Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Sulejowski (Sulejów)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1693 odpowiedzi w tym temacie

#881 OFFLINE   popek

popek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 03 październik 2018 - 08:51

Zakaz połowu na żywca i martwą rybkę i zakaz wędkowania z łodzi w godzinach nocnych
  • Alexspin lubi to

#882 OFFLINE   popek

popek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 03 październik 2018 - 09:03

I kontrolę,ale jak my mamy chyba trzech strażaków pst to jak tu zrobić kontrolę a zresztą za taką kasę co oni zarabiają to nie chcesz im się d....y narażać ^_^

#883 OFFLINE   konuni7

konuni7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Lokalizacjasulejow
  • Imię:tomasz

Napisano 03 październik 2018 - 09:53

a może by tak zrobić zbiórkę funduszy (dobrowolne składki )na dodatkowe kontrole i paliwo dla SR -chodzi o okres po sezonie kiedy uaktywnia się kłusownictwo 



#884 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3707 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 03 październik 2018 - 10:07

Zakaz połowu na żywca i martwą rybkę i zakaz wędkowania z łodzi w godzinach nocnych

Petycja do ZO w formie elektronicznej podpisywana tutaj na Forum.

Pomysł dobry, ale zawsze jest jakieś "ale":

- ile osób się podpisze,

- jaki to będzie procent w ogólnej liczbie wędkarzy z Okręgu,

- jak to wpłynie na porozumienia międzyokręgowe,

- na ile ZO będzie zainteresowany takim rozwiązaniem,

- kto się podejmie napisania takiej petycji z mocnym umotywowaniem (konieczne byłyby dowody choćby w postaci zdjęć, statystyki itp. itd)?

Czarno to widzę, chyba że ktoś z zainteresowanych ma "wejście" do ZO i potrafi przekonać decydentów. Podejrzewam, że podniósłby się niezły protest ze strony "nie spinningistów", a jestem pewien że jest ich znacznie więcej niż "spinningistów".

 

a może by tak zrobić zbiórkę funduszy (dobrowolne składki )na dodatkowe kontrole i paliwo dla SR -chodzi o okres po sezonie kiedy uaktywnia się kłusownictwo 

Ile w ten sposób zgromadzisz? Ilu będzie chętnych do tego żeby dopłacać do czegoś co i tak da mizerne skutki? Moim zdaniem pomysł nie do zrealizowania.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 03 październik 2018 - 10:10


#885 OFFLINE   Roberto70

Roberto70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Imię:ROBERT

Napisano 03 październik 2018 - 10:15

Zgadzam sie oczywiście . Najwieksze kłusownictwo ma miejsce na rozlewisku Pilicy i na samej rzece od kwietnia do lipca kiedy to ryby mają tarło na płytkiej wodzie ( Murowaniec ,ląka od strony Podklasztorza i odcinek Pilicy w rejonie Podklasztorza .Stawiane są siatki ,sznury a pózniej tylko słyszę od znajomych że maja liny ,szczupaki lub sumy do sprzedania.Wiem np że kolega kupił suma 8kg za flaszke bimbru czyli za 15zł i to wlaśnie przez takich kłusowników i brak kontroli nad nimi jest mało ryb.Śmieja sie z wędkarzy którzy łowią ryby z miernymi wynikami bo postawią siatke  na noc i maja kilkadziesiat kilo ryb.


  • este, Alexspin i 100icki lubią to

#886 OFFLINE   konuni7

konuni7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Lokalizacjasulejow
  • Imię:tomasz

Napisano 03 październik 2018 - 10:22

na sandaczowych miejscówkach już pojawiają się drewienka z trupkami na sznurku i sznury z haczykami obciążone nakrętkami (takie coś wyciągnąłem kotwicą w tamtym tygodniu )-a co będzie jak wędkarze przestaną pływać po sezonie ?-z tego co wiem są osoby w straży rybackiej które prężnie działają ale też napotykają bariery (szczególnie brak paliwa ),do petycji można dołączyć taki wniosek o dobrowolne datki na SR 



#887 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 03 październik 2018 - 10:54

Alex gdyby to na mnie trafiło nad wodą to podziałało by jak płachta na byka...telefon kamera i sruuu do internetu.

Jeżeli ktoś jest w stanie sformułować takie pismo będzie dobrze,podpisy się bedzie zbierać każdy ma kilku znajomych spinningistów łowiących nad zalewem z forum ŁPW też się znajdą chętni wydaję mi się.

W momencie kiedy polocji wodnej nie ma bo skończył się sezon lub jest przed sezonem kłusownicy czują się bezkarnie.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin lubi to

#888 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 03 październik 2018 - 10:58

na sandaczowych miejscówkach już pojawiają się drewienka z trupkami na sznurku i sznury z haczykami obciążone nakrętkami (takie coś wyciągnąłem kotwicą w tamtym tygodniu )-a co będzie jak wędkarze przestaną pływać po sezonie ?-z tego co wiem są osoby w straży rybackiej które prężnie działają ale też napotykają bariery (szczególnie brak paliwa ),do petycji można dołączyć taki wniosek o dobrowolne datki na SR

Takich drewienek pływających zdjąłem znaczną ilość w zeszłym roku kiedy pojechałem popływać w środku tygodnia na rozlewiska przed Barkowicami,Policji wodnej już bie było to pofatygował się zwykły patrol oddałem im torbę z ładunkiem spisali zeznania i tyle.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Użytkownik pikeft edytował ten post 03 październik 2018 - 10:58


#889 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 03 październik 2018 - 11:04

Piotr,

odczytałem z Twoich wpisów (a jeżeli błędnie, to i tak nie ma co nad tym się rozwodzić ), że to Twój pomysł i zamierzasz się zorientować ilu wędkarzy jest podobnego zdania i są gotowi podpisać odpowiedni dokument.

