana kierunku obrotow, nawet od biedy daloby sie tym omotki nawijac - choc wtedy raczej sprzeglo na silniczku by sie przydalo.

#65 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 21:59

Ja sprawilem sobie silniczek 12V DC z przekladnia 20rpm z hong kongu (koszt w przeliczeniu ~40zl z przresylka) i stary regulator od kolejki (~50zl) - fakt ze o regulatory w uk nie problem, duzo tu entuzjastow kolejowych modeli.
Efektem jest plynna regulacja od 0 do 20 rpmow oraz zmiana kierunku obrotow, nawet od biedy daloby sie tym omotki nawijac - choc wtedy raczej sprzeglo na silniczku by sie przydalo.


Po co szukać gdzieś za granicą sadze ze na Allegro tragedii nie ma z cenami :
Silnik dc z przekładnią 24 obr/min 24rpm - 52 zł
Ściemniacz LED regulator jasności 3A PWM płytka -22 zł (chyba że razem z obudową to 32zł)

Ps. Nie wrzucam linków bo pewnie kiedyś wygasną, dla chcącego wystarczą tytuły aukcji :mellow:





#66 OFFLINE   drozdo

drozdo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Rafał

Napisano 08 kwiecień 2012 - 06:47

[quote]
ja mysle cały czas, tylko ze te regulatory które znalazłem kosztuja wiecej niz drugi silniczek :S
[/quote]


Polecam kupić po taniości regulator od maszyny Łucznik, nabyłem takowy, jak i również silnik, żeby sobie sprawić maszynę profeskę do omotek :D
[/quote]

Mam taki regulator od maszyny i silnik tylko czy nie za szybko on sie kreci ? Z tego co zauważyłem to nie ma płynnej regulacji na wolnych obrotach :/

#67 OFFLINE   Maras

Maras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 03 maj 2012 - 08:51

Ja dzisiaj wyszperałem takie coś :mellow: :mellow:
http://www.ebay.com/itm/20-RPM-ROD-DRYING-DRYER-MOTOR-KIT-/3 60454919183?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item53ecc9940f



#68 OFFLINE   wenturaisland

wenturaisland

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaNaerum
  • Imię:Dominik

Napisano 18 maj 2012 - 18:56

Witam, postanowiłem rozpocząć przygodę z rodbuldingiem od budowy wrappera, oto pierwsze wypociny.

Załączone pliki



#69 OFFLINE   toms72

toms72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaPruszcz GD

Napisano 20 maj 2012 - 21:03

Dam ci radę z mojego bardzo skromnego doświadczenia, oklej kółka najlepiej z dętki rowerowej. Metal może z dużym prawdopodobieństwem porysować blank w trakcie kręcenia.

#70 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 maj 2012 - 19:14

Nawet podobne , chyba korzystasz z dobrych wzorów ;) i też radzę użyć gumowych opasek bo wbrew pozorom najdroższe okazują się najtańsze rozwiązania

Załączone pliki



#71 OFFLINE   wenturaisland

wenturaisland

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaNaerum
  • Imię:Dominik

Napisano 22 maj 2012 - 07:20

Dzieki za podpowiedz, myslalem o rurkach termokurczliwych.
W sumie to byl tylko wstepny projekt, musialem po prostu zobaczyc jak to na zywo wyglada a nie tylko na ekranie komputera, nastepny bedzie bardzo podobny do orginalu. :lol:

Załączone pliki



#72 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 maj 2012 - 17:43

Ostatni rysunek już dobrze wygląda. A nie myślałeś o zrobieniu wrapa z drewna ? i tylko uchwyt byłby metalowy. Jakbym robił to szarpnąłbym się na oryginalny uchwyt PacBay oraz resztę wykonałbym z drewna lub plexi. Mniej więcej tak jak na załączonych fotkach

Załączone pliki

  • Załączony plik  md004.jpg   45,04 KB   785 Ilość pobrań
  • Załączony plik  102401.jpg   34,75 KB   780 Ilość pobrań
  • Załączony plik  md005.jpg   48,24 KB   784 Ilość pobrań


#73 OFFLINE   wenturaisland

wenturaisland

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaNaerum
  • Imię:Dominik

Napisano 22 maj 2012 - 18:05

Myślałem o tym ale pierwszy będzie z aluminium, mam wszystkie potrzebne profile i możliwość obróbki. Mam nadzieje że niedługo złoże to wszystko do kupy.
A wrapper fajnie zrobiony.

#74 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 22 maj 2012 - 22:03

Myślałem o tym ale pierwszy będzie z aluminium, mam wszystkie potrzebne profile i możliwość obróbki. Mam nadzieje że niedługo złoże to wszystko do kupy.
A wrapper fajnie zrobiony.



jo wentura co tam w zagramanicy :mellow:?

#75 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 18 lipiec 2012 - 09:39

Zaczynam wreszcie budowe takiej maszynki,czy ktos wie gdzie moge je dostac ( dokładnie chodzi o te które przytrzymuja blank w trakcie obracania)?

pzdr



#76 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 18 lipiec 2012 - 10:01

Ja swoje pozyskałem z jakiegoś wózka magazynowego. Jednak nie powiem, zanim na to wpadłem, sporo się naszukałem. Z tego co zauważyłem bardzo dużo suszarek zbudowanych jest na zwykłych deseczkach z wcięciem V. Teraz mając jakieś tam doświadczenie nie bawił bym się w kółka. Mówię o maszynce do ręcznego omotkowania i suszenia polakierowanych wędek z wykorzystaniem silniczka niskoobrotowego.

#77 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 18 lipiec 2012 - 10:04

Więc na samej deseczce wycietej w V i obklejonej jakims materiałem bedzie ok? Ja sie obawiałem za dużego tarcia i oporu przy obrocie.

#78 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 18 lipiec 2012 - 10:11

Moim zdaniem jak najbardziej OK. Mocowanie kółek, ustawienie ich na odpowiednich wysokościach,odległościach itp to jest koszmar...i strata czasu przy amatorskim podejściu do tematu. Większość firm RB ma w ofercie właśnie takie maszynki więc to musi być OK.

#79 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 18 lipiec 2012 - 10:13

ok,dzięki wielkie!

#80 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 18 lipiec 2012 - 10:31

Jeżeli boisz się o tarcie, to poszukaj kawałka jakiegoś twardszego materiału typu PE czy cos. Po wycięciu V przeszlifuj krawędzie styku na połysk, to tarcia będzie minimalne.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: TECH, tech, tech-rb, warsztat, narzędzia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych