Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Sulejowski (Sulejów)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1693 odpowiedzi w tym temacie

#861 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 01 październik 2018 - 20:16

A już jak słyszę że dzisiaj biorą tylko małe takie na pasztet to mnie ****

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin lubi to

#862 OFFLINE   Castpol

Castpol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaPT
  • Imię:Paweł

Napisano 01 październik 2018 - 20:19

A już jak słyszę że dzisiaj biorą tylko małe takie na pasztet to mnie ****

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Ja słyszę podobnie tylko na ze na kotlety 


  • Alexspin lubi to

#863 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 01 październik 2018 - 20:23

myślę że 50 podpisów wędkarzy z okręgu Piotrków i innych okręgów z których Piotrków ma porozumienia (czyli wędkarzy mogących łowić na Sulejowie) powinno zmusić do refleksji władze.


  • niedziel_jig lubi to

#864 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3698 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 02 październik 2018 - 05:20

Jezeli mogę coś dodać bo ogólnie z powyższym się zgadzam w pełni aczkolwiek co do trupa z brzegu to jest praktyczne wyrzucony na noc przy każdym stanowisku gruntowym, dla mnie w ogóle powinna być zakazana taka metoda jak żywiec czy trup...

Popieram w 100%%!!!

 

myślę że 50 podpisów wędkarzy z okręgu Piotrków i innych okręgów z których Piotrków ma porozumienia (czyli wędkarzy mogących łowić na Sulejowie) powinno zmusić do refleksji władze.

Była kiedyś taka piosenka, której refren zaczynał się od słów: "Oj naiwny, naiwny, naiwny...".

Władze nie są od refleksji, władze są od brania kasy, począwszy od ZG, poprzez ZO, aż do ZK. Zresztą przykład zawsze idzie z "GÓRY", ryba psuje się od głowy, a "pecunia non olet" (Neron).


Użytkownik Alexspin edytował ten post 02 październik 2018 - 05:21

  • eRKa lubi to

#865 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 02 październik 2018 - 06:17

Od dawna powtarzam i jest to przykre ale pewne pokolenie musi wymrzeć żeby w tym kraju coś się zmieniło....

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin lubi to

#866 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 02 październik 2018 - 06:55

Od dawna powtarzam i jest to przykre ale pewne pokolenie musi wymrzeć żeby w tym kraju coś się zmieniło....

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

No i niestety znów się nie zgodzę. Młodsze pokolenie jest równie zepsute.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

#867 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 02 październik 2018 - 06:57

No i niestety znów się nie zgodzę. Młodsze pokolenie jest równie zepsute.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Ale wzorce czerpią zapewne od pokolenia starszego niestety zazwyczaj to rodzina.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
  • ginel i Alexspin lubią to

#868 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 02 październik 2018 - 11:53

Dajmy sobie pomóc stwórzmy takie pismo. Myślę, że mimo wszystko spinningistów jest więcej i można sobie z tym jakoś poradzić na pewno koledzy na forum mają jakieś doświadczenia jak sobie poradzić z mięsożerstwem itp. Ja chętnie się w to zaangażuję.. 


  • mercoss, Alexspin i pikeft lubią to

#869 OFFLINE   popek

popek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 02 październik 2018 - 13:22

Ja słyszę podobnie tylko na ze na kotlety 

Albo do słoika,podobno sześć wchodzi.......



#870 OFFLINE   balikus

balikus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaNowy Glinnik
  • Imię:Jaroslaw

Napisano 02 październik 2018 - 19:17

Witam,

Nie sposób nie zgodzić się z powyższymi wypowiedziami, z okolicy tamy bez większych problemów mogę wymienić stały amatorów nocnego łowienia, niektórzy z nich na wodzie spędzają baaaaardzo wiele nocy, a ich łódki naszpikowane są wędkami jak jeż kolcami. Prawdę mówiąc dziwi mnie pozwolenia łowienia w nocy z łódek, na Warmii jest sporo jezior i jeziorek gdzie takiej możliwości nie ma. Chętnie przyłączę się do inicjatywy zabraniającej nocnego połowu z łódek na ZS.

Pozdrawiam



#871 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3698 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 03 październik 2018 - 05:13

Dajmy sobie pomóc stwórzmy takie pismo. Myślę, że mimo wszystko spinningistów jest więcej i można sobie z tym jakoś poradzić na pewno koledzy na forum mają jakieś doświadczenia jak sobie poradzić z mięsożerstwem itp. Ja chętnie się w to zaangażuję.. 

Wątpię, żeby spinningistów było więcej. Bywam nad Sulejowskim co prawda rzadko, bo średnio raz w miesiącu, ale jak dotąd na 2-3 spinningistów przypada co najmniej dwa razy tyle gruntowców i spławikowców.

 

Witam,

Nie sposób nie zgodzić się z powyższymi wypowiedziami, z okolicy tamy bez większych problemów mogę wymienić stały amatorów nocnego łowienia, niektórzy z nich na wodzie spędzają baaaaardzo wiele nocy, a ich łódki naszpikowane są wędkami jak jeż kolcami. Prawdę mówiąc dziwi mnie pozwolenia łowienia w nocy z łódek, na Warmii jest sporo jezior i jeziorek gdzie takiej możliwości nie ma. Chętnie przyłączę się do inicjatywy zabraniającej nocnego połowu z łódek na ZS.

Pozdrawiam

Jak sobie Koledzy wyobrażacie Wasze "zaangażowanie"? Nocne patrole społeczne? Nie do zrealizowania! Bez uprawnień do legitymowania i konfiskaty sprzętu możemy sobie pokiwać palcem w bucie, a i narazić się na problemy zdrowotne. Wzywać policję? Oni mają to w dupie, mają ważniejsze zadania - ochronę polityków i VIP-ów, którzy osiedlili się nad zalewem i kłusują ramię w ramię z "gumofilcami".