 

Samo poruszanie tematu, ot tak dla wywołania burzy hormonów nic nie da. Ponieważ twardo stąpasz po ziemi i pomysłów masz dostatek, to może stworzysz jakiś rozsądny dokument i zobaczymy ilu chłopaków z naszych okręgów (choć mile widziani są i goście) podpisali by tę petycję.

 

Kto byłby przeciw, ten raczej wspiera kłusownictwo i poruszoną przez Ciebie "patologię".

 

Ja ją pierwszy podpiszę, ponieważ potwierdzam wszystko co napisałeś w pierwszym poście z dnia 1.10.2018

 

Co Ty na to?

 

Chłopaki, jak widzisz, są tego samego zdania, więc ...


  • Alexspin lubi to

#890 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 03 październik 2018 - 11:32

Jeśli masz na myśli moją osobę po pierwsze nie wiem czy jestem w stanie coś takiego zorganizować,trzeba by było się zorientować jak takie pismo ma wyglądać i jakie dane każdy przy podpisaniu musiałby umieścić oczywiście można było by również zrobić to w wersji elektronicznej tam myślę.Nigdy czegoś takiego nie nie robiłem.
Fajnie jeśli ktoś ma kogoś w związku mógłby pomóc i pokierować.W tym sezonie już nic nie zrobimy ale można było by powalczyć o sezon następny i pytanie kto mógłby podpisać taką petycję czy każdy wędkarz łowiący na ZS czy tylko osoby przynależne do okręgu Piotrkowskiego?

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Użytkownik pikeft edytował ten post 03 październik 2018 - 11:37

  • Alexspin lubi to

#891 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 03 październik 2018 - 18:47

Sądzę że każdy kto wędkuje na zs, np na podstawie porozumienia okręgów.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin lubi to

#892 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 03 październik 2018 - 18:51

Żeby jeszcze Rodo w to nie mieszać :huh: Jakby co, wchodzę w to.


  • Alexspin lubi to

#893 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 03 październik 2018 - 19:10

Rodo to nie problem:-) powiem więcej, rodo nas chroni. Jak podpiszemy się to w tym momencie PZW musi chronić nasze dane:-) żeby nie trafiły do nocnych łowców.:-)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mercoss edytował ten post 03 październik 2018 - 19:14

  • Alexspin i pikeft lubią to

#894 OFFLINE   Kaflo

Kaflo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaŁDZ

Napisano 03 październik 2018 - 22:54

napiszę to co w temacie Turawy - jest coś takiego jak petycje on-line. to trochę załatwia temat rozsyłania polecanych. ale trzba to zrobić dobrze, by przyniosła zamierzony skutek (http://poradnik.ngo....sc/1641719.html).moze na forum jest jakiś kolega prawnik albo radca albo ktoś obeznany w literze prawa co by podpowiedział jak się do tego zabrać??

Użytkownik Kaflo edytował ten post 03 październik 2018 - 22:57

  • Alexspin lubi to

#895 OFFLINE   Kaflo

Kaflo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaŁDZ

Napisano 03 październik 2018 - 22:55

coś mi dwa razy się wkleiło...

Użytkownik Kaflo edytował ten post 03 październik 2018 - 22:57


#896 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 04 październik 2018 - 06:44

Ja mam masę ludzi z Łodzi którymi rozmawiałem mam też dobrych znajomych w sklepach wędkarskich gdzie masa wędkarzy wykupuje karty myślę, że dużo z nich będzie za taką inicjatywą zastanawiałem się czy podpisy nie powinny być ręczne i np. Karta wędkarska czy może to być za pośrednictwem Internetu.

#897 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3707 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 04 październik 2018 - 06:56

Przez internet będzie zdecydowanie łatwiej i większy zasięg. Papierowe listy musiałyby być gdzieś złożone (dostępne), kto tego będzie pilnował? Kto to później zbierze i dostarczy wraz z petycją do ZO? Trzeba by stworzyć "komitet organizacyjny", papierologię… Raczej logistycznie mało praktyczne.



#898 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 04 październik 2018 - 08:36

Ale taką internetową petycję mogą totalnie olać a papier to papier,osobiście mogę się zająć dostarczaniem i odbieraniem list ze sklepów w Łodzi a są takie co najmniej trzy duże gdzie podpisów by się troszkę zebrało.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

#899 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 04 październik 2018 - 11:08

Panowie petycja nie zaszkodzi,ale moc w niej sprawcza praktycznie żadna.
Aby te wasze starania miały jakiekolwiek szanse powodzenia to trzeba zacząć chodzić na zebrania i składać wnioski w kołach.
Składacie wniosek i musicie go jeszcze przepchnać przez głosowanie,czyli musi być was na zebraniu więcej niż mięsiaży. Jeżeli takie wnioski wpłyną z kilku kół to okręg musi się nad nimi pochylić,ale niekoniecznie zaakceptować i wdrożyć. To tak pokrótce i zgrubsza. Życzę wam powodzenia i trzymam kciuki za pozytywne zmiany. Dla zachęty dodam,że w taki sposób udało się utworzyć odcinek no kill na pstrągowej wodzie w okręgu kieleckim.
  • niedziel_jig lubi to

#900 OFFLINE   popek

popek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 04 październik 2018 - 12:13

Czyli nowe hasło WSZYSCY NA ZEBRANIA 😆😆😆😆