Ostatnio idąc wzdłuż betonów ze spinningiem, odważyłem się zwrócić uwagę pewnemu "Panu", który miał zarzucone trzy zestawy (z najwyższej półki cenowej), a pięć kroków obok bawił się spinningiem. Nie dość że zostałem ustawiony "do pionu" (nawet dowiedziałem się gdzie i jaką funkcję pełni), to jeszcze pogrożono mi, że jeśli gdziekolwiek zgłoszę te jego 3 zestawy + spinning, to nikt mi nie uwierzy, bo on jest bardzo szanowanym działaczem (nie piszę politykiem, bo post poszedłby do kasacji), a on oskarży mnie o pomówienie (nie miałem szansy na sfotografowanie) i przedstawi świadków, że go zaatakowałem. Wezwać policję? Owszem przyjadą, może nawet wylegitymują, jemu zasalutują, a mnie co najmniej "pouczą"...

Sorry, ale nigdy więcej... :(


Użytkownik Alexspin edytował ten post 03 październik 2018 - 05:16


#872 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 03 październik 2018 - 05:36

Chodzi tylko i aż o wprowadzenie zakazu łowienia nocą z łódek. To o czym napisałeś to zupełnie inna historia. a zaangażowanie się to podpis.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

#873 OFFLINE   Roberto70

Roberto70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Imię:ROBERT

Napisano 03 październik 2018 - 06:01

Wędkarze nie szkodzą tak zbiornikowi jak brak kontroli nad zalewem ,klusownictwo ,kormorany i nieodpowiedni ludzie w zarządzie pzw  oraz organach kontroli.Gdyby to było w porządku nie braklo by ryb a każdy cieszył by sie wędkarstwem na Zalewie Sulejowskim. Mieszkam w Sulejowie ale zniecheciłem sie przez to co opisalem do łowienia w tym miejscu .



#874 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 03 październik 2018 - 06:36

Wędkarze nie szkodzą tak zbiornikowi jak brak kontroli nad zalewem ,klusownictwo ,kormorany i nieodpowiedni ludzie w zarządzie pzw oraz organach kontroli.Gdyby to było w porządku nie braklo by ryb a każdy cieszył by sie wędkarstwem na Zalewie Sulejowskim. Mieszkam w Sulejowie ale zniecheciłem sie przez to co opisalem do łowienia w tym miejscu .

Jak możesz napisać że wędkarze nie szkodzą: wiadro okoni, łańcuch sandaczy z nocy na trupa, wszystko co się da zlowic to do worka, syf na brzegach, olej ze starego silnika na wodzie. Nie ma co szukać winy u innych a zacząć od siebie. Jak by każdy robił to co mu wolno, stosował reguły to by nie było tego problemu. A nadzór, faktycznie powinien byt większy.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin lubi to

#875 OFFLINE   Roberto70

Roberto70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Imię:ROBERT

Napisano 03 październik 2018 - 07:15

Napisalem że nie szkodzą tak jak..... a nie że w ogóle . Nie ma kontroli nad tym procederem ktory opisaleś stąd i taka sytuacja . Jakby ktoś dostał z 1000zl za niewymiarową rybę lub za śmiecenie to by tego nie robił .Za nieprzestrzeganie regulaminu powinno sie usuwać '' wędkarza'' z PZW  a na pozegnanie wręczać wysoki mandat lub jeżeli sprawa byla poważna - o wysokiej szkodliwości zaprosić do Sądu i stosownie ukarać.

 

Szkoda że to wszystko sie dzieje ale taka jest polska rzeczywistość na wiekszości polskich wód PZW.



#876 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 03 październik 2018 - 07:29

Ogólnie masz rację, ale świata nie zbawimy, a już tym bardziej mentalność znaczniej części wędkarzy. Problem o którym tu teraz rozmawiamy jest lokalny i lokalnie go trzeba rozwiązać, przynajmniej spróbować. Czy jesteś gotowy podpisać się za takim rozwiązaniem? To już dość proste pytanie.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

#877 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 03 październik 2018 - 07:41

Koła są martwe, petycje psu na buty, porozumienia w porzo, policjantów za mało o jakieś sześćset tysięcy, a członkowie do żywego oburzonymi klientami.. :) 


  • Szymon82 lubi to

#878 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3698 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 03 październik 2018 - 08:05

(…) Czy jesteś gotowy podpisać się za takim rozwiązaniem? To już dość proste pytanie.

To co jo mom robić!!! ("Czterej pancerni i pies" Gustaw Jeleń)



#879 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 03 październik 2018 - 08:38

Piotrek,

 

jestem całym sercem za Twoim postulatem i pomysłem. Z przyjemnością się pod nim podpiszę.

 

Jak widzisz to konkretnie. Możemy stworzyć takowe pismo i wysyłać do chłopaków jeden po drugi listem poleconym, ąż uzbiera się spora liczba podpisów, tylko potrwa to wieki.

 

Inne pomysły.

 

tomek



#880 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 03 październik 2018 - 08:39

To nie mój pomysł ale fajny:-)

Piotrek,

jestem całym sercem za Twoim postulatem i pomysłem. Z przyjemnością się pod nim podpiszę.

Jak widzisz to konkretnie. Możemy stworzyć takowe pismo i wysyłać do chłopaków jeden po drugi listem poleconym, ąż uzbiera się spora liczba podpisów, tylko potrwa to wieki.

Inne pomysły.

tomek


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych